Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Haapsalu - mida ette võtta?
 
ei tea 08. jaanuar 2010, kl 12.38
satun lähiajal Haapsallu. olen küll seal paar korda nö läbisõidul olnud, kuid samahästi kui üldse mitte käinud, linnast ei tea midagi, nüüd siis olekski võimalus avastada;) et kuhu minna ja mida teha? mida kindlasti vaadata - linnas siis, nt vanalinn vms vaatamisväärsused, kus oleks ilus veidi jalutada? tahaks ka vist õhtust meelelahutust - ehk mõni lahe pubi või ööklubi, kus jalga keerutada, samas, et poleks väga noortele, umbes nii 30sed inimesed, no või pigem vanemad. muusikamaitse ka siis vastav;) ja kas on ka mõni suurem kaubanduskeskus? ei oota reisilt küll mingit suurt šopinguelamust, kuid ehk midagi ikka;) tänud vastajatele!
 
stina 08. jaanuar 2010, kl 16.15
see ju väljasurnud linn, kus elavad ainult penskarid. vaatamisväärsuseks on lossipark, kus augustis näeb valget daami. tšaikovski pinki on ka peetud vaatamisväärsuseks. võib veel jalutada ümber viigi. aga üldiselt pole seal midagi teha. ööklubiks on africa, kus üle 20-aastased ei käi. selliseid kaubanduskeskusi nagu tallinnas, tartus, pärnus seal ei ole. ainus, mida võiks kaubanduskeskuseks nimetada, on uuemõisa keskus, seal on ka konsumi toidupood.
 
ei tea 08. jaanuar 2010, kl 16.21
tõesti või? vast ikka ei ole nii hull asi, Haapsalu ju ilus linn, eks kondab siis niisama ringi, kui ilm muidugi jälle hulluks ei lähe. ja eks siis veedame aega hotellis;) no krt, midagi peab seal ikka ju ometi olema- jätaks siis poed kõrvale, aga mingigi pubi-baar, kus nt elav muusika oleks?
 
taraaaa 08. jaanuar 2010, kl 22.55
No talvine haapsalu pole just parim koht, kus aega veeta! Poole tunniga teed kesklinnale jalutades ringi peale ja vaadata pole nüüd küll midagi erilist. Ok, lähed lossipargist ka läbi, see on tõesti kena paik. aga kaua seal külmaga ikka jalutad..
Kui rahakott pungil, siis külasta kindlasti Müüriääre kohvikut, see on peatänava lõpus ja leiad selle kindlasti. Ülihead koogid ja lõhepirukas, soovitan kindlasti.
teine hea kohvik on Anni Arro ja Epp-maria Kokamäe oma ning asub veidi linna pool, ka selle leiad tee äärest kergelt üles. Menüü poolest ja hubasuse poolest soovitan pigem enne Müüriääret. Aga ehk käid mõlemis ära.
Kui aega palju, käi FraMare spaas. Seal vist 3 tundi mingi 150 eeku ja päris mõnus- saunad, bassud jne mis spades ikka on.
peale tavalise kaubamaja linna keskel pole ühtegi arvestatavat ostukeskust. Mingeid imelike pisikesi poekesi on peatänava ääres riburadapidi.
Üks ööklubi on kah, aga see on verinoori täis.
Suvel on haapsalus veel midagi teha või aega veeta, rannas ja pikemalt mereäärtpidi jalutades, viigid ja tiigid ja muud lombid on luikesid täis- no romantikat kuhjaga.
Talvel on Haapsalu nagu kummituslinn!
Augustis on see kummituslinn nii ehk naa.
 
aga 08. jaanuar 2010, kl 23.26
see ilon wiklandi maa või mis iganes seal tehti?
 
stina 08. jaanuar 2010, kl 23.58
no eks seal tegelikult ole mitu muuseumi ka ja mõned galeriid, kus kunstinäitused, kui sind sellised asjad huvitavad; kõik muuseumid ei ole kahjuks talvel avatud. kirikutesse sisse minna ei saa. võid nt minna raudteemuuseumisse, mis asub endises raudteejaamas. raudteejaama ja bussijaama lähedal on säästumarket, kui tahad vahepeal miskit süüa osta. muidu toidupoode on seal teisigi (üks on haapsalu kaubamajas, vist konsum). linn on väike, kõik kohad jõuad jala läbi käia.
ööeluga seal ikka suhteliselt halvasti. pole eriti kindel, et kusagil pubis-baaris elavat muusikat leiab. aga mingi karaoke värk on õllekeldris.
kui varem käinud pole, siis vast igav ei hakka. suvel seal käib päris palju turiste (enamasti soome pensionärid) ja on võimalik välikohvikutes istuda. ka paralepa rannas on suvel ilus jalutada. kuid talvel on see linn täiesti välja surnud. aga noh ega nt pärnuski talvel midagi erilist toimu.
kui midagi sealt kaasa osta tahad, siis on väga kuulus haapsalu sall, mis peab sõrmusest läbi mahtuma.
ausalt öeldes pole ma enam seal viimastel aastatel käinud, aga vaatsin et ükski kohalik ei taha sõna võtta ja nii palju kui olen seal elavatelt tuttavatelt kuulnud, pole midagi muutunud. kindlasti saate infot küsida hotellist ja kindlasti teid lahkesti juhatatakse igale poole. nagunii hotell suhteliselt tühi ja neil seal hea meel turiste aidata.
ilusat reisi sulle :)
 
ww 09. jaanuar 2010, kl 00.16
Ma elan küll linnast pisut väljas aga muuseumid ,Iloni imedemaa.Kokamäe galerii.Kohvikud(Teele,Rondo,Müüriääre,)Hiinkas Bombay .

Ööelust ma midagi eriti ei tea ,sest ei huvita selline asi aga kojad nt.Central baar-õllekelder,retoran on neil ka,Gambrino,Africa,Klubi @8 /ei tea kas veel on lahti)

Fra Mare Thalasso spa saunad ,välibassein ja suur sisebassein,retoran,

Blu Holmi restoran ,Raudteejaam (bedurid,muuseum)

Lossipark

Ehte tänava käsitöökoda
jne.


http://www.laanemaa.ee/?id=5315
 
karina 09. jaanuar 2010, kl 00.32
Mulle Haapsalu meeldib, igal aastaajal. Jalutad, käid lossipargis, Ilon Wiklandi maal, sööd nt Müüriääre kohvikus, jalutad mere ääres, vaatad kuulsaali, Tshaikovski pinki, käid SPA-s jne. Kena ja armas linn.
 
ww 09. jaanuar 2010, kl 00.34
Tšaikovski pingi juurde vist praegu ei saa ,sest promenaad on remondis ikka veel
 
n 09. jaanuar 2010, kl 00.37
süüa soovitan müüriääre kohvikus või seal ranna kaldal (külje peal,ei mäleta nime, aga mitte kuursaali pool). külasta wiklandi maad ja lossiparki. mina käisin ka haapsalu jaamamuuseumis. vot see oli alles elamus! jaam ise on ka väga ilus ja pikk. head kodumaa avastamist!
 
malle 09. jaanuar 2010, kl 01.15
kui sinna kanti satud mine juba edasi dirhami poodi ka.
lisaks šopingu elamusele saab jalga seal hubase muusika saatel keerutada samal ajal pisikesi viinereid haugates.
kui koha peal süüa ei taha, pakitakse see pisikestesse hubastesse kilekotikestesse.
ja võta tintenpenne ja meestesokke kindlasti kah! need eriti odavad aga väga kvaliteetsed.
sokke ei pea pesema ega midagi. tõeline ime kaup!
ja tintenpennid kestavad kaua - ma kirjutan ühega juba kuuendat aastat jutti! sokke kannan ka juba kuuendat aastat.
ja mõelda vaid mida nende pisikeste hubaste läbipaistvate kotikestega veel teha annab!

kas keegi ehk teab, kas neid kilekotikesi saaks niisama ka mõned lisaks kauba peale?

kuulege, kes läheb sinna, ehk toote mulle tallinna mõned viinerid ja paari sokke?
 
piu 11. jaanuar 2010, kl 21.57
haapsalus on palju sekondhände, väga head leiud...
 
lill 12. jaanuar 2010, kl 15.34
ei kujutagi ette, et keegi tahab haapsallu puhkama tulla. siin ometi mitte miskit teha pole
 
kohalik 12. jaanuar 2010, kl 21.55
viimasele: aga mida sa teha tahad, kui räägid, et Haapsalus midagi teha pole? Mis Pärnus teha on või kuskil mujal peale Tallinna? Minumeelset on Haapsalu kõige romantilisem linn ja seda igal aastaajal. Ei käi ise kuskil lõbustusasutuses, et midagi sellekohast soovitada, aga lihtsalt jalutada ja miks ka mitte mööda kohvikuid ja kaltsukaid käia :)
 
jep 13. jaanuar 2010, kl 16.51
praegu talvisel ajal, on Haapsalu tõesti imeilus! Õhtul lülituvad põlema mustmiljon lambikest peatänava puudel- ilus, lihtne ja rabavalt romantiline linnakaunistus. vot siis küll lihtsalt jalutad linnast läbi, astud mõnda poodi sisse, kiikad kohvikusse, puhakd jalgu, lubad endale ühe imelise koogu Müüriääre kohvikust. (üsna ok on ka Epp-Maria ja Anni Arro galeriikohvik)

(Müüriääre kohviku suur boonus talvisel ajal on muide ka see, et kohvikus on SOE! ja seda ei saa öelda mitte kõikide toitlustusasutuste kohta haapsalus. Aga müüriääres on õuest lume käest tulles tunne, nagu jõuaks vanaemale külla) .. ja jalutad edasi.
 
griz 13. jaanuar 2010, kl 18.44
Just sai kaks päeva Haapsalus "turistitatud". Esimese päeva lõunaks jõudsime kohale, käisime linnuses laste jõuluetendusel, Hermannuse majas söömas, veekeskuses suplemas. Siis tuli küll suur pettumus, sest oli plaan kuulsate Haapsalu kaltsukatega tutvuma minna, kuid kell 17 pandi kenasti kõik poed kinni (ka muud väikesed mittekaltsud, Seppälät jms kohtan aga kodulinnaski). Lastega jalutasime veel õhtul pimedas linnuses ja promenaadil (täitsa avatud!) - oli väga ilus, väga lumine-külm ja väga vaikne. Tõesti nagu mingi muinasjutumaa, tütar tahtis kohe Haapsalusse kolima hakata... Hilisõhtul tahtsime bowlingusse minna, aga pidasin siiski liiga kalliks (miski 200 ringis oli rada). Kuna olin lastega, siis õhtul pubisse välja ei kippunud.
Teisel päeval lörutasime kaua hotellis, jalutasime veel ja veel viikide ääres, käisime Iloni imedemaal (olime vist 3 tundi seal), sõime Roosikrantsi kohvikus ( ei ole üldse gurmaan, aga sealne söök oli suht' jube - võibolla tegin vale valiku muidugi), käisime 1 kaltsus (väga tuugalt täis topitud kaupa ja hirmus kitsas, pettumus) - ja oligi aeg bussi peale minna nig koju sõita. Läänemaa muuseum ja raudteejaama muuseum jäid külastamata.
Tuleb suvel tagasi minna...
Ise jäin siiski väga rahule, lapsed ka, pidi lahedam olema kui suvises Pärnus!
 
mull 13. jaanuar 2010, kl 22.30
Haapsalus pannakse jah poed kole vara kinni. Arusaamatu, kuidas nad oma nö äri niimoodi aetud saavad. Teenindamine on ka täiesti müstiline: nii aeglast pole mujal kohanud.
Kaltsukaid on täitsa mitu. Need Samaaria poed on vähe erilised, sest seal on peale kaltsude ka igasugust muud kaupa. Kaup tuuakse Samaariatesse vist baptisti kiriku kaudu Rootsist, kui ma ei eksi.
Kohvikutest soovitan ka Müüriääret. Üle tee Müüriäärest on pitsarestoran, mille nime ei mäleta, aga millel on väga vahva tagahoov, kus küll ainult sooja ilmaga istuda saab. Aga see pitsakoht on üsna odav ja pitsa on päris hea. Muide, Anni Arro kohviku kohta ma ei tea. See on vist uus? Muidu oli Müüriääre nagu see, mida tema kohvikuks peeti. Epp-Maria Kokamäe pildid rippusid seintel ja puha. Ja Rondo kohvikus on ka tegelikult head koogid.
 
Hanna 16. jaanuar 2010, kl 15.06
jah, Haapsalu on väga ilus linn. Minu süda kuulub siia.
Kohustuslikud on haapsalus kindalti Müüriääre kohvik (minu lemmik on Kõrvitsa püreesupp,mida saab hommikuti), Iloni imedemaa(eriti lastega peredele), hiina kiirtoidurestoran Bombay, pitsarestoran Grande(kohe Müüriääre vastas), linnus, promenaad, rongijaam. Samuti on väga hea koht Fra mare, palju erinevaid saunasid ja üldse hubane. Paralepa mets on ka mõnus apik(talvel on seal ka suusarada) ohh jnejne. Kes tahab leiab alati tegevust. Kasvõi niisama jalutada mööda tänavaid, muinasjutuline.
 
aga 16. jaanuar 2010, kl 15.12
Mis koht on see roosikrantsi kohvik, mida nimetas Gritz... vot seda ma küll pole kuulnud, kuigi olen kohalik.
Poed pannakse kinni vara jah, osad kohvikud ka. See on ääretult nõme.
 
:) 16. jaanuar 2010, kl 18.01
Anni Arro kohvikust. käisime suvel. ootasin samuti seda külastust, sest kiidusõnu ju tuli igalt poolt. olen ise suhteliselt tihe quiche`ide kokkaja. tellisin endale lõhega ja pojale sai vist singiga. poja oma oli supermaitsev. kohe tunda et värske. minu oma oli ilmselgelt üles soojendatud õudus. öäkkkk.... kuidas saab sellist asja lubada?? meie magustoidud unustas teenindaja sootuks. läksin peale väga väga pikaajalist ootamist magustoite nõudma ning teenindaja tegi suured silmad. oli magustoit ka või?

mehele püreesupp samuti väga maitses ning sisekujundus on mõnus.

lisaks sellele oli jaanuarikuises Anne&Stiilis Anniga intervjuu, kus preila jättis kaunikesti ebameeldiva mulje. kardan, et edaspidi tema kohvikuid väldin :)
 
to Aga 16. jaanuar 2010, kl 23.55
Rootsituru mitte Rootsikrantsi

Mingi kebab ja grill seal on.
 
ui 17. jaanuar 2010, kl 13.00
Rootsituru on kahjuks jama jah. see vist mingite mittekohalike jõmmide käes. kunagi ammmmmu oli vahva koht, nüüd juba aastaid enamik kohalike seal ei käi. Kõrvalolev Hermannus on seevastu hea koht.
 
jees 17. jaanuar 2010, kl 14.45
haapsalu on talvel tõeist täiesti välja surnud linn. aga kaltsukates annab käia ja mõne söögikoha ka leiad ehk. niisama puhkama ei läheks, aga sõpradel külas käin sageli, siis ikka istume koos, teeme süüa, vaatame filmi, lauamängud ja vein. aga kui tuttavaid seal poleks siis ei käiks seal üldse. muidu arhitektuurilt on linn imearmas.
 
pimpelsang 17. jaanuar 2010, kl 16.31
Vaatan, et siin ikka aetakse segi Müüriääre kohvik Anni Arro omaga. Anni Arro peaks tegutsema vist Kokamäe galeriis veinitoas, mis on suvel avatud. Aga Müüriääre ei ole tema oma. Ehkki Kokamäe pildid selles kohvikus ripuvad. Toidud on seal head, aga teenindamine on täiesti müstika. Ilmselt ei ole paremat Haapsalust võtta, sest mina küll kratsin iga kord kukalt nende pärlite peale, millega need tibid seal maha saavad. Suht koomiline ka muidugi. Mul on tavaliselt Haapsalus olles aega laialt, nii et võib seda uimerdamist kannatada.
 
uhu-upsti 19. jaanuar 2010, kl 00.09
Mul ka aega Haapsalus uimerdada ja nii kord kuus uimerdan Müüriääres ka. Ei ole ükski kord tibisid mingilt jubedalt fopaalt tabanud. Väga kliendisõbralikud tüdrukud on - ükskord lubasid mind koduloomaga koos sisse ja teinekord ei visanud välja, kui kella unustasn vaadata ning koht juba ammu kinni oleks pidanud olema.
Mu arust loeb õhkkond, mitte see, kummalt poolt pirukat serveeritakse.
 
gri 19. jaanuar 2010, kl 14.44
Ups, sellepärast keegi sõpradest ei saanudki aru, mis Roosikrantsi kohvikust ma räägin, kuna see oli hoopis Rootsituru:)
 
Madis janar loop 01. november 2017, kl 19.58
Saame kokku!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!