Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
kass kuseb iga päev voodisse
 
murelik kassiomanik 06. juuli 2004, kl 07.03
selline probleem ongi. iga päev korra või rohkem kuseb kass voodisse. pesen iga päev voodipesu, vanad ei jõua ära kuivada kui on vaja uued pessu panna. ükspäev kuses diivanile ja sealt haisu enam välja pole saanudki, jubedalt lehkab. mees on ka kuri kui herilane juba, lubab kassi ära anda. olen nii nõutu juba. miks ta teeb nii?
 
mkmm 06. juuli 2004, kl 09.01
kui vana kass on? sugu?
kas kodus on teisi loomi?
milline on kassi enda tualett?
kui palju kassiga tegeletakse päeva jooksul?

minu kassil oli pojana selline komme aga saime lahti. tuli leida põhjus, miks kass "märkusi" teeb.
 
teema algataja 06. juuli 2004, kl 12.03
kass on 11 kuune, emane, steriliseerimata ja ainuke loom kodus. tegeletakse palju, terve päev on inimesed kodus ja aeg-ajalt mängivad. elame 2-toalises, kass saab ülepäeviti väljas jalutada tunnikese. kassi wc on puhas (pärlid). söök ja jook vahetuvad 2x päevas. mida veel? kusjuures tal on kombeks põrandal vedelevatele riietele ka kuseda.
 
xxx 06. juuli 2004, kl 12.04
No kass ilmselt annab sulle märku, et sa ei tegele temaga piisavalt. Rahulolev loom ei tee kunagi nii. Ma küll aru ei saa, miks inimene võtab endale looma, kui tal tegelikult pole tema jaoks aega. Samuti võib kass tunnetada su mehe negatiivset suhtumist. Enne tuleks ikka kokku leppida, et kõik pereliikmed kassi tahavad. uhh... tigedaks teeb siuke mõtlematu loomade võtmine ja pärast hädaldamine.
 
mkmm 06. juuli 2004, kl 12.11
lihtsamad probleemid on seega välistatud.
millal kass voodisse laskma hakkas? ja kas varem on kasutatud ka teist wc-liiva?

kui riietele laseb, siis võib ka olla, et tahab oma lõhna levitada (tavaline põhjus pererahva või külaliste õuejalanõudesse või kottidele pissimisel). kas te steriliseerimist olete kaalunud?
 
mkmm 06. juuli 2004, kl 12.14
vaata veel:
http://www.thisisthenortheast.co.uk/the_north_east/petscorner/advice/pbb/sections/toilet.html

seal pakutakse varianti nt et kassi wc asukohta muuta jne.
 
Mõte 06. juuli 2004, kl 13.30
Aga kui piserdaks voodisse ja mujalegi "strateegilistesse" kohtadesse seda vahendit, mis kassi eemale peletab. Ma selle nime ei tea (pole tarvis olnud), aga rahvas siin on kirjutanud, et Selveris ja mujal olla müügil? Ega sinu meest ei saa kah päris hukka mõista, sest kassikuse hais on ikka päris jube.
 
kuusealune 06. juuli 2004, kl 13.55
Telesarjas "Hullud loomad" selgitati seda, et kass kõikjale mujale sirtsutab, kui sinna kuhu vaja, sellega, et kass ei tunne ennast turvaliselt. Niimoodi ta lihtsalt märgistab oma territooriumi. Asja parandati nii: kõigepealt nühiti need kohad, kuhu kass oma "jälgi" tegi puhtaks, seejärel võeti niiske lapp ja siluti sellega kassi ning seejärel hõõruti selle nn. kassilõhnalise lapiga neidsamu kohti. Seega tegi pererahvas ise seda, mida kass muidu tegi. Vahe ainult selles, et pissilõhna asemel oli nüüd lihtsalt kassi enda lõhn.
Ise seda meetodit kasutanud pole, seega ei tea, kas asjast ka reaalsuses abi on, aga proovida ju võiks.
 
Jeti 06. juuli 2004, kl 15.06
No mina pakun jooksuaega, minu emane pissis ka korduvalt kogu elamise täis, lemmikkoht oli diivan.

Kas muid jooksuaja tunnuseid on?
 
Frente 06. juuli 2004, kl 15.40
Oh, õudne mul sama jama praegu. Paar nädalat tagasi oli esimest korda jooksuaeg ja siis kõik algas. Ta niikuinii pirts liiva suhtes ja siis varem on ka kilekoti peale vannituppa põrandale pissinud. Aga jooksuajal...voodisse, kottidesse, igale poole. Siis sai paar nädalat rahu, paar korda tegi veel mujale. Ja nüüd üleeilsest hakkas jälle pihta. Urrrrrr.... Kahe nädala jooksul opile ei jõudnud, kuigi raha oli olemas. Nüüd ei saa opile, sest raha tuli ühe teise ootamatu väljamineku alla panna. Täna nuuskis ka hommikul voodi peal, aga mehe kartuses tuli ikka maha. Ja siis läks mehe maali peale, mis põrandal oli ja kuses selle täis:( Täna õhtul lähen koju juba ette suht kehva tujuga, sest kujutan juba ette, kuhu on oma hädad tehtud. Tahan rahaautot, mis mu ukse ette maabuks. Kõige nõmedam ongi see, et miks kõik asjad lagunevad ja kasside jooksuajad toimuvad ühel ja samal ajal, siis kui väljaminekud on kõige suuremad???
 
Ats 06. juuli 2004, kl 16.33
oleksid sa minu mees,oleks su ammu koos voodisse pissiva peletisega ukse taha tõstnud.
 
Ats 06. juuli 2004, kl 16.36
Vabandust,valesti läks.Naise koos kassiga tõstaksin ukse taha,
 
Jeti 06. juuli 2004, kl 16.50
Aga Ats, sellise vingatsi mehe tõstaksin jälle mina ukse taha;))
 
Ats 06. juuli 2004, kl 17.32
Kas mees on vingats,kui kassikuseses voodis magada ei taha ja kassikuse haisu hingata ei soovi .
 
y 06. juuli 2004, kl 18.57
proovi kassiliiva vahetada, paljud kassid ei saa pärlitest otstarbest aru..osta Natusan vms
 
Mer 06. juuli 2004, kl 19.34
Minu kass tegi ka samamoodi. Pissis voodisse, kotti, kingadele, pesukaussi, seinale, põrandale. Lemmikkoht oli voodi ja sinna tegi ta ka siis kui jooksuaega ei olnud. Oi kui tüütu see oli - iga kord pidin kõik voodipesu ja tekid ära pesema. Kusjuures ta teadis, et ei tohi voodisse pissida, sest ma igakord õudselt kurjustasin temaga kui ta mu silma all voodi täis lasi. Aga ta ei hoolinud sellest ikka üldse. Siis ma hakkasin lihtsalt teda magamistuppa enam mitte laskma, sest nendesse teistesse kohtadesse tegi ta ikka suhteliselt harva ja voodi oli ikka see kõige magusam ta jaoks. Aga selline elu oli masendav - meil on niigi ainult 2 tuba ja kass on täitsa tubane. Kahes erinevas toas ringi kolada on ikka huvitavam, kui ühes koguaeg istuda. Ja endal oli ka tüütu pidevalt passida, et ikka kass magamistuppa ei läheks.
Ma ei tea siiamaani, miks ta voodisse pissis. Muudesse kohtadesse tegi ta ainult siis, kui tal jooksuaeg oli ja siis ta tegi seda ju märgistamiseks. Mina isiklikult ei usu jutte sellest, et kassid pissivad nurka, selleks, et märku anda, et nendega ei tegeleta või kättemaksuks vms. See kõik on mu meelest inimeste poolne loomadele inimlike omaduste külge kleepimine. Loomal on omad instinktid, mida nad järgivad ja see ongi kõik.
Minu kass praegu enam voodisse ei pissi. Nii et õnneks on sellega nüüd korras.
Mujale ta ka enam ei pissi, aga samas on ta nüüd ka steriliseeritud ja jooksuaega ka enam pole.
 
maria 06. juuli 2004, kl 21.00
proovi vahetada kassiliiva-natusan on hea, steriliseeri kass ära-u 500 eeku ja oledki murest lahti, a vaata et kassiliiv oleks koguaeg puhas.
minul oli sama jama, pärast steriliseerimist on kõik ok
edu
 
vanarahva arvamine 16. jaanuar 2014, kl 11.56
keegi soovib halba
 
kivike 16. jaanuar 2014, kl 13.32
Äkki voodi või diivan ajutiselt kilega katta, et vähemalt pehmemööbel ei kannataks ja vähem kraamimist.
 
muide, 16. jaanuar 2014, kl 14.09
1.teema on algatatud 10 aastat tagasi!
2. teemas oli, et 11kuune kass on steriliseerimata-seega märgistabki jooksuajalja jooksuaeg võib olla tubasel pidevalt
3. edasi ei viitsinud lugedagi:)
 
ei saa aru 16. jaanuar 2014, kl 17.05
Kuidas on võimalik leida 10 aasta vanust teemat?
 
mina saan aru 16. jaanuar 2014, kl 19.22
et kuna Delfi suutis kunagi täiesti hästi toiminud lemmikloomafoorumi ära solkida ja selle külastatavus katastroofiliselt langes, siis viskavad moded ise välja selliseid provokatiivseid saja-aastaseid teemasid, mida inimesed klikiksid. Kuskilt peavad ju need ilusad numbrid tulema, mis palka õigustaksid :p
 
õnnetu kassiema 13. oktoober 2014, kl 21.23
10 aastane teema küll, aga probleem võib olla vägagi päevakorral veel nii mõnelgi ja nõuandeid hea lugeda!

Kuigi, minu isane, lõigatud, 1aastane, voodisse pissis enne lõikamist ja jätkab ka praegu!
Liiv on kvaliteetne, mitte pärl, toit on hea ja korter on suur, õues käime ka huviga vahel jalutamas.

Kerge deprekas tuleb peale juba, kui peab iga hommik jälgima, et kast puhas, lillepotis tõrjevahend, magamistoa uksed kinni. Tuled õhtul 7st koju, paned asjad oma tuppa ja lähed süüa tegema.. tagasi oma tuppa tuled kustud voodisse. Ära on visatud juba 2 kattemadratsit ja 2 tekki, kuna need olid juba nii korduvalt täis lastud, et enam ei aidanud ka pesu, külalistetoa voodi on tõstetud seina äärde püsti, et kass sinna peale ei pääseks. :(

Aga kõige selle jama kõrvalt on kass imetore, vahva ja armastav seltsiline. Enam ei tea, mida teha :(
 
hmm 17. oktoober 2014, kl 20.27
issand mis teil inimesed viga on, et kodus sigatsevat ja kasvatamatut elukat peate? võtke koer! hamster ja kalad on ka etemad loomad, need vähemalt ei hävita ega sigatse
 
d 18. oktoober 2014, kl 09.27
peaksid lihtsalt jälgima et kass magamistuppa ei pääseks ja ukse kogi aeg kinni hoidma
 
isversusver 19. oktoober 2014, kl 21.57
kes nii rumal, et tuba täisroojavat elukat peab, see elagugi jubeda leha sees
 
ei taha enam ühtki kassi elus.... 20. oktoober 2014, kl 19.45
Olin ka kunagi kõva kassiarmastaja, jube heategija, võtsin prügikasti kõrvale jäetud kassipoja. Oleks ma uneski aimanud mis kurat tast tuleb ,olekski ta jätnud tänavale, kuhu ta kuulus. Kõik kuses, s*ttus täis! Ükskõik kui peen tualett või ninaesine ei olnud. Ära kastreerisin ka. Arstidele kulutasin julgelt võib öelda 700 eurot vähemalt, sest keeldusin uskumast, et üks loom võib lihtsalt selline õudus olla. Ikka arvasin, et midagi viga, et oma kastis ei käi.
See kass sai elada 3 aastat, siis panid mees ja poeg mind fakti ette , nemad või kass. Valisin oma pere ja puhta kodu. Kassi panime magama.
 
Mina 20. oktoober 2014, kl 23.07
Mina armastan oma kassi.Ta on mulle nagu laps.:)
 
hmh 21. oktoober 2014, kl 14.56
Miks lasta teda magamistuppa,osadel kassidel tundubki et voodi on wc,et ng pehme liiv..mõnel esineb seda vahel nooremalt.
 
MDV 30. jaanuar 2018, kl 15.56
ja kassi tapan ära? debiilik
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!