Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Hambad narkoosi all korda???
 
Kiku 28. märts 2006, kl 10.19
On keegi lasknud oma hambaid parandada üldnarkoosi all???
Mis see maksma võib minna ja kas on ohtlik???
 
mimps 28. märts 2006, kl 10.48
Üldnarkoos on alati ohtlik.
 
Hambake 28. märts 2006, kl 11.36
Lasin just üldnarkoosis tarkusehambad välja tõmmata ja samaaegselt tehti ka paar hammast korda. Eelnevalt käisin arsti juures ja seal sain kõikidele oma küsimustele vastused. Mina olen väga rahul. Protseduur ise kestis vaid 30 min. Läksin sinna, magasin ja kui ärkasin, oli kõik korras. Muidugi natuke uimane oli olla. Järgmisel päeval kõik korras nagu enne. Käisin erapolikliinikus ja narkoosi hind oli 1200.-, mis tuli koheselt tasuda. Hiljem läks minul mingi 1000.- juurde (see summa oleneb sellest, mida tehakse).
 
Kiku 28. märts 2006, kl 11.39
Hambake millises erapolikliinius sa käisid???
 
Hambake 28. märts 2006, kl 11.50
Palneom erapolikliinik Punasel tänaval. Soovitan soojalt seda kohta. Ise läksin ka sinna esimest korda ja sellepärast, et seal saab narkoosiga hambaid eemaldada. Ma läksin sinna vaid hambaid välja tõmbama, kuid kui protseduur läbi, siis sain teada, et mul parandati üks hammas ära ja eemaldati hambakivi. Enne käisn Kaarli hambapolikliinikus ja olen pettunud sealsetes arstides. Seal pidin alati ise ütlema, mida vaja teha. Ükski arst ei kontrollinud kunagi teisi hambaid ega pakkunud ise välja, mida ooleks vaja teha.
 
Lill 28. märts 2006, kl 12.17
Hambake, ütlesid, et narkoosi eest tasusid kohe 1200.-.Kas siis muu summa võis hiljem maksta?
 
kvoot 28. märts 2006, kl 12.36
"Käisin erapolikliinikus ja narkoosi hind oli 1200.-, mis tuli koheselt tasuda. Hiljem läks minul mingi 1000.- juurde (see summa oleneb sellest, mida tehakse)."
 
hmm2 28. märts 2006, kl 12.47
tarkusehambad üldnarkoosi all? ma sain küll tavalise tuimestusega hakkama.
 
Lill 28. märts 2006, kl 12.59
Kvoot, paned tarka?Pidasin seda silmas, kas hammaste ravi eest tuleb koheselt maksta või saab maksta ka hiljem, nii nagu Tallinna Hambapolikliinikus? (no et ei pea maksma samal päeval, vaid hiljem).
 
Hambake 28. märts 2006, kl 14.24
Narkoosi eest tasusin siis, kui käisin arsti juures esimest korda ja otsustasin narkoosiga hambad eemaldada. Narkoosi eest tuleb tasuda enne, sest narkoosiarstid tulevad mustamäe haiglast. Ülejäänud summa maksin sellel päeval, mil hambad parandati, peale protseduuri.
To hmm2. Usun, et sina said hakkama, aga näed mina kardan hambaarsti kui tuld ja seega otsustasin kolm tarkusehammast korraga välja tõmmata. Kohaliku tuimestusega oleks pidanud iga hamba eraldi välja tõmbama. Seega kolm päeva oleksin ma end hirmu pärast lolliks närvitsenud. Minule oli narkoosiga hammaste eemaldus parim lahendus.
 
Kehrik 28. märts 2006, kl 15.19
Minu arust peaks inimesed, kes nõuavad üldnarkoosi, saatma kuhugi psühooloogi juurde oma hirme ravima.
Ma saaks aru, et see oleks valus, aga kohalik tuimestus tuimestab KÕIK valu ära. Olen kõik 4 tarkusehammast kohaliku tuimestusega välja lasknud opereerida ja isegi valupoega ei tekitanud see. Lihtsalt sellepärast, et ei peaks pealt kuulama kuidas hammast tõmmatakse on loll ettekääne narkoosi nõuda.
Narkoos on siiski väga ohtlik organismile. Mõni ei pruugigi narkoosist ülesse ärgata. On siis tark tegu ennast hamba pärast matma hakata?
 
¤ 28. märts 2006, kl 17.11
kehrik, kui üldnarkoos oleks nii ohtlik, siis seda ei tehtaks üldse.
 
to:kehrik 28. märts 2006, kl 17.18
inimesed on erinevad ja ka valulävi on erinev,mulle pandi kaks tuimestust ja ma lausa röökisin,palusin et pooleli jäetaks tõmbamine,seda valu ei unusta ma ka hauas mitte.aastaid tagasi kui üks tarkusehammas tõmmati oli samuti meeletult valus,ei loe see tuimestus alati miskit,aga esihamba tõmbamine polnud valus.
 
julia 28. märts 2006, kl 17.24
Hambake, palun räägi ka, kuidas sul taastumine läheb. Kas olid peale lõikust väga paistes? Kas antibiootikume sõid?

Millegipärast arvan, et narkoos on hoopis inimlikum kui kohalik tuimestus ja traumeerib vähem.

Mina lasin 5 aastat tagasi Tartus endal ühe tarkusehamba välja lõigata - kohaliku tuimestusega, päris kole oli. Aga õige valu hakkas hiljem, kui tuimestus lahtus, siis ajasin valuvaigisteid ikka peoga sisse. Ühe närvi suutsid nad mul ka ära tappa, veerand alumist huult oli mitu aastat tuim.

Neile, kel tekkis küsimus, miks välja lõigata, mitte tõmmata - mul on tarkusehambad külili igeme sisse kasvanud, neid ei saa ilma iget lahti lõikamata kuidagi kätte.
 
Mimm 28. märts 2006, kl 19.25
"Minu arust peaks inimesed, kes nõuavad üldnarkoosi, saatma kuhugi psühooloogi juurde oma hirme ravima." ??????? :S

On ikka kitsarinnaline suhtumine mõnel, kes tegelikult ise ei teagi, mida räägib. Peale psühholoogiliste põhjuste esineb ka füsioloogilisi iseärasusi, mille pärast inimesed normaalselt hambaarsti juures ei saa käia.
 
rahu 29. märts 2006, kl 08.17
vot igaühel isemoodi. mul lõigati tarkusehammast igemest välja ,sest oli külili ja välja ei pääsenud. kohaliku tuimestusega tehti, aga hammas ei tulnud ega tulnud, arst oli näost valge, 8- 10 tuimestussüsti tehti! ma olin valust minestamas ja arst minu meelest oli ka minestamas, aga mul oli ikka jõhker valu, nagu lõualuud rebitaks pooleks.õnneks saadi tunniga ikka kätte, juba arutati, et peaks ülikooli kliinikumi saatma. ja mis selgus- üks sügav hambajuur oli heegelnõela taolise konksuga ja see istus lõualuus kinni! röntgen aga seda konksu ei näidanud, nagu ei näe heegelnõelal, kui seda külje pealt vaadata. ma ei lase ühtki hammast enam tõmmata ilma narkoosita!
 
Hambake 29. märts 2006, kl 11.06
Minu taastumine.... Juba samal päeval sõin ja ei tundnud midagi. Valuvaigisteid varusin koju küll, aga vaja neid ei läinud. Pean ütlema, et kõik oli korras kohe peale protseduuri. Muidugi natuke uimane olin ja see oli ka kõik. Lõualuud olid natuke kanged ja ei midagi muud. Imestasin ise ka, sest enamus mu tuttavad rääkisid hirmulugusid, kuidas nende taastumine on läinud pärast hammaste eemaldamist.
Ei mõista ma, milleks halvustada neid, kes otsustavad narkoosiga hambaid parandada või välja tõmmata. See ju igaühe enda otsustada, kuidas või mida ta teeb. Ja kui narkoos ikka ohtlik oleks, siis seda ju ei tehtaks ja arst seda ei soovitaks.
 
Maku 29. märts 2006, kl 11.32
Käisin Mustamäel Kirurgiakeskuses ja lasin korraga kolm tarkusehammast välja lõigata. Tehti kohalik tuimestus ja aega läks viisteist minutit. Ei tundnud muhvigi ja pärast valudes ka ei vaevelnud ning paistes ei olnud. Soovitan soojalt. Oli meesarst - nime ei mäleta. Raha maksin kokku 1300.-
 
*APIi 29. märts 2006, kl 12.59
Täitsa lõpp...aga kui mul pole sellist raha...Ma ei saa ju isegi valuga minna arsti juurde,kuna raha pole..kas mu hambad lihtsalt mädanevad kõik ära?Ilma naljata muide..
 
to kehrik veel 29. märts 2006, kl 16.40
sain 7 süsti, ja tõmbamine kokku võttis 4 tundi... ja mul oli KOHUTAVALT valus.
ühe hamba tõmbamine jäigi pooleli, kui arst oli tund aega rassinud.
 
urr 30. märts 2006, kl 16.30
Olen 2 korda lasknud narkoosi all hammast välja tõmmata ja ilmselt teen seda ka edaspidi. Mul on viletsad hambad ja ma ei ela enam üle pooleteise tunnist hamba välja tõmbamist, kus hammas sajaks tükiks puruneb, hambaarst higipulll otsa ees sikutab ja mina vaeseke suu krampis juba sellest suu lahti hoidmisest ja hirmust. Jahh, valulävi on erinev ja ka inimese võime ennast maha rahustada mingi protseduuri ees. Mul on lapsepõlvest pärit hirm hambaarstide ees ja paar jubedaimat kogemust täiskasvanu-eas.
Mina käisin ka Balneomis ja midagi halba ei ole öelda. Kui ikka valu on nii hull, et tapab ja siis selle valuga on küll parem väike narkoos ja kui ärkad, on kõik möödas. Jahh veits uima on olla, aga see läheb mööda järgmiseks päevaks.
Hea, et on olemas see võimalus!
 
Rutt 02. jaanuar 2019, kl 05.32
Aga lastel on ju hambaravi tasuta siis minu laps ei pea ju mingit 1000 eurot maksma kui ma laseksin tal välja tõmmata
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!