Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
võõrkeeled
 
malviina 11. juuni 2005, kl 16.53
üritan siin kirjutada cv-d nind võõrkeelte oskuse koha peal tekkis selline küsimus. kuidas märkida cv-s seda, kui hästi ma mingit keelt valdan. umbes nii, et eesti keel- emakeel, inglise keel- tase: keskmine jne? ja kuidas ja kas üldse märkida neid võõrkeeli, mida on küll õpitud, aga ainult paar aastat, nii et heal juhul saad ainult teksti lugemisega hakkama? tase: nõrk? :(
 
m24 11. juuni 2005, kl 17.05
jah umbes nii see on!
inglise keel- kirjas rahuldav
kõnes hea
 
liisa 12. juuni 2005, kl 08.58
mul kirjas nii:
eesti keel- emakeel;
inglise keel- kõnes: väga hea, kirjas: hea

jne.

võid ju ära mainida ka need keeled, mida vaid väheke tead, aga maini ausalt, kui tase on ikka nõrk, siis tuleb ka nõrk kirjutada.
võib-olla kahandab see su võimalusi, aga kui sul tööl tuleb vene keeles iga päev vabalt suhelda ja sa seda ei oska, siis on hiljem palju lollim tunne.

ühel tuttaval nõuti töö juures vabat vene keele oskust. noh, kirjutas siis rahvas CV-sse kokku igasugust pula. intervjuu tehti aga vene keeles (sellest ette ei teatatud).
vot sedapsi.
 
Keelekas 31. märts 2022, kl 18.04
Eesti koolides puudub igasugune võõrkeeltealane poliitika.

Alustame taustast:

1) Eesti on kuulunud Saksa, Taani, Rootsi, Vene ja Liivimaa koosseisu, olles poole territooriumi osas lühemat aega olnud ka Poola kuningriigi osa. Siit tulevad filoloogia-alased spetsialiseerumised: saksa, taani, rootsi, vene ja poola keel. Kuna rootsi ja norra keelel on väiksemad erinevused, on see eelistuse küsimus. Kui keegi ei salli kirillitsat, valigu võõrkeeleõpinguteks poola keel.

2) Rahvusvaheliselt tugev keel on muidugi inglise keel, vaatamata sellele, et ajalooliselt Eestil inglastega suurt seost pole. Soome keel on vajalik juhul, kui keegi soovib ärialaselt või kultuurikontaktide läbi seostuda Soomega.

3) Ja nüüd vaadelgem geneetikat. Eestlased peavad sisuliselt põgenema kõige eest, mis seostub slaavlaste ja soomlastega, kuna geneetiliselt on kattuvus ikka metsik ja see ei tule järeltuleva põlve tervisele üldse kasuks (ülikõrge geneetiliste defektide oht!!!). See tähendab seda, et eestlased peavad õppima hispaania, prantsuse, portugali, türgi, itaalia või kreeka keelt, et nende rahvaste seast endale partner leida, kellega terveid lapsi saada. Inglise keel tuleb kasuks samal määral, kui leida põlisrahva seast partner Suurbritanniast, Iirimaalt, Austraaliast ja Uus-Meremaalt. Eestlased on läbi aegade jäänud ellu just tänu segunemisele teiste rahvastega, säilitades samal ajal eestlaste kultuuri ja eneseteadvuse.

4) Eestis elab mitmeid slaavi rahvusest inimesi, mis tähendab seda, et vene keele õpe peab olema laiendatud teadmistega, sisaldades vene keeles üldkasutatud laensõnu teistest slaavi keeltest. Kaasaegsed venelased teatavasti kasutavad neid kõnes, seega õpitav vene keel ei pea olema Lasnamäe keel, vaid elav vene keel, mida kohtab nii ajakirjanduses kui sotsiaalmeedias (kus on haruldane võimalus näha aktuaalset kõnekeelt koos slängi, rahvahuumori ja päevakajaliste sõnamängudega).

5) Võõrkeele õppimine peab tähendama võimalust külastada riigi kulul riiki, kus antud keelt kõneldakse emakeelena. Ainus keel, mis selle kategooria puhul sellest tingimusest oleks vabastatud, on ladina keel.

6) Eesti keele õppimine nii eestlastel kui muulastel peab tähendama võimalust saada teadmisi ka teistest soomeugri keeltest, kuus võimalusega külastada neid kultuure. Õpetamisel peab ära tooma rahvaste üldise usulise kuuluvuse.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!