Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
kaks emakat
 
ma 01. august 2007, kl 15.53
sain teada, et mul on kaks emakat, mis töötavad võrdväärselt.
arsti sõnul ei ole see midagi ülemõistuse ja naised sünnitavad nii nagu kõik teised. kas kellegil on sellega kogemusi?
 
lohekas 01. august 2007, kl 17.38
...ma võin muidugi eksida, aga... kas pole mitte tegemist KAHESARVILISE emakaga? (mitte KAHE emakaga) Pole küll kuulnud, et kellelgi on olnud KAKS emakat...
Ja kui on tegu kahesarvlise emakaga (mida ma rohkem usun), siis jah - naised on sünnitanud äitsa normaalselt, kui pole just keisrilõikeks muid näidustusi.
 
Hei ! 01. august 2007, kl 17.42
2 emakat ?:O
 
... 01. august 2007, kl 19.50
Minulgi kaks tuttavat sünnitanud kahesarvelise (ehk sadulemakaga) emakaga. Üks 2 nädalat varem, teine aga koguni 6 nädalat enne tähtaega. Lapsed mõlemal ilusad ja terved.

Kaks emakat... vähetõenäoline... Siis arst küll sellise suhtumisega poleks olnud, et 'ah, tavaline asi...'.
 
lola 01. august 2007, kl 21.21
Endal tuttav, kel selgus keisrilõike ajal, et oli kaks emakat ja probleeme aastaid viljastumisega tekitaski emakas, mis polnud viljastumisvõimeline. Läbi ime jäi viljastumisvõimelise emakaga rasedaks ja keisri ajal eemaldati teine emakas. Nüüd laps kahene ja kõik tip-top.
 
autor 02. august 2007, kl 10.57
aga mida sel juhul tähendab kahesarveline emakas? ma ei tea neid med. väljendusi, kuid arst ütles, et on kaks emakat: asetsevad kõrvuti,üks natuke ees ja teine selle taga.Üks onvist nautke väiksem kui teine.
On olnud ka nii arsti sõnul,et on kaks emakat, kaks emakakaela ja kaks tuppe ehk tuppel on vahesein väike.
 
? 02. august 2007, kl 19.23
Emaks polnud viljastumisvõimeline ? No tulge ikka maa peale tagasi, siinsed elanikud on lapsi saanud ikka siis, kui munarakk viljastatakse seemneraku poolt.Et emaks viljastub.....Polegi naljakas, anatoomia tunnid on mõttetud kui nii palju ebateadlikku elementi olemas on...
 
Kristiina 08. august 2019, kl 01.06
Mina sain ka just teada, et mul on 2 emakat ja 2 emakakaela. Ja mul on 2 last olemas. Esimene laps tuli keisriga ja teist korda jäin rasedaks hormoonspiraal Flereega (teise lapse sünnitasin ise). Spiraal sünnitusega välja ei tulnud ja tuli eemaldada hiljem. Spiraal oli vasakus emakas ja rasedus paremas emakas.

Uskumatu, et keegi seda varem tähele ei pannud! Niiet kõik on võimalik.
 
Ema 02. mai 2022, kl 10.55
Minul avastati kunagi ammu tupes vahesein, mille lasin eemaldada. Öeldi, et see eemaldub sûnnitusel. Otsustasin, et sünnitusel küll lisavalusid ei soovi. Opi käigus selgus, et on täisvahesein ja kaks emakat. Üks arst ûtles ka, et pange vaim valmis, et peate kunagi keisriga sûnnitama. Teine arst lohutas, et "rikas naine". :)
Tartus palju aastaid hiljem, kui tulin rasedusega arvele, pidin Tallinnast paberid tooma, sest ei tahetud uskuda, et pigem ikka kahesarveli vms.

Sûnnitasin ise. Öeldi, et see on võimalik tänu sellele, et vahesein on eemaldatud. Lôplik tõde ise sûnnitamise osas selguski sûnnitusel, sest nn anomaaliatega ei tea keegi kunagi, kui palju kôrvalekallet on ja mis täpselt erineb. Rasestumisega mingeid probleeme ei olnud. Kardeti, et ruumi on vähem ja sûnnib varem, aga ei sûndinud.
Ûks vanem ämmakas útles, et mis see siis ära ei ole, et ta teab naist, kellel ühest emakast tuli poisse ja teisest tûdrukuid. :)) Nii et vaateid ja kogemusi on väga erinevaid.
Maailmas on ka teada juhtumeid, kus naine on ühest emakast rase, kui rasestub teisest. Tavalislt pidavat funktsioneerima siiski yks ja üldiselt kuna organism on ûks tervik, ei peaks olema võimalik rasestuda, kui juba oled rase, aga vôta näpust. Mis veel kôik vôimalik on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!