Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kas kellelgi on koer emakapõletikuga ellu jäänud.
 
kata 06. august 2007, kl 12.35
Meil suur mure majas. Minu 13 a saksa lambakoer jäi eile nii nõrgukeseks ja tuimaks. Olime õnnetud ja arvasime, et tema aeg kätte jõudnud. Õhtul hakkas aga emakast jube mädavool, see siis tegelik põhjus. Tagumised jalad ei võtnud üldse alla, kartsime et halvatus aga nüüd ikka kindel, et nõrkusest. Just praegu oli ta mul tilguti all ja mure nii suur. Eile õhtul hakkasime juba antibiootikumi süstima ja täna saab peale lõunat veel tilgutit.
Arst arvas, et vaatame, mis õhtupoolik toob, äkki kaaluks ikka oppi. olen ise ka seda meelt, et vanus küll tal kõrge aga ega kaotada pole ju midagi. Olukord üsna tõsine. Kui ta ikka õhtupoolikul on võimeline meile otsa veel vaatama. Praegu küll nagu laip siruli maas. Andke lootust, kas keegi on oma looma nii hullust olukorrast välja suutnud aidata? Oh, olen siin lahistanud ta kõrval nutta juba nii et...
 
ff 06. august 2007, kl 12.36
ikka on. ikka on. ole tugev!
 
kersti 06. august 2007, kl 13.16
nii, vanus on kõrge, operatsioonist taastub kehvalt kui üldse taastub. hea lahendus oleks ta vaevad lõpetada. samas peab tilgutite all isegi 2 nädalat vastu ja tulemus on ikka tudule..

arstide poolt on vastutustundetu mängida omaniku teadmatuse ja rahaga. olen näinud suurel hulgal lootusetus seisuses koeri kelle omanikelt on enne koera surma veel tuhandeid saadud väljapumbata... sama geiss siingi.
 
KS 06. august 2007, kl 13.24
Mina teeks op-i. Ka siis kui ta pärast seda vaid mõned kuud elaks. Surmasüsti tegemine on otsus, mida ei saa pärast selle täideviimist enam muuta. Ja pärast see mõtlemine, kui äkki... Koer on olnud su kõrval 13 aastat, anna talle võimalus jääda veel mõneks ajaks.

Koertekojas oli hiljuti sarnane juhtum, kus vanale (vanust ei mäleta) koerale tehti op ja koer jäi ellu ning paranes. Katsun selle teema leida.
 
KS 06. august 2007, kl 13.28
Tegu oli 10 aastase dogiga ja tal oli mädaemaks http://www.koertekoda.ee/forum/viewtopic.php?t=16338
 
kata 06. august 2007, kl 13.44
Oh, väga lootustandev. Minu kutsake magas. Tegin esiku ukse lahti, et ta näeks õue. Vaatas, kuidas kiisu liblikat püüdis ja siis hakkas meie teine koer haukuma. Ta ajas ennast kõhuli ja üritas haukuda ja üritas ennast püsti ajada. Ma aitasin ta jalule ja kooberdasime kuidagi õue. tegi oma pissi ilusasto ära, tubli tüdruk ja tegin aseme korda ja nüüd lamame jälle aga mitte nagu laip enam. Oh loodan nii kõige paremat. Nii kahetsen, et kuus aastat tagasi pole teda lõiganud, kui see jama hakkas. Siiani oleme suutnud asja kontrolli all hoida aga näed, nüüd läks nii. Ikkagi mõtlen teda opereerida kui arst nii arvab. Ja arst ei ole väljapressija, elab meist paar maja eemal ja on väga südamega oma töö küljes. Ei usu, et rohud ilma opita siin aitavad. Loodan, loodan, loodan.
 
12 aastane koer 06. august 2007, kl 13.51
Kus kandis elad?

On võimalik! koer on 12 aastane, tal oli tugev mädaemakas,taguotsast tilkus ja loom ei liigutanud enam end, tehti operatsioon. Peaksid kohe praegu antibiootikumi andma ja juua palju.
Kõige tähtsam on operatsioonijärgne ravi!!!
1. antibiootikumi kuur 7-10 päeva
2. Glükoosi ja ohtralt spets.vett otse soonde, seda igapäev peab tegema, sest see ongi see, mis aitab ellu jääda ja taastada kui op tehtud.
Need kaks on eriti tähtsad asjad. Seda pead ise arsti käest lausa nõudma kui ta ise seda varianti välja ei paku.

Koer, kellest räägin, oli juba magamapanekuks aegki kinni pandud, sest ükski arst ei ennustanud midagi head. Aga ometi, kuigi emakapõletik oli äge ja põetikuline mäda täis emakas kaalus mitu head kg, on see koer hetkel elus ja terve!
Esimene nädal peab saama kindlasti taastusravi, ilma selleta ei tasu riskida + hea ja korralik söök juurde, kohvikoort anda, vitamiine ja lemmiktoitu
 
12 aastane koer 06. august 2007, kl 13.54
peaksid nüüd kohe tegutsema ja arsti käest juba täna antibiootikumi küsima, et siis homme või ülehomme opile minna. Antibiootikum leevendab põletikku ja operatsiooni risk väiksem.
Tegutse kiirelt.Jõudu!
 
... 06. august 2007, kl 14.00
Loodan ,et jääb ellu . Meil ka vana koer sai ilma opita sellest üle.Vana koera paned ju ainult viimases hädas narkoosi.Ravisime muidugi korralikult arsti ettekirjutuse järgi.Praegu rõõmus ja rahulik vanaproua.
 
to 12 aastane koer 06. august 2007, kl 14.59
Antibiootikumi hakkasime süstima juba eile õhtul. Arst tuleb uuesti vaatama teda 4-5 vahel Kohe varsti paneme uue tilguti ülesse soolalahuga. Glükoosi sai juba hommikupoole. Siis otsustame, mis teeme.
 
12 aastane koer 06. august 2007, kl 15.12
heida siia pilk peale, selline oli selle 12 aastase koera mädaemaks. Seda ei näe väljastpoolt mis tegelikult koera vaevab. Võrdlle kääride suurust ja punnis mäda täis emakat.Niipalju võin öelda, et mädaemaka puhul antibiootikum ei võta sellist hulka mäda ära, sel mädal ei ole kuhugile voolata, ja kui koer lakub end siis saab ta selle tagasi vereringlusesse, samuti ei tohiks koeral lasta end lakkuda, kuigi ta seda teha tahab.
Operatsioon kas õnnestub või mitte, kuid antibiootikum vaevalt seda põhjust kaotab, leevendab kuid see on nagu mädane kasvaja, mis koera vaevab.

http://public.fotki.com/sulamesi/ppematerjal/
 
12 aastane koer 06. august 2007, kl 15.25
jõudu ja jaksu! mis iganes teie otsus saab olema.
Loodan et kuts terveks saab. palju oleneb ka arstist, vestle ja räägi arstiga ja küsi otse, mis ta arvab narkoosist ja mädaemaka eemaldamisest.
Kui opi kasuks otsustate ja narkoosist ilusti üles ärkab on vaja taastusravi kindlalt kohe peale oppi!
palju vett (soolalahus + ringer) ja glükoosi, vitamiinisüsti jne. ei mäletä enam mida kõike see koer sai aga tal oli esimesed päevad kehv olla ja see konkreetne koer jäi ellu ja paranes ainult tänu efektiivsele taastusravile, vett sai ikka liitrite kaupa soonde ja ohtralt glükoosi sai ka ja midagi sai veel aga ei mäleta enam. tal ei olnud isu ka ja siis sai midagi söögiisu tõstmiseks.
Ilma kõige selleta oleks ta juba vikerkaaresillal olnud.
Hoian pöidlaid ja loodan paranemist ja parimat Sinu koerale.
 
.... 06. august 2007, kl 15.35
ei tasu mingeid vedelikke tilgutada! KOHE ja kiiresti opilauale! Kui koera füüsiline vorm on normaalne, siis ka taastub opist! Kui seda pole, siis tilgutamine vaid pikendab piinasid ja tema aeg on läbi niikuinii. Ei soovita hetkegi enam oodata! Omal liiga hiljaks jäänud vana koera lõikusest kurb mälestus ja sellepärast soovitangi lõikusega kiirustada! Tean mitmeid kõrges vanuses ja ägedas staadiumis lõigatud emakapõletikuga koeri, kes paranesid ja omanikke rõõmustasid veel mitu aastat!
 
kazz 06. august 2007, kl 20.43
koer on juba vana, lase op teha kuid enne veendu kas veri ikka hüübib, st vaja vere kliinilist pilti. muidu sureb koer opilaual.
 
nunn 06. august 2007, kl 22.42
Loomulikult op, risk on jah, et sureb opilaual, kuid on ka shanss ellu jääda. Kui opi ei tee, on ainult üks võimalus. Minu kunagisel kollil oli ka mädaemakas, tehti op, arst ütles, et võib olla riskantne, kuid kõik läks hästi. Ta oli küll noorem - 8-9 aastane ja elas peaaegu 14 aastani
 
b 06. august 2007, kl 23.07
soovitan siiski opile mõelda ja võimalikult kiiresti. nii palju, kui on püütud antibiootikumidega ravida (ägeda põletiku puhul need ei aita), siis enamustel on see mädaemakas peale igat jooksukat korduma jäänud. kui sinu tuttav arst on väikeloomakogemusega, siis usaldaksin teda, kui ainult suurloomade kogemusega, siis küsiksin mõnest väikeloomakliinikust ka teist arvamust. soovitan sul siin alamfoorumisse otsingusse panna 'mädaemakas and koer' ja 'emakapõletik and koer', ajaliselt vali kõik ja lugemist ikka leiab.
 
KS 07. august 2007, kl 09.39
to: Kata
Kuidas teil läheb? Mis arst arvas?
 
plääd 07. august 2007, kl 11.20
Minu kutsal oli ka viimases staadiumis mädaemakas. Ainult op aitas, kuigi arst ütles, et juba kauaks jäi (reedel hakkas ja nädalavahetuseks ükski arst ette ei võtnud nii et alles esmasp saime opile), et ega lootus on 50:50. Aga op läks hästi ja koer terve ja rõõmus. Muidugi meie kutsa oli noor nii 2 ringis.
 
kata 07. august 2007, kl 12.16
Oleme nüüd olnud kaks päeva tilgutite all ja saab väga kõvad antibiootikumid, süstime lausa 2 korda päevas. Eile õhtul otsustasime, et lõikame homme hommikul, et saaks veidi tugevamaks. Täna hommikul oli küll pilk ikka tunduvalt selgem. Arst on väikeloomakogemusega ja usaldan teda aga selge see, et anname endale riskist aru. Selge on ka see, et kui praegu isegi paremaks läheb, siis ilma opita ta vastu eriti ei pea. Igatahes meie anname talle võimaluse.
Hoidke siis meile homme hommikupoolikul pöialt ja annan teada, kuidas meil läks. Aitäh kõigile kaasaelajatele.
 
kutsaga 07. august 2007, kl 13.42
Minu koeral oli eelmine aasta sama asi, väga järsku lõi välja ja jäi jube nõrgaks, ei reageerinud peaaegu üldse millelegi. Käisime ühel õhtul arstil, sai rohtu, aga paremaks ei läinud, raske südamega otsustasime opi kasuks ja õnneks oli see ainuõige otsus. Emakas oli nii mäda täis ja jube, arsti arvates oleks mõni tund viivitamist tema eluküünla kustutanud. Opist paranes väga ruttu, isegi kui talle järgi läksime ja ta oli veel laual ja uimane, liputas ta meie häälte peale saba. Juba siis oli koeral jälle eluvaim sees, haav paranes ka väga hästi, olgugi, et op tehti samuti suvel palavate ilmadega.
Tegutsege kiiresti ja edu!
 
murakas 07. august 2007, kl 15.02
Loodan nii väga, et kutsul läheb operatsioon hästi... aga anna jah teada, kuidas läks.
 
uudishimulik 08. august 2007, kl 19.52
Õhtu käes - ma loodan, et operatsioon õnnestus?
 
koeraomanik 30. oktoober 2019, kl 13.11
Meil ka 12 aastane sakslase segu, järsku muutus loiuks, isutuks jne. Käisime arsti juures, alguses ei osatud midagi teha, näitajad ei olnud veel nii hullud ja röntgen ei andnud selget pilti. Kodus ka hiljem paremaks ei läinud, sundsöötsin süstlaga ja sai spets vedelikke ja pastasid mis tugevdavad organismi. Helistasin, küsisin mis teha, seisund ei paranenud üldse. Öeldi, et tulge siis kui hullemaks läheb.

Ja läbi juhuse, noorema koera hammaste läbi said nad ühel päeval aedikust välja ja läksid linna peale jalutama. Lõpuks leidsime koera üles, oli järve mudasemasse ossa kinni jäänud. Päästjad tõid välja, seisund oli ikka väga halb. Aga tänu sellele võeti erakorraliselt vastu ja lõpuks avastati see mädaemakas! Lõpuks oli teada mis tal viga! Ööga kosus kenasti ja arst kiitis opi heaks. No kuidas sa paned koera magama kui on lootus, et paraneb? Jääks hinge närima.
Nüüd opp tehtud ja paraneme kenasti. Isu tuleb tasapisi tagasi ja koer on jälle tema ise!
Kui arstid soovitavad siis kindlasti opp! Meie oleme küll väga tänulikud et oma koerakese tagasi saime. Kindlasti on tal veel mitu head aastat ees!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!