Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Teki all
Miks nii palju petmist...

muska 03. detsember 2002, kl 16.40
Mis siin aktuaalset on? Eks iga talitab oma äranägemise järgi, suured inimesed nagu me siin oleme. Mõni tekitab endale lihtsalt lisaprobleeme, tegeledes asjadega, mille ümberkorraldamine pole tema võimuses.

sokike 03. detsember 2002, kl 16.50
Saabusin siia esimest korda täna. Sellepärast pole kursis, et 2x nädalas arutate. Te pole ainsad u know.

k. 03. detsember 2002, kl 16.55

sokike: kui esimest korda oled, tomba sokk pähe ja loe, mis varem kirjutatud..

teemavalijad, vaadake enne, mis teised ees kirjutanud ja siis alustage nämmutamisega otsast peale..

monogaamne ja tugevalt frustreeritud
k.

ah 03. detsember 2002, kl 16.59
k nagu küüniline?

sokike 03. detsember 2002, kl 17.01
kuidas ma endale iseennast pähe tõmban? ok vaatan seda vanematest teemadest.

Coolmees 03. detsember 2002, kl 17.03
ah - ma ju seletasin: ma ei peta, vaid armastan naist. Petaks siis, kui naine on vastu ja ma teen seda salaja - siis valetan ja petan. Aga naise teadmisel või tema osalusel seks teise naise või paariga ei saa olla ju petmine :))

k. 03. detsember 2002, kl 17.06

sokike: votad teise sokikese appi..

ah: tsipa nagu jah, ironiseerimine minu ala, miskit ikka alati vaja öelda, igav see elu ilma arvamiseta.. arvan hästi, arvan halvasti, peaasi, et arvan..

swinger 03. detsember 2002, kl 17.08
coolmees, see pole jah petmine kui teab ja ise kah teeb ja koos ka käite. kõik on kokkuleppe asi.

nuu 03. detsember 2002, kl 17.26
...ei pea seksuaalvahekorda petmiseks. Seda, mida luban endale, luban ka partnerile.
Ei oma monogaamsest maailmavaadet. maailm liigub nagunii polügaamsuse poole. Lihtsalt vaata avatud silmadega ringi ja näed, et suur osa inimesi soovib polügaamset maailma - ikka leitakse armuke, voodisõber, partner või kes iganes. Inimene vajab palju erinevaid sekspartnereid. Rutiin ka siis mitte tulema. (-:
Nii arvan mina...

mees33 03. detsember 2002, kl 17.42
päri sellega, et seks teisega ei ole veel armastus. Mõni naine peab armastuse tõestamiseks siis ikka päris palju nühkima :))) Ja ideaalne oleks, kui elukaaslaste vahel ei ole selles osas saladusi ning mõlemale on lubatud seks kolmanda partneriga - oleks pingevabam see elu. Lahe oleks, kui mõlemad veel sellest osa võtavad - nagu coolmees kirjutab - siis peaks mõlemad häppid olema.

ah 03. detsember 2002, kl 18.50
ok,see on teist kena,et olete partneri vastu ausad ja mõlemad aktsepteerivad teise tahet,kuid kui ma kedagi armastan,siis ei tahagi kedagi teist,mitte,et moraal ei luba,kuid tahtmistki pole,naudingud on tõelised vaid oma kallimaga.

mees33 03. detsember 2002, kl 19.34
Ah, me naudime kallimaga seksi ka teistega ja mõlemal on sellest tõelised naudingud, 1000 korda võimsamad, kui me vaid omavahel seksisime (kunagi me ei usukunud, et see nii võib olla) kõik on mängulisem ja põnevam, variatsioone on rohkem ja see kõik seob meid veelgi tugevamalt kokku:)))

Lovi 04. detsember 2002, kl 09.24
Aga kui mees petab ja naine lahutust ei anna ,kes siis süüdi on

Peetrus 04. detsember 2002, kl 09.54
Lugege 10 käsku- sa ei tohi himustada...jne. Ja kõige lõpuks ikkagi- anna andeks meie patud...

muska 04. detsember 2002, kl 10.15
Seal on öeldud, et sa ei tohi himustada ligemese naist. Ligemese mehe kohta pole midagi öeldud. Siit siis järeldus, et mehed ei tohi armukesi pidada, aga naised - andke tuld!
Ja need käsud on ristiusu käsud, kes meist ikka nii tõsiusklik on.

Peetruz 04. detsember 2002, kl 10.27
See polnud mina. Aga need käsud pole pahad jah. Omaenese nauding ja heaolu ei pea mitte esimesel kohal olema elus. Igal tegevusel on tagajärjed, mis ulatuvad mõnikord läbi mitme põlve. Minu laps ja veel 4 vennalast on kahest vanaisast praktiliselt ilma jäänud, mitte et need oleks ära surnd, aga elavad uute tibidega ('aga see ju lastele ei mõju') ja enam eriti kokku ei saada. Ja ise olin sunnitud lahku minema, nii et laps pendaldab 2 kodu vahel ja peab aegajalt pisaratega ütlema, ma ei taha et sa eraldi elad. See ei ole rõõmus vaatepilt, uskuge mind.

Paulus 04. detsember 2002, kl 13.21
muska

aga kui naine on vaba ja pole kellegi oma? Siis võib ju himustada? Ja räägitakse himustamisest, ma ei tahagi teda endale, aga väikse krõpsu laupäeva öösel võiks ju ikka tea, või kuidas?

muska 04. detsember 2002, kl 13.35
to Paulus: kui naine on vaba, siis polegi ta ju ligemese naine.

Paulus 04. detsember 2002, kl 14.22
seda minagi, et see 10 käsku ei näe küll enamus juhtudel mingit pattu. ja kui ongi, annab jumal andeks :))))

muska 04. detsember 2002, kl 14.28
Eks see patt ole ka väga suhteline asi - mis ühele meelelahutus on teise jaoks vaata et kuritegu. Ise olen küll arvamusel, et ennekõike peab inimene ikka endale head tegema ja mõnu lubama ning patuks võib pidada kellegi elu kallale kippumist.

vemmal 04. detsember 2002, kl 15.24
Vinge teema :) Tekitas veel ühe lahterduse - teevad ja jugevad tunnistada. Erinevad inimesed petmisesse suhtumiselt:

1. ei peta, sest ei julge (aga tahaks)
2. ei peta, sest ei taha petta (veendumus, vajaduse puudumine, impotents)
3. petavad aga ei tunnista seda petmiseks. Kaaslane ei tea. (põhjendus- armastuseta keppimine pole petmine)
4. petavad aga ei julge tunnistada kaaslasele(...aga muidu on ta niiii hea mees, milleks peaksin tunnistama, minu moraalipiirid jne)
5. petavad, tunnistavad ja toimivad koos (coolmees)

Minu austus nr 2 ja 5 vastu! Nr 1 on äbarikud ja 3 ning 4 tatitorud, kellele on ainutähtis oma riist või tutt sügatud saada, suva hinnaga.

Kas pakub keegi veel jaotusi?

elfar 04. detsember 2002, kl 15.31
on muidugi veel jaotusi, kas või näiteks selline, et sellega, kellega nn. petetakse, ei toimu armastuseta keppimine, sest tegu on siiski armusuhtega ja see peab põhinema siiski tunnetel. mis teha kui mõni armastab mitut korraga.

Olin vabaMees 04. detsember 2002, kl 16.38
Olin pikalt abielus, kõik OK!
Peagi hakkas naine mind süüdistama kõiksugu pattudes, mida ma korda ei olnud saatnud. Närv ei pidanud vastu- lahutasin. Terve aasta elasin mõttega, et ei mingit püsisuhet, uute tutvuste alguses kohe selgitasin naistele oma seisukohta. Peale meeldivat keppi ja mehelikku ausat hoolitsemist naise eest, võtsid enamus naised endale õiguse omada mind ja suhet teiste naistega pidasid petmiseks. See kogemus selgitas mulle, et naine ei pea olema piltilus, vaid meeldiv ja kahe kõrva vahel peab ka midagi olema. Olen leidnud naise, keda pole mingitki põhjust petta- ta annab mulle kõik, mida mul siinses elus vaja on ja mina ka talle võlgu ei jää- kuradi meeldiv on see elu küll.

nana 04. detsember 2002, kl 17.58
Kodanikud kombekad, miks teil sõnad "seks" ja "petmine" kipuvad sünonüümideks muutuma? Petmine on valetamine. Kui ma kellegiga seksin ja mu mees seda teab, keda ma siis konkreetselt petnud olen?

k. 04. detsember 2002, kl 19.47

nana: kas petmise ja valetamise saab vordusmärki panna?
teiseks, kui sul mees juba on, miks sul teist vaja..
kolmandaks, kui oma mees ei anna piisavalt, miks sa teda maha ei jäta ja paremat ei vota.
neljandaks, äkki ei olegi tegemist mehe petmise vaid iseenda petmisega..

edu mottetegevusel..

Peetruz 04. detsember 2002, kl 20.29
Vemmal on asjast väga hästi aru saand. Mulle tundub, et kes 3. ja 4. varianti õigustada püüavad, ei austa teisi inimesi kopka eestki või siis lollitavad iseennast.

nana 04. detsember 2002, kl 21.34
Pidi peaaegu jälle hakkama sel vanal, äraleierdatud teemal väitlema, aga ei viitsi enam. Ega siga kägu ei mõista. Ja vastupidi.
Peace.

mina 04. detsember 2002, kl 22.50
aga mida sa ara teed, kui lihtsalt tahtmine on nii suur, et ei saa mitte oma kasi eemal hoida. samas - ju siis petmiseks on pohjust. - julm, ma tean, aga tosi kah...

nuu 05. detsember 2002, kl 08.22
üks lahterdus on veel olemas: inimesed, kes üritavad kõike lahterdada. Kui enam lahtertada ei saa (ei oska) jookseb aju kokku ja siis hakkavad süüdistama...
Nii arvan mina..

Anni 05. detsember 2002, kl 15.49
Olen sinuga nõus! Ära tee seda teisele mida sa ei taha ,et tehakse sinule
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!