Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Teki all
tabletiabort
 
svea 24. oktoober 2005, kl 16.15
Kas keegi on teinud, kuidas muljed
 
n30 24. oktoober 2005, kl 16.38
abordiga tahaks ikka nii ruttu ühele poole saada, kui vôimalik. tablaga venib päevi, verd tuleb nagu pangest ja on valus. soovitan siiski arstil lasta teha - poole päevaga saada asjaga ühele poole.
 
...... 24. oktoober 2005, kl 17.04
Ma arvan, et see tableti värk on veidi humaansem.Tuttav tegi ja esimene päev sai ühe tableti ja kolmandal päeval kaks tabletti ja oli arsti järelvalve all.5 tunni pärast lasti koju ja oli õnnelik,et asi nii lõppes.Puki peale ronimine ikka jubedam mu meelest,aga kuidas kellegile.
 
g 24. oktoober 2005, kl 18.02
kõigepealt võiks mõelda ikka kummiabordile, ma arvan
 
bella 24. oktoober 2005, kl 21.31
Rasedust saab ravimitega katkestada kuni 9. rasedusnädala lõpuni. Antud meetodi eeliseks kirurgilise abordi ees on väiksem trauma risk ja parem talutavus. Puudub ka vajadus narkoosi järele. Samas on veritsusperiood oluliselt pikem ning ravimite toimest tingitud emakakokkutõmbed võivad olla ebameeldivad. Muid kõrvaltoimeid esineb harva, kuid võib esineda iiveldust, oksendamist, kõhulahtisust ja külmavärinaid. Sellele vaatamata on teiste riikide kogemus näidanud, et 90% naisi, kes antud meetodit kasutasid, soovitasid seda ka teistele. Eriti soovitatakse seda meetodit esimese raseduse katkestamiseks. Ravimid raseduse katkestamiseks väljastab haiglas üksnes naistearst, kes teostab vajalikud uuringud ja tuvastab raseduse. Katkestamiseks kasutatakse kahte erinevat ravimit. Esimene neist kutsub esile lootemuna irdumise ning muudab emakalihase tundlikuks kontraktsioonidele. Teine ravim manustatakse 36 - 48 tundi hiljem ja see kutsub esile emaka kokkutõmbed, millega lootemuna emakast väljutatakse. Tavaliselt katkeb rasedus 6 tunni jooksul pärast teise ravimi manustamist ning sellel ajal on vajalik olla haiglas jälgimisel. Meetod on efektiivne kuni 9 nädalase raseduse katkestamiseks. Seetõttu on väga oluline varase raseduse kindlakstegemine, kuna suuremate raseduste puhul on antud meetodi kasutamine keelatud. Vaatamata kõigele on võimalik, et meetodi kasutamine ebaõnnestub, kuid see tõenäosus ei ole suurem raseduse katkestamisest kirurgilisel meetodil. Üheks ebaõnnestumise põhjuseks on raseduse jätkumine, siis katkestatakse rasedus kirurgilisel teel . Ravimite kasutamine on suhteliselt ohutu ja vastunäidustusi vähe. Nendeks on väga harva esinevad haigused. Üheks vastunäidustuseks on ka emakavälise raseduse kahtlus. Seetõttu ei saa rasedust katkestada varem, kui emakasisene rasedus on ultraheliuuringus nähtav.
 
m 25. oktoober 2005, kl 01.25
ühel päeval saad ühe tableti(tundsin HÄSTI väikest valu,pigem nagu ebamugavustunne ja kergelt määris).Teisel päeval teine tabla.U. 30 min.pärast hakkavad emaka kokkutõmbed.Mina vaja sin valuvaigistit,teine tüdruk minuga ühes palatis kannatas ka ilma välja ja sai u. 2 tunni pärast juba koju.Valuvaigistiga oli täitsa talutav.Aga verd tuli küll palju jah.
Arstid ütlevad,et see on parem variant ikka,kui kirurgiline
 
irsamelt 25. oktoober 2005, kl 10.01
kas keegi oskab öelda, et millal võib uuesti hakkata suguelu elama peale tabletiaborti?
 
n35 27. oktoober 2005, kl 23.23
TAHAKS SIIRALT LOOTA, ET KUI HAKKAD PÄRAST SEDA SUGUELU ELAMA, SIIS PALUN TEE KÕIK ENDAST OLENEV, ET MITTE SELLISESSE OLUKORDA ENAM SATTUDA.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!