Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kas koer tohib seda süüa?
 
seahakkliha 15. aprill 2013, kl 09.44
Sest seahakklihas võivad sisalduda mingid ussimunad või ma ei tea misasjad, mis on koerale ohtlikud, mis võivad tema sees areneda ussideks.
 
ehh 15. aprill 2013, kl 09.49
Ei ole mingeid ussimune hakklihas!
Kõik inimtoiduks kasvatatud sead ja nende liha on kontrollitud.
Metsigadel on keeritsussi oht, kuid nendegi liha läbib kontrolli enne müüki tulekut ja nende liha ei müüda sealiha hakklihana.
Pealegi pole koerad üldsegi nii vastuvõtlikud erinevate ussimunade suhtes kui inimesed ja inimesed võivad ju poes müüdavat hakkliha süüa, ka toorelt.
Ma ei saa aru, miks postitatakse valeväiteid.
 
jaja 15. aprill 2013, kl 10.02
10. Kuigi koer on kõike sööja loom ära anna talle toorest liha! Siis ei jõua sa temast usse välja ajada.

Allikas: http://www.koer.ee/Kutsikate_ja_koerte_toitmisest.html

See jutt, et seahakkliha ei tohi anda, on õige. Ei ole see mingi valeväide, va loomavihkaja.
 
ehh 15. aprill 2013, kl 10.07
Loll väide!
 
Logard 15. aprill 2013, kl 10.18
Küsimus oli selles, et miks ei tohi SEAhakkliha anda kui SEGAhakkliha tohib. Segahakkliha sisaldab ju samuti sealiha. Kas SEGAhakklihas siis ei või siis ussimune olla?
Kuigi kauplusest inimtoiduks mõeldud liha ostes ei saa koer mingeid usse, sest see liha on põhjalikult kontrollitud ja lihaks kasvatatavad loomi ravitakse ja tehakse ka parasiiditõrjet. Kuskilt kahtlaselt turuletilt piraatliha ostes võib igast lihast mõne parasiidi saada.
 
harige end 15. aprill 2013, kl 10.24
No uurige ise, miks koerale ei tohi seahakkliha anda. Ega see väide lambist võetud pole. Teie koer ju ja teie ise teate, mida talle sisse söödate. Kui ikka koerakasvataja on nii öelnud, siis tasuks väitesse tõsiselt suhtuda. Paraku ei loe üldse inimesed artikleid ja söödavad oma koerale valimatult enda ülejääke sisse! Näiteks ei omasta koer munavalgest ja keedukartulist mitte midagi, aga mida kõik ometi koerale sisse vitsutavad, rääkimata pudetatest kanakontidest.
 
skeptik 15. aprill 2013, kl 11.14
"Kui ikka koerakasvataja on nii öelnud, siis tasuks väitesse tõsiselt suhtuda. Paraku ei loe üldse inimesed artikleid ja söödavad oma koerale valimatult enda ülejääke sisse!"
Hm, et siis ühe koerakasvataja ütlemise uskumine ongi haritus? Aga kõik need artiklid BARF-ist, mida netist leida võib? Tegelikult kipub inimene lugema tema seisukohta kinnitavaid artikleid ja uskuma seda, mis talle sobib. Kui otsima hakata, leiab netist hulgaliselt artikleid nii toortoidu kasulikkusest kui kahjulikkusest, nii kuivtoidu kasulikkusest kui kahjulikkusest, nii kodutoidu kasulikkusest kui kahjulikkusest. Ega suur lugemine alati ühest haritust anna, ise tuleb ka ikka mõelda.
Toores lihakraam (siia hulka kuuluvad ka siseelundid ja kindlasti toores kondimaterjal) pole tavaliselt muidugi inimese enda ülejääk, vaid toortoidu austajad peavad selle hankimiseks mõnevõrra vaeva nägema. Uskudes loetut - see tasub end koera tervist silmas pidades ära.

"Näiteks ei omasta koer munavalgest ja keedukartulist mitte midagi, aga mida kõik ometi koerale sisse vitsutavad"
Kõik? Hm, need, kes koera toorega toidavad, keedukartulit vaevalt sellele lisavad. Soojast keedukartulist omastavat koer (olen lugenud artikleid) ühte-teist, ka on kartul omal kohal dieetides, andes täiskõhutunde. On hulga mõttetumaid ja suisa kahjulikke asju, mida koertele antakse.
 
Logard 15. aprill 2013, kl 12.17
Koerakasvatajaks võib hakata igaüks, kellel on kodus emane tõukoer, kasvatajaks hakkamine ei tee inimesest toitumisspetsialisti. Näiteks tean juhust, kus kasvataja käskis kutsikale 6nda elukuuni sööta piimas leotatud leiba. Puhas kuld? Kasvataja on täpselt samasugune inimene nagu koeraomanik ja minu kogemused näitavad, et kasvataja võib olla ikka uskumatult rumal.
Miks ei või koerale kartulit anda kuigi ta sellest midagi ei omasta? Ühele mu koerale maitseb kartul ja ikka annan talle teinekord mõne tükikese. Kahjulik see ei ole, aga koer arvab, et tal on kõht täis. Ablaste koerte puhul igati kasulik nipp kuidas koerale täiskõhutunnet tekitada.

"Harige end," ütle siis siinsamas, miks koerale sealiha ei tohi anda, aga sealihasisaldusega segahakkliha tohib. Mis on see imeline põhjus?
 
huvitav 15. aprill 2013, kl 12.19
miks siis koer munavalgest midagi ei saa, kui linnumunad on koerlaste lemmiktoit looduses ja minul on ikka koertega tulnud vaeva näha, et nad kanamune pesadest virutamas ei käiks. See on nii lemmiktoit, et seda sööb parema meelega kui mingit liha või vorsti.

Aga see väide, et koerakasvataja ütles, et seahakkliha ei või usside pärast anda, aga seguhakkliha võib...
Kas loomaliha tapab sealiha sees siis ussid ära, see peaks ikka puruloll olema kes sellist väidet tõeks peab.
Tegelikult meeldib aga mulle endale süüa maitseainetega segatud toorest hakkliha ja pole veel mingeid usse saanud.
 
Logard 15. aprill 2013, kl 12.33
Ja isegi kui see ussimunade jutt tõele vastaks, siis koertele tehakse ju regulaarselt ussitõrjet, sest ussid võib saada ka tänaval nuuskides ja ussid võib omanik ise jalgadega tuppa kanda...
 
saagim 15. aprill 2013, kl 12.52
tegelikult on see ussijutt üldse suht nõmedus, sest täiskasvanud koer, kes vabalt ringi jookseb ja mida iganes sööb reeglina usside all ei kannata. tervel tugeval loomal on endal vastupanuvõime ja ussirohtugi on alles siis vaja anda, kui koer parasiitide tõttu haigestub(enamasti ei haigestu kunagi) või on ta siis kariloomade parasiitide vaheperemeheks, siis selle etapi kõrvaldamiseks on hea, kui ka koer ussirohtu saab.
 
nonoh 15. aprill 2013, kl 22.45
Seahakkliha kohta ma täpselt ei tea, kuid kuskil koerafoorumis.. koer.ee vms oli küll selgelt kirjas, et munavalgest ja kartulist ei omasta koer omale mitte midagi. Seega on kohe näha, et inimesed ei uuri üldse, mida koerale tohib anda ja mida mitte. Mõni kuuleb siin esimest korda seda asja. Viinamarju ja šokolaadi ikka annate koerale ? See ka mingi koerakasvataja loll jutt, et need koerale mürgised eksole.
 
Logard 15. aprill 2013, kl 23.29
Nonoh, loe teema läbi enne kui targutama kukud. Miks ei või koerale anda asju, millest ta midagi ei omanda?! See ei ole talle ju mingil moel kahjulik kui ta toitained mujalt kätte saab. Koerale ei või anda asju, mis on talle KAHJULIKUD (näiteks šokolaad ja viinamarjad). Kartul ja munavalge on NEUTRAALSED.
Kahju kui inimesed omandavad teadmisi "kuskilt foorumist vms" ja peavad seda pühaks tõeks, mida "kasvataja" räägib sest tema on ju "kasvataja." Nonoh, kas sa söödaks oma koera 6-kuuseks saamiseni piimas leotatud leivaga, sest kasvataja käskis ja kasvataja jutt on puhas kuld? Mõned kasvatajad räägivad, et nende kasvandikke ei tohi treenida ja õpetada, sest seda tõugu koerad muutuvad "imelikuks" kui neile istumist ja lamamist õpetada. Seda ka usud või?
 
savo 16. aprill 2013, kl 08.09
Üks väidab, et munavalget ei tohi süüa, teine kartulit, kolmas toorest liha, neljas, kala, järgmised väidavad, et ei tohi süüa köögivilja, teraviljatooteid jne.
Mida siis tohib süüa? Loomulikult kõrgelt tasakaalustatud koeratoitu apteegist!
Kelle huve sellised väited esindavad?
Loomulikult tootjate huve.

Selle asemel, et siin lahmida mingi koerakasvataja väitega, võiks siis panna siia näiteks lingi kohta, kus see ka ära tõestatakse ja usaldusväärsete allikate poolt põhjendatakse.

Koerad pole puudega lapsed, vaid reeglina terved ja tugevad koduloomad, kellel on maitsemeel ja vajadused mis ilmtingimata ei pea kasulikud olema. See aga ei tähenda, et need neile keelatud on. Niikuinii on nad vangistatud korteritesse, kus neilt on röövitud koera elu.
 
murelik 18. aprill 2013, kl 16.53
koer on 5a., sellest aasta elab minu juures. Loomulikult, soovin ma, et mu lemmik oleks minuga võimalikult kaua parima tervise juures. Ta on juba olnud kodutoidu peal ning arvan, et on mõttetu nüüd hakata ta kuivtoiduga harjutama, mida ta suu sisse ei võta ka. Samas pole ma kindel, et tema ratsioon on täisväärtuslik, olen lugenud läbi tohutu hulga informatsiooni, aga info on erinev nagu öö ja päev. Nõutuks teeb lausa.
nii..annan süüa 2 x päevas, proportsioonid 1/3 liha 1/3 teravili 1/3 juurvili. Tihti lihasisaldus on suurem. Mõni kord nädalas puhas liha söögiks.
Annan talle süüa:
põhiosa:
1. keedetud kana erinevad osad - rind, kints, kob. ilma naha- ja kontideta.Kanakaelad.
2. hautatud kanamaks.
3. kalkuniliha
4. juurikad - porgand, kaalikas, lillkapsas, brokoli
5. tatar, riis, kaer

aeg-ajalt, korra nädalas:
1. munakollane
2. kodujuust
3. punane kala
4. oliiviõli.

olen teinud A ja E vitamiinide 2 nädalase kuuri.
kas midagi on üle või võiks midagi juurde lisada?

Tänud vastajatele.
 
talina raad 19. aprill 2013, kl 07.49
USKUMATU!!!
 
:) 20. aprill 2013, kl 10.23
http://www.agilitypluss.ee/agility-koera-hooldamine/sportkoera-toitmine.html

Rasv on koera energiallikas, just toidus olevast rasvast saab koer oma jõu! Koer kasutab rasvast saadud energiat lihaste tööks ning sportkoeral on rasvarikas toit hädavajalik. Puhkeperioodil võib rasva olla toidus ka vaid 10%, kuid treening- ja võistlusperioodil peab toidu rasvasisaldust kindlasti suurendama. Head rasvaallikad on veise- ja searasv, või, lina- ja oliivõil. Ka rasvane sealiha on koera jaoks hea toit, sealt saab koer ka kvaliteetset valku.

Kui koer on harjunud sööma kuivtoitu, võib sellele tavalist toidukogust vähendades juurde lisada rasvast liha või lahjat liha ja taimset külmpressiõli.
--------------------------------------

http://www.koer.ee/Erinevad_dieedid.html

Barf (Bones and Raw Food) dieet.

Välja arendatud austraallasest loomaarsti Ian Billinghursti poolt. Pőhimőte selles, et koerale antakse ainult toorest toitu, jäljendamaks seda, mida koer sööks looduses elades. 60-80% toidust on toores looma- ja sealiha, kondid, kalkun, lammas, kana ja kala; kord-kaks nädalas antakse siseelundeid; 20-40% riivitud juurvilju, lubatud kőik peale sibula, mis tekitab koeral aneemiat. Toidukordadest eraldi vőib anda ka puuvilju. BARF sisaldab erinevaid dieete, siin näide düsplaasia all kannatava koera dieedist.
SOOVITATUD TOIT: Keelatud kőik viljatooted, ka riis, keelatud punane liha, lubatud kala, kana ja sealiha. Siseelundid pole soovitatavad, piimatooted keelatud, erandina vőib anda vähese kalorsusega maitsestamata jogurtit. 70-90 % toidust moodustavad riivitud vői püreeritud keetmata juur- ja puuviljad, keelatud kartul, baklazaan ja tomat. Toidule lisatakse looduslikku C- ja E-vitamiini.
------------------------------------

Ja nii võite lugema jäädagi, seda ja teistpidi!
Jutt toorest hakklihast kui usside allikast on puhas jama, kui arvestada, mida koer endale pidevalt õuest sisse sööb ja lakub.
Inimesed oleks paksult usse täis, ikka ju maitsed - küll kotletisegu, küll marinaadi, teed böffi, külmsuitsu jne.
Selleks ju perioodiliselt ussirohtu annamegi, et ilma ussideta koer niikuinii oma elu ära ei ela.
 
:) 20. aprill 2013, kl 10.37
Mida ma kindlalt oskan arvata, miks ei tasuks koera poest ostetud toore seahakklihaga pidevalt toita, on see, et te ei suuda rasvasust kontrollida. Seguhakkliha enam nii rasvane pole. Sealiha on alati rasvasem kui loomaliha või kanliha. Kui ise valitud sea taitükid läbi masina ajada, saab ehk sama rasvase kui poest ostetud seguhakkliha.
 
Pontu 20. aprill 2013, kl 14.09
Huvitav, kust see menüü maha on puksitud? saaks ma ka nii häste süvva, küll mul kah siis karv läigiks nigu peegel.

1. keedetud kana erinevad osad - rind, kints, kob. ilma naha- ja kontideta.Kanakaelad.
2. hautatud kanamaks.
3. kalkuniliha
4. juurikad - porgand, kaalikas, lillkapsas, brokoli
5. tatar, riis, kaer

aeg-ajalt, korra nädalas:
1. munakollane
2. kodujuust
3. punane kala
4. oliiviõli.
 
ööla 23. aprill 2013, kl 07.24
:) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mida ma kindlalt oskan arvata, miks ei tasuks koer
> a poest ostetud toore seahakklihaga pidevalt toita
> , on see, et te ei suuda rasvasust kontrollida. Se
> guhakkliha enam nii rasvane pole. Sealiha on alati
> rasvasem kui loomaliha või kanliha. Kui ise valit
> ud sea taitükid läbi masina ajada, saab ehk sama r
> asvase kui poest ostetud seguhakkliha.

Vat see on nüüd küll asjalik põhjendus seahakkliha vastu! Seahakkliha on tõesti liiga rasvane, eriti kui seda puhtal kujul anda. Kuigi ma ei taipa, miks peaks koerale toorest hakkliha andma niisama? Toidu sisse segatult küll, kuid muidu koer oskab ju närida, närimine on ka hammasele parem.
 
Koerasõber 04. oktoober 2013, kl 20.01
Piima ei tohi koerale anda. Nimelt ei talu koerad laktoosi. Selle asemel sobib neile ideaalselt keefir või maitsestamata jogurt, kohupiim jms, mis on kääritatud piimatoodete valikus. Sealiha ei tohiks koerale anda aga toorelt seetõttu, et sellest lihast võib koer endale ussid saada, st toores sealiha sisaldab tihtilugu ussimune. Veiseliha seda ei sisalda, seega veiseliha nt hakkliha kujul on suurepärane. Samas võib mõnel koeral võib vaid sellest toitumine kõhu lahti teha. Lisaks on koertele kahjulikud veel sibul, küüslauk, küüslauk jms, tomat(eriti toores), rosinad( ja viinamarjad), õunaseemned, virsiku- ja muud kivid(seega neid sisaldavad puuviljad jätta valikust välja, kui puhastada ei viitsi). Paljud koerad aga armastavad ja neile võib anda ka porgandit, kurki, mitmesuguseid marju. Lähemalt saab lugeda koer.ee lehelt, seal on välja toodud ka selgitus, miks.
 
aveli tarkin 03. oktoober 2017, kl 00.35
mina annan oma 11 kuusele koerale sama toitu mis mina ikkagi söön
ag
ma nahu ikkagi vaatan et koer saaks sealt oma asjad kätte
kas piima ja sellega seonduvaid asju ei tohi ikkagi anda nagu siin netis kirjutatakse
 
kkk 06. oktoober 2017, kl 21.23
Enamik koera toidu peaks moodustama toored lihaga kondid. Nt kana (kaelad, tiivad jms olenevalt koera suurusest) on väga hea, samuti veis, siga, lammas. Lisaks võib aeg-ajalt anda purustatud köögivilju (tervest köögiviljast koer ei suuda toitaineid omastada) ja puuvilju (v.a. sibul, viinamarjad), piimatooteid (maitsestamata geefir, kodujuust, jogurt on väga head, ka piim kui saada ehtsat töötlemata talupiima), kala, mune, siseelundeid, inimese toidujääke (kui pole just väga ülemaitsestatud). Koera toit peaks olema kuumtöötlemata st toores nii liha, köögiviljad jms. Aeg-ajalt võib ka töödeldud toitu saata (nt inimtoidu jäätmed vms), aga põhiline osa koera toidust peab olema toorel kujul!
Soovitan googeldada BARF.

Kindlasti ei tohi koerale anda kuumtöödeldud konti! TOORED KONDID (eriti veel lihaga) on aga äärmiselt kasulikud!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!