Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
lihtinimese enesekaitse
 
m 09. märts 2010, kl 10.28
Räägiks natuke teemal, kuidas tavainimene end tänavapättide eest vähegi kaitsta saab.
enesekaitse.ee pakub pipragaasi ja kõrgheli-ballooni. On kellelgi nende asjadega praktilisi kogemusi? Minu teada pipragaasi kasutamisel kõrgema valulävega inimeste peal suuremat kasu pole. Sinepigaas teeks korraliku töö ära, aga selle loata kasutamine peaks meil seadustega keelatud olema.
Kuidas pisargaas toimib alko-narkojoobes inimeste puhul?

Seadused on toredad ka külm- ja tulirelvade koha pealt. Kui kasutad oma isiklikku legaalset relva enda kaitseks ja kogemata ületad hädakaitsepiiri ja ründaja sattub raskesse seisundisse, jääd meie õiguskorras süüdi ja annad aru krim.kohtus. Kuidas tõestad ära, et sinu kaitsemeetmed vastasid ründe ohtlikkusele või vastupidi.

Kokkuvõtvalt siis, kuidas tänapäeval lihtinimene end tänaval kaitseb ehk teretulnud on kõik asjassepuutuvad ja arukad mõtted. Jagage palun omi kogemusi.

P.S soovitusest, osta endale auto, pole palju kasu. Autosse tuleb minna ikkagi tänavalt või enamjuhtudel koduuksest tasulise parklani.
 
m 09. märts 2010, kl 10.49
Süsteemivea tõttu palun topelt teemad kustutada.
 
. 09. märts 2010, kl 13.18
Kuidas igasuguste elektrošokirelvade, näiteks taserite legaalsusega Eestis on? Ei mõtle suurt elektrišokipüssi, mida politseis kasutatakse, vaid väikesed enesekaitseks mõeldud vidinad, mis mujal maailmas populaarsed.
 
eu5 09. märts 2010, kl 13.30
Kõige parem enesekaitse on rünnakute vältimine ja väledad jalad ning kisamine.
Pisargaas aitab ka, aga siis peab vaatama, et vastu tuult ei lase (saad ise). Mõjub kõigile.
 
Undiin 09. märts 2010, kl 15.29
to PUNKT,
tsiviilkäibes keelatud. Relvaseadus paragrahv 20.

to m,
no tegelikult ei ole lugu nii hull ka, et kinni pannakse. Hädakaitse mõiste omale selgeks teha ning siis sellest tulenevalt tegutseda.

Samas (käsituli)relva pole mõtet soetada, kui asi piirdubki ainult eksamieelse proovilaskmisega ning siis jääb relv lihtsalt kappi seisma. Pigem siis juba gaasipihusti (väike balloonikene taskus) ja kiired jalad ning vali hääl.
 
naissss 09. märts 2010, kl 15.50
sõbranna ostis kunagi mingi pipragaasi. kandis alati kaasas, et julgem oleks.
siis ükskord kästi tal see kuskil tollis tühjaks lasta vms, ja sealt ei tulnud mingit piuksugi mingit gaasi. oli mingi tühi balloon või vigane balloon vms


päästab jah kas mõni juhuslik möödakäija või enda kiire reaktsioon, et põgeneda.
muud varianti naljalt pole. eriti kui ründajal on mingi relv (nuga, kang vms)
 
Undiin 09. märts 2010, kl 16.17
naisssss,
kui osta, siis kaks ballooni. Ühe võiks harjutamise mõttes tühjaks lasta (loomulikult mitte inimeste peal ega ruumis).
 
naissss 09. märts 2010, kl 16.19
no äkki see esimene balloon on ok ja teine satub vigane või pooltühi olema, et kui sutsu prooviks lased, siis juba ongi tühi mis tühi.

ma kuidagi nagu ei usu eriti neisse abivahendeisse.
mind isiklikult on päästnud vaid juhus ja pime õnn.
mind on rünnatud nii hilisõhtuti kui ka keskpäeval oma 8-9 korda kindlasti.
 
Undiin 09. märts 2010, kl 16.46
naissss,
loodame, et õnn püsib:) Ise eelistan lisaks õnnele ka abivahendeid.

Kõiki neid aksessuaare tasub muidugi osta õigest kohast ja kui on praak, siis peaks müüjat teavitama (ma ei hakka spekuleerima, kuidas sõbranna balloon tühjaks sai vms, kõike võib juhtuda).
 
naissss 09. märts 2010, kl 16.50
sõbranna kandis seda ballooni muidugi mingi 6a või rohkemgi kaasas, kunagi ei proovinud, ei kasutanud. võimalik, et selle aja peale saabki kuidagi see balloon ise tühjaks vms,

mis abivahendeid sa ise kasutad, Undiin? ja kas on ka aidanud?
 
to naissss 09. märts 2010, kl 17.15
Kus ja miks sind siis rünnati?

Aga noh, kui ikka kuskil pimedas keegi selja tagant äsab, pole mingitest baloonidest kasu niiehknaa
 
naisss 09. märts 2010, kl 17.25
miks mind rünnati?
kas siis on mul vaja näidata mingit põhjust, kui inimene on vägistaja ja psühhopaat?

rünnatud on mind täiskasvanuna tallina kesklinnas ja kadriorus, põhiliselt, sest seal ma töötasin ja elasin.
lapsena on rõvedad onud ennast liputanud hirve pargi piirkonnas ja tirinud mind katakombidesse seal ning kopli piirkonnas liputanud ja ahistanud.
ühes piirkonnas ma elasin ja mängisin, teises piirkonnas käisin koolis, lapsena.
 
n 09. märts 2010, kl 17.33
mul on koer kaasas, tegelikult muidugi olen mina koeral kaasas ;)
 
to naisss 09. märts 2010, kl 18.06
No see ongi põhjus ju - vägistaja, röövel, mis iganes. Liputamine nüüd päris rünnak pole...
 
totile 09. märts 2010, kl 18.16
lapse suhtes on liputamine rõve seksuaalne RÜNNAK.
kui sa seda ei tunnista, siis oled kurjategija ja selle foorumi adminn peab hakkama su IP-ga tutvuma.
 
Undiin 09. märts 2010, kl 19.26
naissss,
eks siit eestpoolt saab aru, mida võib üks inimene kasutada;)

to,
ründamiseks ei peaa olema põhjust. Piisab ühest hullust ja edasi ei pruugi enam kunagi midagi tulla.
 
totot 09. märts 2010, kl 20.04
Noo ma oma lapsepõlves hunnikutes liputajaid näinud. Teadsin kogu aeg, et nad lihtsalt haiged onud ja tuleb ingoreerida. Eriti ei kottinud, et nad kuskil põõsas passisid. Iseasi muifdugi, kui mingit füüsilist kontakti otsib, aga see pole enam liputamine.
 
Undiin 09. märts 2010, kl 20.38
Liputamine ... mis teha, teatud piirini on võimalus enda keha küljes rippuvaid elundeid demonstreerida. Siin polegi peale ignoreerimise rohkem midagi teha, sest esiteks ei ole kolmandatel isikutel õigust kohut mõista ja teiseks ei olekski tervislik sellist lehvitajat gaasiga ärritada, sest see kutsub esile soovimatu reaktsiooni (ilmselt rünnaku). Provotseerimine ja omakohus on enesekaitse- ja seadusega vastuolus.
Mis ma öelda tahan, on see, et igasuguse moraalse kahju tekitamine ei ole gaasi- ja muude enesekaitsevahenditega lahendatav, seda peab ka laps teadma. Last aitavad kiired jalad, kõva hääl ja heasoovlikud täiskasvanud.
 
kogemust 10. märts 2010, kl 12.53
no kõige lihtlabasemad viisid end kaitsta:
- jälgida tähelepanelikult ümbrust,
- kolida turvalisse piirkonda,
- mitte käia pimedal ajal kahtlastes kohtades või kui käia, siis vaid koolitatud ja sabaga turva (suure koera) saatel.
 
m 10. märts 2010, kl 17.32
Ok, püsime ikka teemas. Trepikojas vm kinnises ruumis väledad jalad ei aita. Hirmu all ei tule paljudel inimestel piuksugi häält, rääkimata karjumisest. Väga vähesed täiskasvanud inimesed julgevad sellistele rünnakutele vahele/appi tulla. Politseid sellised pisiasjad ei huvita, seda teame ju ikka kõik? Politseisse helistamisel suurt abi rünnatavale pole, sest minuti pärast on pätt juba kadunud teadmata suunas. Kahjuks ei saa valida kellaaega, millal väljas käia, enamus inimesi käib tööl. Turvalist elupaika Tallinnas kohe kindlasti ei ole, maale kolida on üks võimalus küll, aga hetkel võimalik ei ole.

Et siis, kuidas siiski kõrgsageduse-balloon töödanud/kasuks tulnud on? Ja pisargaas tavainimesele läheb Eestis paragrahvi alla? Enesekaitse.ee pakub veel ka mingeid puust või kummist täägimoodi asja valupunktidel torkamiseks, aga selline tegevus eeldab oskuslikku käsitlust.
 
mm 10. märts 2010, kl 18.26
Elan Taanis ja siin on kõik keelatud - gaasid, külmrelvad :(
Ei saagi end kuidagi kaitsta.
 
Undiin 10. märts 2010, kl 19.01
m,
võtke elektrooniline (kehtiv) relvaseadus lahti ja infot tuleb, et mis keelatud, mis lubatud tsiviilkäibes.

Kõikide enesekaitsevahenditega on vaja osata neid kasutada. Võib ju omale miskeid 'valupunktikummilutakaid' soetada, aga nende kasutamine eeldab ikka juba väga konkreetseid teadmisi enesekaitsest. Üldises plaanis sobivad enesekaitseks kõik asjad, mis kätte juhtuvad, kas või aiakastmisvoolik.
Kui on vaja pimedal tänaval üksinda kõndida, siis tuleb jälgida ümbrust ja valida liikumiseks võimalikult lagedad/valgustatud kohad. Kui gaas olemas, siis kõige parem on hoida ballooni taskus, näpp laskevalmis.
Hea asi on ka väga tugeva valguskiirega tugevas korpuses taskulamp. Ega lamp muud tee, kui et pimestab võimalikku vastast ja annab kasutajale võimaluse lahkuda. Jookse või hiili, mida iganes, aga eemaldu. Kaugelt saab pätt rünnata ainult tulirelvaga ja jääb üle ainult loota, et ta ei oska seda just väga hästi kasutada.
 
mh 11. märts 2010, kl 03.08
naistele võiks ju soovitada, hangi endale mees ja liigu koos temaga :)
Mees tuleb vaadata muidugi oskustega ja relvaloaga.
kui oma pole saab rahaeest laenata.
Turvafirmad peaks meil veel alles olema.
Ja kui niipalju raha pole, siis ei jää ju ka vargale midagi, nii et pole mõtet muretseda.
 
m 11. märts 2010, kl 11.08
mh, huumor on alati tervislik.

Natuke võimsam LED-taskulamp on mõttekas küll. Enamus tänavaröövleid on siiski narkomaanid ja neile piisab ka paarisajast kroonist ning mobiiltelefonist, ehetest, kõigest kiiresti realiseeritavast kraamist. Ja erinevalt tavalistest taskuvarastest, on narkomaanid oma sõltuvuse tõttu hulga julgemad ja ei loobu enne, kui midagi vähegi väärtuslikku kätte saavad. Oma saagile järgnema on nad ka visamad. Keskmisel narkomaanil on vaja päevas 6-7 doosi süstida, et end vähegi normaalselt tunda. See raha tuleb kuskilt saada.

Võimalus on muidugi oma nodi koju jätta ja vajalikud kaardid riietesse peita. Rahakotti kuskil 50kr jätta ja öelda, et rohkem ei olegi, võibolla jääb ta sind uskuma ja läheb oma teed. Telefoni võtab ta igal juhul ära.
 
Undiin 11. märts 2010, kl 11.20
m,
lambiga sama nagu gaasiga, et peab olema kiiresti kättesaadav ja pimestamine toimub ikka ka äkitsi. Narkomaani silmad on õnneks tundlikud, ent jah, narkomaanid on kehasse aetud sodi tõttu muu valu suhtes üsna tuimad ja seetõttu idioodi visadusega.
 
lugeja 13. märts 2010, kl 16.20
sa Undiin oled vist teoorias kõva sõna ;)
 
Undiin 13. märts 2010, kl 19.00
lugeja,
kas siin (foorumis) saab kuidagi praktiliselt midagi näidata?
 
lugeja 13. märts 2010, kl 20.30
no sedama räägingi, et sa näitad ennast teoreetilisest küljest siin pea igal alal erikõvana
 
Undiin 14. märts 2010, kl 10.14
lugeja,
pea igal alal? Sellisel juhul jääb üle nentida, et mul on sedavõrd tore kasutajanimi, mis paljudele meeldib:)
Või on Teil küsimus, miks ma siin teemas kaasa räägin ja ei loe karva- või sitateemasid? Kui ma millestki aru ei ole saanud, ehk püstitate küsimuse uuesti.
 
Relvur 28. november 2022, kl 18.28
https://etv.err.ee/1608784546/pealtnagija
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!