Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
tahan jääda rasedaks!
 
kruss 16. aprill 2003, kl 16.34
... aga pole veel õnnestunud. tablette ei söö juba sügisest saati ja loen päevi hoolega, et millal see kõik see parem aeg oleks ... aga ei miskit :(
on ehk miskit soovitust (peale seksi enda), mis võiks kaasa aidata rasetumisele... nu arstitädid ütlevad et oota ja toimeta ja kui aasta möödas siis hakkavad uurima mis ja kuidas..
 
Lili 16. aprill 2003, kl 16.50
Tablette pole kunagi söönud, kaks aastat tagasi oli emakaväline rasedus ja arstid lohutavad siiani, et tõsiseid probleeme ei ole! Esimesel aasta jooksul jäävad rasedaks 60% naistest (nii need arstid väidavad). Olen pidevalt nõudnud uuringuid jne. Oodake - on ainuke vastus. Ma olen juba kolmkümmend, mida mul veel oodata on? Nüüd võtan asja täiesti rahulikult - päevi ei loe, paaniliselt lapse saamisest ei mõtle. Eks näis kas elul mulle ka üllatusi on.
 
Minn 16. aprill 2003, kl 16.59
Ära tee sellest endale kinnisideed- nii mitmedki on rasedaks jäänud peale seda kui n.ö. lootus on kadunud ja enam rasestumise peale ei mõelda.
Segane jutt, aga ehk said mõttest aru?
 
tuisu 16. aprill 2003, kl 18.41
Võta vabalt, ära mõtle sellele.
Ise üritasin 1,5 aastat ja tulemus oli 0.
Siis võtsin kätte, ajasin selle kinnisidee endal peast
välja ja naksti olin rase:) Ja seda veel sel kuul kui
olin ainult korra vahekorras!!! No juhtus nii:)
 
kiku 17. aprill 2003, kl 09.34
Mul on täpselt vastupidi, hirm jääda rasedaks. Esimene laps oli planeeritud, teised kaks tulid ise ja olid tehtud sellistel aegadel, millal neid poleks teoreetiliselt kuidagi saaanud teha.
 
kruss 17. aprill 2003, kl 09.39
ma püüangi asja vabalt võtta.. aga tahmine on nii suur ja pahaaimamatult kogu aeg mõtlen selle peale... ja pabistan ka, et äkki ei saagi last kuigi arst tegi igasugu proove ja ütles, et kõik korras... oeh .. eks ma püüan olla rahulik siis, nii kuis suudan.. aitäh vastanuile :) päikest teile
 
eve 17. aprill 2003, kl 10.42
Mina ei jäänud rasedaks 10 aastat.Mul pole ühte munasarja ja on pidevalt küll tsüst küll müoom mida ära lõigata jälle. Ja tänu sellele arstid mind ei uurinudki vaid saatsid kohe kunstliku viljastamisele.Aga siis pakkus ema mul proovida Golden'i E-vitamiini ,mis pidi aitama ka naisi kellel on raskusi rasestumisega.Ema ostis 3 kuu jagu ja kõik see aeg ,mis ma neid sõin oli mul mens.Lõpuks ma tüdinesein mensest ja jätsin järgi umbes 2 kuu pärast. Ja siis jäi mul järsku mens ära ,kohe kuu pärast seda kui lõpetasin vitamiinide võtmise.Ja rasedus test oli positiivne.Kahjuks suri loode 16-ndal nädalal aga praegu on mul 3-aastane poeg ja kõhus kasvamas juba 20 nädalat teine tita.Ja pärast seda pean ma ise hoidma,et rasedaks ei jää. Nii et mina soovitan seda proovida.
Jõudu!
 
Piretta X 17. aprill 2003, kl 12.51
Mul on moment sama probleem. Eelmisest sünnitusest on 13 aastat.
Tegelen moment enda täieliku uurimisega. Kahe aasta sees ei ole õnnestunud rasestuda.
Saatsingi mehe hoopis esimeseks arsti juurde. Lihtsam on uurida, et kas tal need spermatusoidid on ikka elus. No tulemus oli rahuldav ( tegelikult piisab ju ühest:))
Niisiis kontrolli kas sa loed omi päevi ikka õigesti. Päevade algamise esimesest päevast ikka alustatakse tsükli arvutamist. Nö ohtlikud päevad on 28-29 päevase tsükli puhul üldjuhul 11-14 päeva paikku. Täpsema hetke saamiseks osta poest ovulatsiooni tester ( maksab küll sigapalju aga on hea) ise lähen täna ostma. Pakis pidi olema 5 tk testi tikkusid. Kui on positiivne siis 24 tunni sees andke minna nii mitu korda kui jaksate.

Mulle ütles ka arst, et ära stressi. Muide 11-12 päeva paikku on ultrahäälega näha kas sul üldse munarakud on olemas. Siis munasarjad võivad olla aga ei tooda rakke. Järgmine samm on selgitada, et kas ovulatsioon toimub. Ultraga on täpselt näha ka kasvajad ja küstad ja põletikud.

Kui sul on vähegi rahaliselt võimalik siis tee see asi läbi.Saad teada vähemalt , et kas sul on kõik ok ja siis on parem üritada.
Veel on võimalik, et sul on munajuhad umbes, neid on võimalik lahti puhuda kuuldavasti.
Vereanalüüsidest päevade tsukli 2-3 päev ja 28 päev nähakse ka kas eritub teatud aineid mis on vaja või ei.

Edu sulle.
 
Tibi 17. aprill 2003, kl 15.22
Ära nüüd naerma hakka aga mu õde rääkis,et üks tema töökaaslane ei jäänud ka mitte kuidagi rasedaks(proovis ka igasugu tablette ja viise)ning kui oli möödas aasta aega ja lõpuks tal see õnnestus siis õde küsis,et kuidas see siis juhtus ning naine vastas,et pärast vahekorda pani ta jalad seinale mingiks ajaks:)
 
nipi 17. aprill 2003, kl 16.10
See jalad seinapeale pole mingi nali. See on viljakusspetsialistide poolt tõsiselt soovitatav toiming. Ise toimisin ka samal moel ja nüüdseks olen lapseootel kuskil kuuendat nädalat.
Ka mina üritasin ligi aasta enne kui lõpuks õnnestus. Need kahtlused mis mind sel ajal närisid tahtsid hinge seest ära süüa. Soovitus sama mis teistelgi, proovi kuni õnnestub, kuid see ei tohi muutuda kinnisideeks. Võib rikkuda suhte partneriga. Kellele meeldiks olla pelgalt spermapank? Kannatust ja veelkord kannatust.
Ja proovi mitte mõelda masendavaid mõtteid!
 
kruss 17. aprill 2003, kl 16.43
aitäh. piretta. panene sinu jagatu kõrva taha.. päevi loen kogu aeg.. või tegelt pole vaja nagu eriti lugedagi.. käivad nii korrapäraselt et selle järgi võiks kella õigeks panna lausa kellaajalise täpsusega. nu kas ma arvutan õigesti et 28 päeva ja siis 14. päeval see kõik see parem päev peaks olema.?
peaks ostma jah selle ovulotsiooni testri.. selline nimi ongi kohe jah?
arti juures käisin juba ja nad olid silmanähtavalt õnnelikud et ma käisin uurimas nende juures... jäi mulje nagu arsti juurde minnakse ainult hädadega.. et niisama kontrollis nagu ei käida eriti.. nad olid nii rõõmsad seal ja läksid elevile sellest kui ma ütlesin et tulin kontrolli ja et tahan emmeks saada.. .. see selleks.. igal juhul arst soovis jõudu ja ütles, et kõik korras on.. ja selle e-vitamiini jutu peale peaks vist ka mõtlema...
 
kruss 17. aprill 2003, kl 16.44
.....ja veel.. et nagu ma aru saan.. rahu ainult rahu ja siis peaks juba suur eeldus loodud olema.. oeh.. ma üritan väga rahulikuks jääda. :)
 
tots 17. aprill 2003, kl 19.10
Kui oled proovinud ainult mõned kuud, siis ära murra. Ma ei tea kui emotsionaalne inimene sa oled, aga minul oli probleem psühholoogiline. Mitte et ma hull oleks, aga muutusin kärsituks kui ümber kõik parimad sõbrannad sigisid ja mina ainult ootasin ja proovisin. Üks sõbranna soovitas e-vitamiini kuur läbi teha. Mina proovisin multi tabsi tablette, kus on foolhape sees. Võid niisama foolhappe kuuri teha. Ja muidugi aitab kui proovid mitte nii väga proovida ja stressata. Puhkusereisil on nii mõnedki rasedaks jäänud:). Mina olin tegelt ka kodus puhkusel ja siis veel haiguslehel külmetusega.
 
miila 17. aprill 2003, kl 19.29
kui vanad või noored te siis ka olete? ma olen ka ise mõelnud titesaamise peale. muidugi on ka igasugused kõhklused ja kahtlused aga mees on väga tore ja armas ja võiks ju...tahaks ju...:)
ja e-vitamiini juttu pole kuulnud kuid see jalgade asend on küll teada-tuntud hea võte läbi aegade olnud :)

edu!
 
Mini 17. aprill 2003, kl 19.39
Mina olen söönud pille ligi 6 aastat, viimased 2 aastat mitte. kasutasime teisi kaitsevahendeid. Ma mõtlesin ka, et kui ühel hetkel saan endale last lubada (see oli ette teada aeg), siis kindlasti tahan mis kole ja seega ei õnnestu.
Aga võta näpust, juba teisel kuul õnnestus ja ma ei olnud kindlasti mitte neil "ohtlikel" päevadel vahekorras ning mu tsükkel oli kui kellavärk.
Nii et mine sa võta kinni kus see tõde ja õigus on.
Igatahes head katsetamist teile kõigile!
 
Karine 18. aprill 2003, kl 14.09
Mina pole kuulnudki ei E-vitamiinist kui ka jalgade asetamisest seinale,nii et sain siit kohe palju kasulikku teada.Ise olen proovinud alles vähe aega,seega pole põhjust veel vist muretsemideks? Kui palju aega siis loetakse normaalseks?
 
Kristina 18. aprill 2003, kl 14.37
Minulgi oli tungiv soov pisibeebit saada, jätsin tablettide söömise oktoobris. Siis edasi toimetasime nii kuidas juhtus (kui tõtt öelda), kaitsevahendit kasutasime nö. ohtlikel päevadel. AGA mis ime! Me ootame oma esimest tibukest ja läheme teda 5. mail ultrahelist vaatama. Niisiis võttis see tablettide järelmõju kui selline aega ca. 5 kuud. Nüüd aga on mul viies rasedusnädal ja olen väga õnnelik.
 
kruss 18. aprill 2003, kl 16.22
to: karine
minul ütles arstitädi et kui aasta jooksul ei ole korduvatest katsumustest hoolimata rasedaks jäänud, et siis hakatakse uurima mis ja kuidas täpsemalt asjalood on.

to: miila
vanust on minul 28, paras vanus juba emmeks saada :)
 
Kati 18. aprill 2003, kl 17.07
Olen uks samasugune, kes uritab rasedaks jaada. Katsun rahulikuks jaada aga ega see kerge pole kui minu tunduvalt noorem ode ootab juba titat ning nn tooonnetus nagu ta abikaasa naerab. Ema kogemused on, et isegi aasta pole veel midagi sest nemad isaga proovisid just niikaua mu ode (mina arvasin, et plaanitud, sest meie sunnad on 1 paevase vahega). Mu sugulased proovsid oma teist vosu ka kaua ning stressasid selleparast. Lopuks keegi tark soovitas, et proovigu vannis. Ruumi on kull natuke vahem aga soe vesi votab stressi maha ning nii ka juhtus - korra vannis ning oligi tehtud. Nii, et kannatust, ainult kannatust nagu utles Karlson katuselt.
 
Piretta X 19. aprill 2003, kl 21.33
Said minust enam vähem öieti aru. Endal on mul momnet täpselt 14 päev aga ovulatsiooni tester näitas siiski nagu poleks veel päris öige aeg käsil. Ilmselt on see homme ( aga see selgub siis homme). Niisiis on see päris täpne värk. Samas ei pruugi kuuldavasti iga kuu ovulatsiooni päev sama ollagi. Hmm, ise mötlesin, et kalliks läheb see pidev testimine aga asi on seda väärt ka, minu meelest.
Muide paljud siin soovitavad peapeal seismist. Asjas on töetera sees, pidi jah positiivselt möjuma. Ma seisan ka peapeal :))
Tegelikult saab selle värgiga kövasti nalja ka sellest hoolimata, et asi ju ikkagi on niikui, et tösine.

Mu vanaema kunagi rääkis, et tema viljakus olevat old seda sortti, et poleks old vaja kui mehe pukstega mööda tagumikku anda ja asi oleks parlanksis old. No minu mpuhul päris nii ei old aga rasedaks olen ma jäänud sedasi, et ise ka ei tea millal. Aegajalt kasutasime kondoomi aga vahel läks ka ilma ja mingil sellisel ajal olen oma annuse kätte saanudki. Kui arvutama hakata poisi sunnipäevast tagsi, et millal laps siis alguse on saanud siis saabki pead sugada, sest selle arvutuse kohaselt ei ole ma viibinud uldse Eestiski. Tähendab isa ei vöi olla minu mees. Noh aga kuna ma ise tean, et muude meeste vöimalus sells osas langeb ära siis teeme järelduse, et puhast hingest ON vöimalik rasedaks jääda. See oli muidugi nali, poiss on täpselt oma isa nägu aga arvutuses on miskit nihu.
 
nõel 21. aprill 2003, kl 17.34
nii kauakui see on sul kinnisidee - ei jää sa tite ootele. võta asja rahulikult.mul läks 6 kuud aega.lõpuks olid närvid läbi ja läksin arsti juurde. arsti nõuanne tundus tobe - unusta. võtsin siis ette hoopis silma operatsiooni ja sinna ma ei jõudnudki.
see on õige jutt - ära mõtle sellele kogu aeg
 
Stimpy:-) 21. aprill 2003, kl 19.42
Ega viga pea alati sinus(naises)olema,ka mehes võib viga olla,nii et las käib arstil ära-on kindlam!!!
 
Matou 22. aprill 2003, kl 18.34
Hea öelda - unusta. Kui ikka mees öösel tekiall lähedale tuleb, kyll siis kasvõi korraks meelde tuleb. Minul lykkub menss mitu nädalat oedasi, kui LOODAN, et äkki läks õnneks.. Ei ole läinud veel, kahjux.

Ise lõpetasin pillidevõtmise augustis. Yx tuttav lõpetas pillide võtmise, ja sai arstilt seejärel mingi tabletiravi - pillide tagajärjel oli mingi aine organismis puudu. Temal õnnestus pärast ravi. Ise ei julge arstile minna, kui mu tagasi saadavad, et liiga vara tuled, aasta pole õnnestunud, siis tule, noh, siis ilmselt olen kohe väga murtud. Paha kah sellisele suhtumisele koperdada, kui Eestis niigi syndivus madal on.
 
tahan kaa 23. aprill 2003, kl 14.24
olen üpris noor..19...aga juba pea aasta üritanud-ja ei midagi.kõik ümbruses nagu on rasedad või siis alles lapse saanud,ma taahn ka ei tule...mis see arst sis teeb kui aasta jooksul eale üritamist pole rasedaks jäänud?
 
kruss 24. aprill 2003, kl 11.43
to: tahan ka
mulle targemad ütlesid, et arstitädid, siis kui aasta otsa oled proovinud, teevad tõsisemaid uuringuid.. et kõige pealt saadetakse mees uringutele(pidavat odavam olema)ja siis tehakse naisele hormoonaalne uuring (1500 eeki), uuritakse kas ei ole murasarjades ummistusi (2000 eeki). no ühesõnaga odav see uuring ei ole aga tasub ju ära.. hinnad võivad olla umbes.. midagi sellist jäi lihtsalt meelde.
head katsetamist teile kõigile... :) mina ei mõtle enam.. üritan..
 
Hyp 25. aprill 2003, kl 10.04
Mina saan 2 kuu pärast 20 ja sama aegselt täitub ka aasta pulmadest.Oleme abikaasaga vabsjee igasuguseid trikke teinud aga last ei kuskilt.Kondoomi pole temaga kunagi kasutanudki-spiraali pole oma silmaga näinudki ja tablette ka mitte.
Isegi Loitsukeller'ist käisin mingeid imetablette ostmas,aga ei midagi.Igatahes nüüdseks olen lootuse kaotanud ja suurest vihast enam ei tahagi-vähemalt nii üritan endale sisendada.
Aga viimasel ajal on mingi beebibuum lahti läinud ja kõik kes tegelikult last ei tahtnudki on nüüd juba saanud või ootel.

Ebaõiglane!
 
Noor ema 25. aprill 2003, kl 16.55
No 19-20 on ikka natuke vara veel lapse puudumise pärast muretseda. Elage, õppige, reisige, lastega pole see enam nii lihtne.
 
kati 26. aprill 2003, kl 18.58
olen kaks aastat juba last tahtnud aga siiamaani pole saanun.arstide sõnul on kõik korras,aga millegi pärast pole ma rasedaks jäänud.muidugi oli mul vahepeal tsüst ka aga sellest sain ma lahti.nüüd on mul nadal päevad hilinend ning tegin täna testi,kuid see ei näidand midagi.nüüd olen mustas masenduses ja lootus on täielikult kadunud........
 
Pia 26. aprill 2003, kl 21.17
Aga lisaks peab teadma ka seda, et naisel võib aasta jooksul olla kuni neli tsüklit, kus ovulatsiooni ei toimu. See ei pea tähendama veel et tervisega midagi korras ei ole, see oleneb lihtsalt naise närvikavast ja miljonist muust faktorist, miks ovulatsiooni ei toimu. Üheks tunnuseks, et ovulatsiooni pole on see, et vereeritus päevade ajal on väiksem kui tavaliselt ja päevad lõpevad varem kui harilikult. Endal oli sama lugu. Kolmel kuul ei olnudki teoreetiliselt võimalik rasestuda. Ostsin ka algul neid ovulatsiooniteste, aga siis lõpetasin selle asja nende kalli hinna pärast ära. Teisel kuul peale ovulatsioonitestide kasutamise lõpetamist jäin rasedaks. Nüüd on käimas juba 20 nädal. Kerge on öelda küll, et ei tohi paanitseda, aga tegelikult see vist tõesti mõjub kõige paremini.
 
KA TITE SOOVIGA 27. aprill 2003, kl 17.40
Aga proovi vötta puhkust ja söitke mehega kuhugi lahedasse kohta ja proovi möneks ajaks tite mötteid mitte mölgutada.Äkki aitab keskonna vahetus ja tagsi tulete juba kolmekesi...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!