Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
kuidas koguda raha?
 
raha 24. september 2007, kl 17.29
Kuidas kogute raha, kas kannate iga kuu kuskil nö salaarvele või kodus nö sukasäärde?Palju iga kuu kõrvale panete?500.-?rohkem?
 
M 24. september 2007, kl 17.36
Mina panen kogumishoiusele ja iga kuu üritan ikka 2000 kõrvale panna.
 
e 24. september 2007, kl 17.37
Kodus sukasääres hoiab vaid loll.
Selleks on olemas kogumiskontod, teed kasvõi samasse või teise panka 1 konto juurde ja iga kuu mingi summa läheb sinna.Tee vaba sissemaksega konto, siis saad vastavalt võimalustele mõni kuu rohkem, mõni kuu vähem sinna panna.
 
s 24. september 2007, kl 18.17
paljud ei saa emdale sellist kontot lubada. näiteks mina hetkel kuna lahutan ja see tagavararaha oleks hoobilt ühisraha. kõik tuleb läbimõelda.
 
m 24. september 2007, kl 18.17
mul on kaks kontot, kannan siis sinna teisele kontole vastavalt võimalustele 1500-3500 krooni kuus. elan muidugi väga kokkuhoidlikult ka.
 
tt 24. september 2007, kl 18.19
mul on ka kaks kontot. üks pidevalt kasutuses ja teine kogumiseks (või noh ootamatuteks väljaminekuteks). sinna siis püüan igal palgapäeval kasvõi 500kr kanda. või veidi suurema summa siis, kui nt preemiat saan
 
väga lihtne 24. september 2007, kl 18.32
et ei raiskaks, on mul piirang peal: kaardiga välja võtta saan 300 kr ööpäevas ja kaardiga maksta 500 kr ööpäevas.
 
kati 24. september 2007, kl 19.18
Ühispangas on selline asi nagu kasutushoius, mille aastaintress on 2,5%, s.o mõnevõrra suurem kui tavalisel kontol (see on vist 0,25%). Asi toimib nõnda, et pärast hoiuse avamist saad oma tavalisele kontole panna mingi piiri ja kui kontol on rohkem raha, siis kantakse see automaatselt kasutushoiusele (no selle piiri võib ka igal ajal tühistada). See võiks ju sobida neile, kes peavad enesedistsipliini mõttes 2 kontot. Vajadusel saab raha kasutushoiuselt ka kätte, st 3 päeva jooksul kantakse üle (intressi ei kaota, vrd tähtajalise hoiusega).
Keda huvitab, see vaadaku panga lehelt. Minul on kasutushoius juba mitu aastat ja mulle meeldib.
Ja seda vist peab ka lisama, et ma ei tööta pangas :)
 
kissi 24. september 2007, kl 22.22
mina hoian arve peal aga eelkõige kogun ka sukasäärde-- miks mitte?? Vähemalt on raha olemas ja alati.
 
viimasele 24. september 2007, kl 22.23
sampos sama asi 3,5 %
 
to s 24. september 2007, kl 23.06
konto teed lapse nimele, Sina aga oled nii ametlik kui reaalne konto haldaja, laps ei pääse ilma Sinuta (=isaga)ligigi
 
to s 24. september 2007, kl 23.27
no ma arvan, et enamus inimesi ei mõtle kogu aeg sellele, et "äkki me lahutame".

kogumishoiuse puhul soovitan eelnevalt valmis mõelda mingi summa, mille kindlasti igal kuul sinna pane ja siis kohe palgapäeval ülekanne ära teha, kasvõi otsekorraldusega, kui endal distsipliini ei jätku. Olgu see kasvõi mingi väiksem summa, aga raha vähemalt kogub.

Mina kannan igal palgapäeval 1000.- ja kuu keskel teen sisi veel uued arvestused,e t kas ehk saan veel midagi kõrvale panna.
 
kati 25. september 2007, kl 08.38
viimasele:
kasutushoiuse puhul ei pea tegema püsikorraldust, kui raha on "üle piiri", siis ta lahkub su kontolt.
 
s 25. september 2007, kl 08.40
ma räägingi vaid enda probleemist. kuna lahutusprotsess ja vara jagamine võtab aastaid, siis niikaua ei saa ma pangaarvele midagi säästa kuna hoobilt tegu ühisrahaga.
samas, kuna taotlen ka elatist, on kummaline hoida laste arvel normaalseid summasid.
 
viki 25. september 2007, kl 09.10
lhv-s on tehtud kasvukonto, iga kuu 1000.- kohe sinna, keskmine tootlikkus 14%.
 
n24 25. september 2007, kl 10.41
nö sukasäärde kogun mina.Igal palgapäeval panen kõrvale u 5000 kr.Kui raha otsa saab enne uut palgapäeva (nagu ikka),siis võtan sealt juurde.Midagi ikka lõpuks alles jääb :)
 
tiiu 25. september 2007, kl 10.43
mul Ühispangas mingi kindlustuse kaudu fondiosakud. Sisse makstavad summad on vabad, osakuid võid igal hetkel müüa. Väike osa sissemaksetest läheb elukindlustuse katteks. Kuna mul ei olnud mingit konkreetset eesmärki raha kasutamiseks (ehk tulevikus kinnisvara vahetamiseks), siis mulle see variant sobis. Tootlus on üle igasugu kontode intresside, kuid alati jääb oht, et vajalikul hetkel on osakute väärtus kehvas seisus.
 
tublid olete 25. september 2007, kl 10.48
üks rumal küsimus: kas praeguse inflatsiooniga on üldse mõttekas väga koguda? küllap ma olen kade, et endal midagi suurt kõrvalepanemiseks üle ei jää:D ei, aga küsimus oli tõsiselt mõeldud! lihtsalt teadmiseks.
 
tt 25. september 2007, kl 10.52
tegelikult ei ole mõtet. aga mul on lihtsalt kindlam tunne, kui midagi nö tagavaraks on, kui peaks midagi juhtuma
 
kulutaja 25. september 2007, kl 13.39
Ma peaks ikka ropult palju teenima, et midagi säästa oleks. Ja üldse mis mõte on elada sellist elu kus pead käima kaltsudes ringi sööma nn. teise eesti toitu ja igat senti poes käies ning kuu kulutusi planeerides lugema..mõtetu ju
 
mari 25. september 2007, kl 14.23
Ei käi kaltsudes, luban endale kõike, aga igal palgapäeval kantakse Kasutushoiusele üle 3000 krooni, nii on endal kindlam tunne
 
kulutaja to mari 25. september 2007, kl 14.47
No ja palju teenid siis..mitu ülalpeetavat?
 
dd 25. september 2007, kl 15.11
võta 10 sms laenu
 
mirjam 25. september 2007, kl 16.02
kogun kogumishoiusele. Igal kuul max 2000.- panen sinna. Eesmärk: reiisraha, mis iganes reisiks, hetkel pole veel plaane teinud ,et kuhu minna.
 
hm 25. september 2007, kl 16.02
Ma mõtlesin ka lhv peale, kuidas seda kasvukontot teha, kas hansapanga kaudu saab... olen rahaasjadega üsna saamatu, hoidsin raha tähtajalisel :( aga viimasel ajal saanud palju lisatööd teha ja nüüd tahaks suurema summa koguda, sest mingil ajal vaja hädasti parema eluaseme peale mõtlema asuda.
 
elanik 25. september 2007, kl 17.30
/Autor: kulutaja
Aeg: 09-25-07 13:39
Ma peaks ikka ropult palju teenima, et midagi säästa oleks. Ja üldse mis mõte on elada sellist elu kus pead käima kaltsudes ringi sööma nn. teise eesti toitu ja igat senti poes käies ning kuu kulutusi planeerides lugema/

Ma katsun ka jõudumööda midagi teisele arvele kanda iga kuu, et koguneks "reisirahafond".
Kaltsudes ei käi, ikka iga kuu ostan riideid.
Söön põhiliselt väljas, paar korda kuus ka mõni kallim resto vanalinnas.


*Ülalpeetavaid pole, palk 15 000 kätte, ainus püsikulu korteri kommunaalmaksud 700-800 kr ja autokulu.
 
elanik 25. september 2007, kl 17.30
/Autor: kulutaja
Aeg: 09-25-07 13:39
Ma peaks ikka ropult palju teenima, et midagi säästa oleks. Ja üldse mis mõte on elada sellist elu kus pead käima kaltsudes ringi sööma nn. teise eesti toitu ja igat senti poes käies ning kuu kulutusi planeerides lugema/

Ma katsun ka jõudumööda midagi teisele arvele kanda iga kuu, et koguneks "reisirahafond".
Kaltsudes ei käi, ikka iga kuu ostan riideid.
Söön põhiliselt väljas, paar korda kuus ka mõni kallim resto vanalinnas.


*Ülalpeetavaid pole, palk 15 000 kätte, ainus püsikulu korteri kommunaalmaksud 700-800 kr ja autokulu.
 
hele 25. september 2007, kl 19.15
2 kontot, erinevates pankades. iga kuu panan kõrvale just reisimiseks 1500-3000 krooni.
 
bisibakter 26. september 2007, kl 08.51
Raha kogumiseks peaks teda kõigepealt olema.
 
B 26. september 2007, kl 09.29
Kogun ka kasutushoiusele. Mitte alla 1000 kr kuus püüan kõrvale panna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!