Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
õmblemine
 
nõu? 23. aprill 2005, kl 19.02
Kuhugi aobivama teema alla ei oska panna, nii et küsin siis siinsama. Probleem selline, et püksid on jalgevahelt kulunud, ja nii kulunud, et auk juba sees. Oskab keegi soovitada mingit nippi, kuidas seda auku kõrvaldada-kuidas mingi lapp sinna asemele õmmelda v midagi? Natuke tobe küll:) aga no need püksid muidu nii korralikud ja tahaks veel kanda. Sääre sisseõmblemisel jääks ju säärest kitsaks nii et oma peaga ei suuda küll midagi paremat välja mõelda. Oskab keegi midagi soovitada?
 
ega 23. aprill 2005, kl 20.15
see säärte sisseõmblemine ei aita, siis tuleks juba liiga palju sisse võtta, kui aga natuke, siis rebeneb kõrvalt jälle. Oleneb pükstest, kui on teksad, siis võid lapi ka panna, neid teksaseid on ju igasuguseid lapituid ja hargnevaid, vahet pole. Ära siis jalad harkis istu, kui ei taha, et nähakse paigatud kohta. kui on mõni teine riie, siis ainult päris musta värvi puhul tuleks lappimine kõne alla, muidu vist jääb ikka imelik.
 
kriss 23. aprill 2005, kl 20.57
kui on teksad siis pahemale poole stretsteksaest lapp ja paremalt poolt õmble läbi.Võid masinale panna spets teksaniidi ja teha topelttikkusega kogu ürituse isegi silmatorkavamaks.Kui muud püksid siis näita rõivasteparandusse.
 
hea maitsega naine 23. aprill 2005, kl 21.28
No vabandage väga, see on ikka hirmus nõme, kui jalgevahelt kulunud teksaseid paigatakse. Loomulikult on see näha ja loomulikult on see nõme. Süda kõvaks teha ja püksid ära visata on ainuõige lahendus. Ahjaa, paar kilo võiks kaalust alla võtta, kuluks vähem.
 
Ali 23. aprill 2005, kl 22.09
to hea maitsega naine

ma olen väsinud, et selle probleemi puhul soovitatakse pidevalt kaalust alla võtta: olen 157 ja 49 kg (paar kilo veel alla ja olekski Buchenwald) - aga vaat meil kõigil ei ole nimelt niivõrd laiad puusad, et saaks ka jalad koos seistes hargivahelt läbi vaadata, kulla lehmatädi.
 
mia6 23. aprill 2005, kl 22.31
Õudne tegemine küll,kuid täiesti võimalik. Tuleb kogu istmikualune lahti harutada ja lõigata täpselt sarnasest riidest kolmnurksed siilud,enne aga välja lõigata kulunud osad ka kolmnurkselt .....kas ainult tagatükkidest või ka esitükkidest seega 4 uut tükki.Palju pükse õmmelnud ja seega tean, mida räägin, ka hea maitsega naisele. Väga hästi õmmelduna arvatud isegi,et just sellistena püksid ostetud. Veel mõned aastad tagasi sai hirmsa vaevaga tehtud ka sellist õmblustõõd - nüüd küll vist ei hakkaks ette võtma.Pükse nii palju müügil ja odavalt. Kui aga püksid nii lemmikud sul, miks mitte siis käsile võtta.Päris suur ettevõtmine küll.Ka seestpoolt õmblused overlokitada, et ilus oleks.
Õmmeldud pükse pojale, tütrele, võistlustantsijatele ja igasuguseid muidki õmblemisi eluaeg.
Kõne alla ei saa tulla selline jutt,et istu jalad koos - naerukoht !!!!!! Riie peab olema ääretult korrektselt seljas istuma igas asendis ka parandatud ja nõelutud variandis.
Igal juhul head mässamist.
Teistele : MILLEKS TERAVUSED,VAJATI JU ABI,MITTE SALVAVAID MÄRKUSI, KALLIKESED.Lehmatädid ja teisedki õelutsevad tädid.
 
hea maitsega naine 23. aprill 2005, kl 22.53
Aga enamik ei ole head õmblejad, Mia6, usu mind. Ma olen neid narmendavaid ja lapitud jalgevahesid näinud küll ja küll oma elu jooksul. See on enamasti väga-väga inetu vaatepilt. Selline paikamine on just nimelt see hirmus vaev, mida sa kirjeldad. Õmblen ka ise ja seepärast tean.

Mis puutub minu märkustesse, siis vahel tuleb inimesele mõistus pähe panna. Iga lollust ei pea ju ometi ette võtma?!
 
mia6 23. aprill 2005, kl 23.44
to 22.53 hea maitsega....

täiesti nõus sinuga, kui hästi ei oska teha, siis ära hakkagi tegema.Ka mõistuse pähepanemine kulub nii mõnelegi ära. Tavaliselt aga õppust ei võeta ja saadakse kolakaid - see aitab paremini.
Praegu ju nii popp, et lausa omakäeliselt ribastatakse ja veel nii koledasti neid teksapükse.Ka seda ribastamist saaks teha palju kordi ilusamini.....aga mis see minu asi. Mõnikord lihtsalt inimesest hale.....võtaks ja teeks üle .......

Juukseid ka enam ei kammita, pesu ei triigita ja linad, padjapüürid , tekikotid ei tea samuti, mis see triikraud on - kole raske elu ikka tänapäeval.Vot see küll üks penskari heietus - kuigi ka ise ei triigi kõike enam. Võtnud õppust.
"kaasaegne mutt ju "
 
marabuu 24. aprill 2005, kl 00.47
siin juba väga hea soovitus mia6 poolt antud, aga mul ka üks parandamise moodus ja väheke lihtsam. Olen seda rakendanud teksade puhul. Eelpool oli küll ka midagi sarnast nimetatud. Panen ka sissepoole mingi stretšlapi ja pealtpoolt õmblen täpselt pükstevärvi niidiga sik-sakpistes tihedalt selle katkise koha läbi. Ja ega see väga näha küll ei jää, kui püksid väheke katki. Kui ikka juba tõeliselt läbi kulunud, siis aitab tõesti ainult mia6 soovitus. Ega alati tõesti raatsi kohe pükse minema visata, kui viga veel parandada annab.
 
ega to mia6 24. aprill 2005, kl 09.26
No naera pealegi, kui tahad. Ma olen ka palju pükse õmmelnud pluss üleriided ja kerged rõivad. Aga vot pükste parandamine, nii nagu sa soovitad, on nii jõle töö, et selle ajaga õmbled pool pintsakut valmis. Ma tegin seda viimati vene ajal, kui rõivaid saada polnud. Nii et kui inimene ikka tahab neid parandada, siis teksaste puhul on ikkagi parem mingi lapp peale visata, just peale, mitte alla(sest nii paigatakse tööriideid), et tulemus näiks taotluslik, ja ei mingit harutamist, mis on jumala mõttetu töö. Nagu hea maitsega naine ütles,on ikkagi kole. Ja veel koledam on see, kui naine EI istu, jalad koos ja hargitab neid nagu mõni mees. Naera pealegi, kui tahad. Oma jalgevahe näitamine ka tervete pükste korral on provotseeriv ja ebaviisakas.
No mina küll parandaksin neid pükse ainult sel juhul, kui kavatseksin neid tööpükstena edasi kanda. Muidu viskaks ära ja ostaks või õmbleks midagi uut. Tegelikult iga naise seljas on seelik palju kenam, kui see katki läheks, oleks mure, püksid on, noh, aseaine,kui on eriti kiire ja pole aega end sättida.
 
Kõie lihtsam........ 24. aprill 2005, kl 18.52
osta kangapoest liimiriiet( musta või heledat, mis värvi püksid on), lõika sobiva suurusega tükk, kinnita kuuma triikrauaga pükste sisemisele poolele. Kui ikka õhuke, pane veel 1 kiht lisaks. Vaata ainult, et ikka liimine pool pükse poole saaks, muidu triikraua kraapimist ja nalja kui palju.... Aaa, ja ära märjaks pritsi, liimiriie kinnitub kuiva kuumutamisega!
Edu sulle!
 
õmbleja 24. aprill 2005, kl 19.04
jeesus, see liimiriide soovitus..... APPI!!!
 
oot-oot, 24. aprill 2005, kl 19.16
mis on selle liimiriide mõte? kas kärbseid püüda?
 
mia6 24. aprill 2005, kl 19.18
Liimiriide asi unustage tõesti ära.
Teinud ka nii,et tööpüksteks minevad püksid tõepoolest saavad paigad peale ja seda siksakiga lihtsalt peale õmmelduna.
Oleme ausad. Sul võib ju kapp pükse tuubikil täis olla,kuid sulle meeldivad ja on mugavad just need kintsunäitajad. On ju nii.
Nii,et läks lahi siis lappimiseks !!!!!!!
Ükskord isegi õmblesin tagumikule südame, lapse pükste kärisenud tagumikule,samuti mingi tikitud eluka. Jumala rahul oli ja kohe oli ka järgijaid.
 
RFW 24. aprill 2005, kl 21.29
ma ei saa täpselt aru nendest, kes väidavad, et paigatud püksid on koledad ja nõmedad. ma ütleks, et ärge vahtige teiste jalgevahet ja üldse elage oma elu. riiete paikamine on imho keskkonnasäästlik ja kiiduväärt teguviis. ilu ja "hea maitse" on teisejärgulised ja alati vaieldavad.
 
hea maitsega naine 24. aprill 2005, kl 22.05
Vaata, kuskilt peavad tulema need riided, mida paigatakse, eks? Teeme nii, et mina kannan neid uusi ja sina võid minu omi enda tarvis paigata. Loodetavasti taipad sa erinevalt tänapäeva noorsoost oma jalgu koos hoida ja mitte kuhugi jalgevahet demonstreerides lodevalt lääbakile visata.

Ilumeel ja hea maitse on teisejärguline neile, kel vastavad omadused puuduvad. Mõnel meist paraku on esteetika hindamine sünnipärane. Ilusaks võib hinnata igasuguseid loomulikke asju, aga vot kulunud rõivad on minu majapidamises kasutusel kodutööde ajal (remont, aiandus jms).
 
moone 24. aprill 2005, kl 23.16
Kolmnurksete siiludega parandamine on tõesti hea mõte! See on ka tehnoloogiliselt täiesti õige, mida tehakse ka uute pükste puhul!
 
jah 24. aprill 2005, kl 23.27
ma loodan, et "hea maitsega naine" on väljamõeldis /iroonia. Aga kui pole, siis nimetan enda ümber taktitunde kehastuseks, ja julgen sama, st taktitunnet, soovitada ka "hea maitsega naisele" :]
* ühineb RFW arvamusega ja läheb pükse paikama :))
 
hea maitsega naine 24. aprill 2005, kl 23.46
Irooniat on minu kommentaarides küll ja rohkem kui ühes kohas, kuid kus täpselt, jäägu koduülesandeks neile, kel muud targemat teha ei ole ja loomulikust seda ära ei taba.

Vana asja lõputut paikamist võib mõne inimese juures pidada sümptomaatiliseks - asjade küljes riputakse kogu südamega.
Minu jaoks (ilma irooniata) on asjad kõigest asjad. Kui nad on muutunud kasutuskõlbmatuks mingis situatsioonis, siis ma leian neile uue "karjääri", vastavalt asja olemusele kas tööriiete, autopesulappide, taimede ettekasvatusnõude jne näol. Ja mõned asjad lähevad prügimäele. Ilma liigsete pisarateta.

Mis puutub taktitundesse, siis....
Kui nt. raha ei ole, et uusi pükse osta, eks siis tuleb tõesti paigata. Kuid ka omandada õmblemisoskused (mida on vaja ka paikamiseks, muide). Viimaste abil saab kõvasti kokku hoida. Minu vanemad ja nende vanemad pole kunagi, hoolimata kehvast sissetulekust, käinud ringi katkiste ja kehvasti paigatud rõivastega. Käed on ju otsas.
 
julgust 25. aprill 2005, kl 13.22
mina olen oma kahed väga lemmikud püksid ära paiganud, nii korralikult kui suutsin ja muudkui käisin. välja ei paistnud küll midagi, aga jamamist oli ka. minu maitse nii hea ei ole ja seetõttu saan sellist asja endale lubada. lisaks luban ka edaspidi, kui jälle lemmikpüksid enne aega läbi juhtuvad kuluma, neid paigata.
 
mia6 - järelhüüe tublidele 25. aprill 2005, kl 21.33
Kui keegi veel loeb,lisaksin lõpetuseks.
Ärge nüüd jumalapärast selle teemapüstituse pärast lahingut pidama hakka - kõik ju naised,ometi...käsitöö alati hinnatud igasuguses variandis.......
Ausalt öeldes praeguses kiltsude-kaltsude tagaajamise ja eputamise ajas elades, ikka nii paljud naised pole kuulnudki,mis on nõel ja nööp jne.Iga asjakese järele tormatakse kohe poodi.Ka endale meeldivad kaunid riided ja neid isegi natuke olemas.

Minul küll soe tunne hinges,et keegi ka tülikat ja aeganõudvat parandamist-lappimist ette võtab.Kogu lugupidamine tegijale, kuldsete kätega inimesele,kes õpetustki veel julgeb küsida. Kohe tümitama ja eetikat nõudma selles küsimuses pole sobilik nõudma hakata.
 
tänapäevane 02. november 2018, kl 09.44
mina olen ka liimiriidega paiganud teksaseid. minu arvates on tulemus jäänud päris hea. kui ma oskaks panna siia linki, saaksin fototki näidata, mis oli enne ja mis pärast
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!