Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Hea elamurajoon Tartus???
 
varsti,tartlane 01. august 2005, kl 22.59
Tuleme Pärnust Tartusse elama,ostame 3-4 toalise korteri.Soovitage Tartlased milline on parin elamurajoon Tartus?Aitäh vastajatele.
 
doria 01. august 2005, kl 23.19
Mina kolisin Karlova nö. puumajadega rajooni. Isiklikult hindan seda et mul on oma hoov ja ma tunnen naabreid. Ja mulle meeldib, et ma saan õhtuti rahulikult jalutada koju sest kõik on lähedal.
 
ussike 01. august 2005, kl 23.56
parimaks peetakse üldiselt Tähtvere ja Tammelinna, aga seal on valdavalt eramajad. Annelinna ei soovita, ehkki täitsa linna ääres võib seal normaalne olla. viimasel ajal ehitatakse linna palju uusi maju suvalistele platsidele eri rajoonides, hoia ülevaadet.
 
¤ 02. august 2005, kl 02.02
Karlova- puukad jah, aga seal päris rahulik enamuselt
Tammelinn- üle kõige! Rahulik ja igati tore!
Variku linnaosa- Seal ongi ainult mõned korterid, normaalne:)
Kesklinn-Fuggh, tõeline põrgu ja käralärm
Anne- ei soovita, palju põhjuseid
Fi-Väga mõnus koht!! See ei olegi eraldi linnaosa, aga igatahes väga tore ja normaalne. Mõned korterid, Selver ka ligidal, bussipeatused sealsamas, aga kauem vaja sõita bussiga..


Niiet siis eelkõige soovitan Tammet ja Fi-d!:))
 
¤ 02. august 2005, kl 02.03
Tähtvere kohta ei oska öelda, üldiselt hea niipalju nagu mina tean..
 
juba ammu tartlane 02. august 2005, kl 02.27
tähtvere, supilinn ja karlova. ja kesklinna lähistel on ka üksikuid "oaase". tammelinna fenomenist ei saa aru: palju eramaju kitsalt kokku surutud väikestele kruntidele, privaatsust eriti pole ja see talvine kütteperiood, uhhh, igaüks kütab vist sellega mida kätte saab ja hais on jube. kuidas seal küll talviti pesu kuivatatakse...
 
tunke 02. august 2005, kl 03.02
jah Karlova ja Tähtvere, ainukesed inimlikud
Tammelinn on kesklinnast liiga kaugel, samuti Fi
Ehk on tore ka Ülejõe linnaosa
Annelinnas elavad prussakad
Riiamägi ei ole tore(müra ja tolm)
 
Roosike 02. august 2005, kl 07.24
Ise elan Variku linnaosas.Kortereid siin aga väga vähe ja usutavasti kõik, kes sees elavad, on rahul ja ära ei müü.Head kogemused ka Uus-Ihastega, kuid seal samuti eramajad.Väga mõnus maja on nüüd Kohtumaja kõrval, kuid hinnad seal võib-olla liiga kõrged? Kui korter, siis vast Tähtverre!!Aga Annelinna küll mitte kui siis vast ainult vana Pärmivabriku piirkonda!
 
dorpatensis 02. august 2005, kl 08.06
mina elan annelinna linnapoolses otsas ja olen rahul - kesklinnaga väga hea ühendus, bussijaama-turule 10 min jalutuskäik, poed-koolid-lasteaiad lähedal, anne kanal maja ees jalutamiseks ja tervisejooksuks, aktiivne korteriühistu, prussakaid ei ole... :)
 
eks-tartlane 02. august 2005, kl 09.20
kui korteri ostaks, siis ostaks ka annelinna linnapoolsesse ossa - pärmivabrik, kanal - sinna kanti. kõik on käe-jala juures, linna 10 min jalutamist. maja ostaks vana-ihastesse. tammelinna fenomenist ka ei saa aru. ka veerikul oli vanasti kena, aga olen aru saanud, et viimasel ajal seal ka nagu annelinnas. seega mina jääks pärmivabriku/kanali piirkonda, just seepärast et linn niiiii lähedal
 
icitis 02. august 2005, kl 10.10
Tähtvere parim
Annelinn jubedaim

Supilinn meeldib endale väga ja eelistan seda Karlovale või Tammelinnale. (kesklinn praktiliselt ja Toomemägi.
 
m 02. august 2005, kl 10.27
Need, kes Annelinna jubedaimaks peavad, ilmselt ise Annelinnas ei ela...ja pole sinna vist viimasel ajal sattunudki.
Eks see elukvaliteete kortermajas muidugi sõltub sellest, kes majja elama satuvad (mitte ainult Annelinnas, igal pool kortermajades sõltub sellest), aga - meil siin Annelinnas prussakaid pole, ööd on siin rahulikud, maja ümber palju puid-põõsaid, hooldatud muru (ja ausõna, ka koerajääke pole viimastel aastatel enam täheldanud), mitu mänguväljakut lähedal, poode, koole ja lasteaedu jalgsikäimise kaugusel nii palju et annab suisa valida, mets lähedal (Ihaste), Anne kanal lähedal.
 
barbs 02. august 2005, kl 11.47
teate. see on suhteline, kui kaugel tammelinn kesklinnast on. tammelinn teatavasti on suur ja lai. tammelinna kesklinna-poolsest osast on kesklinna max 15 mintsa jalgsi. pole just palju. muidugi tammelinna kaugemast osast (ringtee selver nt) kõnnib kesklinna 45 mintsa. (aga kes see ikka niiväga jalgsi kõnnib )
siiski. tammelinnas pole eriti kortereid. peamiselt eramajad. kuskil ma juba mainisin, et tammelinna juures on hinnatumad korterid savi ja vaarika tänaval.
mina siiski pean tammelinna plussiks turvalisust, rahulikkust, rohelisust jms.
mingi asi tammelinna juures ikka on, mis võlub. majasid (ja korteritest rääkimata) müüakse selles piirkonnas väga vähe. ju siis elanikele meeldib.

supilinn on jällegi selline kahtlane. vanad lagunevad puumajad. viimasel ajal on jah hakatud neid korda tegema..aga siiski... kui vaadata KV-kuulutusi, siis saab juba ülevaate sellest, missuguseid elamuid supilinnas pakutakse. vanad puitelamud, milledel wc-gi koridoris ehk. samuti on suur võimalus saada naabriks mingi asotsiaaliperekond. koole pole, lasteaedasid pole. poode pole (hernepood muidugi.. 24h müüakse alkoholi :D ).

karlova on ka väga hinnatud piirkond. ka rahulik ja ilus. kesklinnale ka suhteliselt väga lähedal. uuselamuid sinna tehti (üks vist isegi ehitamisel: http://www.mesikapamaja.ee), aga tavaliselt on uued korterid müüdud/broneeritud enne kui kopp maa sisse lüüakse. karlova juures on jällegi see, et suhteliselt kallid elamud.

annelinn on nagu annelinn ikka. tõsi, pole kunagi seal elanud, aga ei tõmba ka. palju majasid. naaber vahib aknast sisse. liiga betoon minu jaoks.

täiesti ära on unustatud veeriku. hinnaklassi ja nõutavuse poolest sarnane FI-ga. siiski. kui mul oleks valida, siis eelistaksin FI-d. vähema majasid ja rohkem "õhku.

muidugi on veel ka raadi ja ülejõe piirkond. seal võib olla ilusaid elamuid, aga ei tundu siiski väga turvaline.

tähtvere kohta hinnang puudub.
 
2 02. august 2005, kl 11.51
Minuarust hea rajoon Kuu Ja Nõva Tn.Kallim,kui Fi või Annelinn.Aga väga rahulik rajoon soovitan.Linn lähedal ja Rimi toidupoena lähedal.
 
k. 02. august 2005, kl 12.21
Elan Annelinna linnapoolses otsas ja väga rahul. Ilus roheline ja puhas hoov, kanal lähedal, poed, koolid lasteaiad lähedal, kesklinna jala 5 minutit. Ei vahetaks asukohta mingil juhul. Kavatsen hoopis sealse 2-toalise maha müüja ja samasse kanti 3-se asemele leida.
 
vt ka 02. august 2005, kl 12.22
forseliuse tn, savi tn, kalevi tn
 
Tiinaa 02. august 2005, kl 12.53
Annan ka oma panuse..:) Jälgi, et kodu oleks töökoha läheduses ja poodi ei peaks autoga minema.

Supilinn - vanad ja lagunenud puumajad, kehvad elamistingimused, pinnas väga madal ja haiseb hallituse jms järele. Samas kesklinnale väga lähedal.

Kesklinn - elamine kallim, uusi maju üsna vähe, tuleb leppida lärmi ja autodetulvaga. Samas Riiamäe kant on vaiksem, rohelust jagub, kõik käe-jala juures.

Karlova - kõik oleneb pakkumistest. Maju on erinevaid, võib leida ilusa ja hubase ja mugavustega kodu, samas võib sattuda ka joodikutega samasse majja - siis on elu põrgu. Koledates korterites, mida on palju, pesitsevad paadialused ja igas 2. majas on kaltsukas. Muidu on ilus piirkond, romantiline.

Raatuse - Kesklinna lähedal, paar uut ja ilusat maja. Palju eramaju. Samas rohelust nagu eriti pole.

Tammelinn - Hinnatuim piirkond, palju rohelust, ilusad eramajad, majadel suuremad krundid kui Tähtveres. Parme ei leidu. Kortermaju on vaid üksikuid, suur pluss on Tamme staadion.

Tähtvere - Näituse tänava kandis on uusi ja ilusaid maju, muidu on enamasti eramud ja 3-4 korteriga majad, kus hinnad üsna soolased. Kesklinn üsna lähedal, samas poodi jällegi pole. Kaugemas otsas, raudtee ääres, on kortermajad, aga need on kesklinnast kaugel ja kandil iseenesest mingit võlu pole. Tähtvere pluss - Lauluväljak.

Veeriku - Veerikul oleks nagu elu seisma jäänud. Kortermajades on suurenenud vene krimi kontingent, korralikku poodi läheduses pole. Elumajad tüüpilise ja igava välimusega. Aga pärleid leidub ka sigade keskel.

Annelinn-Nõlvaku - Suur ja lai ala, parimad piirkonnad on kesklinna vahetus läheduses ja päris lõpus Mõisavahes, kus on metsa ja rohelust. Majade läheduses toidupoed. Bussi- ja marsaliiklus hea aga hommikuti kooli ajal on bussid kohutavalt täis. Venelasi on siiski palju. Samas üsna vaikne. Mõned majad on tõesti nii, et vaatad naabrile aknast sisse ja maja ees seistes on igas neljas suunas majad ja juttu rääkides kõik kajab - kui keegi koera õues kutsub, siis kajab, kui laps nutab, siis kajab... Selliseid nelinurkasid tuleks vältida. Samas on seal maju, kust avaneb ka väga ilus vaade jõele või metsale või mõnele mängu- või muruplatsile.

Ihaste - Kena vaikne ja roheline kant, palju pooleliolevaid ehitusi ja kruusateid. Linnast väga kaugel, samas rulluisutades on jube hea linna minna.

Ülejõe-Raadi-Kruusamäe - Eramuid palju, on jätnud krimi-piirkonna mulje ilmselt sealse karjääri tõttu - seal olnud ka läbi aegade litsimajasid, aga praegu olevat need likvideeritud. Suur ja ilus surnuaed, staadion. Kesklinn kaugel. Head poodi läheduses pole.

Fi - Läheduses on Lõunakeskus ja Selver ja suured põllud. Kena vaikne kohale, samas jalgsi kesklinna ikka ei lähe. Üle maantee on jalgi raske saada, autogagi tuleb vahepeal oodata.

Variku-Ropka- Suurim miinus - kesklinn on kaugel, raudteed lähedal ja ülesõidud pidevalt kinni. Poed ajast ja arust, eramajad üsna koledad. Samas Variku tänava kandis on majadel omad katlamajad ja neid elamine vägagi soodne. Rohelust eriti pole.
 
kroooks 02. august 2005, kl 13.11
elan Eedeni vastas, olemas mitu suurt poodi(5 min jalutuskäigu kaugusel), Ihastesse 30 min. ja metsas!, mitu kooli-lasteada, kesklinna jõuab ka jala kohale.
Olen väga rahu, et minu 6 aastane tüdruk tungivalt nõudis 4 aastat tagasi just selle korteri ostmist, kuigi kallim oli teistest.
Usalda lapsi!
Prussakaid ei ole, välisuks lukus.
Ja meil on vaikne nii majas, kui väljas.
Ahjuküttega piirkonnad on õudsed, mis haisva saastaga nad küll kütavad??
 
.. 02. august 2005, kl 13.15
Ikka Tammelinn ja Tähtvere. Mulle isiklikult meeldin esimene enam, maitse asi. Võib-olla sellepärast, et elan ise ka selles linnaosas, aga samas on sugulasi pea igas Tartu linnajaos ka ;)
Tammelinnast pole ju kesklinna üldse palju maad!! Tartu ju nii väike linn. Ma saan aru, kui öeldakse, et Ihastest on kauge käia, aga et Tammelinnast?!? Lisaks on Tammelinnas ju ka TÜ Maarjamõisa haigla ja Polikliinik. Mulle tundub just, et kõik on käe-jala juures.Kuna Tammelinn asub Lõunakeskuse ja Kesklinna vahel, on nii hea lähedal mõlemasse sõita.
Annelinn ei meeldi ka mulle. Raadi ka ei meeldi. Ja samuti ei näe ma midagi võluvat Supilinna ja Karlova puulobudikes... Kuigi erandeid muidugi on. Viimatinimetatutes on kahtlaselt palju asotsiaale ka liikvel.
 
trt 02. august 2005, kl 13.23
tamme, variku ja ihaste.

ise varikus ja ümbrus on vaikne ja roheline. kesklinn on küll veits kaugel aga siin samas lähedal on ju selver ja lõunakeskus
 
kml 02. august 2005, kl 13.34
Olen Veerikul elanud 16 aastat ja olen rahul. Tunnen end turvaliselt - st. meie korterelamusse pole kordagi sisse murtud ja ka autod püsivad maja ees. Öösel võin jalutamas käia ilma, et keegi mu mobiili ja rahakotti tahaks omandada. On staadion, on park. 2 lasteaeda. Poode on 2: Muuli pood, mis ei hiilga just valikuga; Veeriku pood, mis on veidi parem. Kes viitsib kõndida, siis Säästumarket ei jää ka kaugele.
Mind Annelinn ei tõmba - kodu peab asuma seal, kus ma tunnen end turvaliselt.
Tähtvere on hea valik, kuid tuttavad kurdavad, et kui midagi öösel Laululaval toimub, on see ka kuulda.
Supilinn oleks minu valik, kui ma otsustaksin eramajja kolida. Ehk ka Karlova, kuid mõlema puhul teeksin eeltööd naabrite osas ;)

Aga eks nii ongi, igaüks kiidab ikka seda kohta, kus ise elab :)
 
barbs 02. august 2005, kl 13.35
mul tekkis tegelt küsimus, et miks kesklinna-lähedus oluline on. kaubakeskused on pigem koondunud kuskile äärepoole.
kui töökoht kesklinnas, siis jah.. aga muidu.. kohvikutes, klubides, baarides ei käi nii tihti.
ma pole vist paar nädalat kesklinnas käinud :D
 
rrr 02. august 2005, kl 13.58
kuu aja pärast on kesklinnas ka pood kus käia, uus kaubamaja
 
Kannike 02. august 2005, kl 13.59
Ise elasin 2 aastat Kannikese tänavas kortermajas(Ravilas,osadele Veeriku).Lausa supper.Hästi rahulik linnaosa.Kesklinna kõnnib max. 30 min. Lõunakeskusesse 20 min. Bussiliiklus tihe(vähemalt iga 15 min. järel buss(isegi tihedamini)
 
m 02. august 2005, kl 15.14
Järeldus: Tartus võib igal pool normaalselt elada:)
 
aura 03. august 2005, kl 23.47
ise elan annelinna kõige äärmises majas, niiet maja taga ojn tiik ja mets ja suusarajad talviti ning saab ka jooksmas ja rattaga sõitmas käia. Väga mõnus on siin. seda ei oska öelda kuidas on annelinna sees päris, sest see on suht ääres.
 
eks-tartlane 04. august 2005, kl 10.16
m-il on täitsa õigus, igal pool saab elada normaalselt:) tahtsin veel lisada, et ise elasin kunagi annelinna lõpus ja no ei saanud aru sellest annelinna vastikusest. naabrid olid meeldivad, bussiliiklus super, poed lähedal, mets lähedal - olin nii ära harjunud, et ei saanud üldse aru et vastik oleks. arvan, et tartu on nii tilluke, et tasub vaadata korteri mitte asukoha järgi...kuigi...hiinalinna ei läheks mitte mingi raha eest
 
kuu/nõva 28. september 2014, kl 13.47
Muidu väga toredad kohad elamiseks, aga omas kogemusest tean öelda, et seal majade vahel lõugavad ja joovad sellised pool asotsiaalsete elukommetega kodanikud, aga eks igal pool omad probleemid :)
 
to kuu/nõva 28. september 2014, kl 13.53
leidsid 2005.a. teema üles? ;)
 
zz 02. oktoober 2014, kl 01.15
No tegelikult miks mitte 10 aastat hiljem sama teema läbi võtta! Mis siis on praegu hea elamurajoon Tartus?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!