Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Sõber kiisule
 
Muska 08. oktoober 2002, kl 14.08
Mul on vahel tunne,et kiisul igav.Kõnnib sabas ja kui istun,siis ronib sülle ja üldse ei lase kuhugi minna ja midagi teha.Mõtlesin,et võtaks talle äkki seltsiliseks samuti isase kiisupoja,sest praegu olen viimast kuud kodus enne tööle minekut.Siis jääb kiisu üksi.Kas on mõtet võtta teine kass lisaks või ei põe kassid igavust?Kas nad üldse mängivad koos?Või ainult kaklevad?Kiisu on 7 kuune.
 
veelyx 08. oktoober 2002, kl 14.35
Üks fakt, mida ei tasuks unustada: kassid magavad keskmiselt 16 tundi ööpäevas. St. kui kass on päeval üksi kodus, siis väga suure tõenäosusega ta enamuse sellest ajast lihtsalt magab.
 
leevike 08. oktoober 2002, kl 14.56
Magab jah! Ja vahel kohe nii sügavalt, et ei kuulegi kui pere koju tuleb (siis järsku ärkab ja kole piinlik on).Kui temaga õhtuti (või millal tal iganes mängutuurid käivad) piisavalt tegeleda, siis päeval üksi olemine peaks talle küll hästi sobima.
 
ka kassiga 08. oktoober 2002, kl 15.32
miks samuti isase? emane ja isane saavad reeglina paremini omavahel läbi. isaste vahel võib hakata nagelemine ja võimuvõitlus, selgitamaks välja, et kes on boss ja kes alluv.
kassid mängivad koos väga hea meelega, söövad koos, magavad koos ja lakuvad teineteist, kui iseloomud sobivad..
aga malbe ja seltsiva iseloomuga kass võib depressiooni langeda, kui liigkaua üksi jääb. näit siiameid soovitatakse lausa tungivalt paarikaupa pidada.
 
juu 08. oktoober 2002, kl 15.49
Kuskilt netist lugesin kellegi hooliva kassiomaniku kirja, et talle tundus ka justkui oleks tema kiisul üksi igav. No võttis hoolealuselel siis teise kassikese seltsiks ja tulemus - nüüd nad igavlevad koos ja ootavad perenaist koju :))
 
Ruth 08. oktoober 2002, kl 16.13
Mina võtsin isasele siiamile seltsiks taksi.Peab ütlema , et neil on vahepeal hästi lõbus olla.Seltsis ikka segasem!
 
zoocoll 08. oktoober 2002, kl 16.21
Kaks isast kassi - minu omad pärit samast pesakonnast ja sünnist saati koos - said teise eluaasta lõpuks nii isasteks, et ei mahtunud enam ühte majja ära. Tuli mehikestel munad maha võtta. Sellest saab varsti kaks nädalat, on märgata esimesi leebumise tundemärke - senini kaklesid kui saadanad. Kusagil ca 1.5 aastasteni said kenasti läbi, siis kui algas suguelu, lõppes tolerants. Ei tea, kas tulebki päriselt tagasi, aga ma loodan.
 
kiisuk 08. oktoober 2002, kl 16.33
ma olen kuulnud, et kahel kassil ikka koos parem kui ühel üksikul
eks tõesti suurema osa nad magavad kui üksi on, aga kahekesi koos lõbusam neil magada ka :)))
teine võimalus on jahh ise kassiga palju tegeleda, meie kass armastab hirmsasti näiteks peitust mängida ja väikesed jalutuskäigud õue kahh iga päev( mudu on ta täitsa korteri kass)
aga ikka tundub mulle, et tal natuke igavpäeva kui kõik tööl
eks sellepärast ka igasugu pahandusi tule ette...
 
Muska 09. oktoober 2002, kl 09.18
Kas siis isane-emane koos elades ei hakka teineteist jooksuajal n.ö taga ajama?Kassidel vast ükspuha,et on vend-õde.Ja plaanis on isane kiisu ää kastreerida,siis võib vast emase võtta.No ma ei teagi kohe.
 
Nipi 09. oktoober 2002, kl 09.42
No jah mul tuleb selle kahe kassi teemaga ainult üks anektoot meelde: vanaproua kutsub loomaarsti oma kassikese juurde, et kuidagi ümmargune. Loomaarst uurib ja puurib ja teatab: kassike ootab poegi. Vanaproua jahmunud, et kuidas võimalik, kassike väljas ei käi. Loomaarst ka imestunud, aga sel hetkel ronib diivani alt välja suur kõuts - "näe kus kurja juur " on loomaarst rõõmusalt üllatunud. Vanaproua selle peale "vuih, kuidas te võite nii mõelda, see ju tema vend!" :))))))
Mul on ka kodus kaks isast kassi, nad just ei kakle aga võimuvõitlus on kõva. Üks on ikka alam ja teine ülemus. Mul sellest alamast kassist kohe kahju, tal täielik stress. Õnneks on mul suur aed nii, et nad ei pea kogu aeg külg-külje kõrval elama. Mu emal on korteris kass ja elab seal väga rõõmsalt ka üksinda, kuigi jah kui kodus oled siis ei lase isegi vanni üksinda minna.
Soovitada ei oska, aga mina ei võtaks teist kassi kui üldse kedagi siis väiksema koera.
 
Cat 09. oktoober 2002, kl 11.18
Teema püstitajale:
halvim, mida ma kahe eri ajal ja eri pesakondadest võetud isaste kohta kuulnud olen, et hakkavad üksteise võidu territooriumi tähistama. Kassi puhul korteris üsna masendav väljavaade...

Ruthile:
mul ka kodus kooslus taks ja siiam. :)
Jube hästi saavad läbi. Alguses ma küll kartsin, et saan endale kastraatkassi või tuleb kiisul pea otsast ära suures mänguhoos, praegu pean muretsema, et kass koeral nina otsast ära ei hammustaks suures mängutuhinas.
Kui kodus olen käivad mõlemad mul järel nagu kaks saba. :)
 
muti 09. oktoober 2002, kl 11.29
Kas ja koer sobivad tõesti paremini kui kaks kassi. Eriti rõõmus oleks koer. Nende kiindumus oma kassi on nii selgelt näha, et võtab pisara silma. Aga kui koera pidada ei soovi olgu kiisu parem üksi. See on raudselt tema närvidele parem.
 
leevike 09. oktoober 2002, kl 13.41
Kunagi lugesin, et siiamlased peaksidki paaris elama aga tavaline "traatsaba" ei pea teps mitte.
 
Muska 09. oktoober 2002, kl 16.22
Aitäh kõigile.Otsus tehtud-jääb üks kass.Koera lisaks ei võimalda võtta väike korter ja mu hommikune laiskus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!