Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Teki all
liiga vanamoodne?

ei saa aru 24. oktoober 2002, kl 13.17
Ja peale seda anda nõu seksimurede teemade all ja lapsekasvatamise juures. No sorry, jumala loomaaed on ikka suur ja lai

Re: suured tervisemured
Autor: L.
Aeg: 10-22-02 14:52

Minul on radikuliit.Diagnoosi sain ligi 5 aastat tagasi, seljavalud on 12 aastat, eriti abi pole saanud,kuna olen rohtude
suhtes allergiline.Süda on mul lapsest saati haige,viimased 10
aastat tihti valud,abi on viirpuu- ja veisesüdamerohutilkadest,
arstidelt abi pole saanud,sest nad ei leia põhjust.Ise olen mõel-
nud,et eriti tugeva valu korral peaks laskma end kiirabiga haig-
lasse viia,siis ehk leitakse ka midagi.Nägemine on halb - prillid -4,5,ilma peaaegu pime.Aeg-ajalt on ka tasakaaluhäired,
on esinenud minestamist.Seda varem tihti,mõni aasta üldse mitte,
nüüd jälle rohkem.Rinnad on mõlemad tükke täis,kontrollis käin
juba 8 aastat.Öeldakse,et sünnitage ära,siis hakkame ravima,mis
tähendab aga lõikust,täpsemalt pole uurinud,sest sünnitanud ma ei
ole ega plaani ka.Tugevad peavalud on ka tihti ja mitme päeva kaupa,s.h.migreen,mis on aga päritud.Muid hädasid ei tule nagu
meeldegi... Ah soo,liigestepõletik on mul ka,seda juba 16 aastat.
Ravi pole aidanud,annab eriti tunda ilma muutumisel.

L. 24. oktoober 2002, kl 13.30
Ja mis puutub siia minu tervis?Kogemusi mul on nii ühe kui teisega,sõbrannad tahtsid mind lausa lapsehoidjaks palgata.Mida
te kogu aeg virisete?Elu ei ole nii lihtne nagu arvate!!!

juula 24. oktoober 2002, kl 13.33
Kas elu peab kerge olema? Ja kes selle elu raskeks teevad - ei keegi muu kui elaja ise!

L.ile 24. oktoober 2002, kl 13.46
Kuidas saab üks inimene olla nii küüniline? Kui endal läheb halvasti siis peab teistel ka minema. Mõned, kas teate võtavad selleks midagi ette, et elu parem oleks. Aga kommenteerida kõike vingudes ja viriseda alalõpmata nende üle, kes elus midagi saavutanud on - see on lihtsalt haiglane.

L. 24. oktoober 2002, kl 13.58
Aga miks on vaja kaevelda tühiste probleemide üle:akne,raseerimine,vahatamine,karvade kitkumine ja igasugust muud jama.Elus on hullemaid probleeme kui enamus siinse foorumi teemadest.Teeb lausa viha,et igast pisiasjast suur probleem tehakse ja pealegi on igal inimesel õigus oma arvamusele ja mina
arvan nii ja elan oma tõekspidamiste järgi.Enamus on nagu mu ema-
vanaema,kes tulevad õpetama,et ainult nii on õige nagu tema teeb
ja see mis mina teen ja arvan on oi kui vale ja halb.Elu ei seisne ainult seksis/hilpudes/kallis kosmeetikas.

elfar 24. oktoober 2002, kl 14.02
kas see haiguste loetelu on tõesti kõik preili L-i kirjutatud? imelik, et üldse veel elus oled! oled ikka 30aastane, mitte 75? a ema-isa sõna kuula ikka edasi. mõnele uuele tõvele leiab ikka koha. ruttu meest otsima ja osad probleemid kaovad iseenesest.
teema läks Anna probleemilt sujuvalt üle, aga see on nii köitev mu meelest. hämmastav, et tänapäeva avatud maailmas selliseid veel leidub.

najhh 24. oktoober 2002, kl 14.11
Muidugi sul kosmeetikaga probleeme pole, kuna sul pole ka kosmeetikat. Jahh, tõesti mõne inimese jaoks on elus tähtis ka see, et lapsed saaks kasvatatud kenadeks, normaalseteks ühiskonnaliikmeteks ja kogemata võib mõnel nendest inimestest olla elus ka hästi läinud, seeg asinu mõistes saavad nad endale lubada kuus ühe huulepulga ostmist (ja kui foorumis räägivad kaks ema, siis ei huvita neid see, et mingi kibestunud mimm, kes ise sünnitada ei kavatse, tuleb oma nina vahele surkima). Sinu probleem ongi selles, et sul pole seksi/hilpe/kallist kosmeetikat. Usu, kui sul need olemas oleksid, siis oleks su kommentaarid hoopis teistsugused. Keegi ei õpeta siin "nagu su vanaema" inimesed jagavad oma kogemusi (sinul neid pole). Kadedust ja küünilisust siin niimoodi välja elada - mine psühholoogi juurde.

:-) 24. oktoober 2002, kl 14.13
Loe ja imesta! elfariga täpselt sama meelt ;-)

L 24. oktoober 2002, kl 14.18
Mul ei ole,sest MA EI OLE SELLISTEST VÄRKIDEST HUVITATUD!!!On paremaidki asju.

? 24. oktoober 2002, kl 14.28
Millised on ühe 30 aastase inimese huvid?

§ 24. oktoober 2002, kl 15.01
15 ja 25 tundub ikka suur vahe kyll, aga kui nyyd mõtlema hakata, siis minu vanemate vanusevahe on 8 aastat ja suhtlema hakkasid nad kui ema oli 17 niiet ei ole uut midagi siin ilmas. Kas sulle valmistab muret see et su tütar võib/tahab suguelu elama hakata, või fakt et tyyp kellega ta seda teha tahab on tytrest 10 aastat vanem? Ega seee millegi poolest ju parem ei oleks, kui su tytre syytuse võtaks mõni tema ealine kabajantsik. Kui ma ise sinu olukorras oleksin, oleks ma ise samuti ysna murelik, aga ega vägisi ikka kätt ette ei pane, niiet ainuke võimalus on tytrega mõistlikult sel teemal rääkida.

PS. Vastupidiselt siin väljaöeldule, ei läheks see (15-25) suhe paragrahvi alla, sest nii Kriminaalkoodeks kui Karistusseadustik sätestasid/sätestavad, et kui yxks partneritest on täisealine, peab teine vähemalt 14a. vana olema.

:-) 24. oktoober 2002, kl 15.11
Arvan ka, et peaksid tüdrukutega lihtsalt istuma ja rääkima. Paistab jutu järgi, et teil on mõistlikud inimesed koos. Minumeelest on eelkõige usaldus see, mis ema-tütre suhte heaks teeb. Soovin sulle parimat! Ja anna siis teada, kuidas läks. Ise mõtlen hirmuga, et mul mõne aasta pärast samasugused probleemid tulemas (piigaga jutuajamised ma mõtlen) ;-)
Ja tegelikult tulebki ju seda usaldust "tekitama" hakata varakult. Kasvatusest oleneb ikka kõik. Nagu siin vaheteemast näha, võid süütuse küll 23 aastaselt alles ära anda, aga vaata, mis sust peale seda saab. Mõtle kui su tütred siin foorumis 10 aasta pärast L.i taolisi kommentaare kirjutama hakkavad

L. 24. oktoober 2002, kl 15.22
Oleks minusuguseid rohkem,ei oleks elu ja eriti noored nii hukas.

APPI 24. oktoober 2002, kl 15.24
Ei hakka jälle pihta! Sul L. üks küsimus veel vastamata, et mis sind siin elus siis köidab/huvitab?

L. 24. oktoober 2002, kl 15.32
Muusika,loodus,loomad.Lähipäevil just on meie koeral kutsikaid oodata. Kassi sünnituse juba olen vastu võtnud.Kodusisustamine,
kirjandus.

Ex 24. oktoober 2002, kl 15.38
"Oleks minusuguseid rohkem,ei oleks elu ja eriti noored nii hukas."

Siis polekski varsti enam noori (lapsi sa ju ei tahtnud).

:-) 24. oktoober 2002, kl 15.42
No näed kui mitmekülgne noor inimene. Aga lapsi su kätte usaldada ei saagi - üksikuks hundiks oled loodud.

elfar 24. oktoober 2002, kl 15.43
to L.: oleks sinusuguseid rohkem, siis tõesti poleks noored nii hukas. ja põhjus ülimalt lihtne - siis lihtsalt polekski noori.
kõik võtavad kodus ainult kassi-koera sünnitusi vastu.
muuseas need asjad missu huvi köidavad pakuvad ka sellistele inimestele, kes täisväärtuslikku elu elavad, pinget. mulgi on kodus lisaks muule perele kass (tõsi küll, ma ta suguelu ja sünnitamise vastu sügavat huvi ei tunne), loen kohutavalt palju, CD-plaate on piisavalt, looduses ka viibin. ja mõnikord on kodus ka hea istuda. aga, olegem ausad, sinu elu ja hoiakud on sellegipoolest haiglased. mine ikka parem psühhiaarti (mitte psühholoogi) vastuvõtule, ehk pole veel lootuseltult hilja.

ettur 24. oktoober 2002, kl 15.44
L.-i pole olemas, ei saa nii kreisi olla :) Aga tegelikult, mida paha on siis seksis, lastes jne - armastus on ikka tõeliselt imeline tunne, tegelikult ka. Tegelt võiks autor küsida oma tütrelt, kas äkki on tegemist tõelise armastusega (no võib ju ikka olla küll) ja sellisel juhul oleks hirmus kui ema suhte ära rikuks. Nujahh, ega ise esimese hooga arvaks ka, et mis armastus saab olla 15 aastaselt, aga mine tea. Ja armastusega seks on ikka midagi erilist (no kõlan nõmedalt, aga nii see ju on :)) - mitte midagi räpast vms, puhas ja ilus hoopis :)

Po 24. oktoober 2002, kl 15.46
L. sa oled 30 ? sügavalt kahtlen

? 24. oktoober 2002, kl 15.58
Ma ka algul arvasin, et nii negatiivset inimest kui L. olla ei saa, et teeb niisama pulli kiredeüleskruttimiseks. Vaatasin siin teemade all veidi ringi ja leidsin kommentaare, mis kõik on silmnähtavalt ühe joonega kirjutatud - seega tuleb välja, et ongi võimalik! PS: mõned neist on päääris huvitavad (loe: naljakad) seisukohad. Tõsi küll must huumor on vist selle nimetus.

elfar 24. oktoober 2002, kl 16.00
to ?: anna mõne teema vihje, pole aega otsida, a loeks küll huviga.

ettur 24. oktoober 2002, kl 16.02
L on MM asemel uus ja huvitav isik foorumis ;)

Anna 24. oktoober 2002, kl 16.22
Vastusena Etturi kommentaarile tahaks öelda, et olen temaga täiesti nõus - armumine, armastus ja lapse (laste) sünd on kahtlemata ühed kaunimad asjad, mis inimese elus võivad juhtuda. Ja loomulikult ei anna vanus või noorus suhte püsimisele garantiisid.
Minu ainuke mure on aga selles, et ma kogu oma südamega sooviksin, et minu tütre esimene tunne ja tõsisem suhe jätaks talle vaid positiivseid kogemusi. Enda elu näitel tean, kui oluline see on. Abiellusin minagi noorelt hirmus suurest armastusest endast vaid paar aastat vanema noormehega ja kohe pool aastat peale abiellumist jäin rasedaks ja sünnitasin mitte ühe lapse, vaid kohe 2 korraga. Meie abielu püsis 8 ilusat aastat ja lõppes paraku mitte abielulahutuse, vaid minu abikaasa surmaga. Nüüd olen aga uues abielus ja mul on teisest abielust 3 aastane poeg!
Kõige eelneva mõte oli, et loomulikult ei saa kuskile tõmmata kunstlikku piiri. Samas saan ma aru sellest, et elu on viimase 10 - 15 aasta jooksul väga muutunud, põhimõtted ja arusaamad on teisenenud.
Mu ainuke mure on see, et mu teismeline tütar ei oleks kokku sattunud mingi nn. "tibimurdjaga", kes pole isegi veel täiskasvanuks saanud. 10 aastat on suur vahe ja eriti sellisel juhul kui üks on alles kolm kuud gümnaasiumis õppinud ja teine on lõpetanud ülikooli... Kas saab olla juttu vaimsest ja emotsionaalsest sidemest? Saab, aga tihtipeale ei ole see nii...

Ja lõpetuseks lisaksin veel ühe pisut väiklase ja piiratud mõttetera - ma tahan, et mu 15 aastane tütar sööks antibeebipillide asemel pannkooki moosiga!!! (loe: miks peab täiskasvanu maailm nii vara kohale jõudma?)

Lugupidamisega kõigi kommenteerijate vastu
Anna

CAROL 24. oktoober 2002, kl 16.22
IRW @ L
Lugesin siin algusest lõpuni kõiki kommentaare ja tõesti.. APPI! Igaüks on aga erinev.. ei taha kellelegi midagi otseselt ette heita, aga jahh.. ärgem ole naeruväärsed !

? 24. oktoober 2002, kl 16.28
to: elfar
Oot, nii ei saa, piiga, kes niigi kogu ilma peale vimma kannab annab muidu varsti otsad ;) Aga vaata ringi halbade kogemuste (häid ju pole) ja järeltulija all - kogemustega inimene annab nõu ;)
Parimad pärlid, siin. No ei saa, lolliks pidin naerma :)

Re: Ikka veel süütu
Aeg: 10-14-02 09:50
No on Teil ka mured?!Ise kaotasin süütuse 23.aastaselt ja õigele mehele - oma praegusele mehele! Ning absoluutselt ei põe!!!!!!Kuna olen väga kena välimusega, siis arvas millegipärast mees, et ma pole enam ammu süütu.. Talle see uudis igatahes väga meeldis (ta ei pidanud mind ka mingiks "elueideks", lihtsalt pole sellise "lõdva püksikummi" olekuga/välimusega)!!Hoiab mind nagu silmatera..Ja ei mina ega mu mees ei muretse küll selle pärast, et ma ei kaotanud süütust peale mingit pidu mingile suvalisele tegelasele!Olen hoopis uhke ja õnnelik! Ja minu mees ka!

Re: õhtuks süüa vol2
Aeg: 10-22-02 16:20
Iga päev ju ei pea tegema.Järgmisel päeval võib ka soojendada.Kuimul mees oli ja tööl käis,kihutasin küll kohe süüa tegema,jõudsinju varem koju kui tema.Ja poes või turul käisin lõuna ajal ära,etõhtul ei peaks minema.

Tegelikult muidugi jõuab 14. ja 22. kuupäeva vahel lahku ka minna ;)

Sorry Anne, et su teemapüstitust siin risustame

elfar 24. oktoober 2002, kl 17.02
L puhul on tegu ilmselt kas mingi lõhestunud isiksusega (mitu mina) või teeb keegi pulli. päriselt ei saa selist asja olemas olla.

mürgel 24. oktoober 2002, kl 17.26
Ei, põnev teema! Üle pika aja!

Kõigepealt küsiks, et kellel 15. aastaselt hormoonid mõistust ei võtnud? Minul võtsid - õnneks midagi hullu ei juhtunud.

15. aastasele on vanemad igal juhul lubjakad. Valdav on suhtumine stiilis "mina ja maailm". Sinna pole midagi parata - on jalad laua all või mitte. Kõik on selles eas võimendatud. Kui armud, siis sõgedalt, kui soovid seksi, siis sõgedalt, kui mõlemat, siis ikkagi sõgedalt.

Küsiks, et kas Sa seda 25-st noormeest näinud oled? Temaga suhelnud?

Soovitan: ära ütle "ei" ega "jah". Suhtle tütardega, nagu juba soovitati, nagu sõbrannadega. Uuri välja, kui väga keegi kellelegi meeldib. Kutsu ka kavalerid kohale ja suhtle nendega koos.

Väldi kindlasti tõrjumist, ülevalt-alla suhtumist "ma tean, olen ju vanem" - neil sest kama kaks.

butterfly 25. oktoober 2002, kl 16.13
huvitab, et misasja see L. siin seksi foorumis teeb, kui väidab, etteda see ei huvita??

elfar 25. oktoober 2002, kl 16.18
sellest L-st on juba nii pikalt arutatud, et... no ju siis ikka huvitab, kui kolab. täna on ta kuidagi vaikne
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!