Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Tartu elamurajoon Ihaste?
 
maakas 11. oktoober 2007, kl 12.31
Tere kõigile,

minul väike (tegelikult ikka suur) mure, ehk oskate kaasa kommenteerida.
Kavatseme perega töö tõttu kolida väiksemast Lõuna-Eesti linnast Tartusse ja otsime nüüd sobivat elukohta.
Plaan on soetada maja ja silma jäi Ihaste uuema rajooni Uus-Veeriku kant. Seal tundub hetkel hulganisti uusi maju ja paistab et rajoon laieneb veel.
AGA, kv-büroo, kelle poole huviga pöördusime, viskas kummalisi vihjeid ja külvas natuke negatiivset muljet sellest kandist. Olevat logistiliselt kaugel, bussiliiklus kehv ja kuna tegu vallaga (mitte enam Tartu linnaga) siis....hooletuses (talvel teid ei puhastata, lahti ei lükata.
Pakkus hoopis Ülenurmet ja Vahi piirkonda, aga me ei tahaks kuidagi elada suure magistraali või lennuvälja või transiitronginduse kõrval.
Küsimus teadjatele, palun kommenteerige, mis on Uus-Veerikul head või halba?
Kuna tegu pole hambaharja ostuga, ei tahaks tõesti väga eksida ja valet valikut teha.
 
# 11. oktoober 2007, kl 13.33
midagi hullu seal uus-veerikul nüüd küll pole. mina ei ostaks maja ülenurmesse ja vahi piirkonda samadel põhjustel, mis sinagi. mine käi kõik need kohad läbi ja otsusta ise, sest maaklerid ei tarvitse alati sulle sinu jaoks parimat varianti pakkuda. pakutakse ikka seda, millest lahtisaamisel neil endil kõige kiirem on või kust kõige kiiremini papi kätte saab.
 
veeriku? 11. oktoober 2007, kl 13.35
veeriku asus vanasti küll ihastest hoopis teisel pool, nüüd siis mingi uus-veeriku välja ilmund? Äi tia...
aga vahi ja ülenurme, noh... Uus-ihatse ka iseenesest jube, haljastus null, sa vaata neid maju seal, karbid suured, aknad nagu laskeavad. Aga kas vana-ihastesse pole pakkumisi, majad küll vanemad, aga loodus viimase peal ja naabrid rahulikud, haljastus viis pluss, maju muidugi vb tuleks veidi kõpitseda. A sinna vist eriti kiirelt ei leia midagi, nõuab passimist ja siis vedamist. bussiliikluse koha pealt vaata ise, mis peatused mingisse rajooni jäävad tartu lehelt ja siis tee kindlaks, mitu liini ja mis aegadega läbi sõidavad. see ju lihtne.
 
jee-jee 11. oktoober 2007, kl 13.55
uus-ihaste on jube jah, mõnel üksikul majal natsa maad ümber. enamus nii, et sööd ja vaatad mida naabrimees sööb. lisaks on seal üles kasvamas eriliselt ülbete rikkurvanemate pättidest lapsed. pidevalt on ihaste tee ääres prügikastid-pingid ümber keeratud ja bussipaviljoni klaasid puru. nüüd küll sõpruse tänava ringi hakatakse rekonstruerima, aga praegu on ihastest linna jõudmine paras peavalu.
vana-ihaste on armas, praegu veel.
 
jee-jee veel, et 11. oktoober 2007, kl 13.58
see nõme nimi uus-veeriku on jah uus-ihaste kõige kaugemal/uuemal piirkonnal
 
! 11. oktoober 2007, kl 14.13
Kui meeldib elada uuselamurajoonis (kus tõesti vahid mida naaber suhu pistab)siis igati etem kui vahi. Sinna ju üleüldse bussiliiklus olematu. Uus-Veeriku miinus on see et tehtud emajõe luha peale, seega soisele alale.
 
Evaliisa 11. oktoober 2007, kl 15.15
Ise elan Uus-Ihastes. Siin on küll supermõnus, 2 aastat tagasi kolisime linnast ja tagasi küll ei tahaks. Puhas õhk, vaikne, mets. Uus-Veeriku jah natuke kõledavõitu, sest poolik ja haljastust vähe. Samas, eks ta areneb. Aga maju müüakse ka siiapoole st Uus-ihastesse. Vaadake neid pakkumisi.
 
möödasõitja 11. oktoober 2007, kl 15.19
olen sealt mööda sõitnud ja ausalt öeldes ei tahaks elada üheski uuselamurajoonis, lagedad ja kõledad ja majad üksteise küljes kinni, ei mingit kõrghaljastust ega põõsaid, mis naabrite eest pisutki varjaks.
Ülenurme kohta nii palju kriitikat ajakirjanduses ilmutatud, et poldrile ehitatud ja nõukaagne drenaaž lõhutud ja nüüd elu nagu mudamere ääres, porikalda peal... ja olen huvi pärast jälginud: väga paljud üritavad oma majadest lahti saada, kel aasta-paar tagasi valmis saanud ja sees elanud, rääkimata pooleliolevatest.
Vahi piirkond peale vaadates sama troostitu ja seal oli veel mingi jama, et det. planeeringut muudeti ja mingisse eramurajooni hakatakse suuri kortermaju ehitama, jällegi inimesed pettunud, et nad ju ostsid oma maja v. krundi teadmisega, et ainult väikesed majad seal.
Aga linnas ju pakutakse ka maju müüa, need muidugi vanemad.
 
mm 11. oktoober 2007, kl 15.26
puhas õhk?tule nuusuta, mis lehk siin on, aeg-ajalt ilmamuutusega siin jubedalt haiseb:(
 
katri 11. oktoober 2007, kl 15.34
Elan Ülenurmel ja mulle väga meeldib.Tõsiselt.Vaikne ja kena kant.Lennukid annavad endast harva märku,transiittee müra ei ulatu elumajadeni.Ainult ujumiskohast tunnen puudust.Transpordiühendus väga hea!Rong,bussid,marsruuttaksod.
 
elupõline tartlane 11. oktoober 2007, kl 15.38
No Annelinn, Uus-ihaste, Ülenurme (see Aardlapalu)..... need kohad, kuhu mingi hinna eest ei läheks, ehitatud soopeale, ei kujuta ette mis juhtub, kui tulevad vihmasemad perioodid. Siiani on küll kenasti kuiv olnud. Ilus on Veeriku, Tammelinn, nn akadeemikute linnaosa, Karlova.
 
ants 11. oktoober 2007, kl 15.39
Aga ,näiteks, Tartust Elva poole sõita umbes 5 km. Seal valmivad ka uued majad. Või Salu tee....
 
cocci 11. oktoober 2007, kl 17.17
maakas, Tartut tunnen vähe, aga eelkommentaatorite jutu järgi ei erine see piirkond millegagi Tallinna ümbruse põllupealsetest uuselamurajoonidest - kõrghaljastus, infrastruktuur, privaatsus olematu. Kui selline koht on sinu unistus, palun väga.
Kuskilt mälusopist meenub veel kevadine uudislugu, kuidas üks Tartu lähiste piirkond oli vee all, äkki seesama?
 
möödasõitja 11. oktoober 2007, kl 17.40
cocci,

see oligi Ülenurme mingi uuselamurajoon.
Ja see, kes Ülenurmel elas ja kiitis - eks Ülenurme on üldnimetus, probleemid ikka poldrile rajatud elamurajoonidega. Mul ka sugulased Ülenurmel, aga neil maja juba nõukaajast, nendel pole muidugi probleeme peale arvukate sääskede :) Kui nende taha põllule uusi maju kavandati, nad ka imestasid, et mis jama see kavandatakse. Ja ongi jama.
 
triin 11. oktoober 2007, kl 20.41
ihaste veeriku rajooni ei ostaks maja. ülenurme lennujaama poole ka mitte (aasa elamurajoon). mõisa või siis männi rajooni kohta kindlat "eid" ei ütleks veel. vahi ok. tegelikult meeldib hoopis see uusrajoon,mis viljandi mnt. ligidale jääb.
 
Anne. 11. oktoober 2007, kl 20.51
Ise elan Ülenurme lähedal Tõrvandis, kus lennujaam lähedal, aga vot ei saa arugi kui lennukid sõidavad vms. Ja siin pole soine ka. Bussid käivad tihti ja olen rahul.
 
kah tartlane 12. oktoober 2007, kl 14.14
to cocci:
Vee all on Ülenurmes, õigemini Tõrvandi taga olev Aasa uuselamurajoon. Sinna kindlalt ei ostaks.
Aga Ülenurmes on mitmed rajoonid, mis pole soo peale ehitatud, need on ehk päris norm.
Endale Ihaste ei meeldi, bussiliiklusega kehvad lood, poodidega jne samuti.
Vahi-kant mulle ei meeldi.

to triin:
Viljandi mnt ligidale jääb ilmselt kas Eerika või Märja. Seal on jah päris ilus.

Aga üldiselt ongi vaja ikka kahte autot, et neis uuselamurajoonides normaalselt saaks liikuda - poodi, kooli, lasteaeda, tööle, arstile jne. Bussiliikluse peale uuselamurajoonides ma väga ei loodaks.

Mulle isiklikult ei meeldi eriti ükski siin pakutud kant ega uuselamurajoon, aga eks see olegi maitseasi. Ma olen valiv ka kinnisvara kohapealt :)
 
sr 12. oktoober 2007, kl 14.19
Ärge unustage Ülenurme kandis prügimäe lähedust, pilt kohutav ja rämps lendleb ringi!
 
to sr 12. oktoober 2007, kl 14.37
Ülenurme on päris suur, see aardla prügimägi on vaid ühe koha peal..
 
ants 12. oktoober 2007, kl 17.36
Praegu on väga popp ka Kõrveküla. Bussiliiklus ka viimasel ajal norm...Ei ole linnast kaugel ka.
 
jaa 12. oktoober 2007, kl 22.40
Ma küll Tallinnast ja Tartust tean õigevähe, aga mina valiksin korteri (ma saan aru küll, et pere ja maja vaja) Jõekaare majadesse Emajõe äärde. Isegi meil siin ei ole nii erilise arhitektuuriga maju nähtud, kas nad soisel alal on või, kus nad üleüldse Tartus asetsevad, seda ma ei tea, aga, no nii ilusad, nii ilusad... midagi stiilsemat annab välja mõelda.
 
endine törvandilane 13. oktoober 2007, kl 09.45
elan kyll eesist kaugel aga törvandit nutan siiani taga-parimat kohta lastel kasvamiseks ei kujuta ettegi-lasteaed,kool,poed,raamatukogu,hambaarst.
 
elanik 13. oktoober 2007, kl 14.41
Elan ihastes, väga rahul.Vaikne ja rahulik.Lapsed samuti väga rahul.Metsatukad siinsamas.Haljastust annab ju maja ümber ise rajada.Ei tahaks siit küll mujale elama minna.
 
Lepatäpiline Triin 06. mai 2021, kl 16.18
Näeh nüüd millised kahjurid Kõigepealt soetasid endale kodu siis said riigilt laenuitressilt tulumaksu tagasi ja nüüd ehita neile veel tramm kah, et linna tööle saaks. Korralik ja kuulekas inimene elab aga üürikorteris, investeerib enese koolitamisse ja ei paljune tööl käib jalgrattaga.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!