Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
mida siilile süüa tohib anda?
 
mairi 16. juuli 2006, kl 23.19
meil käib igal õhtul õue peal siilike.anname talle piima,aga mida veel tohib anda?äkki keegi oskab nõu anda.
 
siilike 16. juuli 2006, kl 23.23
liha ja ka kassikrõbuskaid söövad meelsasti:)
 
Siil ise 17. juuli 2006, kl 00.02
Eelroaks söövad siilid tavaliselt tigusid, keda on kõige kergem kinni püüda:D Põhiroaks on mitmesugused putukad.

Siilid söövad meelsasti ka vihmausse, samuti mahakukkunud puuvilju ja marju.
 
põrssad 17. juuli 2006, kl 01.07
siilid on suhteliselt sigadega samal pulgal ja söövad kõike. Ei tasukski piima anda koguaeg.
 
XXL 17. juuli 2006, kl 07.42
Alati kirjutavad loomaspetsid, et siilile ei tohi mingil juhul piima anda. Ja tean, et seda on alati antud.
 
chilipi 17. juuli 2006, kl 09.14
Nojah, täpselt nagu kassid, ei pruugi siilid laktoosi taluda. Ma ei kujuta muidugi ette ka, kas siili kõhulahtisus algaks samas aias, kus ta piima sai või kui ohtlik see talle on.

Kassi- ja koeratoitu pugivatest siilidest olen küll kuulnud.
 
.... 17. juuli 2006, kl 09.50
Kõige lähem siili normaalsele menüüle on kassitoit, ja ikka mingi konserviline, mitte krõbinad.

Kala ja piima ei tohi siilile anda, siil küll sööb, aga kodus peetavate lemmikloom-siilide peal on näidatud, et piima joovad siilid elavad 1/3 võrra vähem, kui need, kellel joogiks ainult vesi ees on. Kala lihtsal ei ole loomulik söök - kala ei söö siil looduses kunagi, rasvad teistsugused ja siil hästi ei omasta.
Võib ju olla ka laktoositalumatus, aga põhiline on see, et siilid ei talu piimaVALKU. Kõhtu lahti see ei tee, aga mõjub pidevalt pahasti.

Surfake inglisekeelsetel kääbussiilide pidamise lehekülgedel või suhelge soome kasvatajatega ja uurige täpsemalt kui huvitab.
 
.. 17. juuli 2006, kl 10.17
mina tean ka, et siilile ei tohi piima anda. nad joovad küll seda heameelega aga mõjub neile nagu narkootikum, tekitab mõnutunde
 
B 17. juuli 2006, kl 10.43
Minu ema annab maal siilile hapupiima, kohupiima, jogurtit, supipera, kartuli-kastme jääke jne. Söömas käib kolm siili ja söögiperasid enam ära viskama ei pea, joožikud hoolitsevad kõige eest. Lahedad ja julged loomad.
 
e 17. juuli 2006, kl 18.20
segu kohupiimast toorest kanamunast ja hakklihast
 
kadri 17. juuli 2006, kl 18.22
inimesele tehtud söök on kindlasti liiga tugevalt maitsestatud looma jaoks! kindlasti seda mitte anda. hea ja tervislik on muna ja hakkliha segu
 
mhh 18. juuli 2006, kl 12.44
tänases Postimehes oli pikk lugu siilide kohta, et mis neile meeldib ja mis mitte, mida söövad jne.
 
.... 18. juuli 2006, kl 17.35
Kahju, et nii tõsiseltvõetavas lehes, nagu seda on Postimees, nii vale infot tõe pähe jagatakse ja siilile piima soovitatakse anda - rahava seas levinud väärarusaam nagu küülikut kübarast tõstev mustkunstnikki, küülikut ei tohi ka mingil juhul kõrvadest tõsta. Samuti ei tohi siil piima juua.
 
. 18. juuli 2006, kl 21.58
aga miks PEAB siili toitma-arumaisaa
siil toimib teie õues kahjuri hävitajana suurepäraselt ja kui ta panebki komposti hunnikust miskit pihta......
metsloomi EI nunnutata vaid lastakse oma elu elada.
 
siilisõber 29. aprill 2014, kl 15.30
tegelikult on piim siilile kahjulik, aga lisaks sellele on ka sai kahjulik
 
kärol 19. jaanuar 2015, kl 18.16
Piima ega leiba ei tohi anda.
 
kaupo olen 10. august 2015, kl 21.17
Piimaga ei tohi viina anda siilile
 
OlenSannu17 07. august 2016, kl 20.51
Minu hoovis on palju kordi siile olnud üks jäi vähi võrku kinni teine kukkus peaaegu kaevu ja muidu üks läks minu ema kohvikusse ja üks tuli meie majja kogemata sisse aga täna leitsin ühe puu alt noh minu koer leidis,ta oli poeg ja ma panin talle marju,õuna,vett ja sinki. Noh jah♡
 
meie nii 08. august 2016, kl 20.03
Kuna olin kuulnud, et piima ei tohi siilile anda, vaid lihalikku, siis andsime oma siilidele keedetud kanajääke (nahku, tiivaotsi ja muud sellist, mis supikeetmisest üle jäi, sõid hästi ja loodan, et ei olnud ka kahjulik, kuna kanad keedetud maitseaineteta, laste supiks
 
юш ситаавгуст 09. august 2016, kl 17.19
Andke õlut ja viina, need maitsevad siilile kõikserohkem!
siililegi 18. august 2016, kl 13.57
Siilid ei söö ju õunu ega marju, nad on lihatoidulised.
 
Rasmus 23. juuli 2019, kl 14.20
Mina Annan KassiKrõbinaid ja Vett
 
Okaskasukaga põrsas 02. juuli 2021, kl 19.54
Igatahes Nõukogude ajal sumas siil suures sotsialismi udus aga praegu on ta õnnelikult pilves. Tänavu aasta avas mu siil hooaja täpselt kaheksandal märtsil kui kassi mollid kolisema hakkasid. A mul on ta eriline põssa iga kord kui on molla tühjaks söönud situb sinna sisse toidutänuna. Kord olid külakassid ümber toidunõu aga siil tuli kui võist läbi ja ja kõutsid kargasid kõik molli ümbert nelja ilmakaarde. Ning kord kui pojad olid need vilistasid millegipärast. Ja üks aasta õhta ma seisin õues palja jalu ja tuli eemalt tõmbas ninaga ja tuli mu varvaste juurde ning hakkas neid närima. Eriline kannibal ma olin niikui siilimagnet kohe.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!