Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
õlu !
 
mimmi 31. oktoober 2002, kl 19.20
kas siin foorumis on naisi, kellele maitseb õlu? Mina lähen sellest joogist lausa pöördesse. Ei tea, kas midagi on organismis vajaka või ... Alati kui poodi lähen, otsustan, et seekord jätan õlu ostmata.Noh kaloreid on selles na palju.Aga jalad lähevad kui imeväel õllekastide vahele ja.. Jubedalt mekib.Samas ei taha ma ei saiakesi,komme,pirukaid,küpsiseid,šokolaadi.Minu jaoks võiks magusalett olemata olla.Oleks vaid õllekastid, mis hüva kraami täis!
 
tont 31. oktoober 2002, kl 20.43
.. ölus on kalorite hulk väiksemast-väiksem. kalorid kogunevad hoopis ölle körval söödavatest suupistetest ... ole ettevaatlik, vöid alkohoolikuks jääda!
 
Maranta 31. oktoober 2002, kl 20.52
olen ka õllest sõltuv.Ja kaloreid annab ta tõesti palju.Ja nagu siin väidetakse eelnevalt,et õlles kaloreid vähe,siis küsiks väitjalt,et mis selles õlles siis sisaldub,et ta paksuks teeb!?(õlle kõrvale midagi ei söö)
 
pips 31. oktoober 2002, kl 21.22
jah,ega mingeid pähkleid-rosinaid nosija tüüpi pole minagi.
 
Maranta 01. november 2002, kl 08.58
ja kui on puhkus või lihtsalt töövaba periood,siis saab ikka väljas käidud ja tarbitud õllet-siidrit rohkem,kui tavaliselt ja üsna kiiresti sigineb punu ette .Õlu ja muud lahjad süütuna näivad joogid teevad ikka paksuks küll.AO-s kirjas nii,et klaas siidrit annab 120 kcal,purk lahjat õlut (0,33)139 kcal,purk longerit 216 kcal,aga tass suhkruga teed ainult40 kcal,klaas tomatimahla 50 kcal jne.Hullud on ka igasugu vurtsujoogid nagu Fanta,Coca-Cola jne.Ehmatusega avastasin aga,et pakk halvaad annab 1072 kcal!Õnneks ise halvaad ei söö.
 
L. 01. november 2002, kl 09.02
Mina kuulsin kusagilt, et pudel õlut = päts leiba. Aga keegi ju ei söö pätsi leiba korraga ära.
 
Maranta 01. november 2002, kl 09.12
loen siin,et viil peenleiba 100 kcal,viil täisteraleiba 82 kcal,1 näkileib 38 kcal.Mitu viilu ühest leivast saab?Siis on ka selge,palju pudel õlut meile kcal annab.
 
L. 01. november 2002, kl 09.31
Loe poes viilutatud leiva viilud üle.
 
Ruu 01. november 2002, kl 09.44
Mida heledam õlle, seda vähem kaloreid. Enamasti õllet nautides ju kõht tühjaks ka ei lähe.
Olen ka õllesõber :), vahepeal maitseb aga hoopis siider, siis ostan light siidrit, selles vähem kaloreid (Golden Cup).
 
L. 01. november 2002, kl 09.47
Ruu, miks Sa kirjutad õlle, õllet? Mina õppisin küll koolis, et
on õlu, õlut. Olen korduvalt tähele pannud õlle, õllet, aga miks
nii?
 
krt 01. november 2002, kl 09.53
jah, mina ka magusat ei armasta üldse, aga õlut võiks juua peaaegu iga ilmaga :)) eriti meeldivad paksud tumedad õlled. aga see, kuidas sõna käänatakse, on valiku küsimus, mõlematpidi peaks õige olema vist.
 
Joosep 01. november 2002, kl 10.31
See poeõlu ei anna mingeid kaloreid, kohe kindasti! Need vanasõnad on pärit tollest ajast kui tehti ise õlut e. elusat-.
Saku, alekokid jms. on pastoriseeritud ja pealegi nad sisaldavad säiltusained.

Aga mingi BWG (kui ei eksi) nimeline peaks olema küll "elusõlu" ehk need annavad sulle väheke kaloreid ;)
 
Maranta 01. november 2002, kl 10.36
lisaks sellele,et öeldakse:joon õlut,joon õllet,öeldakse ka,et joon õlli.(l pehme)Vahet pole ju,kuidas keegi ütleb.Paljugi,mis koolis õpetatakse.
 
L. 01. november 2002, kl 10.44
Ma ei tule selle pealegi, et kui mind on õpetatud grammatiliselt
õigesti rääkima, räägiksin valesti. Ega siis koolis õpitud eesti
keel ometi vale pole?
 
Maranta 01. november 2002, kl 10.57
eks see on sinu otsustada ja kui kuulata inimeste kõnelemist,siis on ikka jube küll,kui ära risustatud on eesti keel.Lisaks igasugusele slängile on praegu kuulda lauses palju ingliskeelseid sõnu.Minul näit.kipub tulema palju venekeelseid sõnu sekka,kuna enamused töökaaslased venelased.Tahes tahtmata jääb külge.Vot nii asemel ütlen kindlasti vot tak.Mis teha,harjumuse asi!
 
tont 01. november 2002, kl 11.36
.. nagu yleval yks inimene mainis:
- hele ölu = vähem kaloreid
- tume ölu = rohkem kaloreid

vöibolla reageerib naise keha öllele teistmoodi? tean mitmeid meessoost isikuid, kellel ölust väga tugev söltuvus 10-25 aastat. puht-joodikud, kuid kaal on ikka 65-75 kilo ringis.

önneks ma pole ma kordagi alkoholi joonud... kahjuks aga minulgi on grammatikaga tösiseid probleeme! :)
 
Minake 01. november 2002, kl 11.51
Mulle meeldib samuti klaas õlut lõuna kõrvale (nädalavahetusel lausa kohustuslik), samuti peale trenni ja jalgrattasõitu. Õnneks mind saadav kalorite hulk ei huvita - kehakaaluga pole probleeme esinenud. Mingeid näkse küll õlle kõrvale ei vaja.
 
marta 01. november 2002, kl 12.00
mmmm.. õlu on hea! nüüd külmaga eelistan rohkem sooja tegevaid jooke, nt glögg, aga kevadel, mida soojemaks ilmad lähevad, seda rohkem õlut hakkan jooma. ja suvel kuumaga... käisin suvel saaremaal, seal koerad ka haukusid, et õlut-õlut-õlut! mõni igipõlisem saare koer haukus suisa ölut-ölut-ölut!

ps: olen kuulnud, et üks õlle = 2 kotletti
pps: just paljugi mis koolis õpetatakse internetis ei pea nii rangelt grammatikat jälgima. mina näiteks ei pane vahest komi ja väänan sõnu nii kuis tahan.
 
Maranta 01. november 2002, kl 12.12
oh,see teema ajas õlle neelud peale,peab vist täna kohe midagi ette võtma!Mis õllemarki eelistate tavaliselt?Mina jõin aastaid Rocki,aga ühel hetkel tundsin,et liiga kange.Nüüd joon Ale Cog Premiumi juba poolteist aastat.Hea lahja ja mahe.
 
Minake 01. november 2002, kl 13.09
A Le Coq Premiumi ja tshehhi õlut (nüüd on viimases väike paus, kuna seda sain Tartus vaid SuperNettost, aga see on praegu kinni).
 
L. 01. november 2002, kl 13.17
Ainult Saku Ice´i.
 
kass 01. november 2002, kl 13.24
ka suur ja igavene õllesõber. talvet paksemad ja tumedamad, suveti lahjemad ja heledamad. eluaegne Karksi õlle fänn, nutan siiani taga "Ordumeistrit" ja suurepärast "Heledat". Miks küll kõik hea ära peab kaduma. Paksuks tegemist pole täheldanud, kuigi joon õlut suhteliselt tihti. Tshehhis käies oleksin sinna jäänudki-tõeline paradiis!!!
Peale kõige muu on õlu veel ka neerudele kasulik - puhastab hästi;)
 
Suusi 01. november 2002, kl 14.04
armastan ka õlut. enamasti eelistan saku originaali vöi a le coqi premiumi. aga nüüd külmga meeldivad vist kangemad joogid rohkem
 
kix 01. november 2002, kl 14.11
hele õlu on eriti hea sidruni,lime v greibiga mmmmm
tegelikult eelistan head tumedat siiski.
see kalorite lugemine...teen parem rohkem trenni,et ilma süümekateta saaks nautida seda mis hea.... :)
 
Feliks 01. november 2002, kl 14.16
no mis öllesid te siin loete üles...need lurrid ka miskid ölled

vat üks öige soaremaa ölu on ölu. ja kuiva lesta körvale vötta.
Ja öige ölu on seoke, et mis enne kusele ajamist mehe pöesa alla magama paneb:)

sorry: etnograafid ja keeletaedlikud:)
 
sandra 01. november 2002, kl 14.35
Feliks, mandrirotid jäägu ikka saku ja alekoki juurde:)
üks õige saare õlu võtab sul esimese lonksuga jalad alt:))))))))
 
Feliks 01. november 2002, kl 14.38
Sandra...õlu ikka tarkade inimeste jook..ei seda tasu igal mehel (nt minul) pähklijoogiga sassi juua:) Ja kannatan ma teda ikka sutsu enam kui lonksu:)
 
sandra 01. november 2002, kl 14.42
irw:))))))))))
 
Feliks 01. november 2002, kl 14.55
Sandra..ei pole siin irvitada midagi..pähklijoogiga õlle proovisin 88-ndal ära...4. kannu jures kukkusin ..ja enam pärast seda pole kunagi sellist segu taht..nii saarlane ma pole:)))

MItu lonksu sa saareõllet kannad?:)
 
sandra 01. november 2002, kl 15.02
no mul pole saareõluga probleeme:) ma ise saarlane:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!