Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
kogumispension
 
thunder 14. oktoober 2002, kl 14.26
mis pensionifondiga liitunud olete ja miks tegite just selle valiku? 31.okt kukub taas yks tähtaeg, peaks selle teise samba ikka ära tegema, aga mitte ei oska otsustada, kuhu nõustama minna ja mida valida. hansa, yhis, sampo.. ? eks igayks kiidab oma panka ja kindlustusfirmat ja see kõik tuleviku värk - ette ennustada ei saagi... aga siiski, mis teie olete teinud?
 
L. 14. oktoober 2002, kl 14.36
Loe DELFI majandusuudistest artiklit Pensionifondidel läheb kehvasti. Mina ise pole liitunud ega kavatsegi.
 
tipsu 14. oktoober 2002, kl 14.55
HANSA K3
Eelistan Hansat sest:
Hansal on kolm fondi.. ühisel ainult kaks
Hansal on kolmanda samba näol juba kogemusi..
Ikkagi suur ettevõtte...
üle poole liitujatest on minu teada hansa valinud
Tegelt on asi lihtsalt usalduses.
Sellepärast et keegi mulle mingi popkorni kotikese või ajakirjanduse tellimuse annab ma küll nendega ei liitu.. otsus ikkagi eluaegne ju.
 
Minake 14. oktoober 2002, kl 15.14
Ei liitu. On tehtud vabatahtlik pensionikindlustus.
 
lilleke 14. oktoober 2002, kl 15.18
Valisin juba Hansa K3-e, ja kõige asjalikumad minuarust on Hansa fondid, see nüüd küll ei kõiguta mu arvamust, et hetkel pensionifondid kulda ei paku
eks fondid, eriti enamuses aktsiatest koosnev fond ongi tõusude ja langustega
kui tulevikus enne pensile minekut parasjagu tõusujoonel, eks siis vahetan rahuliku võlakirjadega fondi vastu, et risk väiksem oleks
igal juhul parem kui üldse mitte midagi teha ja nagu lammas oodata kas tapale või kesale
see sada-paarsada kroonist küll kahju pole selle heaks anda, mujal maailmas on nii loomulik, et mõeldakse varakult pensionile ja ise antakse ka panus, meil oodatakse mingit roosamannat. (hea tasuta vene aeg ei tule tagasi)
 
zed 14. oktoober 2002, kl 15.19
Tegin LHV pensionikindlustuse.
Sest, ütlen ausalt, nende kodulehel on väga mõnusalt ja lahedalt kogu värk ära seletatud.
LHV paistab olevat üldse üks nooruslik ja edumeelne finantsasutus.
 
Käklin 14. oktoober 2002, kl 15.28
meil käis asutuses kohapeal firmast InBro&Partners 1 naisteraffas nimega Erika Rosimannus, kes seletas üksipulki ära mis asjad need nn sambad on ja samuti selgitas fondide tausta. Lisaks aitas ka avaldused täita. ise tegin peale pikaajalist otsustamist II sambaga liitumise ära ja võtsin ka III samba kohta pakkumise. Soovitaks samuti selle daamiga yhendust võtta, tore ja sõbralik inimene. Meili aadress erika@inbro.ee.
 
Norija 14. oktoober 2002, kl 15.49
Tegelikult ei ole vahet. Päris pettureid ei ole teise samba ligi lastud ja seda, kuidas erinevad fondihaldurid oma portfelli hallata suudavad, ei oska keegi veel öelda. Noorel inimesel on kasulikum võtta kõige "äkilisem" variant, mis minu mäletamist mööda tähendab 50% võlakirju ja 50% aktsiaid, üks selline fond peaks kõigil halduritel olema. Muus osas võib valida täiesti maitse järgi.
Ahjaa, tünga saame selle asjaga nagunii. Eriti mehed. Aga ilma II sammast tegemata saame ka, kardetavasti veel hullemini.
 
thunder 14. oktoober 2002, kl 16.53
ma ise kaldun kuidagi sampo poole, koige veenvam lause sealt on see, et sampol on soome pensionäridega ses asjus kogemused aastate ja aastate pikkused - ju siis on sel alal ka profid.
aga tänan teid.
 
UIO 14. oktoober 2002, kl 20.05
mul on hansapangas see kolmas... 50% ja 50%. ma noor ka. just sellepärast saigi see valitud.
 
piigake 14. oktoober 2002, kl 22.08
Hansa K3, olemas ka juba mitu aastat vabatahtlik pensionikindlustus. Riskima peab!
 
Nodzu 15. oktoober 2002, kl 09.03
SAMPO50, siiamaani kõige tulusam. Pank on turvaline omab selles vallas kogemusi.
 
Bzzz 15. oktoober 2002, kl 09.19
Minul on ka Sampo tehtud - esiteks tõesti on neil kasutada soomlaste aastakümnete pikkune know-how ja teiseks maksti popkorni asemel 250 eeku nagu kõmmdi kontole (väideti,et seemneks säästmisel:)
 
ha-haa 15. oktoober 2002, kl 10.10
Liituge aga liituge.. Nagunii saate tünga - üle 90 % tõenäosus!
Varsti on fondikesed pankrotis ja Teie näete oma rahast vaid und!
 
ehee 15. oktoober 2002, kl 10.31
Näidake mulle siin tänapäeva maailmas üks asi mis on kindel. Seega pole mõte soiguda, et kes annab garantii ja kes kindlustab. Mina valisin Hansa K3. See mõnisada krooni kuus mind ei tapa, läheb nagu läheb. Kui ei tee, ei saa kindlasti ja mingeid pudrumägesid ma sealt kah ei oota, ehk ainult veidi paremat elu.
 
Mart 15. oktoober 2002, kl 11.28
Püha lihtsameelsus!
Oma pensionipõlve saab ka ju hoopis kindlamate vahenditega kindlustada, kui seda on oma raha paigutamine mingitesse fondidesse!!? Jääte ju tõesti väga suure tõenäosusega oma rahast ilma või ehk saate PARIMAL juhul tunduvalt vähem kui lootsite!
Praeguses Eesti Vabariigis on nn sukasäärde kogumine tunduvalt kindlam, kui usaldada kinnisilmi mingeid fonde.
Kas arvate tõesti, et need fondid jäävad püsima?
Aga eks igaüks ise teab, mida oma rahaga teeb ja mida mitte.
 
to mart 15. oktoober 2002, kl 11.42
nu mis siis kui jääme.
kui ma seda raha sinna ei paigutaks, ega see mul siis alles kah ei jääks. see on nii väike summa, et seda ei pane tähelegi, pealegi võetakse see brutopalga pealt.
 
maie 15. oktoober 2002, kl 13.11
to mart:

Selliste ullikeste pealt nagu sina, nende fondide juhid teenivadki!
 
risk 15. oktoober 2002, kl 13.47
Olen seda meelt, et riske peab hajutama. II ja III sammas võiksid olla erineva firma kaudu tehtud.
 
annakas 15. oktoober 2002, kl 15.22
muideks ei ole see midagi eluaegne otsus. iga aasta võid fonde vahetada.
 
tipsu 15. oktoober 2002, kl 15.40
selles mõttes on eluaegne et päris loobude ei saa. et avt ei taha ültse enam koguda:p
Fonde saab 2005. aastast vahetada.
 
vend 16. oktoober 2002, kl 10.09
muideks kui fond läheb pankrotti mis muideks pole tegelt võimalik,siis meie oma rahast küll ilma ei jää...koolis oli alles loeng selle kohta.
 
to vend 16. oktoober 2002, kl 11.39
Kuidas pole pankrot võimalik???!!?? Kuula hoolikamalt loengut!!
Ja selle fondiga võib ka muid asju juhtuda, kui pankrot! Riskid on väga suured. Uuri nt kuidas Poolas nende sammastega lood on.. Saad targemaks.
 
Lime 16. oktoober 2002, kl 12.51
Eestis ei saa see fondide värk eriti hea olla. Eesti seltsidel on Eesti garantii. Eestis liigub maailma rahadest väga julgelt öelduna ehk ainult 0,1%. Kui pensioni teha, siis ei pea seda tegema siin. Inglise, saksa ja šveitsi seltsid pakuvad ju ka siin oma tooteid.
* kaalub tõsiselt inglise seltsis eesti vahendaja kaudu pensioni koguda
 
Koguja 16. oktoober 2002, kl 13.59
Sampo on olnud ju varakindlustuse selts - elukindlustusega Leonia ostis alles 1999. Olete kunagi midagi kuulnud Leonia elu - ja pensionikindlustusest? Küsisin tuttava soomlase käest - tema pole. Mina ka mitte. Kus on see aastakümnete pikkune pensioni maksmise kogemus? Ei tekita just usaldust. Samuti see, et maksame teile 250.- raha kontole - tähendab, et suured kulud fondi haldusesse ette sisse kirjutatud.
Endal ka Hansa K3. Suuresti just usalduse küsimus, aga tuleb ka tunnistada, et madalad halduskulud mõjutasid.
 
LHV 16. oktoober 2002, kl 14.42
Soovitan julgelt LHV-d.Kui on konkr. küsimusi siis olen kuuldel.
 
to LHV 17. oktoober 2002, kl 09.17
Mina küll ei soovitaks!! Kuna käisin suve algul sellisel seminaril, kus kogumispensioni tutvustas LHV ja mitte midagi tarka nad inimeste küsimuste peale ei osanud öelda!! Kui küsiti pankroti ja muude asjade kohta, öeldi, et pole midagi kindlat..Kui pärast seminari inimesed riideid selga panid ja ära hakkasid minema, kuulsin pea kõigi suust, et see LHV küll usaldust ei tekitanud!!!! Ja minul ka mitte..
 
ohoo 19. oktoober 2002, kl 02.46
Soome kogemus... Hansapangal on jälle Rootsi kogemus... Mis vahet seal on? Üks mulliajamine puha.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!