Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
kassil neerud haiged
 
malle 03. jaanuar 2012, kl 11.05
Head inimesed ,ehk oskab keegi aidata ?Nimelt kassiga arsti juures käidud,vereproovid tehtud ja asi pole hea,sest neerudega asi halb.Kass ise selline isutu,peab vägisi söötma(süstlaga sööki suhu toppima),sest söömata loom ei tohtivat olla.Olen nii õnnetu,sest kassikesest nii kahju.On äkki kellgil selliste asjadega kokkupuudet,mingid kodused ravimeetodid.Tänan vastamast!
 
kogemusega 03. jaanuar 2012, kl 12.52
jah on olnud kokkupuudet, pane siia otsingusse neerupuudulikkus ja saad vähemalt minu kogemust lugeda kassi ravimisel
 
. 03. jaanuar 2012, kl 14.51
kui on tegu kroonilise neerupuudulikkusega, siis ainus, mis sa teha saad, on kassi olukorda leevendada, ravida sa enam midagi ei saa ja lõpp on paistmas. sõltub kassi seisukorrast, kas selleks kulub kuu-paar või mõned aastad.
 
Meow 03. jaanuar 2012, kl 15.06
Kas sööb KiteKäti või Whiskassi?
 
meie 04. jaanuar 2012, kl 18.56
Meil oli ka sama mure. Saime aga korda, andsime algul kui asi tõsine mitu kd-d, nüüd anname korra nädalas ja ei ole enam seda probleemi ka esinenud. Kd-d saab aga ainult loomakliinikust ja mitte ka kõigist.
 
malle 04. jaanuar 2012, kl 20.45
Aitäh vastajatele! Aga meie kass seis ikka vilets,absoluutselt ei taha süüa,millegi vastu huvi ei tunne,kaalust alla vötnud.Viimase postitajale küsimus,et mis see kd-d on,mingi söök vöi rohI?
 
meie 04. jaanuar 2012, kl 21.51
kd- on vedel söök, aga mitte selles mõttes et seda koguaeg anda ta on ta ikka ravimi moodi, sest müüakse ka ainult loomakliinikutes. Meie kass ei söönud ka midagi mitu päeva ja ainult nuttis. Panime selle talle ette ja hakkas sööma (tähendab viisime pärsis pessa, sest ta ise ei tulnud sööma) ja sai abi. Nüüd on kogu aeg külmkapis mõni pakk, et kord nädalas anda. Jutt siis pakil selline: Prescription Diet k/d Feline kanalihaga- dieettoode kassidele neerufunktsioonide toetamiseks kroonilise või ajutise neerupuudulikkuse korral.
 
kassiga 04. jaanuar 2012, kl 22.15
meie räägib ilmselt Hills´i ravitoidust.
Neeruhädadega mul kokkupuude õnneks puudub, kuid isutut looma sööma saada on hästi aidanud Nutri-plus geel. Saadaval vetapteekides, selline kleepuv vitamiinipasta tuubis, mis nii koerte kui kassi puhul abiks on olnud. Kassile saab seda algul kasvõi käpale määrida, kleepuva koostise tõttu ei saa ta seda maha raputada ja lakub puhtaks. Hiljem on meie pirtsakas kass seda ise näpu pealt lakkunud. Turgutab ja tekitab isu.
 
ka kogemus olemas 04. jaanuar 2012, kl 22.26
Täpselt aasta tagasi jäid ka minu kassil neerud haigeks. Ei tulnud enam sellest välja (3 nädalat peale neeruhaiguse avastamist suri).
Aga võib olla teie kassil ei ole veel nii hull seis. Konsulteerige arstiga, kas on tilguti alla panemisest kasu. See turgutab kassi üles ja annab talle elujõudu juurde. Olen paljudelt kuulnud, et see on neeruhaigeid kasse aidanud. Olge tugevad!
 
!! 04. jaanuar 2012, kl 23.06
KORRALIK NEERU RAVI TOIT PANEB ASJA PAIKA, AGA MAIE EI TEA KLIINIKUTEST MITTE MIDAGI RÄÄKIMATA RAVITOITUDEST, MAIE ANNAB ILMSELT KITEKÄTI, FRISKIEST, WISKASI JA ASI ANTS, NO POLE IME ET KASS HAKKAB SUREMA, JA ARSTIDEST POLE MAIE KA MIDAGI KUULNUD, SEST ON KUULNUD ET NOOD ON HIRMKALLID RAVIASUTUSED JA MITTEVAJALIKUD!!!
 
kassiga 04. jaanuar 2012, kl 23.11
Viimane sõnavõtja, loe nüüd rahulikult seda teemat. Malle kirjutas esimese postituses, et kassiga arstil käidud ja vereproov tehtud (ja kuna ise hiljuti sedasama tegemas käisime kassiga, võin öelda, et see pole kerge ega odav lõbu). Ma ei saanud küll aru, kas arst mingi konkreetse ravi ka määras või on peamine kass praegu lihtsalt sööma saada?
 
. 04. jaanuar 2012, kl 23.21
!!le - esiteks - ära karju. teiseks, neerupuudulikkuse toit pole mingi imerohi.

mallele - söökidest võid proovida hillsi k/d, royali renalit ja specificu fkd-d, neil kõigil on ka konservid olemas. saadaval on need toidud ainult vetapteekides või vetkliinikutes. suhtle oma kassi raviarstiga ja küsi, mis on kassi prognoos. neeruhaigused on akuutsed (ägedad, üldiselt neeru töö taastub) või kroonilised (neerude töö enam ei taastu), missugused on sinu kassi verenäitajad? kassi tilga alla viimine on üldiselt hea mõte, sest see kergendab natukeseks neerude tööd. aga... kui kass on juba mineja, siis tasub mõelda, kas see lisapäev tema jaoks (õigemini küll teie jaoks) on seda vaeva kassile väärt. kui kass pole nõus ise sööma, siis tuleb teda vägisi sööta, teha konservist (selleks võib kasutada kas royali recovery konservi või hillsi a/d konservi, neid saab samadest kohtadest, kust neerutoitugi) püreetaoline mass ja lasta talle nõelata süstlast suhu ja vaadata, et ta kurku ei tõmbaks. arstilt tasuks ka küsida, missugused on need märgid, mis näitavad, et kassil pole enam hea elada ja siis tuleb teha see raske otsus. ise teda surema jätta pole hea, sest sisuliselt sureb ta üsna piinarikkalt veremürgitusse ja organite ülesütlemisse.
 
a 11. jaanuar 2012, kl 01.06
Krõbinaid ei tohi kassi söögist moodustada enamust vaid ikka alla poole -kuigi neid ju mugav anda ,meie kassid ei võta neid -kui juba aasta söönud-mida odavam seda hullem Sama ka vorsti,viineriga-samuti vastumeelt Loom tunneb need lisaained ära-eriti kui ta näljane ka pole.
 
naine 11. jaanuar 2012, kl 06.45
no minu kassile tehti vist valuvaigistavat süsti mis tegi ta kohe kõbusamaks.toitsin ka süstlaga pastat,mida anti kliinikust.soovitati tilgutite alla viia ja 2 päeva oli seal,kuid see tegi hoopis hullemaks asja..raha läks vist 1300 eek kuid ei midagi...leinan siiani((
 
Soovitan ka nutri-plus geeli 11. jaanuar 2012, kl 12.32
Kui meil kass haige oli, oksendas, kõht oli lahti, ei söönud ei joonud, siis arst soovitas seda ja aitas. See on siuek vitamiini pasta, mis annab kassile vajalikud ained ja tekitab isu.. Algselt me pigistasime tuubist talle seda suhu ning hiljem lakkus juba ise, kuigi kass on pirtsakas, siis see talle meeldis.

Seda kasutatakse loomade kosutamiseks (kassid, koerad, sead . . .) Maksis eelmine sügis ca 10 eurot. Väga suur tuup on.. (kõik ära ei kulu)
 
kp 12. jaanuar 2012, kl 23.22
Neerupuudulikkusega võib minna nii või naa. Endal on positiivne kogemus kassiga, kes poolsurnud olekust sai elule tilgutatud. Kass oli mõned päevad statsionaaris, seejärel sai kliinikus tilka veeni ja kodus naha alla. Aitas! Minu teada on tavaline füsioloogiline lahus ka ainus kasutatav ravivõte. Esialgne eluea prognoos on hetkel kordades ületatud.

Toidu kohta ka mõni sõna. Meile arsti poolt antud juhendi järgi peab kroonilise neerupuudulikkusega kass ikka ainult spets toitu sööma ja ei tohiks ta neere vahepeal suvalise toiduga koormata. Toit ei ole rohi, see lihtsalt sisaldab vähem vastunäidustatud aineid.
See toitepasta ei ole võlurohi, mida sellises seisus kass ise sööb. Sisse saime meie selle ikka sunniviisiliselt. Ei mäleta, kas andsin lisaks süstlast ka vett. Tõenäoliselt küll.
Meie kass sööb siis k/d konservi ja krõbinaid ja Specificu vastavat konservi. Jälestab oma valikuid küll, aga varieerime ja enda püütud hiired on lubatud.
 
Õnnelik omanik 17. märts 2012, kl 09.11
Tere Malle

Tunnen sulle sügavalt kaasa, et sul kass haige on. Minul sellised positiivselt negatiivne kogemus. Käisin kassiga talvel õues ja paari päeva pärast kass karjus kodus valude käes. Viisin kassi arsti juurde. Sealt sain kurva vastuse, et kass neeruhaige ja peale ravitoitude midagi süüa ei tohi. Jälgisin siis kassil rangelt toitumist. Aga aasta pärast kass keeldus söömast neeruhaigetele kassidele mõeldu toitu. Mure suur, kass võttis kaalust meeletult maha ( nagu luukere kõndis mööda tuba ringi). Käisin tundmatus Elva loomakliinikus. Järgmisena lugesin Hillsi toidupakilt, et kassidel võib olla ajutine neerupuudulikkus. Otsustasin veel kord proovid teha ja selgust saada, et kas kass on ikka neeruhaige. Viisin looma Maaülikooli kliinikumisse ja seal tehti põhjalik kassi läbivaatus - vereproov, uriiniproov ja röntgen ( kuna kass ei söönud midagi ja Elva arst kahtlustas, et kassil midagi kõhus. Korra oli plaanis kaa kassile neile operatsioon teha). Ja tuli välja, et mul täiesti terve kass. Loo moraal siin, et usaldada hea mainega loomakliinikut ja kindlasti vereproovi alusel saab määrata haigusi. Nüüd kass kosub, võtab kaalust juurde, on elurõõmsam ja hea isuga.
 
Kah suht õnnelik omanik 19. märts 2012, kl 10.56
Tõesti, alati nõudke kassile vereproovi tegemist, eriti kui on kahtlus neeruhaigusele. Eriti Elva loomakliinikus, kus väidetakse tavalise testribaga tehtud uriinianalüüsi järgi, et kassil on neerupuudulikkus. Kui ma poleks Maaülikooli loomakliinikusse läinud, mul kassi enam ei oleks. Tal oli "kõigest" põis viimase piirini kive täis...
Ma kohutavalt kahetsen, et ma ootasin aastaid, enne kui Maaülikooli asjatundjateni jõudsin. Lihtsalt kassikesest kahju, alles nüüd, pea 10-aastaselt,saab ta normaalset kassielu elada.Ja loodetavasti veel kaua.
 
kogemusega 19. märts 2012, kl 21.53
minu kiisul oli sama asi, kuid ta elas palju aastaid peale diagnoosi veel. Tuleb anda eritoitu, mina andsin Royal Canini mingit spets neerupuudulikkuse toitu ja mitte midagi muud. Kui ta isutuks muutus ja loiuks jäi, käisin loomakliinikus tilguti all- paar korda käisin ja siis oli jälle pikaks ajaks rahu majas, kassidele dialüüsi ei tehta, küll aga uhutakse füs.lahusega mürgid välja. Peale tilgutuskuuri oli ta jälle rõõmus ja elav. Kahjuks ravi ei ole, küll aga aitab õige toit + tilgutamine.
 
Abi kiisule 24. märts 2012, kl 17.02
Kuidas kiisul laheb? Tahaks pakkuda IPAKITINE dieetpulbrit neerufunktsioonide toetamiseks neerupuudulikkuse puhul. Purk 150g, avatud veebruaris, tarvitatud max 15g. Ostes 12€, müüks 6€. Samuti poolik tuub NUTRI-Plus geel.marjemva@gmail.com
 
oluline 30. märts 2012, kl 22.47
on Mitmekülgne toit,krõbinad ei tohi koguaeg kassil,ega ka koeral, saadaval olla. Ja odavatega on eriti need jamad- ei tule iga kord paari-kolme aastaga kuigi see pole välistatud Postitus 04 jaan kl.23... täiesti vale ei ole mitte-seal õeldu.
 
Kurb 09. juuli 2016, kl 00.23
Minu kass on terve elu vaid RC söönud ja nüüd 10 aastasena on neerukivid mõlemas neerus :(. Seega, ei aita ka hea toit ennetada probleeme. Soovitus kõigile: kui kass hakkab teie meelest liiga tihti oksendama - kohe röntgen ja vereanalüüs. Igaks juhuks küsige lisaks ühe arsti arvamusele (ja röntgeni lugemisele) ka teise oma. Selgub, et meil esimene arst ei osanud röntgeni lugeda. 2 teist lugesid aga neeruprobleemi välja.
 
kurbile 12. juuli 2016, kl 19.02
paljudel kassidel on kivid neerus, see ei tähenda sugugi veel neerupuudulikkust, kullake.
ära lase endale lapšaad kõrvadele riputada, nö.
su kass võib kannatada kergelt valude käes, kuid ei pruugi olla sugugi letaalselt haige.
kui kass oksendab tihti, siis anna talle variante, mida süüa. anna talle 2-3 varianti kuivtoitu, pidevalt ette, anna pehmet toitu ka 2 varianti. hoia vesi ja toiduanumad puhtana, vett vaheta kindlasti 2 korda päevas. võid panna erinevaid anumaid erinevatesse kohtadesse, et rohkem jooks. jne
ära heida meelt. neerukivid ei ole neerupuudulikkus. arstidel ja arstidel on vahe sees nagu koeral ja koeral.
üks ütleb üht ja teine jaurab teist nagu oleks kivisse raiutud, aga ei ole.
meile jauras üks arst, et mu kass on pime. no suur irw. ei ole ikka küll. kass on lihtsalt väga pelglik ja alati arsti juurde sõites lähevad ta pupillid hiidsuureks ning ei vähene ka siis, kui lastakse valgust silma. kodus aga on pupillid nagu kassi pupillid ikka. normaalsed, viljatera sarnased, ovaalsed.
 
jama123 03. august 2018, kl 17.46
RC ei olegi hea toit. Reklaam on tal hea ja maksab hästi kliinikumidele, et need seda edasi myyks... Kassi toidus ei peaks olema teravilja veelvähem gluteeni.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!