Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
õnnetu
 
pille 04. oktoober 2003, kl 12.20
Tahtsime väga last saada(mees eriti),nüüd siis olen rase ja peaksime nagu õnnelikud olema.Aga mu mees on otsustanud,et alkohol on tema jaoks palju olulisem kui mina ja pisike.Muudkui lubab,et kõik muutub,aga ei muutu ju.Tundub,et kainena hoolib ja armastab,aga nii kui tilga saab,kaob ka armastus.Siis olen ma maailma halvim inimene ja ta tahab must lahti saada ja kahtlustab,et polegi tema laps jne.See käitumine on jube.Kogu vastutus lasub minu õlul.Kas keegi on sarnases olukorras olnud,kuidas talitasite?
 
n ..ehk nüüd siis n31 04. oktoober 2003, kl 13.22
to pille

Olin täpselt samas olukorras 12 aastat tagasi,loomulikult uskusin,et saan kõike muuta.Aga ainult hullemaks läks ja ei läinudki palju aega mööda,kui läksid käed ka käiku.Alkoholi tarbimine suurtes kogustes hävitab täielikult inimese närvisüsteemi ja lõpuks ei jaga ta ise ka ,mida teeb.Mina jooksin ka arstide vahet ja psühhiaatri jutul.Mida aega edasi,hakkas mulle tunduma,et lapse pärast pole mõtet sellist olukorda kannatada.See ei muutu kunagi.Nüüd Sa lihtsalt oled veel kindlamalt tal peos ja ta võib teha,mida ainult soovib.Mina Sinu asemel jätaks lapse alles,aga mehe juurest läheks ära.Esialgu ajutiseks,sest kui hoolib,küll siis midagi ette ka võtab.Kuigi on ka kogemus olemas,et see ettevõtminegi on ajutine.Nii kaua,kui tema endal alkoholismi ei tunnista ja ravile ei lähe,nii kaua pole temast ei Sulle meest ega lapsele isa.
 
rubi 04. oktoober 2003, kl 23.31
yep pille... ega sul kergemaks nii l2he. nagu eelminegi r22kija ytles, kui armastab, siis l2heb ravile. tavaliselt ei muutu midagi v6i hakkab p2rast j2lle otsast peale. aga alati on erandeid ja meie arvame alati, et see erand olukord ongi meil. v6ibki olla ja proovida v6id, aga praegu kyll oleks sulle endale ja lapsele samuti parem, kui kuhugi mujale l2heksid. eks siis on mehe kord n2idata, mis "mastist" ta tehtud on.
 
Kurb 05. oktoober 2003, kl 16.12
Sinu kirja lugedes, tundus mulle nagu oleksin selle kirja ise kirjutanud. minu nimi ka Pille. Mul ka mees kahtlustab, et see polegi tema laps. See on väga solvav. Mul on 2 kuud sünnituseni jäänud ja miskipärast ma pole õnnelik enam. Nimelt mu mees ähvardab juba mitmendat korda mind maha jätta. Nüüdki ütles, et kolib 15 okt välja. Nüüd , kus ma just dekreeti jäin ja sissetulekut pole, oma kodu ei ole (üürikas), vanemaid ei ole. Just purjus peaga ta alati kõiges süüdistab mind. Elu isu on ära kadunud.
 
malle 05. oktoober 2003, kl 18.02
kuule, kurb, kirjutad, et sul pole sissetulekut. dekreedirahad sa ju said. pane see raha kõrvale. mehele ütle, et näe, ostsin seda ja seda, ongi otsas. kui ta tõesti läheb, on sul, millega emapalgani välja vedada. ise olen ostnud lapsele enamus asju kaltsukast. lapsel on ju ükskõik, on ta riided stockmanist või kaltsukast ostetud. pane kõrvale, ütlen ma sulle!
 
brita 05. oktoober 2003, kl 22.31
issand, kui jube nii voib olla elada. endal alles rasedus algus faasis, kuid oleme mehega vaga onnelikud. ta ikka hoiab mind ja kuulab mu muresid jne.. vahest, kui veidi porisen, siis utleb, et ise sa tahtsid seda lst, pead nuud need kohuvalud ja iiveldused ara kannatama. ma loomulikult saan sellest aru, kuid ega see olemist kergemaks tee. samas mees ikka votab kaissu ja kallistab ja teeb asju ette-taha ara.
kui aga mees jooks, ei oleks vist uldse lapse saamisele motlenudki, tunnend ikka uksi vaga ebakindlalt ja kui mees 100% toetamas poleks, ei saaks uksi kull kuidagi hakkama. aga eestis vist ja see emapalk ju tulekul. pane voimalikult palju rahast korvale, mis dekreedist said, sellega elad ehk sunnituseni ara.lapsele kulub ka esimestel kuudel vaid mahkmete raha, saab ju odavalt ka labi, kui vaid stressiga rinnast piim ei kaoks. joudu sulle ja voitle enda eest! nuud oled sa peagi ema ja pead seda tegema!
 
Põmm 06. oktoober 2003, kl 11.27
Teatasin ka mehele eile et meid saab ühe võrra rohkem olema... Nii õnneliku nägu pole ma jupp aeg anäinud. Hommikul selle asemel et tavapäraselt mult hommikukohvi tellida, pandi mulle tekk peale ja kästi (mitte soovitati) :) puhata ja ennast hoida. Loodan et ka sinu mehele tuleb mõistus koju. Ehk ta praegu püüab kuidagi oma mõtteid reastada, kahjuks aga valede vahendite abiga... :(
Tõepoolest paki asjad, kuidas reageerib ta siis kui näeb su pakitud kotte? Kui vaja mine, mõneks ajaks. Tal on palju kaotada! Kui ta siis ei pane asju paika, siis saad ka üksi hakkama! Vähemalt püüa mitte masendusse sattuda!
 
elutarkus!? 06. oktoober 2003, kl 13.17
kallis pille, ma ei tea, kui vana sina oled, aga 24-lt elasin sarnase situatsiooni üle, aga mul vedas vähemalt ses osas, et mees kahtlustas mind enne, kui ma rase polnudki veel. ja jõi samuti. piisavad signaalid, et elu üle tõsiselt järgi mõelda, mida ma ka tegin ja ta mõni aeg hiljem lihtsalt maha jätsin. just sellepärast, et ma ei tahtnud alkohoolikut oma lapsele isaks. sul pole aga enam valikuid. kui ta su suhtes vägivaldne pole ja lausa iga nädal ei joo, siis mina küll kohe ei soovita minema minna nagu eelkõnelejad. pead ikka lapse nimel üritama mõistusega olukorda lahendada. kui ta muidu on töökas ja hea inimene, siis võid ju üle elada mõned tema purjutamised. ära lähene asjadele emotsioonidega, vaid kainelt. tee veel mis teha annab. kui ta päris jota ikka pole, siis võib veel asjast asja saada, seda pead aga ise tunnetama ja mõtlema palju sa teda armastad. tavaliselt, kui mehed kahtlustavad, et pole sinu laps vms, siis pole nad truud olnud, vähemalt minul oli tookord nii, nagu hiljem selgus.
 
pille 07. oktoober 2003, kl 18.19
Olen 21 saamas.Kusjuures lõpetan kevadel veel kooli,endal mingit sissetulekut seega ei ole.Ja kui enne olid ta joomised 1-2 päeva pikad,siis just tänasega on juba kokku 5 päeva ja ta pole koju jõudnudki.Ainult minu telefoniarve on mitmekordistunud.Üks nipp on mul veel varuks kui see ei aita,lähen lihtsalt lolliks,sest tunnen,et olen vaimselt tühjaks imetud.
 
Lexus 08. oktoober 2003, kl 12.25
Pille!
Sa saad hakkama! Mu sõbranna mees tahtis kaa nii hirmsasti last ja lõpuks nad selle said. Siis aga ei teinud meest naisest üldse enam välja. Sõbranna elab nüüd vanemate juures, mehega ei suhtle ja saab vägagi hästi hakkama. Arvan, et sulgi sellised arusaajad vanemad, ega ükski ema ei saada oma tütart minema, sellises olukorras. Ja kuna sa koolis veel õppid, äkki saad õppelaenu võtta, sellega ju päris kaua aega tagasi maksta. Jäta see mees sinnapaika, tõesti ei usu, et ta muutuma hakkab. Ja mingit kindlust sa temalt ka ei saa. Ole tubli, ja saad üksi ka hakkama.
 
elutarkus 09. oktoober 2003, kl 11.41
Pillekene, kerge on soovitada, et ära tee temast välja ja ära mine lolliks, aga mul on kahel sõbrannal nii juhtunud, et algul mees väga tahab last, aga kui viimased kuud lapseootamist, siis mees nagu ära vahetatud ja kumbki neist enam nende meestega koos pole, sest mehed jätsid neid maha, juba enne sünnitamist. mida nad valesti tegid minu arust oli see, et nad meest paaniliselt jälitasid. mehel kasvab siis vastikustunne, tal on kohale jõudnud, et sa 100% sõltud temast. kui sus lolliks minemise asemel oleks nii palju tugevust, et laseksid tal rahulikult olla ja aru saada, mis toimub! ole omaette ja pühendu lapsele. endiselt ei soovita ma sul minema minna lihtsalt, vanemad ei asenda kunagi su lapsele isa. pead lootma seni kuni lootust on, aga see tähendab kannatlikku meelt ja kavalust. tee ennast ilusaks ja ära mõtle sellele mehele nii palju, vaid lapsele. küll kõik laheneb, kui mehele ka veidi ruumi annad, kõik mehed pole ju ideaalsed. ainult sina suudad otsustada, kas ta on lootusetu joodik või vajab ta lihtsalt veidi aega. võib olla ta tahab võtta veel elult mis võtta annab. igastahes soovitan keep cool ja ära kiirusta minema minemisega. pikka meelt mehega! seda on muide igasuguse mehega vaja, ka karskalsega, küll muude asjade jaoks. pea vastu ja ära lolliks selle asja pärast küll mine! lõpetad kooli, leiad töö ja küll elu teeb omad korrektuurid. muidugi kui sul on arusaajad vanemad, võiks nemad sind praegu tõesti meie asemel hoopis toetada ja lohutada.
 
looduseuurija 10. oktoober 2003, kl 15.52
Pille, katsu omal jõul kuidagi toime tulla. tolle mehega pole sul midagi peale hakata, saati ta veel alkoholilemb on. las minna! karta aga on, et ta ei lähe sul kusagile- kui laps sündinud on, istub veel täiega pähe. olen olnud sarnases olukorras lapsena. minu isa oli olnud niikaua enamvähem okei, kuni mina sündisin. siis oli ta emale otsesõnu öelnud: kuhu sul ikka minna, tirts sabas. ja hakkas peale, tõeline õudus... Pille, kui sul on koht kuhu minna ja tuge saada, kasuta võimalust.
 
Helenaator 04. juuni 2022, kl 19.57
Kõige õigem on mehega, kes tarbib liialt alkoholi üldse mitte kokku puutuda. Ma ei saa üldse aru, kuidas sain nii loll ja naiivne olla, et sellist asja teist korda oma elus tegin. Sest alguses, mul ei olnudki selle mehe vastu midagi. Ja siis leidsin järsku, et olen sunnitud. Kõik hädaldasid mu mehe pärast. Üks ütles, et vaata, et haiget ei tee. Ja tema hakkas kohe rääkima, et mu elu on läbi, kui kõik on läbi.


Natuke siis suhtes see elu läbi osa vaibus...

Siis jäin rasedaks, ja ennäe imet...mees, kes tahtis isaks saada...eeldaks, et on jõhralt toeks ka.

Lõpuks siis leppisin selle kõigega, sest oli tekkinud suur armastus, hirmud jne...rase ka ju.


Kuid tegelikult ma ei pea õigeks, kuidas ta on tõuganud mind. Vabandusega, et pidid ju abordi tegema, sest nädala sees oli iga päev kangest alkoholist täis. Siis lõi patsutamisema vastu perset, lihtsalt tugevalt. Ta sõbrad peavad seda jumala õigeks. Sest väidetavalt ta ju nii armastab mind. Kogu aeg räägib minust.

Siis tuli ja tõukas mind lapse ees.

Sõimanud ropusti laste ees. Ja seda kõike väidetavalt suurest armastusest.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!