Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Uus piimatoode Airan
 
General 12. september 2011, kl 11.12
Leidsin poeletilt hapupiimajook Airani, mida varem olen vaid Türgist ja Bulgaariast saanud.

Teine lugu on selles, et siin müügil olev jook pole sugugi samasuguse maitsega nagu seda türklased ja burgaarlased pakuvad.

On kellelgi ehk enam kogemusi? Kas meil müügil olev Airan on ikka see õige või miski kahtlane ülejala kraam?
 
arvasin ka 12. september 2011, kl 12.10
nagunii kahtlane ülejala kraam. las müüvad, ega sellepärast veel igat . ostma pea.
 
mis siis? 12. september 2011, kl 16.53
Milles küsimus kui ise ütled et erineva maitsega, see on meie toode ja kõik. Igal maal müüakse leiba aga erineva maitsega on kui meil, mis teha.
 
airiin 12. september 2011, kl 23.49
olen küll korduvalt Türgis ja ka Bulgaarias käinud, aga kahjuks pole kordagi nende Airani maitsta saanud :(
Samas see Eesti Airan on täiega hea jook (aga ainult ühes situatsioonis :).... pohmelli puhul ja siis on see täiesti asendamatu).
 
õ 13. september 2011, kl 10.21
isegi Leedu piim mida Maximas müüdi oli teise maitsega ja mina seda juua ei suutnud
 
päris hirmus 13. september 2011, kl 12.23
oli see poes müüdav airan, Türgi oma on hoopis midagi muud. Mina teen ise, türklased õpetasid - naturaalne jogurt veega pooleks, veidi soola maitseks ja mikseriga segi.
 
airiin 14. september 2011, kl 21.55
to päris hirmus: selle proovin küll ära.
 
päris hirmus 15. september 2011, kl 13.48
airiin - kui vähegi võimalik, osta korralik jogurt, näiteks Pajumäe talu oma, on müügil liitrises pudelis.
 
see 15. september 2011, kl 17.19
Algul harjumatu, aga pärast isegi meeldima hakkas. Liiga soolane oli, seda ei suutnud taluda.
 
airan 05. detsember 2011, kl 11.52
no ma ei või, kuidas saadi hea asi nii ära solkida nagu eestis on tehtud airan-ga. Kes hull tuli selle peale, et see ära gaseerida? Soovitan samuti, osta pigem maitsestamata jogurtit, segada seda veega, nii et 60% jogurtit ja ülejäänu vett ning maitsestada soolaga.
 
sw 08. detsember 2011, kl 10.56
see on kohutav, ostsime paar pudelit nii proovimise mõttes ja terve seltskond, eranditult kõik jooksid kähku kraanikausi juurde, et see suust välja pursata.
 
ei saa aru 08. detsember 2011, kl 21.21
miks peaks nii head asja nagu maitsestamata jogurt,veega lahjendama ? Öelge mulle,rumalale.
 
päris hirmus 12. detsember 2011, kl 10.57
ei saa aru - sest nii tehakse airanit, see on selline jook:) Mis ei tähenda, et jogurtit lahjendamata kujul tarbima ei peaks, aga korralik jogurt on joomiseks suht paksuvõitu.
Eks see airan ole soojast kliimast pärit jook - organism saab juurde vajalikku vedelikku ja soola + valku. Minu seedimisele on näiteks keefir hapu, airan aga väga sobiv.
 
trairw 18. detsember 2011, kl 21.57
praegu joon seda tilkhaaval, lolli peaga prooviks ostsin, ei taha kallist kraami kraanist ka alla lasta, kuigi esmareaktsioon oli küll selline

kokkuvõttes: see on sihuke solk, et ma ei tea, kelle fantaasia siin mängus on, kõige rõvedama maitsega spermat segatuna halvaksläinud keefiriga meenutab...
 
Airiina 17. jaanuar 2012, kl 13.55
See jook peabki olema selline nagu ta on,, kergelt soolakas ja gaseeritud.Airane on palju erinevaid variante, gaasiga ja ilma.Armeenias näiteks nimetatakse sarnast jooki Tan-iks.
See jook on näiteks Aasiamaades , Lähis-Idas, Mongoolias asendamatu ,väga sobilik sooja kliimasse . Seda jooki hapendavad maailmas vanimad tuntud bakterid , mis on head seedimisele - lactobacillus bulgaricus.Miks ei võiks seda jooki siis pakkuda ka põhjamises kliimas? Kellele ei meeldi,ärgu joogu. Paljud väljasülitajad siiski hiljem tahavad uuesti ja uuesti proovida.
 
cocaholic 17. jaanuar 2012, kl 16.34
Hullult hea, joon seda juba mitu kuud. 1%-line on mõistagi parem, aga kui see on otsa saanud, ostan 0,5%-list. Olen selle abil oma Coca-Cola sõltuvust järk-järgult kontrolli alla saanud, kui tuleb väljakannatamatu Coca isu, joon Airaani. Ostan seda ikka 10 pudelit korraga.
P.S. Türgis ega Bulgaarias ei ole käinud.
 
kh 23. jaanuar 2012, kl 23.01
Mul küll vaid elus korra väike pohmakas olnud, aga see jook maitseb mulle täitsa hästi. Aga kahtlaselt hapukurgimaitsega... see viis mõttele, et pohmakaga joodigi ju kurgivedelikku :))
 
jumala hull 24. jaanuar 2012, kl 02.40
mul on igahommikuse pohma vastu külmikus alati natuke üle piiri läinud keefir või jogurt (teeb vast Airaanile ära), natuke hapukurke ja kuhjaga tomatikonserve. maitseasi.
 
marta 30. jaanuar 2012, kl 15.36
mulle väga maitseb, joon tihtipeale "vahepalaks", kui kõht tühjaks kipub minema.
 
airiinatar 02. veebruar 2012, kl 12.47
Tore , et sellist jooki meil siin tegema hakati.
Võrreldes näiteks Venemaal analoogsete gaseeritud jookidega ikka tunduvalt parem ja puhtama maitsega.
Teeb seedimisele head ja annab särtsu :).
Eriti hea palavaga , peale sauna , peale trenni....
 
krissu 17. juuli 2012, kl 18.23
oleme alates eelmisest aastast tohutud airani fännid,eriti suvel on ta nii hea ja mis seal salata ,ka kui on peojärgne hommik.täidab kõhtu.meie sugulane ,kelle olid väga suured probleemid seedimisega,sai airanist kohe abi,esimesel proovimisel oli jube ja ehmatav maitse.aga sellega harjub kohe ja sellest võib tõesti sõltuvusse jääda
 
Tiina 18. juuli 2012, kl 09.32
See Airan on küll üks täielik solk.Ma ei saa aru, miks peab keefirit gaasitama.Hea keefir solgitakse täiega ära.
 
C 19. juuli 2012, kl 15.43
Türgis jõin airani, mulle meeldis. Ükskord mõtlesin, et võiks seda siinset airani ka proovida. See oli lihtsalt jube! Ei sarnanenud mitte mingist otsast Türgi airaniga. Selline täiesti rõve halvaks läinud keefiri maitse oli. Kuupäeva järgi polnud halvaks läinud, aga maitses küll riknenud piimatoote moodi. Rõve! Rohkem ei ole ostnud.
 
veel 19. juuli 2012, kl 15.57
Proovisin ka ära, aga mulle piimajoogid üldse ei tundu vajalikud. Ja pudelit ei võtnud taaraautomaat vastu - imestan tõesti.
 
mari 26. juuli 2012, kl 04.04
türgis alati airanit fännanud. kui seda eesti oma eelmine aasta esimest korda proovisin, siis ei meeldinud, polnud türgi omaga üldse sarnane.

nüüd olen küll paar korda veel ostnud ja täitsa hea vahel, eriti kui loksutada. türgi airaniga küll ei sarnane
 
ggg 26. juuli 2012, kl 22.06
kas võib olla, et airan soodustab organismis põletikke? ma jõin iga päev 500g seda jooki ja sain hambajuurepõletiku. Mitte sellest muidugi, põhjus oli muus, aga kas airaan võib olla mingite bakterite elutegevust soodustav, selliste, kes elavad õhuvabas keskkonnas?
 
QB 20. oktoober 2020, kl 19.42
Paistab, et selle viimase enda poolt pakutud joogi vallas oled spetsialist, ega muidu ju teaks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!