Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Teine dekreetpuhkus järjest
 
Kersti* 19. september 2017, kl 16.37
Tere.
Olen lhp ja viimane vanemahüvitis tuleb aprill 2018
Uus beebi sünnib veebr 2018 siis on esimene laps 1a 2k Kuna mul on kaks tööandjat , siis kas avalduse lhp lõpetamiseks pean tegema mõlemale tööandjale.Ning olen aru saanud, et mõistlik on dekreeti minna 30 p enne sünnitustähtaega.Eelmise lapsega jäin dekreeti sep 2016, kas siis dekreeditasu arvestatakse miinimumi järgi ning kas teise lapsega säilib sama vh mida saan hetkel esimese lapsega mis on arvutatud 2015 aasta järgi?

Tänades vastuse eest.
 
ametnik 23. september 2017, kl 15.51
Piisab, kui lhp lõpetada ja rsp-le minna ka 1 tööandja juurest kuid seda juhul, kui seal konkreetselt on põhipalga nr vähemalt miinimumpalk(2018.a siis 490 vähemalt)
aga
kasulikum on mõlemast töökohast, sest nii teenib mõlemas töökohas puhkust ja puhkusetasu.
Jah, loomulikult alles 30p enne tähtaega, sest
siis on kindel, et I lapse Vh lõpeb enne dekreedi lõppu=uue VH algust(2 VH korraga ei saa),
siis on II laps VH lõppedes võimalikult vana.

Jah, VH on II lapsega samadel alustel mis I lapsega (ilmselt kätte saadav pisut suuremgi, sest 2018.a on suurem tulumaksuvaba miinimum kui hetkel).
 
Anna 24. september 2017, kl 04.01
Tere ametnik,
I VH lõpeb oktoober 2017 (1000EUR)
Novembrist palk 1300EUR
II VH algab aprill 2018
Kas II VH on sama nagu I VH, ehh 1000, sest (1300+1300)/12 < 1000, või II VH on 1300EUR((1300+1300)/2)?
Aitäh
 
ametnik 24. september 2017, kl 19.33
Anna-
saad eelmisega sama e 1000.
Sest
kui laste sünnivahe jääb kuni 2a6k siis on õigus saada eelmisega sama VH
kui
uuesti arvutaud VH pole soodsam.

Uuesti arvutatu on saadud palk 2018.a jagada 12k, hoolimata sellest kui palka said alla 12k (lhp aeg välja ei jää ja VH arvesse ei lähe).
Seega kui 2017.a saad palka kätte 1 v 2 korda siis see jagada 12k on väiksem eelmisest VH-st ja saad oma eelmist
st 1000.
 
Teine laps 09. oktoober 2017, kl 18.08
Tere,
Käin juunist osakoormusega tööl. Uus laps on sündimas detsembri lõpus. Jaanuaris saab esimene laps 2,6 a. Sain teada, et mul olemas võimalus mitte minna dekreeti, peatada töösuhet tööandjagaa, vormistada ennast esimese lapsega lapsehoolduspuhkusele ja saada emapalka kohe peale lapse sündi. Ehk jaanuaris detsembri paari päeva eest ja veebruaris juba täis ulatuses emapalka. Kas siis emapalk jookseb kuni teine laps saab 1,6?
Kui aga lähen dekreeti 30 päeva enne tähtaega, siis saan dekreediraha (140 päeva eest) miinimim tasu eest ja peale dekreetilõppu (esimese emapalgaga u. mai kuus) dekreediraha kompensatsiooni (110 päeva eest). Kas kompensatsiooni arvutatakse käesoleva aasta tulu kasutades (minu osakoormusega 6 kuu palk) või minu eelmise dekreediraha järgi? Milline on miinimum palga dekreediraha on? Kas netto või brutto?
Ettetänades
 
ametnik 12. oktoober 2017, kl 21.15
Teine laps-

Kui valida VH sünnist siis, jah, see kestab 18k st lõpeb lapse 1a6k sünnipäevaga.

Kui valida dekreet ja kompensatsioon,
siis

kompensatsioon on sinu eelmine VH/päev -saadud dekreediraha/päev
st
komp väike dekreediraha VH suuruseni(asjasse ei puutu eelmisega saadud dekreediraha).



Kui dekreet algab 2017.a vaadatakse 2016.a töist tulu. Kui see on alla hetke miinimumpalga st 470 bruto, saad siiski 470 alusel(kui just töölepingus, dekreedi algushetkel kehtivas, pole põhipalga nr väiksem)

(4,6 kuud x 470)-20%

pärast jääb vaid u 30p seda miinimumi(470 bruto), ülejäänud u 110p= VH
 
teine laps 15. oktoober 2017, kl 22.42
Tänan Teid ametnik.
Aga mul on veel üks rumal küsimus. Järgmisel aastal arvutatakse netto palka veidi teistmoodi kui sel aastal. Kasutasin kalkulaatorit http://kasulik.delfi.ee/calc/rahaasjad/palga-arvutaja.php ning sain, kui dekreediraha kompensatsioon on nt 2000, siis kätte saab ainult 1579 eur. Kas see vastab tõele? Ja kas emapalka brutto-neto saab ka selle kalkulaatoriga rehkendada või on emapalga puhul mingid teised maksud?
 
ametnik 16. oktoober 2017, kl 14.08
Ei, VH selle kalkulaatoriga pole mõtet vaadata ja ette muretseda.

Kui 2019.a esitad tuludeklari(2018.a kohta) siis liidetakse kogutulu(nii VH-d kui komp.) ja siis vaadatakse, kas kogutulu jääb alla 14400...kui jääb, on 500/kuus e 6000 aastas tulumaksuvaba.
 
Triin 06. november 2017, kl 15.56
Küsimus Ametnikule.

Siin juba on selline küsimus kindlasti olnud, kuid küsin ikka vastavalt enda olukorrale.

Nimelt olen lapseootel ja esimene laps on hetkel kohe 1,6.
Kas kasulikum on jääda lapsehoolduspuhkusele edasi ja siis avaldus dekreedi kohta vormistada tööandjale? Ja kas emapalk mul jääb samaks . Uus ilmakodanik sünnib 2018 a mais.
 
Triin 06. november 2017, kl 15.58
Ja muidugi kas dekreediraha saab ka järgmise lapsega? :)
 
ametnik 07. november 2017, kl 00.16
Triin-
Rahaliselt kasulikum on lhp lõpetada ja vormistada II lapsega rsp(dekreet),
sest
rsp 140p + VH 435p=575p e 19k raha
aga
VH sünnist on 18k.

Jah, loomulikult saab rsp-le(dekreeti) jääda ja loomulikult saab siis ka sünnitushüvitist(dekreediraha).

Kuidas toimida kui oled lhp-l aga järgmise lapse ootel, seda õpetab ka Haigekassa kodulk:

teatad arstile, et jääd rsp-le 30p enne tähtaega(varem pole vaja, oled ju lhp-l), u 30p enne seda st kui sünnituseni u 60p siis teed tööandjale lhp lõpetamise avalduse, kus nn 1.tööpäev=uue dekreedi 1.päev
st
vahepeal pole vaja päevagi töötada.
Tööandja taastab TÖR-is sinu töösuhte, tekib õigus saada dekreediraha.
Kuna eelmisel aastal ei töötanud(VH pole töine tulu), saad esialgu dekreediraha miinimumpalga alusel(2018.a 500 bruto kuus)
aga
kui VH on suurem(see on eelmisega sama) siis koos I uue VH-ga saad kõigi sünnituse järgsete dekreedipäevade eest veel komp. nii, et kokku iga selline päev saab makstud nagu Vh päev
...
kui sünnib tähtajal siis 30p enne minnes jääb vaid 30p miinimumi, 110p saad nagu Vh
ja
edasi veel 435p VH.

Ka kestab I lapse lapsehooldustasu (38,35 kuus temaga VH lõpust)siis 3,6k kauem, sest uus VH algab dekreedi lõpust mitte sünnitusest.

Ja uue dekreedi eest teenid välja puhkusepäevi ja puhkusetasu.

Rahaliselt minna dekreeti on üle 600 kokkuvõttes kasulikum.

küsi
 
Ida 04. detsember 2017, kl 00.13
Tere,

Kas on juhtumeid, millal vanemahüvitis (emapalk) võib olla eelmisest tunduvalt väiksem? Laste vanusevahe on alla 2,6 a.
Ettetänades
 
ametnik 05. detsember 2017, kl 20.02
Ei. Vanusevahega alla 2a6k on VH kindlasti vähemalt sama suur kui eelmise lapsega(loomulikult kui VH saab ikka sama vanem, kes eelmise lapsega sai).
 
rase111 11. detsember 2017, kl 19.09
tere,

Olen lapsehoolduspuhkusel, laps on 1a9k, plaanisin jaanuarist tööle tagasi minna aga kuna olen uuesti rase ning mul on füüsiliselt raske töö, mida rasedana teha ei saa. Kas siis on mul võimalus ennast nt üheks päevaks tööle vormistada ning võtta kergemale tööle ülemineku leht, millega saaksin koju jääda ning 70% miinimumpalgast? Laste vanusevahe jääb alla 2a6k
 
ametnik 12. detsember 2017, kl 21.35
Ei ole mingit "üheks päevaks tööle vormistada" vaid on õigus lõpetada lapsehoolduspuhkus, millega taastub töösuhe.Jah, loomulikult võib seda teha, lhp pole kohustuslik.
Jah, kas või 1.tööpäevast võib jääda lehele kui töö seda nõuab.

Arvestama peab aga seda, et sel juhul saate Haigekassalt 70% miinimumpalgast küll
kuid
rsp-le(dekreeti) olete kohustatud jääma juba 70p enne tähtaega
st
kaotate 40p dekreeti(võrreldes variandiga minna 30p enne), mida ei kompenseerita VH suuruseni vaid jääbki miinimum.

Kui VH (eelmisega sama) on väikesevõitu, siis on ilmselt mõistlik minna haiguslehele ja dekreeti siis 70p enne. St kui need mõned kuud saadav 70% 500-st -20% tulumaksu e 280 eurot kuu eest kaalub üles nõude minna juba 70p enne tähtaega dekreeti ja sellest tekkiva rahakaotuse võrreldes variandiga minna kohe lhp-l ja siis alles 30p enne tähtaega.

Kui aga VH on korralik, siis eriti mitte.


NÄIDE
Näiteks kui VH on 2000 siis kaotus ka 30p asemel 60p enne tähtaega dekreeti minnes on juba 1500 eurot...70p enne minnes kaotad 2000

*minnes 30p enne jääb 30p 500 ja 110p komp nii, et kokkuvõttes 2000/kuu
*minnes 70p enne jääb 70p 500/kuus ja vaid 70 p komp 2000/kuus
 
rase111 13. detsember 2017, kl 21.45
Aitäh vastuse eest,
Küsin igaks juhuks veel täpsustavalt üle (ei tea kas asi õhtuses ajas ja väaimuses aga juhe jooksis mul nende näidete peale täitsa kokku) :)
Ühesõnaga kui mu palk on 1000eur neto, siis vist on ikka mõtet minna. Kas ma saan siis 40päeva eest miinimum dekreedirahad ja 30päeva eest vanemahüvitisega sama summa järgi?

Aitäh
 
rase111 13. detsember 2017, kl 21.53
Oi, arvutasin just, et kui haiguslehega koju jäädes saab 220eur kuus aibult ( !?) Siis ikkagi kaotan rohkem raha kui saan . D ek reeti jääksin juuni alguses ehk saaksin 5 kuu eest raha (1100eur) kaotan aga 1330eur dekreedirahadest (40x33) . Kas sain büüd õigesti aru? :$
 
rase111 13. detsember 2017, kl 21.59
Kiiruga kirjutasin eelmise postituse ja nüüd nägin et seal viga sees. Esiteks 280 eur kuus s ab haiguslehega ehk 1400eur 5kuu eest ning lisaks saab ju 40dekreedipäeva eest miinimum raha ikka? Nii et minu puhul on ikka kasulikum haiguslehele jääda :)
 
rase111 13. detsember 2017, kl 22.38
Nüüd järele mõeldes sain õige arvutuakäigu. Vabandust eelnevate postituste pärast
Õigpeaks olema hoopis see? :$
Kui ma tööle ei lähe siis 30päeva eest saan miinimum dekreedirahad 500:30x30=500eur
110päeva eest saan dekreedirahad 1000:30x110= 3666eur
KOKKU 4166eur

Kui ma haiguslehele jään
70päeva eest miinimum dekreedirahad ehk 500:30x70=1166eur
70päeva eest saan dekreedirahad 1000:30x70=2333eur
KOKKU 3499.-
+töölt saan 5x280=1400
EHK KOKKU 4899eur

minu eelnevad postitused võib kustutada
 
Christelle 28. jaanuar 2018, kl 22.54
Tere!
Olen hetkel lapsehoolduspuhkusel - vanemahüvitise viimane päev on 9.oktoober 2018.a.
Teise lapse sünnitähtaeg on 15.september 2018.a.
Lähen dekreeti 30p enne tähtaega ehk 15.augustil 2018.a.
Täna sain tööandjalt teate, et kohus on otsustanud tööandja ettevõtte makseraskuste tõttu likvideerida kahe kuu jooksul.
Minu küsimused:
1) selleks, et mul oleks võimalik saada dekreedirahasid, peaksin enne dekreeti minemist (ehk enne 15.augustit) leidma endale uue töökoha, kusjuures tööleping peab olema tähtajatu ja töötasu suurem kui käesoleval hetkel kehtestatud miinimum töötasumäär?
2) olukorras, kus mind koondatakse, ei ole vaja lõpetada lapsehoolduspuhkust, sest see lõpeb automaatselt koondamise hetkel?
3) olenemata lhp lõppemisest saan edasi I lapse vanemahüvitist?
4) kas uueks tööandjaks võib olla minu lähisugulane (ema/isa/vend/õde)?
5) kui ma asuksin tööle 15.aprillist alates, siis kas ma võiksin olla haiguslehel 15.aprillist-15.maini? Kas saan selle eest haigekassast töövõimetushüvitist? Kui jah, mis % ja mille alusel arvutatakse haigusrahade keskmist?
6) kui tuleksin haiguslehelt välja varem kui 70 päeva enne II lapse tähtaega ehk nt 15.juunil 2018.a., siis kas saan minna dekreeti 30 päeva enne tähtaega?

Ette tänades,
Christelle
 
ametnik olen 29. jaanuar 2018, kl 13.09
Christelle-

1) jah, selleks, et minna rsp-le peab olema rsp algushetkel kehtiv tööleping(tähtajatu või kui tähtajaline, siis pikema kui 1k tähtajaga)
2) jah, lhp lõpeb koondamise hetkest
3) loomulikult, VH saamine pole seotud lhp-l olemisega või töökoha olemasoluga
4) üldjuhul mitte kuidagi pole keelatud lähisugulasel olla tööandjaks (v a varalise vastutuse korral teatud eraldi ametikohtadel)
5) tavaline haigusleht(haigestumine või vigastus raseduse ajal) on võimalik, lht "üleviimine kergemale tööle" ei ole, sest see sunnib rsp-le I võimalusel e juba 70p enne tähtaega, valida ei saa Jah, Haigekassa maksab 70% aga miinimumpalgast(kuna 2017.a töine tulu ju puudub)
6) sõltub, milline haigusleht on vt eelmist vastust


NB!
soovitan II töölepinguks tähtajalist lepingut( n 1a)-siis on sul VH lõppedes õigus saada töötuskindlustushüvitist
 
Christelle 31. jaanuar 2018, kl 10.00
Tere!
Suured tänud Teile. Sain kõikidele küsimustele vastused. Võiksite siia panna oma e-maili aadressi ja teha teenuse tasuliseks. Usun, et ühelgi küsijal ei oleks kahju Teie põhjalike vastuste eest 5-10€ maksta ;)
Teeksin seda hea meelega isegi (sirwarters@gmail.com).
Tänan veelkord!
Kõike parimat Teile!!!
Christelle
 
Küsimus 25. veebruar 2018, kl 18.37
Tere,

Kas saan õigesti aru..
Saan hetkel VH kuni 27.12.2018
Teise lapse TA on 20.10.2018
Kui lasen vormistada rsp 30 päeva enne TA, siis kas:
1) saan esimse lapse eest VH kuni 27.12?
2) kas rsp on miinimummäär? Kas on õigust vahe hüvitamisele kui olen kogu aja saanud esimese lapse VH?
(Peale VH muud tuli ei ole saanud, VH on suurem kui min. Palk)
Suur tänu kui saate aidata :)
 
ametnik olen 26. veebruar 2018, kl 13.37
Küsimus-

jah, saad I lapse VH kuni VH lõpuni st kuni 27.12, ka uue rsp ajal ning sünnitushüvitis(dekreediraha) ei vähenda väljamaksmiskuu VH, sest pole sotsmaksustatav töine tulu
jah, sünnitushüvitis(dekreediraha) on miinimumpalga alusel(500 bruto/kuus)
kui osa rsp(dekreeti) jääb pärast I lapse VH lõppemist(pärast 27.12), siis selle osa eest saab ka vahe kompensatsiooni
(minnes rsp-le 20.09 on rsp lõpp 06.02 st 28.12-06.02 eest saad komp).
 
Karol 20. august 2018, kl 10.35
Tere!
Siin on kindlasti see kõik läbi käinud aga soovin siiski enda seisukohast ka teada saada. Olen lhp hetkel. Laps on 1 aastane ja 2 kuune. Teine laps sünnib aprillis 2019. Kuidas ma peaks edasi toimetama et peale lapse vanemahüvitise lõppu laekuks mulle mingigi raha edasi. Vanemahüvitis lõppeb 23 november. Esimese rasedusega saadeti mind 3dal kuul koju lehega kergemalt tööle üle viidud ja siis maksis haigekassa mulle mingi osa sellest kinni.
Kas mul on võimalik nüüd peale vhp lõppu lõpetada avaldus ja viia uus paber , et kergemale tööle ja siis maksab haigekassa kuni dekreedini mulle hüvitist?
Ja kuidas jääb dekreediga? Kui palju ma seda saama peaks ja kuidas oleks kõige mõistlikum, et ma rahaliselt midagi ei kaotaks.
Vanemahüvitist peaksin saama sama palju, kui esimese lapsega kuna esimese ja teise lapse vahel on 1aasta ja 10 kuud ?
Ja kas nii kõike tehes laekub igakuiselt mingigi summa mu kontole?
 
ametnik olen 20. august 2018, kl 17.54
Kas mul on võimalik nüüd peale vhp lõppu lõpetada avaldus ja viia uus paber , et kergemale tööle ja siis maksab haigekassa kuni dekreedini mulle hüvitist?

Jah, aga sel juhul saad 70% miinimumpalgast st 500-st(sest 2017.a keskmine töine tulu ju puudub) ning oled sunnitud rsp-le(dekreeti) minema 1. võimalusel st juba 70p enne tähtaega, mis võib olla rahaliselt kahjulik, sest siis jääb dekreedirahast 70p miinimumpalka ja VH suuruseni kompenseeritakse ainult 70p... muidu lõpetaksid lhp ja jääksid dekreeti alles 30p enne tähtaega, saaksid kokkuvõttes vaid 30p miinimumi ja ülejäänud 110p kokkuvõttes komp st võrduks VH-ga.
Kui VH on tunduvalt suurem 500-st siis vara dekreeti pole kasulik rahaliselt.


Ja kuidas jääb dekreediga? Kui palju ma seda saama peaks ja kuidas oleks kõige mõistlikum, et ma rahaliselt midagi ei kaotaks.

Nagu ikka, 140 päeva. Miinimumpalga alusel(hetkel 500/kuus, v-o 2019 suurem, ei tea).Nagu juba kirjutasin-kui VH on tublisti suurem miinimumist siis minnakse dekreeti võimalikult hilja st 30p enne, et võimalikult väike osa dekreeti jääks enne sünnitust ja kokkuvõttes vaid miinimumi järgi ning võimalikult suur osa dekreeti oleks pärast sünnitust ja kompenseeritakse (raha saad korraga u 110p eest, oleneb kui täpselt sünnib, koos I uue VH-ga) VH suuruseni.

Kui oluline on raha saada, siis võiks kaaluda puhkuste ära kasutamist...lõpetada lhp kuskil detsembri lõpupoole...
Enne võib võtta 2018.a 6 tööpäeva lapsepuhkust (n detsembri lõpus), siis jaanuari algul 6 tööpäeva 2019.a lapsepuhkust, siis veel korraline väljateenitav puhkus minimaalselt 140p e 4,6 k dekreedi eest ette (kui põhipuhkus 28p siis puhkust saada 11p)...siis uuesti lhp-le, mille lõpetad 30p enne sünnituse tähtaega ja siis dekreeti.


Vanemahüvitist peaksin saama sama palju, kui esimese lapsega kuna esimese ja teise lapse vahel on 1aasta ja 10 kuud ?

Jah.

Ja kas nii kõike tehes laekub igakuiselt mingigi summa mu kontole?

Ilma haiguslehele minemata laekub VH lõpust vaid lapsetoetus 55 + lapsehooldustasu 38,35 igakuiselt. Kuni dekreedini.

Eks pead kaaluma, kas 70% 500-st st 350 kuus kuni dekreedini(1,5 kuni u 2kuud, kuna dekreeti 70p enne st alates veebruari algus v jaanuari lõpp) on võit kui selle tõttu kaotad osa kompensatsiooni...
detsembris saad novembri eest VH kätte, jaanuaris saaksid puhkusetasu...jäävad veebruar ja osa märtsi üle elada, kui dekreeti ikka 30p enne st haiguslehte ei kasuta... või jätad 6 tööpäeva + min 11 kalendripäeva veebruari st vahetult enne dekreeti...sinu valik.

Isegi kui kaalud haiguslehte, soovitan dets lõpus 2018.a lapsepäevad ning jaanuari algul 2019.a lapsepäevad + osa korralist puhkust ära võtta, korralise puhkuse tasu on sinu palganr alusel, mitte miinimumi...ja siis kas ongi haiguslehele ruumi...või ongi juba käes kohustus 70p varem dekreeti minna?

Kui nimetaksid VH suuruse, saaks rohkem aidata
 
Karol 23. august 2018, kl 03.24
To: Ametnik olen
Vanemahüvitise suurus on 660+55 lasteraha
 
ametnik olen 27. august 2018, kl 19.13
Lapsetoetus ei puutu asjasse.

Kui Vh on 660,
siis

valides VH sünnist saad 18kuud x 660. Kokku 11880

Valides võimaluse minna rsp-le 30p enne tähtaega saad
sünnitushüvitise(dekreediraha) (4,6 x 500)-20%=1840 hiljem saad selle 20% ka tuludeklariga veel tagasi!
VH 14,4 x 660=9504
kompensatsiooni 110p eest e 3,6 x (660-500)=576

kokku 11920
ja minimaalselt veel 11 puhkusepäeva ning selle eest puhkusetasu

Seega väga suurt vahet pole (40 eurot + 11p puhkusetasu u 200)
 
ametnik olen 27. august 2018, kl 19.34
ja 460 tagasi tuludeklariga

st
kui I lapse Vh on II sünniks lõppenud siis
võit dekreeti minnes (30p enne) kui laps sünnib tähtajal
on
460+40+200=700 eurot kokkuvõttes
ning
3,6 kuud kauem I lapse lapsehooldustasu 38,35 e kokku veel 138
st
lõppkokkuvõttes 838 eurot

võrreldes variandiga VH sünnist
 
Saarlane 22. september 2018, kl 20.42
Tere, paluks väga abi.
Ei ole täpselt leidnud vastust sellele, et kui töötan ühel põhitöökohal ja kõrvalt tegutsen oma firmas (OÜ) juhatuse liikmena; olen ka registreeritud töötamise registris. Maksan endale iga kuu juhatuse liikme tasu.

Küsimus selles, et kas rasedus-ja sünnituspuhkuse alguseks pean end töötamise registrist (oma firmas) kustutama ning ei tohi mitte kuidagi ettevõtlusega tegeleda või piisab sellest, et ma ei maksa endale lihtsalt sel perioodil juhatuse liikme tasu ning töötamise registris midagi ei muuda? Kuidas oleks õigem, et mitte jääda ilma dekreedirahadest?

* Rasedus-sünnituspuhkusele jään põhitöökohas; kuid oma firma alt saan natuke juurde teenida.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!