Enamus rasedaid kogevad mõningast valulikkust vaagnas, mõnedel on valu tugev. Vaagnaliiduste laienemine on rasedate puhul üsna normaalne nähtus. Paljud rasedad tunnevad tugevamat valu vaagnaliidustes just öösiti, mil need on kõige enam laienenud. Abi võib olla ka toetavatest sukkpükstest, kuna need aitavad vähendada survet veresoontele.
Raseduse ajal lõdvenevad vaagna sidemed selleks, et laps sealt läbi pääseks. Sellega ei kaasne tingimata valu, kuid see eeldab, et vaagnalihased on heas vormis. Muutunud asend ja seljaprobleemid võivad põhjustada mõne lihase liigset lõdvestumist ja teiste liigset pinguldumist, seega on su vaagen asendis, mille puhul lihased, liidused ja sidemed on ärritatud.
Suurt tähelepanu pööra oma asendile. Väldi vaagnaliiduste pingutamist, kui seisad kogu oma raskusega ühel jalal või kui püüad vältida lonkamist.
Jalanõud peavad olema parajad ja mugavad, nii väldid keskendumist nende jalashoidmisele. Telekat vaata kodus pigem istudes ja väldi küliliasendeid. Magades ei ole ilmselt midagi teha, sest rasedana on küliliasendid enamusel ainuvõimalikud.
Mõnedele rasedatele meeldib kanda toetavat vööd. Kuid vöö ei saa asendada oma lihaseid. Püüa leida harjutusi millega hakkama saad, nii treenid ning sirutad oma pinguldatud lihaseid (nt. vees tehtavad harjutused).
Kui su raseduse viimastel kuudel eespool olev liidus (sümfüüs) valutab - tähendab see, et laps on kallutanud oma pea allapoole vaagnasse ja surub seega liidusele.
Kõige paremini võtab aga valu ära sünnitamine:)