Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Soovitage head telekat!
 
mina 09. märts 2011, kl 12.10
Milline firma on parim?Plaan soetada 42-50tolline.Kas plasma tasub osta?Tänud neile,kes viitsivad soovitada
 
volli 09. märts 2011, kl 14.01
kui kaugel su telekas diivanist asub?
 
K 09. märts 2011, kl 14.06
Ma ise plaanin ka plasma telerit osta ja sama suurt. Jään samuti põnevusega vastust ootama.
Ise vaatasin LG-d.
 
mimm 09. märts 2011, kl 15.46
Märkega "Full HD" ei tasu osta, sest eestis ei pakuta seda teenust veel vähemalt 10 aastat. Plasma võtab rohkem elektrit. tehnilistest näitajatest oskab v-b keegi teine rääkida.
 
ööö 09. märts 2011, kl 20.05
just osta full hd, mitte hd ready!!!
 
nudik 10. märts 2011, kl 00.02
Panasonic G20 mudel või V-seeria telerid. Philipsi LCD puhul 5405H mudel kui hinnaklass peab jääma 12 000 (eek) piiresse, kui rohkem, siis 7605H.
 
Shadow25 10. märts 2011, kl 11.19
Sa võiks ka oma eelarve kirja panna, et teaks midagi kindlamat sulle soovitada. Kui sul endal midagi silma hakanud, võiksid nende lingid siia panna ja meie kommenteeriksime. Tegelikult oleks kõige õigem selline küsimus Arvutiabis esitada - seal rohkem inimesi, kes jagavad selliseid asju rohkem. Esitades küsimus vales kohas saad ka valed või sobimatud vastused ja selles oled vaid sa ise süüdi.


Kindlat mudelit ei oska soovitada, aga minu nõudmised telekale oleksid järgmised:
1. Full HD ehk 1080p - jah, sellise kvaliteediga telesaateid me ei näe, aga kui soov plaadilt või kõvakettalt hea kvaliteediga filme vaadata, siis tuleb just selline telekas osta. 720p teleka ostmine oleks nagu praegu DVD-mängija ostmine - BluRay olemas, mis näitab palju paremat pilti. Lisaks mida suurem ekraan, seda mõistlikum 1080p on.
2. Peab saama kõvakettalt filme vaadata. Seda vist saab kõikide uuematega.
3. LAN
4. Internet@TV
5. HDMI - see kah peaks kõikidel uuematel olema.
6. Reageerimisaeg ei tohi olla üle 2 ms.
7. WiFi

Võiks olla, aga ei pea:
1. LED-ekraan. Võtab vähem voolu ja on õhemad.

- Olen inimene, kellel peab olema võimalus kasutada seda ja toda olenemata sellest, kas praegu kasutan. Ehk varsti kasutan. Seega ka sellised nõudmised.

Plasma vs LCD
http://www.cnet.com.au/plasma-vs-lcd-which-is-ri...

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
g 10. märts 2011, kl 19.12
Plasma eluiga tunduvalt lühem kui LCD-l, inimesed :)
 
.. 10. märts 2011, kl 19.46
Minul kodus 50 tolline Samsungi plasma. Pilt väga ilus. Muidugi oleks hea osta Led teler, aga praegu saad ju plasma teleka poole odavamalt. Kui palju see plasma siis ikka elektrit võtab? Paljudel veel kineskoobiga need suured telekad kodus, need peaks ju võtma veel rohkem elektrit. Kodus ka Samsungi lcd telekas ja ka väga rahul, aga plasma pilt tundub selline erksam. Kõige parem soovitus, mine poodi ja vaata millise firma teleka pilt sulle endale kõige rohkem meeldib. Minu meelest just Samsungi omadel pilt kõige ilusam, aga kui telekat ostma hakkasin siis müüja ütles, et tema meelest just philps ilusama pildiga.
 
eve 11. märts 2011, kl 13.46
Endal Raduga värvikas, soovitan Sullegi sama.
 
K 14. märts 2011, kl 15.19
http://olmetehnika.ee/?sProduct_code=42PQ6000

Mina valisin välja selle mudeli. palun kiitke või laitke.
 
Shadow25 15. märts 2011, kl 00.15
K, sellel teleril on resolutsioon 1024x768. See pole HD. Isegi mu 15,4" läpakal on suurem resolutsioon ja ma näen piksleid - mida lähemalt vaadata, seda selgemini näha. 42" peal sellist resolutsiooni kasutada on lauslollus. Ma ei kujutagi ette, kui suured pikslid sellel telekal on. Kes viitsib, arvutagu ära. BluRay vaatamine sellisel teleril täiesti mõttetu, või noh üldse HD-filmide. Mina ei raatsiks sellise asja eest üle 100 € maksta. Taas minu arvamus vaid, ei pea te sellega nõustuma.

Lisaks veel juurde, et teleril võiks olla ka DVB-C - juhuks, kui soov kunagi kaabliga digitv'd vaadata. Selle olemasolu halba ei tee. Kaardipesa vaatajakaardi jaoks ka vajalik.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Shadow25 15.03.2011 00.20.
 
K 15. märts 2011, kl 17.26
Shadow25, ma vabandan....ma ei jaga tehnikast eriti midagi. Poes müüja kiitis ja mulle meeldis selle teleri välimus. Poes on alati nii, üks müüja kiidab, läed teise poodi ja see jälle laidab.
Kui Sul aega ja viitsimist on, kas oleksid nii kena ja aitaksid mind teleri valikul?
Olen vaadanud Sharp, LG.
Hetkel kodus Samung teler, aga see jääb väikeseks.
 
MINE 15. märts 2011, kl 21.48
mine tv parandusse,vaata,küsi milliseid on kõige vähem sees. vot see ostagi.
 
Halloo 15. märts 2011, kl 22.56
Juba aastaid tagasi räägiti, et plasma telekas on jama.
Isegi bravuuritari Anu Saagimi plasmatelku tegi pauku:)
 
Shadow25 16. märts 2011, kl 17.11
K, kui soovid nii suurt telekat, siis ilmselt selleks, et saada hea filmielamuse osaliseks? Tahad ilmselt hea kvaliteediga filme vaadata. Aga kui telekas teeb filmi kvaliteedi halvemaks, siis see pole hea telekas ju. Hea kvaliteediga filmide vaatamiseks pead ostma teleka, millel on resolutsioon 1920x1080 ehk Full HD. Sellega saad olla kindel, et telekas ei vii filmi resolutsiooni ja sellega kvaliteeti alla. Seega mina soovitan oma tähtsaimaks tingimuseks seada see resolutsioon. Telekad, millel pole see resolutsioon, neid ära üldse vaata. Nii suure ekraani puhul ei tohiks tegelikult nagunii väiksemat resolutsiooni vaadata. Jäta need numbrid meelde. Mina ostaks ka 32" juures sellise resolutsiooniga teleka. Vajadusel ootaksin ja koguksin natuke raha ja maksaks selle resolutsiooni nimel rohkem. Tead, üldiselt soovitan sul Arvutiabis esitada see küsimus. Seal liigub inimesi, kes jagavad minust asja rohkem. :) Kui viitsivad ja tusased pole, oskavad sind ehk paremini aidata ja sulle paremini seletada. :) Sc-nimeline jagab digitv'st ja ilmselt ka üldse teleritest väga palju. Fucs jagab videotöötlusest palju ja usun, et ka teleritest. :) Lisaks seal teisigi tarkpäid. :) Tehnikaküsimustega soovitan edaspidi igal juhul sinna pöörduda. Hea kogemus pole selleks ilmselgelt õige koht - ei liigu need targad inimesed siin.



Sharp'iga kogemused mul puuduvad, aga kuna tegemist on odava tootjaga, ei suuda mina temalt midagi kvaliteetset oodata. Mina ei ostaks kindlasti selle firma toodangut. Telekat ei vaheta just kuigi tihti välja - selle nimel võib natuke rohkem maksta ja midagi kvaliteetsemat osta.


Plasmaga seoses meenus jah mingi sissepõlemise teema. Aga tänapäeval vist ei tohiks seda probleemi enam olla.


Teleri ostaks vist Euronics'ist. Sealt saab üskkõik mida ostes hinnast natuke alla, kui küsida. :D Püsikliendiks hakates kogud ka boonust(Poes kohapealt ostes pead ise mainima, et püsiklient oled.) ja lõpuks saad kogutud boonuse eest omale mingi kingituse valida. :)
Ma võtaks selle: http://www.euronics.ee/tootekaart/37426...
Vaata, kui õhuke ta on. :D Saad ka 3D-filme vaadata. :) Küsi veel hinnast alla.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
nudik 17. märts 2011, kl 02.40
üks valik jah, et küsi arvutiabist.
mina pakuks, et mine kadaka tee experti. mul elukaaslane töötab seal ja kui satud seal tema jutule, siis ta võib sulle ükskõik mis teleka plussid ja miinused kohapeal välja tuua ja soovitada, mida sinu hinnaklassile vastavat telekat. täielik telekafanatt. :)
ma ei ürita mingit reklaami siin tekitada, aga nad tõesti tegelevad iga inimesega eraldi ja soovitavad oma poest seda, mis sulle paremini sobiks ja kui see sulle miskipärast ei sobi, aitab leida mingi teleka, mis meeldib ja vaatab, kust seda saada on. :)
 
nudik 17. märts 2011, kl 02.41
+ seal on suuuur telekasein.. nii et valikut peaks jätkuma. :)
 
K 17. märts 2011, kl 09.53
Shadow, suurt telerit soovin osta sellepärast, et mul on väga suur elutuba. Diivani ja teleri vahe on 5-6 meetrit. hetkel on 32tolline ja see telekas on minu silmadele liiga kaugel. :)
Filme ja seriaale vaatan arvutist.
Sharpi soovitati just poes. öeldi, et väga palju oleneb, kus on teler toodetud ja kui ma nüüd õigesti mäletan, siis tootjaks oli Jaapan.
Experdis olen käinud, aga Järve selveri lähedal. Seal oli ka päris asjalik müüja.
 
Sc 18. märts 2011, kl 07.49
Sharp on OK, kui pildiga rahul oled. Sony on kallim, aga selle eest ka kvaliteeti. Philips on samuti loomuliku pildiga, aga mingil seerial (oli vist alates 5000) on püsiv probleem õige kuvasuhte näitamisega. Samsung on neile, kellele meeldivad kirkad ja kärtsud värvid. See on minu subjektiivne arvamus.

Kindlasti peab olema HDMI sisendid, SCART, sisseehitatud digituuner (DVB-T ja C kaardimooduli pesaga) teleka vaatamiseks kaablivõrgust, sest analoog on suure teleri ekraanil ka parima signaalikvaliteedi juures ikkagi koledam ja võimalustevaesem kui digi ning on niikuinii varsti Eestis ajalugu. Võimalusel eelista full-HD-d, aga kaugelt vaadates ei tee HD-Ready ja FullHD vahel vahet. Ja poes ära lase end võrgutada BluRay plaaadilt mängivast demost, lase eesti kanaleid promoda, sest selline saab olema pilt ka Sul kodus. Must peab olema ekraanil must, mitte helehall, sinakas, lilla või pruun.

Viimane asi, mida vaadata, on teleri disain. Kujutis on ekraanil, mitte raamil. Peaks olema võimalus lisada kodukino kõlarid, sest uute telerite kõlarid on reeglina pisikesed ja sa lihtsalt pettud nende helis.
 
K 18. märts 2011, kl 08.58
Ma tänane Teid kõiki, enne teleri ostu tulen siit läbi ja kirjutan tähtsamad asjad üles.
Aga nüüd siis ikkagi küsimus, kas valida plasma, lcd või led?
 
Sc 19. märts 2011, kl 07.53
Tänane LED on ikkagi LCD ekraaniga, "puhast" LED-ekraani sellise suurusega ei ole.

Plasma vs LCD kohta arvamus puudub, ei ole plasmat mujal kui poes vaadanud.
 
Shadow25 20. märts 2011, kl 11.35
Sharp meenutab mulle vanasõna "Ma pole nii rikas, et osta odavaid asju.". See odavus on saavutatud millegi arvelt. Aga eks te ise tea. Muidugi võib odav asi vabalt aastaid vastu pidada ja kvaliteetsema firma toodang vaid kuu aega. Lihtsalt kvaliteetsema tootjaga risk väiksem.

Plasma'l on must mustem ja LCD'l on valge valgem. Isiklikult mina selle järgi telekat ei valiks. Võimalusel eelistaksin LED'i, aga LCD ja Plasma vahel eelistus puudub. Minu jaoks on see täiesti suva. Esimesel kohal olgu ikkagi resolutsioon. Seda eriti veel nii suure teleka puhul. Nagu öeldud, olgu Full HD ehk 1920x1080. Madalamat ära vaata. Seda juba tulevikku arvestades - kunagi ei tea, mis soovid ja vajadused aasta pärast on. Minu arvates pole see asi, mille pealt kokku hoida tasuks.

LED ongi LCD ehk LED-LCD, vahe on taustavalgustuses. LED tähendab seda, et tausta(LCD-paneeli) valgustamiseks kasutatakse LED'i, lihtsalt LCD puhul kasutatakse tausta valgustuseks nö pirne. Seetõttu on LED-telerid kallimad, aga tarbivad umbes 40% vähem voolu ja on kordi õhemad. Parema valgustuse tõttu on ka värvid täpsemad(Must näeb rohkem välja nagu must.) ehk seega pildi kvaliteet parem.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
K 20. märts 2011, kl 20.29
...ja jälle sain ma natuke targemaks. :)
Tänan veel kord!
Nüüd lähen targa näoga poodi, viskan kõik numbrid letti ja küsin selle järgi telerit. :)
 
Inimene 25. märts 2011, kl 13.03
Hea plasma maksab väga palju. Hea LCD ei maksa enam suht midagi. Mina olen melomaan küll aga otse Blu-Ray mängijast vaadates näevad kõik enam vähem kõik ühtemoodi välja kui just ei saa võrrelda kõrvuti ja ise seadistada.

Tihti võib seadistus ka ära petta. Arvad et mingi paneelil on värvid ja kontrast kehvem/parem. Tegelt on lihtsalt seaded pandud sellised.

Väga korralik plasma näeb muidugi super hea välja aga ma arvan et mitte friigina sa oleks väga rahul ka alla 20000 hinnaklassi LCDga. Kui osta 40" tolline saab väga hea juba palju vähema eest.. Ise kõige rohkem tuttav Sony Bravia seeriaga. Soovitan vaadata HX seeria telekat. Need peaks rahuldama kõik vajadused ja saab 1000 EURi eest 40" mudeli.

Enne ostu kindlasti uuri ka kui vana mudeliga on tegu. Tihti müüakse meie poodides eelmise generatsiooni kaupa sama kallilt kui uued ja paremad või hullemal juhul isegi kallimalt. Alati tuleks eelistada kõige viimast seeriat.
 
hee 25. märts 2011, kl 13.10
aga full hd telekaga saab vaadata blu ray filme, mida müüakse küll ju palju. pätid võivad internetist ka tõmmata HD-d. kindlasti ostaks full HD ja LCD, mitte plasma. LED on pluss, aga ei midagi üleloomulikult head.
 
Teema intrigeeris 26. märts 2011, kl 14.15
Sa vaata, et tal ettepoole SONY (ja tahapoole HD) peale oleks kirjutatud, muu on vähemoluline. Ja osta nii kallis mudel, kui jaksad, siis saadki teleka.
 
Shadow25 11. aprill 2011, kl 11.48
Uue teleri ostjatele soovitan minna sellele lehele ja vaadata sealsed kaks videot ära. Seletatakse päris põhjalikult Plasma ja LCD erinevusi ja pultidest ka juttu.

http://www.euronics.ee/uudised/ViewArticle...

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
-kt- 15. aprill 2011, kl 00.55
Osta Philips, ja LED. Mõõt vali ise. Ostsin vanematele 42 tolli Philipsi, tol ajal oli LCD veel, aga vähimalgi määral ei kahetse. Vahepeal ostsin köögitelkuks LG LED-i, eriti vaimustuses ei ole, heal juhul läheb arvutimonitoriks. Viimati ostsin endale Philipsi 46 tolli LED-i, ja olen sitaauguni rahul. Ma ei osta ühtegi telekat enam, mille nimi ei ole Philips.
 
K 17. aprill 2011, kl 09.06
Teler ostetud! :)

Valik langes Samsungi kasuks.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c650-20100506527.htm
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!