Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Teki all
...hinnata naist?
 
kuuba 20. oktoober 2005, kl 15.10
Tere lugejad!
Et mitte oma mõtetega üksi jääda tegin endale ettepaneku kirjutada siia foorumisse ja vaadata, missugust vastukaja antud teemale saan. Olen noormees, kellel tekkis suhe endast aasta vanema tüdrukuga. Loomulikult keerleb kogu see teemadering suhete ja muu sellega kaasneva ümber….
Tutvuse alguses ei olnud ma üldse kindel, mis sellest naisest arvata, aga siiski suutis ta mulle pika aja peale piisavalt huvi pakkuda, et temasse kiinduda. Ta ise oli väga huvitatud meie edasisest läbisaamisest. Esialgu hakkas küll mind häirima tema kui naise kohta veidi liiga suured alkoholikogused, juhul kui me peol käisime..samuti tegi ta vahel suitsu. Olen oma väärtushinnangud seadnud sedaviisi, et oma naine peaks olema võimalikult pahedeprii, sellest tulenevalt tegin ma talle üsna viisakalt selgeks, et ei ole siiski ilus nii palju juua ja pealgi suitsu teha. Loomulikult on tegemist aruka naisega, kes minu häält kuulda võttis ja peale paari kuud saime selle asjaga ühele poole-ühesõnaga sel teemal rääkima enam ei pidanud. Tagasi vaadates oli tema eelmine mees üsna palju joonud ja pidev suitsetaja-muidugi oli tüdruk ise ka tudengiajal vahepeal suur pidutseja..ehk sealt need vajadused. Ja, mis mull veel silma hakkas, siis nagu naised ikka muutuvad nad alkoholi tarvitades väga ülemeelikuks ja satuvad liiga hoogu, kui nii võib öelda. Eks sellest tekkis ka meil sõnelusi, kui ta vahest enda üle kontrolli kaotas. Ma ei tea, aga isegi siis, kui tüdruk üksi vahel jäi, meeldis talle sõbrannadega klubisse minna-kui aus olla, siis mina sellist asja väga ei salli, et lihtsalt käia klubis ja oma näd. vahetus niiviisi eriti igavaks muuta. See mind veidi segab, et siiski ei suuda sellises vanuses nagu ta on(25) omale leida mingit asjalikku tegevust reedeks, et end kasvõi kodus mõne raamatu taga hästi tunda või siis järgm. nädala tööasju ette valmistada, ükskõik mida, aga ikkagi on vaja minna kuhugi primitiivsesse klubisse ja seal õhtu jooksul 5-6 õlut ära juua. Kuidas sellesse suhtuda?
Ma ilmselt olen seadnud temale liiga suured nõudmised, sest ise pean end üsna harituks tegelaseks ja ei meeldi liiga lõdvad elukombed-kasvõi teema, kuidas oma rahadega ümber käib-ta tundub mulle olevat tüüpiline keskklassi tegelane, kes kõik oma palga maksudeks ja jooksvateks kuludeks paneb…palk ei ole väga väike-ikka üle riigi keskmise. Peaks ju olema niipalju maj. mõtlemist( nagu seda mul on), et suuta mõelda tulevikule ja mitte elada vaid ühes päevas. Kõik, mis ta palgaga endale teenib läheb ka kohe suurematesse kuludesse-osta tulevikus auot, kasvõi laenuga korter, sellele ta pole siiamaani suutunud mõelda ja kahjuks pole ka mina suutunud talle seda selgeks teha, et kui inimene hakkab rohkem teenima, siis pole ju mõtet hakata ka rohkem kulutama. Minu kõrvale ei saa kunagi olema naist, kes ei oska jaga midagi rahanduslikus intelligentsist! Ehedaks näiteks minu jaoks on temapoolsed kulud kasvõi mõttetule kollasele ajakirjandusele-Kroonika-Just-SLÕhtuleht….ise ei pea küll selliste asjade ostmist vajalikuks, kui aus olla siis, see lugemine ei anna ju sealt midagi! Loen ikkagi tähtsaks, et inimene harib end elus vajaliku kirjandusega. Kuidas nüüd sellesse suhtuda?
Ja viimane asi, mis mind kõige enam on häirinud langeb ka nö. Inimene pahede valdkonda ja sellele lahenduse otsimisel kaotab minu kaks ajupoolkera igasuguse mõtlemisvõime. Olen lihtsalt kogu oma elu ju teistmoodi mõelnud ja käitunud-nimelt on tegemist suitsetamisega. Antud naisterahvas pole kunagi olnud väga suitsulembene-maks. vist pool aastat tegi kusagil 3-4 suitsu päevas, minuga tuttavaks saades tegi ülepäeviti kusagil suitsu –kaks. Suitsu on ette pannud viimased 4 aastat siis. Nüüd ta argipäeviti enam ei tõmba , aga siiski paelub mind küsimus selle üle, kas inimesed, kes suitsetavad(kasvõi ühe päevas) on kergelt lihtsameelsed ja nõrga sisemise iseloomuga???? Ma pean oluliseks, et inimene on võimeline pingutama oma tervise nimel ja hoidma ennast puhtana igasugustest “vöörkehadest” :D…ja tugevalt motiveeritud mitte langema pahede küüsi. Nüüd paneb ta suistu ette vaid pidude ajal-kaks , kolm , aga minu ideaalis näen ma siiski naist, kes mitte kunagi ei suitseta ja tal ei tekiks isegi tahtmist seda teha….ma ei tea, kas endal jätkub veel piisavalt kannatlikkust taluda tema üldist suhtumist suitsetamisse-eks see ole ausalt öeldes meie tülide peamine põhjus. Mõne inimese kahjuks olen ma niivõrd väärtushinnangute järgija….

Eks andke mulle oma mõtetest teada, millele siin teemas tähelepanu juhtisin!

-=-
 
nikopol 20. oktoober 2005, kl 15.15
Las jääda nii kui oli........teinekord ikka pikemalt............
palju arusaamatut.
 
ooh 20. oktoober 2005, kl 15.24
ma isegi lugesin selle romaani läbi!! ja ma ei saa sinust aru, teemaalgataja... miks sa arvad, et ainult sinu väärtushinnangud on need õiged? ma küll ise ei suitseta, aga ma ei lähe ka kellegagi sellepärast kaklema. ja kui see suhe piirdubki teil ainult suitsetamise pärast kaklemisega, siis võite küll rahus lahku minna!
 
hei 20. oktoober 2005, kl 15.26
kas sa otsid endale naist või savitükki mida enda käe järgi voolida. kui naisel tekkiksid soovid sind muuta kardinaalset, siis kas sa oleksid tema pärsat selleks nõus.
 
keegi_n 20. oktoober 2005, kl 15.49
no ma ka naine, ei suitseta, õpin ja töötan, kuid ikkagi vahest käin nädalavahetustel klubis, et lõõgastuda ja alati ei saa lõõgastuda ainult raamatut lugedes. absoluutselt peaks igasuguseid asju proovima ju. saan aru sellest, et ei meeldi kui naine suitsetab, kuid kuna ta on sinu pärast niigi palju loobunud, siis võix ta seda 2-3 suitsu peo aeg ikka teha. sa ei ole maininud, kas sa oled pidanud tema pärast milleski loobuma ja kas tema on sind palunud millestki loobuda. kui sind see tõesti nii palju segab, et ta suitsetab, siis ei saa te ju koos olla, pigem leia siis see naine, kes on sinule ratsionaalne mõtleja, mittesuitsetaja ja korralik perenaine, kes aint kodus toimetab :)
 
nikki 20. oktoober 2005, kl 15.52
appi sa oled ikka eriline napakas....tead mömm koli emme juurde tagasi:D:D
 
ma ei saa aru 20. oktoober 2005, kl 16.07
ei heida küll ette, et on tulevasele kaasale kõrged nõudmised, aga kui sa oled omale kaaslaseks valinud ühe inimese, siis palun lepi temaga sellisens nagu ta on. kui sa ei suuda leppida, siis on õigem lahku minna, sest armastus on see, kus inimesed on koos ja ei sea üksteisele piiranguid.
ma suitsetasin ka . poolteist aastat ja läks vahel isegi pakk-kaks päevas ja alkoholi tarbisin ka küllaltki mõõdukalt. Suitsetamise jätsin maha ja seda täiesti omast soovist, mitte kellegi mõjude tõttu ja alkoholi tarbin ka, aga enam ei joo nii, et hommikul oleks pohmell.

Samas õpin ülikoolis tasulisel kohal, teeni nalla eesti keskmise palga ja ei suuda eriti säästa, hoolimata sellest et tahaks üürikast minema saada ja oma elamist, aga see ei ole lihtsalt hetkel võimalik.

Ja ma usun küll, et kui ma hakkan enam teenima ja muud maksud niimoodi ei koorma, siis naudiksin ka natuke ja lubaksine endale asju, mida ma praegu ei saa lubada.

Ei tauni naise käitumist. ja vahel peab käima sõbrannadega klubis ja ennast pingetest vabastama. eriti veel kui sina ei ole klubis käia tüüp.

ära piina oma naist piirangutega ja kui sulle tõesti ei meeldi ta elukombed, siis ole kena ja lase tal minna oma teed

loodan et sai piisavat selge jutt
 
kunn 20. oktoober 2005, kl 16.08
Jobu raisk pikka juttu mine räägi kirikus
 
kuuba 20. oktoober 2005, kl 16.40
:D jummala äge ikka!


Ärge rohkem kirjutage, mulle juba esimestest postitustest piisas:D


"ma ei saa aru"-temal on vähemalt reaalsustaju olemas-sulle ÄITÄH!!!


Aga jah, mina rohkem ei vaja Teid!!!1
 
miu 20. oktoober 2005, kl 16.42
kle, aga mis oleks kui sa otsiksid endale sellise naise nagu vaja...siis ei läheks sul pea halliks ka kui sa pead nägema enda kõrval inimest, kes erinevalt sinust elab päev korraga ja omab teisi eelistusi raha kulutamises. kui sa sellist inimest enda kõrval näha ei suuda, siis pole mõtet ka seda suhet hoida. ma ei tahaks uskuda, et tema ka rahul on, kui pidevalt keegi yritab teda ja tema käitumist muuta...alguses ehk ei pööra sellele tähelepanu, aga varem või hiljem hakkab nagu häirima.
 
77 20. oktoober 2005, kl 16.55
Kuivik oled!
 
grafomaan 20. oktoober 2005, kl 17.11
Selle kahe sõna põhjal ei oska nagu nõu anda. Peaksid nagu detailsemalt olukorda kirjeldama.
 
emand 20. oktoober 2005, kl 17.32

"Pikk jutt-s..t jutt!"

Haridust ning haritust on kindlasti vajaka-mine arene veel.
Naist on Sul veel vara võtta...
Ja teise rahakoti sisu eest muretsemine-mkmm!!!
Pole mehe vääriline :(((
 
nnnnnnnnnnnnn 20. oktoober 2005, kl 17.43
Mina ei suitseta, ei joo, pidudel ei käi, loen raamatuid ja käin vahel teatris. Süüa teen ise, ilusalongi ei külasta.. kas mina sobin..?
 
k 20. oktoober 2005, kl 19.17
Otsi teine naine. Kuidas kaks nii erinevat inimest üldse kokku said? Majanduslik mõtlemine võib naistel tsipa paraneda kui tõsisemalt kodule ja lapsele mõtlema hakatakse aga see, et ta pidu panna tahab, see ei muutu ka 60 aastasena! Lihtsalt siis võibolla kluppi minemise asemel kutsub naabrinaised veinile.
Sinule sobivamaid naisi ju küll maailmas, nii mõnigi oleks ilmselt väga õnnelik kindla ja koduse elu üle. Aga mitte see naine.
 
**** 20. oktoober 2005, kl 21.18
a meil on nii,et kui joon,siis joon temaga koos,kumbki ei suitseta ja kui peol käime,käime ka koos:)

yldiselt on jah nii,ets a ei muuda kedagi oma tahtmise järgi ymber - siit siis moraal,otsi siis endale kohe naine,kellel poleks neid pahesi,siis pole teda vaja muuta ja pole ka tylitsemist:)
 
mina&minu elu=MINU 20. oktoober 2005, kl 22.15
Issand sa ei saa ju teda nii võtta, tema on kah inimene ja elab oma elu nii naq tema tahab sest see on TEMA YKS JA AINUKE KORDUMATU ELU!!!!Ja kui sa kulla noormees sellest aru ei saa vöi kui sa teda mingi vähese suitsu tömbamise pärast vähem armastad, siis jäta parem maha, kindlasti leidub talle mõni sinust parem..
Sa oled ikka haige ja vaevalt et sa teda eriti armastad kui isegi ta pahesid ei anna talle andeks.KAS SA OLED TÄIUSLIK!!
Vaata parem enda ymber milline on elu tegelikult, ja kui märkad et kõik su ymber on vale,siis tea et su elu on liiga hea et olla tõsi(viimane ei liitunud asjaga eriti, aga jutul on point sees sina keskklassi haritud mees)
EDU ja PÄIKEST SU PÄEVADESSE!!
 
mees40 20. oktoober 2005, kl 23.05

sa oled liiga korralik inimene,endine viiemees ,ilmselt oled lapsena lugenud muinasjuttu tünnis kasvanud poisist,see oledki sina.jätka samas vaimus ja sul pole seda naist varsti.liiga korralikud inimesed on inimestele ohtlikud.ärka ellu,raamatuid võid ju muudelgi päevadel lugeda ,see pole keelatud.
 
hmm.. 21. oktoober 2005, kl 12.56
..ja mina arvasin, et aint teismelistel on suhtumine, et mina sinuga ei mängi kui sa suitsu teed :D
edu, aga otsi mõni omasugune, näiteks raamatukogust ;)
 
Laura 21. oktoober 2005, kl 21.25
Mis te nüüd kõik näägutate,,,,,,,inimene lihtsalt küsis nõu,,,,,,,,,,! Andnud nõu ja jätnud oma arvamus endale.......!
Ja sulle teemaalgataja ,,,,,,,,,jäta maha kui ei meeldi,,,,,,,,,,,,,,,ja otsi uus või oota kuni tuleb ise,,,,,,,!
Kindlast oled kuulnud ütlust et leopard oma tähne ei muuda,,,,,,,,,,,,ja sama on inimesega ,,,,,,,,kui sa juba kord suitsetaja oled siis maha võid sa ju jätta aga igaveseks ajaks sa sellest lahti ikka ei saa,,,,,- kahjuks,,,,,,,,~! kiusatus tekib ikka !
 
elupõletaja 22. oktoober 2005, kl 16.20
appi, kui igav võib üks inimene olla?
ma oleks sinusuguse juurest ammu minema jooksnud
 
kuuba 22. oktoober 2005, kl 18.08
..cool!

Ja suitsetamise kohta-vaat, ma ikka seda visooni ei poolda, et kunagi maha ei jäta! Isegi väga jätab..kui vaid tahtmist...

...asjalike ja sisukate kommide eest ÄITÄH, aga muiduilkujad ärge teiste elu hakake õpetama!
 
eee 22. oktoober 2005, kl 19.19
teised sind ei või õpetada, aga sina teisi võid, jah?
 
ha ha 22. oktoober 2005, kl 20.34
Irwww...hea nali, aga tegelikult olen mina suhelnud mõne kuu ühe päriselt sarnase tüübiga. Ta pani teleka ka ainult uudiste ajaks mängima, mängufilmid olid liiga tühised. Kirjandusest luges tõsiselt harivaid populaarteaduslikke materjale. Kusjuures ta isegi toitus omast arust tervislikult - taimetoitlane siis. Tõeliselt piiratud silmaringiga tüüp oli ja ajas ainult teaduslikku juttu - sorry, kaua võib. Mul oli temast kahju, aga ümber kasvatama ka täiskasvanud inimest ei hakanud.
 
Malediivid 23. oktoober 2005, kl 19.00
minu arust on autor paras jobu
 
milleks 23. oktoober 2005, kl 21.11
nii pikalt keerutada, m6ista ma ei v6i ja aru ma ei suuda. ja keegi suutis selle romaani siin l2bi lugeda?
 
Sapyhadevahe 23. oktoober 2005, kl 21.19
Sa nimetad oma daami "antud naisterahvaks"?!?!?!?! Miks Sa arvad, et peaksid oma haritud ja majanduslikult m6tlevat intelligentset isikut yldse millegi nii t2htsusetu kui yhe "antud naisterahvaga" vaevama?! Oled Sa ikka kindel, et ta huvitab Sind? Loe parem m6ni uus raamat l2bi.
 
someone 24. oktoober 2005, kl 05.14
mine @!#$ omandihimuline jobukakk selline...mis see sinu asi on et suicetab?tropp
 
kuuba 27. oktoober 2005, kl 16.51
:D cool..delfi rahvas ehk siis ühiskonna "teatud" koorekiht rahvas on ikka väga lahe..kusjuures ma võin julgelt väita, et enamik kommijatest on suitsetajad..ja oma ajud nii välja tossanud, et peale ebatsensuursete sõnda intelligentsi välja ei paista!

Andke minna!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!