Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Teki all
vaginism

alis 26. aprill 2004, kl 20.56
Olen selle põrgu läbi teinud ning sellest haigusest enam-vähem üle saanud. Tänu mõistvale elukaaslasele ja naistearstile. Need on ka ainsad inimesed, kes minu probleemist teadlikud olid. Avastasin, et anonüümses foorumis saab ehk veel hinge puistata ja ehk teistegi kogemusi kuulda.

Minul tekkis see probleem abordijärgselt. Jäin hoolimata pillide kasutamisest rasedaks ning otsustasin abordi kasuks.Enne aborti olin väga kõrge seksuaalsusega ja põhimõtteliselt olin seda ka peale aborti, ent vahekord kui selline ei olnud lihtsalt võimalik. Katsetasime küll igasuguseid muid meetodeid,kuid see polnud ikkagi ju päris see.Tundsin end kasutuna, lapsetapjana, mõttetu olevusena... Kogu asjast üle saamine võttis aega 2 aastat. Arvan, et kui mu mees poleks selline nagu ta on, oleks maailmas 1 frigiidne naine rohkem. Tegelikult pole sellest kõigest ka nüüd kerge kirjutada, loodan, et saite ka hoolimata konarlikust jutust aru.:)

kitten 26. aprill 2004, kl 21.17
mul oli ka puhastus kuna oli raseduse peetus.seega ei teinud ma vabatahtlikult aborti.mul ka selle sexiga nyyd mitte kõige parem ei ole.isu jms ei ole.ise veel noor naine olen(19 )

Kirsi Moos 27. aprill 2004, kl 10.26
Ma tean, mis sa tegema pead. Proovi kaalikaga ja kohe on seksiisu tagasi.

arusaaja 27. aprill 2004, kl 17.34
Olen ka ise selle probleemiga kokku puutunud. Otsustasin alustada seks-elu liiga hilja (vanalt) ja vale inimesega, ilma tõsiste tunneteta. Pärast esimest vahekorda oli kõik korras, aga teine luhtus ja seejärel ei olnudki enam võimalik vahekorda astuda. Pöördusin abisaamiseks perekonnanõuandlasse. Sel ajal oli õnneks veel olemas proua dr. Rammul. Tema jutt minule oli üsna lühike: ravi ei ole vaja, ei soovita seda üldse, tuleb leida mõistev ja hoolitsev partner, siis saab kõik iseenesest korda. Olin üsna solvunud. Hea öelda, raske ellu viia. Kuid nüüd, kui olen juba mitu aastat õnnelikus abielus, mõistan teda suurepäraselt. Tahangi öelda, et see on mööduv asi. Kõik sõltub partnerist ja iseenese tahtest. Kui leida õige inimene ja ise väga soovida, siis saab sellest ka üle.

6nnelik 6nnetu 06. november 2005, kl 19.22
minagi voitlen selle asjaga juba pikemat aega, nimelt olen 22-aastane ja ikka veel syytu, kuna vaginismi tottu ei saa ma oma partneriga vahekorda astuda.oleme koos olnud juba yle aasta ja ta on lihtsalt nii suureparane mees, kes moistab taielikult mind ega kai peale.ma pole varem kellegagi vahekorras olnud, sest lihtsalt ei leidnud kedagi , kes oleks mu syytust vaart olnud ja nyyd kui leidsin, ei saa ma ikkagi seda ara anda.armastan oma meest vaga, ihaldan teda meeletult, kuid igakord, kui ta pyyab siseneda, tunnet yliteravat valu ja tuleb jalle asi katki jatta.olen olnud 2 erineva naistearsti juures, molemad soovitavad lihtsalt sormega harjutada, pyyda tuppe laiemax venitada, paraku pole sellest erilist abi olnud, sest nii kui hakkan sorme sisse panema, poleb seal all valust.olen taiesti meeleheitel, nutan pidevalt, kuna ei saa oma kalli mehega seda intiimsust jagada.tema aga lohutab mind koguaeg, et selline asi votab aega ja kyll varsti saab koik korda, aga ma hakkan selles juba kahtlema.tunnen end taiesti alavaarsena, ebanormaalsena, kuna ei saa teha seda, mida koik teevad.
psyhholoogolist probleemi ei saa mul kohe kuidagi olla, pole mind kunagi sexuaalselt alavaaristatud ja kehal/figuuril pole ka nagu vigagi, ma lausa polen soovist, et ta minusse sisenex, kui ta mind puudutab voi keelega hellitab.
*ma lihtsalt ei tea, mida ette votta.kallid naised, kui teil on midagigi soovitada, siis palun tehke seda, kirjutades mulle siia vastus.see probleem tumestab mu muidu nii onnelikku elu iga mooduva paevaga aina rohkem ja rohkem.sydamest ette tanades!!!*

kikuke 29. jaanuar 2006, kl 14.41
Anna mulle märku, ehk oskan aidata, oli sarnane probleem ja mitte 2 aastat vaid palju rohkem

kannataja 24. juuli 2006, kl 09.35
hmm...mina võitlen sellega oma 5 aastat juba!!! kui oma kalli mehega kokku sian siis oli kõik väga ilus ja umbes pool aastat me ainult seksisime - polnud nö hoo ega hoobi vahet. ja siis äkki nagu täietsi laest oli ühel hetkel nii kohutavalt valus et anna või otsad. suures hirmus läksin naistearsti juurde ja seal diagnoositi mingi süütu seeneke. ravisime seent hea halva ja kavalusega aga ega sellest vist lõplikult lahti ei saagi. kui hirm valu ees püsisi ja püsib siiamaani. praeguseks olen proovinud vist kõiki müüdaval olevadi ravimeid, käinud mitme günekoloogi juures ja ka psühhiaatri juures, kes kirjutas mulle antitepressante, kuna diagnoosis mul vulvodüünia (see vist peaks olema krooniline valutundlikkus) - kuid kõik need pingutused ei kandnud vilja. veel olen proovinud vahekorra aja enne kui partner siseneb nö mediteerida ja lihaseid lõdvestada - aga proovi sa lõdvestada tahtele allumatuid lihaseid - üks kord see mul õnnetsus ja see oli nii hea, kuigi partner ütles, et ta peaaegu ei tundnuki mind ja see tõttu oli ka temal kauem hea olla kuna seemnepurset ei tulnud nii ruttu. kuid see oli ka ainuke tõeliselt hea kord. nüüd käin aga ühest apteegist ja poets teise et leida see hea libesti või üks kõik mis asi, et natukenegi oma megapingul tupelihaseid lõdvestada. partner on mul, aga see juures aailma kõige kannatlikum - ta peaaegu, et ei sunni mind üldsepigem olen mina see kes kogu aeg asja selleni püüab viia. pean veel kord oma partnerit tänama, et ta minuga on sest tänu temale olen mina siiski rahuldatud, kuid temal jääb see õnn kahjuks kogemata või siis juhtub seda ülimalt harva. ma nii armastanteda. ma ei tea ka smul on vaginims või mis mul üldse viga on, ükski arst ka ei tea seda, üks hull günekoloog sõimas mind, kuna minu VIGA pidavat olema selles, et ma pole sünnitanud - hallo kuidas ma peaksin sünnitama kui eostamistki pole võimalik läbi teha. ühesõnaga ma loodan, et ma saan selelst üle ja et mu partner tahab minuga jätmata et koos lahenduseni jõuda. ja mul on hea meel et sain oma elamused siin välja rääkida. aitäh teile
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!