Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Kuidas aru saada et laps luksub kõhus ?
 
merike 21. aprill 2007, kl 18.16
Selline küsimus ongi :) Liigutustest küll saan aru, kuid mismoodi see luksumine neil välja veel näeb?
 
kah emme 21. aprill 2007, kl 18.19
meil on 4 last, aga sellist rumalust(vabanda väga!) pole veel kuulnud:)))) ei tea, miks seda vaja on ja mispärast ta luksuma peab? Issand, anna mõistust....
 
möh 21. aprill 2007, kl 18.22
to: kah emme
mis rumalus see on?

to merike:
mul üks tuttav rääkis ka et tal luksus kõhus, küsisin et kuda aru saab ei oskand ta seleteada kuidagi aga aru pidi saama:)
ma ise samamoodi saan liigutustest ainult aru:)
 
kribi 21. aprill 2007, kl 18.24
to kah emme: tegemist pole mingi rumalusega. täisesti tavaline asi, et laps kõhus luksub.
 
eps 21. aprill 2007, kl 19.08
no luksub jah,aga kuskil lõpu poole ja kui ta luksub saad sellest kindlasti aru,ja mingi rumal jutt see küll ei ole.
 
merka34+ 21. aprill 2007, kl 19.47
ma hakkasin alles paar nädalata tagasi tundma kuidas laps luksub.see nagu luksumine ikka,no ma ei oska seletada.aga jah,te saate sellest ise aru.
 
tütre emme 21. aprill 2007, kl 20.47
Vot luksub ikka küll,mul pisike luksus ikka väga tihti,eriti veel lõpupoole!No kujutage ette,et laps luksub sees,nagu tuksatab või midagi sellist.Minujaoks oli see natuke ebameeldiv tunne,kuna ta luksus ikka väga tihti.Peale sünnitust pisike luksub siiani ja tundub et see ajab ta väga tigedaks.
 
mannike 21. aprill 2007, kl 22.00
pole see rumalus miskit,mul ka teine laps luksus pidevalt kõhus.Just raseduse lõpupoole oli seda eriti tunda,Nüüd luksub ka pidevalt.Esimese lapsega ei pannud tähele küll seda.
 
keegi... 22. aprill 2007, kl 00.53
Jah on ka olemas see kogemus, et laps luksub kõhus. Ja tekkis see raseduse lõpupoole. Nii kahju oli, et alati kui võimalik püüdsin rahulik olla ja silitasin kõhtu. Pärast sündi luksus ka tihti, kui kõht sai täis. Siis võttsin sülle ja silitasin selja pealt. Ning luks jäi peagi järgi. Tunne on kõhus, nagu miski hüppaks. Seda ei oskagi täpselt seletada. Seda peab tundma.
 
Simona 37ndl 22. aprill 2007, kl 01.42

Mul ka viimane kuu on nii moodi luksunud mis kole..pea iga paari tunni tagant. Esimest korda ehmusin kui rytmilist tuksumist k6hus tundsin - ma ei olnud sellisest asjast yldse kuulnud enne, kohe kaebasin arsile ka..kuid see pidavat vaga normaalne olema ja tegelikult hoopis lapse kopse tugevdama. Nyyd viimane sirge ja laps luksub veelgi rohkem - vahel terve k6ht vappub!
 
ic 22. aprill 2007, kl 01.51
kah emme tegi end ikka nii täis praegu,

vahest tasub tarku raamatuid ka lugeda enne kui massiliselt sigima hakkad
 
sille 22. aprill 2007, kl 03.12
to kah emme: kas sa seda oled kuulnud et laps kõhus põialt imeb? ei tea miks seda vaja on???
 
mina ka emme 22. aprill 2007, kl 13.56
to ka emme! no väga loll emme oled ju! mina nt esimese lapse ema ja tean et minu kõhutita puhul oli luksumine nagu rütmiline tuksumine! liigutused on ikka täiesti teistsugused ja neid luksumisega segamnini ajada pole võimalik! ja lõpupoole luksus rohkem ja nüüd see jama ka peale sündi piinamas!
 
kobruleht 22. aprill 2007, kl 15.12
Luksub jah, ja seda tänu lootevee neelamisele. See on selline rütmiline, natuke nagu südame löökidele sarnanev. Aga mind ennast see jubedalt häirib. Kui ise luksun siis ka ju pole selles midagi meeldivat ning lapsest on kahju.
 
Grethen 22. aprill 2007, kl 16.10
Minu plika luksus (raseduse lõpus on seda paremini tunda). Luksuma hakkas tavaliselt õhtuti ja no pea iga õhtu. MInd see häiris, tahtsin tuttu jääda, aga laps ei lasknud. See on ühes tempos põksed. Mina tundisn luksumist kahest kohast korraga, st tundsin luksumisest tekkinud võnget pluss ilmselt ajas ta end iga kord sirgu või krampi- niisiis tundisn paralleelselt näiteks kõhu üla ja ala osas tukseid. Peale sünnitust luksub samamoodi edasi.

Lugesin targast raamatust, et luksumine on ok ja et lapsed ei tunne seda ebameeldivalt.
 
pepe 22. aprill 2007, kl 20.29
Minu kõhuelanik luksub ka pidevalt. On jah ebamugav. Algul oli naljakas, aga pikapeale on tüütama hakanud. Luksus vahepeal 2-3 seeriat päevas ja üks nö seeria kestis u 5 min- oehh, kui väsitav.

Seda on tunda regulaarsete tuksetena kõhus. Nagu laps põrkaks sees :)

to: kah emme- sa mine ja arene enne kui lahmima hakkad. Said ikka aru kui rase olid?
Loogiline, et kui laps kõhus toimetab, näppu imema hakkab ja sellega ka lootevett neelab, siis võib ta ka luksuma hakata.
 
x 22. aprill 2007, kl 21.13
olen kolm last sünnitanud ei ole ükski veel luksunud
 
m 23. aprill 2007, kl 13.47
Kellel luksub, kellel mitte. Minu poiss ka lõpus luksus ikka päääris palju. Ja minu arust on see niisugune tunne, nagu keegi laseks kõhus vastu soolikaid nipsu. Vot, nii naljaks kui see ka pole, oli minul selline tunne...
 
Annely 23. aprill 2007, kl 16.34
Mul hetkel rasedus 36+4 ja mida rohkem lõpupoole asi läheb, seda rohkem ta luksub.
Raseduse alguse poole umbes 3-4 kuul, ma mõtlesin ka, et mis jama need rasedad ajavad.. et mina küll aru ei saa :D Aga ei.. Kuskil 4 kuu poole pealt hakkasin ka ise tundma ja järjest tihedamalt on tal need luksumised olnud. See on selline naljakas tunne.. Noh, et iga hästi natukese aja tagant käib selline nagu liigutuse moodi võpatus. Selle järgi saad aru, et liigutused on tavaliselt ikka tugevamad, aga luksumine on selline õrnem ja tihedamad. Raske seletada, aga küllap sa selle ära tunned ;)
 
anks 38+2 ndl 23. aprill 2007, kl 19.25
Mul praegugi luksub täie hooga. Sõbranna ei teadnud ka sellest midagi ja lasin tal käe kõhule eile panna kui pisike luksus ja tundis vägagi hästi ;)
 
luksumine 28. mai 2017, kl 08.04
Minul luksus laps ka sünnituse algul. Pandi aparaat peale, et jälgida lapse südant, kuid luksumine oli südamelöökide helist üle. Luksumise tihedust olen mõõtnud, u 13-30 korda minutis. Esimene laps ei luksunud, teine ja kolmas luksusid.
 
Natalie 22. veebruar 2024, kl 01.00
Mul ka luksub, see on nagu õrn tuksumine ühe kohapeal ja natuke pikemat aega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!