Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
suur mure-ussid:s
 
müü 29. oktoober 2008, kl 10.36
Avastasin endal ussid(naaskelsabad):( Aga kuna olen rase, siis rohtu võtta ei saa.
Kel veel sama mure olnud, kas olete looduslike rohtudega lahti saanud?(küüslauk)
 
mhm 29. oktoober 2008, kl 11.32
Vaata vanemaid teemasid, sellest oli just paar nädalat tagasi juttu. Võeti küll rohtusid rasedana. Küsi günekoloogilt või perearstilt kohe abi. Ussid on lapsele kahjulikumad kui ravimid.
 
sillu 29. oktoober 2008, kl 11.52
http://woman.delfi.ee/foorum/read.php?f=31&i=120469&t=120225
 
müü 29. oktoober 2008, kl 11.58
no mulle ütles perearst et rohtu võtta ei tohi.
 
n 29. oktoober 2008, kl 12.36
kas sa muidu günekoloogilt küsisid, et kas tohib, peaks ju olema midagi, mis rasedatele ka sobib?
 
n 29. oktoober 2008, kl 12.37
mis perearst sulle siis soovitas, kui sa rohtu ei tohi süüa?
 
müü 29. oktoober 2008, kl 12.40
küüslauk.
 
n 29. oktoober 2008, kl 12.41
lihtsalt küüslauku süüa?
 
müü 29. oktoober 2008, kl 12.53
 
n 29. oktoober 2008, kl 13.04
mul sama mure ka tglt, reedel saan perearstile, kui ta mulle rohtu ei kirjuta, siis vaevalt neist ussidest vist lahti saab, loen internetist jubedaid lugusid-kahtlustan endal solkmeid :(((( jube, kuna korra oli kõht lahti ning märkasin ussimune...
söön kõrvitsaseemneid, kapsast, porgandit, küüslauku, joon sibulavett, kuid lahti pole neist arvatavasti saanud...
poleks rase, siis oleks ju väga lihtne, kardan lapse pärast :(((
küsin ka oma günekoloogilt nõu, aga aeg on alles ülejärgmine nädal.
 
n 29. oktoober 2008, kl 13.11
eks ma kirjutan siia reedel, kuidas mul arstil läks (olen 4. kuud lapseootel muidu) ja kui ravimi saan, siis kirjutan täpselt, mis ravim on
 
müü 29. oktoober 2008, kl 13.12
miks sa arvad, et just solkmed? mul naaskelsabad:S
ma ka väga kardan lapse pärast ja ei hakka rohtu võtma.
plaanin ka kõrvitsaseemneid osta ja süüa.
aga mure ajab hulluks juba:S
 
müü 29. oktoober 2008, kl 13.16
kas sa varem arstile ei saa?
 
n 29. oktoober 2008, kl 13.23
Sellel reedel saan alles (see siis ülehomme), kuid ma lugesin nupsu.ee st ja ka mujalt, et Vermox on see ravim, millega neid mõlemaid ravitakse. Ma usun ikkagi, et rasedad võivad siiski seda süüa-saan perearstilt loodetavasti retsepti kätte.
Ega ma päris kindel polegi, et solkmed, vb on ka naaskelsabad :S emb-kumb igatahes :(
 
n 29. oktoober 2008, kl 13.25
Kui kaugel su rasedus on muidu?
 
müü 29. oktoober 2008, kl 13.45
No mul perearst ei soovitanud. Mul on üle 30 nädala.
 
n 29. oktoober 2008, kl 14.15
ma lugesin jah, et kui rasedus nii kaugel on, siis pole eriti soovitav, ma arvan, et siis saad peale sünnitust ravikuuri teha (pole kaua jäänud), aga kas perearst ütles, kas need parasiidid lepsele ka võivad kuidagi üle kanduda?
 
müü 29. oktoober 2008, kl 14.27
no mul ikka paar kuud aega veel:S ei seda ma kahjuks ei uurinud. aga pabistan kõige rohkem, et nad mõjuvad praegu lapsele halvasti.
 
n 29. oktoober 2008, kl 14.35
ma küsin ka oma perearstilt selle kohta, kuid ma lugesin, et ema ja lapse vereringe pole ühenduses, nii, et ei tohiks lapseni jõuda, aga ma päris kindel pole...
mul on 4 kuud ja kuus kuud aega, ei tea, kas suudan selle jubeda mõttega 6 kuud elada-see närvipinge pole lapsele samuti hea :(
 
müü 29. oktoober 2008, kl 14.45
no ma loodan ka.
oota aga ma ei saanud ikkagi aru, et miks sa arvad, et sul ussid on?
 
n 29. oktoober 2008, kl 15.07
sest mul oli kõht lahti ja ma nägin ussimune väljaheites, samuti leidsin korra kaks 1cm pikkust peenikest niitjat ussi...need munad ütlesid kõik ära...lasen ka proovid võtta, aga nagu lugenud olen, siis ega nad ei pidanudki iga kord näitama midagi, kuigi ussid on olemas, kahtlustan ikkagi solkmeid...ei tea-rohi vähemalt universaalne, kui arst selle vermoxi välja kirjutab...loodan, et tohin ikka süüa...ei talu küüslauku absolutselt :(
 
müü 29. oktoober 2008, kl 15.14
siis sul ikka naaskelsabad kindlalt, solkmed peaks suuremad olema. no ma olen küsinud ja uurinud erinevatelt arstidelt, mitte keegi rohtu ei soovita. ei julge lihtsalt ka võtta.
 
n 29. oktoober 2008, kl 15.15
naaskelsabadega väljaheites ussimune ei ole näha ja samuti esineb sügelus pärakupiirkonnas (see näht minul puudub)...
 
n 29. oktoober 2008, kl 15.17
millega nad muidu põhjendavad seda, et nad sulle rohtu ei kirjuta?
 
müü 29. oktoober 2008, kl 15.20
see rohi pidavat lapseni jõudma. aga nagu ma ühe arsti jutust aru sain ussid lapsele kahjulikud pole.
 
n 29. oktoober 2008, kl 15.36
lugesin, et need rohud omavad embrüotoksilist ja teratogeenset mõju lootele (loomkatsetel), samuti on risk olemas inimlootel, võib tekkida suulaelõhe, kasvu peetumine ja muud väärarengud, vb tõesti tuleb ära kannatada-jube mõelda lihtsalt, oma tervis loeb, aga lapse oma samuti-no arstile lähen nii või naa, günekoloogile räägin ka, vaatab, mis nemad arvavad
 
!! 30. oktoober 2008, kl 12.59
naaskelsabadest saab ka pideva aluspesu ja voodipesu vahetamise ja triikimisega lahti + veel pidev kätepesu.naaskelsaba enda eluiga on 2 nädalat ainult, inimene nakatab ennast pidevalt uuesti, kui munad suhu satuvad.
 
? 30. oktoober 2008, kl 14.30
no võite apteegist ka apteekri käest küsida, et kuidas neist lahti saaks (häbi pole küll mõtet tunda). või siis valvearstile või küsida nõu http://www.arst.ee
kui mul selline mure oleks, siis ma ei istuks delfis. helistage oma naistearstile ja küsige, kuidas need ussid lapsele mõjuvad. kui nad ei mõju kuidagi, siis saate ühest murest lahti.
 
nja 30. oktoober 2008, kl 14.31
küüslauk siis seespidiselt või välispidiselt? seda ikka täpsustasid?
 
müü 30. oktoober 2008, kl 15.08
jah, ma püüangi iga päev voodipesu vahetada ja triikida ja pesu ka.
no ma olen mitmelt arstilt küsinud, ikka räägitakse ainult küüslaugust ja kõrvitsaseemnetest, ju siis pole muud ravi.
küüslauku olen mõlemat pidi tarvitanud, usun et küüslauk titale pahale ei tee.
oma ämmaemandaga saan alles järgmine nädal konsulteerida, varem teda tööl pole.
helistasin isegi erakorralisse, sealt küll midagi tarka ei öeldud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!