Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Ilusad kohad Eestis
 
väliseestlane 24. jaanuar 2010, kl 23.48
Tere! :)

Soovitage ilusaid kohti Eestimaal, kuhu minna...niisama, nt loodust nautima vms. Selline mainstream kohti nagu Pärnu rand või Tallinna vanalinn pole vaja soovitada, aga nt hakkasin ise erinevaid veebilehte vaatama ja avastasin nt Lepanina (Kabli kant),Piusa jne. Ehk oskab keegi loetelu jätkata ja veel ilusaid kohti välja tuua.

Ette tänades
 
Juula 25. jaanuar 2010, kl 08.20
Rabad. Matkarajad.
 
Giulietta 25. jaanuar 2010, kl 11.57
Setomaa, iseäranis sealsete leelopäevade ajal.
 
ike 25. jaanuar 2010, kl 12.12
Otepää ja Pühajärve kant
 
ma 25. jaanuar 2010, kl 12.23
põhja eesti pankrannik - toila, valaste, kalvi.. ja sealt veel tallinna poole - vihula, võsu (lobi tipp näiteks).
virumaal veel - saara raba (muuga kandis)
peipsi järve äärsed kohad - iisaku vaatetorn
lõuna-eestis - taevaskoja kant
ja nii edasi :)
 
kalake 25. jaanuar 2010, kl 12.36
Kabli rand, tahtsin just soovitada enne kui nägin, et oled selle ise üles loetlenud:) seal on kuidagi nii armas.

Karksi-Nuia lossimägi, lossivaremed.

Varbola linnus kindlasti ka, kui juba väliseestlasena tuled:)

Need ei ole mainstream kohad aga ilusad.
 
ma 25. jaanuar 2010, kl 14.15
Narva kindlus, Rakvere ja muidugi kogu Lõuna-Eesti.Ida ilusamad kohad olid loetletud.
 
Maria 25. jaanuar 2010, kl 14.59
Ilus on ka Saaremaal, Muhumaal, mulle tundub, et õhk on seal ka hoopis teistsugune, kui mujal mandrimaal.
 
vana nõid 25. jaanuar 2010, kl 15.06
kõige ilusam koht on hiiumaa. ristna imeilusad kivised rannad, telkimiseks jumalik! mitte yx inimene kilomeetrite ulatuses, isegi telefonilevi pole:) ja kassari imearmas kabel, nagu mitusada aastat tagasi sae ja kirvega ehitatud. lõpmatu rahu hiiumaa puhtas õhus.
 
maia 25. jaanuar 2010, kl 15.09
Ilus on Lääne-Virumaal ,Altja ,Käsmu,Palmse,Oandu ,Viitna ,Neeruti,Porkuni.
 
sirts 25. jaanuar 2010, kl 16.49
Mulle meeldib Otepää, Saaremaa. Hiiumaa ja Vormsi ka toredad ja privaatsed kohad. Mina ei soovitaks küll Rakverest ida poole sõita.Olen seal käinud ka, aga pole eriti meeldinud, selline slaavi värk seal.
 
looduseomnibuss 25. jaanuar 2010, kl 16.53
Looduse omnibuss viib sellistesse kohtadesse kuhu ise ei taipagi minna, väga mõnusaid paiku otsitakse välja. Pühapäeval käidi jääpurikates jugasid ja pankasid vaatamas, see on huvitav nii meile kui välismaalasele.
 
Maris 25. jaanuar 2010, kl 17.51
Hiiumaa. Palju mida vaadata ning mitmeid kohti, kus ei ole kilomeetrite raadiuses ühtki inimest. Suvel viisin mandrilt sõbrad kodukanti ja need ei suutnud ära imestada :)
 
veel 25. jaanuar 2010, kl 20.57
jägala juga on vaadatav, taevaskoda kindlasti, nõiakaev, rakvere linnus kindlasti. pärnu asemelhoopis valgerand. tabasalu knat ja laulasmaa ja keila-joa. samuti käi ära kogu viimsi poolsaar - lennart-merimaal,tammneemes.
 
Ja veel 25. jaanuar 2010, kl 23.14
Haanjamaa. Rõugemaa.
 
Soovitaja 26. jaanuar 2010, kl 16.51
 
*** 26. jaanuar 2010, kl 17.31
Mõisad - üle Eesti. Hinni kanjon.
 
hm 26. jaanuar 2010, kl 18.36
tündre järv, ööbikuorg, viljandi :), öördi ja hüpassaare matkarajad soomaal, kõrvemaa, setumaa (obinitsa, värska, vastseliina linnnus - setomaaturism.ee abiks), kihnu, noarootsi. paljud loetelust juba ka eespool olemas
 
tln vanalinn 26. jaanuar 2010, kl 19.49
Paldiski- jube linn, mis asub väga iluas kohas. Aga suvel pole Eestimaa nimedel tähtsust, loodus on kõikjal võrratu.
Pole kunagi linnuvaatlusega tegelenud, aga kui meeldib loodus siis võiksid selle kohta infot otsida.
 
tln vanalinn 26. jaanuar 2010, kl 19.49
Paldiski- jube linn, mis asub väga iluas kohas. Aga suvel pole Eestimaa nimedel tähtsust, loodus on kõikjal võrratu.
Pole kunagi linnuvaatlusega tegelenud, aga kui meeldib loodus siis võiksid selle kohta infot otsida.
 
Mari 26. jaanuar 2010, kl 20.52
No ma arvan, et kõige targem on sul siiski läbi kammida erinevad netilehed, kust on pildid ja üksikajaslikud kirjeldused juures. Nii et pigem küsi siin eerinevaid linke, kust ise valida ja lugeda saad. Inimesed on nii erinevate nõudmiste ja maitsega ja arusaamisega ilust.

http://www.puhkaeestis.ee/et/
 
jep 26. jaanuar 2010, kl 20.57
Inimesed ON erinevad. Mulle meenub ühe välismaalase netikommentaar. Ma enam ei mäleta, mis saar või koht see täpsmalt Eestis oli. Aga tema sõnul oli seal juba igav, sest teisi inimesi seal ei olnud, ööklubi ei olnud, ainult vaikus ja meri. Et tema arvates võiks nii mõttetusse kohta tuumajaama ehitada. Kes ikka üles kasvanud kusagil suurlinnas ja looduskauge inimene, see ei naudi üksindust ega näe metsiku looduse ilu. Tema jaoks on õie puhkus basseini ääres, koos tümpsu, konkteilide ja tsilliga.
 
Üks 26. jaanuar 2010, kl 20.59
Mis sa koolis tegid, et Eesti kohti ei tunne ja netist infot leida ei suuda. Ei paista olevat selles mõttes väliseestlane, kes võõrsil sündinud ja kasvanud? Vabandust kui tõre tundun.
 
vali 26. jaanuar 2010, kl 21.00
http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/voimaluste-otsing
 
Maarja 27. jaanuar 2010, kl 14.28
Ontika - Valaste juga.

Aga endale meeldib Paldiski - imelik kontrast, et linn on tõesti jube, aga koht niivõrd looduskaunis. Eriti kui seisad seal üleval paekalda nukil ja vaatad vaba merd. No super vaade kolmest küljest.
 
siga ja kägu 29. jaanuar 2010, kl 23.27
Kui Rakvere kanti plaanid minna, kirjuta, ja soovitan sulle veel ühe imelise koha!
 
väliseestlane 31. jaanuar 2010, kl 23.08
Olen algselt Eestis väiksena elanud, kuid sellest kauaaega möödas. Pigem ootasingi (ootan) inimeste subjektiivseid arvamusi, mis on Eestis need ilusad kohad. Üks asi on veebilehti lugeda, teine on aga saada reaalseid inimeste kogemusi, mis on nende arvates ilus (Eeldasin, et see võikski foorumi mõte olla?).


ps! Kui ütlesin, et tahan loodust nautida, siis ei mõelnud seda kuskil basseini ääres kokteile libistada või golfi mängida, kuigi ka Niitväljal on suviti ilus.

Tänud kõigile, kes vastanud!
 
no 01. veebruar 2010, kl 20.59
Välismaalane mingu Narva.Üle jöe Venemaa poole piiludes ei jää ka kindluse ilu märkamata.
Ilus on üldse Eesti Pöhjarannik.Alustades siis Narvast külastades Valaste juga ,Lahemaa rahvusparki(selles vanasid kalurikülasid),jägala juga,Käsmu ja sealtkandis üldse suurest maanteest eemale hoida vaid liikuda neid väikesi külateid pidi....
teistpoolt Tallinnat,Keila-Joa ,Paldiski.
Pöhjarannik on tunduvalt ilusam ja huvitavam kui madal ja ligipääsmatu,körkjates läänerannik.Läänes huvitavad ainult saared(väikesed saared-Kihnu Ruhnu Vilsandi )
 
n 02. veebruar 2010, kl 14.58
Kuressaare, Hiiumaa
 
kats 05. veebruar 2010, kl 20.14
Hiiumaa - seal on liiga palju ilusaid kohti, et jõuaks neid kõiki siia kirja panna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!