Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
tüdruk 12
 
kui päevad algavad 29. märts 2004, kl 22.53
Ma ei kuulu vist küll selle teema alla päris hästi, aga otsustasin kirjutada, sest noorte foorumis leiab ainult rumalaid kommentaare. Palun vabandust.
Olen 12-aastane tüdruk. Minu pinginaabril algasid päevad mõni kuu tagasi ja nüüd ta enam muust eriti ei räägigi. Iga päev pean kuulma, kui tähtis see ikka on et päevad käivad ja samas räägib ta ka kui vastik see on. Ütleb, et kõht valutab ja et väga ebamugav on sidemega käia, ei saa iga kord trennis käia sest pärast trenni ei saa koos teistega dushi all käia. Minul on tekkinud juba väike hirm nende päevade ees; ega see vist küll meeldiv ei ole, et verd jookseb. Ja kui veel valus ka on. Ei kujuta hästi ette. Kuidas teil oli, kui päevad algasid? Kas see on väga ebameeldiv?
 
21 30. märts 2004, kl 00.27
See oli nii ammu:) Ma olin 11 kui päevad hakkasid. Teadsin küll, et kunagi hakkavad, aga et nii vara... Olin jube kohkunud. Alguses kasutasin sidemeid. Aga mulle ei meeldi mingi krõbisev märg asi püksis ringi käia. Siis käis meil koolis mingi tampaxi- tutvustus-tädi tampoonidest rääkimas. Hullult norm asjad on. Äragi võib unustada, et päevad on. Kasvõi ujumas võib käia. Teen siin reklaami... Ole tubli!
 
roossa 30. märts 2004, kl 10.10
ei ole asi nii hull midagi. Kõhuvalu on ainult esimestel päevadel, kui sedagi on. Organismid on nii erinevad.
 
alexia 30. märts 2004, kl 11.12
Ära muretse. Kõigil ei ole valusid. Ja eks see natuke ebameeldiv ole. Kui sa aga ennast puhatana hoiad ja ei mõtle sellest kogu aeg, siis ei olegi asi nii hull. Tampoonid on olemas ka noortele tüdrukutele. Ja sporti saab ikka teha. Võibolla ujumas ei ole soovitav käia.
Ole tubli ja ära karda. See, et päevad hakkavad, tähendab ka seda, et kunagi võid sa emaks saada. Vaata asju rõõmsamates värvides.
Edu sulle.
 
nibin 30. märts 2004, kl 12.14
Kõigil ei ole kõhuvalu ja kui isegi on, siis võib alati valuvaigistit võtta. Ja mina olin küll õnnelik, kui mul päevad algasid, tundsin ennast naisena. Tänapäeval on hügieenitarbed väga kvaliteetsed ja firmad, kes pakuvad "Libress'i" ja "Allways'i", töötavadki selleks, et meile mugavust pakkuda need päevad võimalikult vähem ebameeldivaks muuta. esimesed päevad ei ole tavaliselt vererohked, lihtsalt nati määrib.
 
Viriseja 30. märts 2004, kl 12.18
Tampax on jube!!!! Aga O.B. on väga viisakas ja normaalne, tõesti ei saa aru kas päevi obn või mitte
 
njaa 30. märts 2004, kl 15.38
pole neis päevades hullu midagi. mul algasid, kui olin 14. ehmatus oli tol korral küll suur- olin parajasti klassivenna matustel ja ei saanud täpselt aru, mis värk on.
 
shs 30. märts 2004, kl 16.40
100% nõustun Virisejaga
 
ggg 30. märts 2004, kl 16.47
kõhuvalu võib olla veidike all pool naba, mõnel tuhm mõnel tugevam, sa tead, kus munasarjad asuvad, just seal piirkonnas tavaliselt kummaline tunne ongi. Endal algasid päevad 14 ja käisin ka trennis, kui päevad algasid, siis esimesed paar kolm päeva tavaliselt vältisin suurt kehalist koormust ja just nagu ütlesid, ei saa dushi alla minna teistega, see on endale ja ka kaaslastele ebamugav. Minu algusajal 93a-l, olid jubedad koledad lahmakad sidemed, tean, et osad tegid siis ise marlist ja vatist õhemad......praegune tase on aga mega hea, ise kasutan tampoone ja pesukaitset samaaegselt, hea mugav, kuid pea meeles ükski side ega tampoon ei tohi üle nelja tunni all olla......hakkab haisema, võimalusel tuleb ikka vahetada paari kolme tunni tagant...eks ole erandeid. Ujuma algul ei soovita minna, parem tasub eelnevalt veidi olukorraga harjuda ja siis kui juba mugavused saavutatud edasi tegutseda.........see tuleb meil naistel ära kannatada ja lihtsalt lepitavks kehale teha, igal ühel omad nõksud, hea kui sõbrannadega arutada saate, mina ka sain, nii saab paremaid nippe ja teavet
 
Kleo 30. märts 2004, kl 19.27
Mina olin 14, kui päevad algasid, algul polnud vererohked, aga poole aasta möödudes muutusid nad vererohketeks ning siis segas küll ja siis süütuna ei suutnud ma endale kuidagi tampooni ka sisse panna, sest ei läinud... peale süütuse kaotamist lõpuks sain hakkama. Päevade valusid algul ei olnud, aga kui hakkasin suguelu elama, siis hakkasid päevade valud oi-oi-oi millised. Nii et iga organism on väga erinev! Nüüd olen rase ja loodan, et peale sünnitust kaovad mu päevade valud, nagu mu emalgi siis kadusid. Ära karda ega muretse seepärast! Asi on loomulik ja vajab alguses harjumist
 
Katja 30. märts 2004, kl 23.32
Olin 11 siis kui päevad hakkasid.Koolis kõht valutas ja siis kui koju jõudsin avastasin, et olen nüüd neiu)Ehmatasin ära, vaatamata sellele, et mul on 2 õde))See ei ole nii vastik kui sa arvad, lihtsalt sinu sõbrannal on uhkusetunne, sest tal hakkasid päevad sinust varem))Ole tubli ja ära sa midagi karda)))
 
katriin 31. märts 2004, kl 12.51
olin juba peaaegu 16, kui päevad hakkasid...ehmund ka ei olnud, sest teoreetiliselt olin asjaga kursis...väga hea oli ikka, muidu oleks pool lapsepõlve nende lappide ja muu säärasega mässamise nahka läinud... kõik inimesed on ju erinevad ning valud ja muu selline individuaalne... mul enne päevi kerged kõhuvalud...ning esimesel päeval kipub süda pahaks minema...ning kõhuvalud mitte väga tugevad...elab ka tabletita üle...aga mu õde on täitsa surnud esimesel päeval...niiet oota oota...mina pigem oleksin rõõmus, kui nii noorelt päevi pole... ei ole nüüd asi, millega eputamas käia...aga häbiasi ka mitte!
 
Kristy 04. aprill 2004, kl 12.10
Olen ka 14 a ja ootan ise ka päevade algust,mõnel on küll klassist juba 11 a alanud ja ka kõik vaatavad imelikult minu peale,et mul veel manstruatsiooni pole.On see normaalne,et igal naisel algab see erineval ajal või on minuga midagi viltu?
 
Cs 11. aprill 2004, kl 20.00
On, on normaalne. Mul algasid ka 14-aastasena. Kui pole 18-aastaseks alanud, siis on midagi viltu. Nagu siin on öeldud - erinevad organismid.

Muuseas (Cs mudib oma valutavat selga) - menstrueerimine on kõvasti ülehinnatud elamus ;)
 
maris 03. september 2012, kl 17.41
hei, mina olen 12, ja mu päevad just algasid, mul on väga õrn valu kõhus, aga ebamugav on sellega, kipub aluspükstest välja paistma, noh ääred, ja ma tahaks nüüd teada, milliseid soovitate teie minu vanuses inimesele?
 
heixa 03. september 2012, kl 21.12
Mina olin 16,5.
 
eh 04. september 2012, kl 18.35
Mul algas 13 aastaselt ja oi siis oli hull lugu, verd tuli lahinal ja veel vereklombid ka..uh aga verest tühjaks ei jooksnud mida hirmsasti kartsin :D :D
 
20 07. september 2012, kl 13.58
12 või 13 olin, ei mäletagi. Esimene kord oli nii, et kaks päeva vaikselt määris natuke, mille jaoks käisime emaga sidemeid ostmas jne, ja siis lõppes nagu ära. Läksin järgmine päev sõbranna sünnipäevale ja oi kuidas siis hakkas lahmama, pold midagi kaasas ka. Sai enamus sünnipäeva hunnik vetsupaberit pükstes nurgas istutud :D Aga minu päevad on sellised valutud, natuke teistmoodi tunne on küll, otseselt mitte ebamugav, lihtsalt päevade tunne. Kolm tampooni päeval ja öösel mitte midagi, sest pikkali olles mul ei tule midagi (aga hommikul peab vutt-vutt vetsu jooksma) Ühesõnaga mind nad ei häiri pea üldse, viimaste aastatega on pigem see, et jess pole rase.
 
13 07. mai 2013, kl 17.24
Olin 11 kui esimesed päevad hakkasid.Väga ebamugav oli käia sidemega, koguaeg krõbiseb seal.Kannan praegu pehmemaid sidemeid, mis ei krõbise niiväga.Aga tampooni ma küll sisse ei saa. Olen proovinud küll aga valus on.Ma olen 13 ja verd tuleb nagu ma ei tea mida.Koolis ei julge siis ka eriti sõna võtta ja püsti tõusta, sest arvan, et tuli läbi.Neil eriti veab, kellel pole veel pahasid päevi olnud, kuna need on vastikud (nagu 20 kirjutas).Ja neil ka tegelt veab kellel päevad hiljem hakkavad.
 
21. 07. mai 2013, kl 20.42
Ma olin 10 aastane, kui päevad algasid. Ei taha teemaalgatajat hirmutada, aga see kõik ongi täiesti individuaalne. Minul nt. kestavad päevad terve nädala ja esimestel päevadel on meeletult halb olla - verd sõnaotseses mõttes voolab, süda on paha, pea käib ringi, kõhus on esimesed kolm päeva nii suur valu, et pean valuvaigisteid peoga sisse ajama. Selletõttu on mul raua tase organismis ka madal, mis tekitab pidevat väsimust ja pidevalt on halb olla. Leevenduseks võtan rauatablette.

Loodan kogu südamest, et teemaalgatajal nii olema ei hakka, aga lohutuseks võin öelda, et kui isegi peaks nii juhtuma, siis sellega harjub pikapeale ära.
 
to 21. 14. detsember 2013, kl 23.58
Mul on täpselt samamoodi kui sul. Aga mul hakkasid ka 10 aastaselt hetkel olen 12.
Ja see valu on ikkka väga jube..
 
10 19. märts 2014, kl 19.24
Mina olen 10 ja ma kardan et koolis teiste nähes hakkavad päevad.Eriti kardan ma seda esimest korda
 
ketsuuuu 21. märts 2014, kl 17.44
Kas päevad on valusad?
 
küsitleja 04. mai 2014, kl 23.37
mul olid esimesed päevad kuu aega tagasi ja nüüd on
sellest kuu möödas ja paar päeva veel otsa. Kas see
on normaalne, et päevade päevade
vahe suureneb?
 
ema 4 tütrele 05. mai 2014, kl 10.12
ketsuuuu-
kuidas kellelgi, mõnel on ja mõnel pole


küsitleja-

Jah, väga harva on päevad alguses kohe korrapärased st alati kindla vahega,
graafik kujuneb tavaliselt u aastaga.

Algul võib vahe olla ka mitu kuud I ja järgmiste päevade vahel, see on normaalne.
 
13. 05. september 2014, kl 14.53
Olen 13 ja päevad hakkasid aasta ja 2-3 kuud tagasi. Ma natuke kardan ,et midagi on viga jne.. Päevad hilinesid üleelmie kuu viis päeva eelmine kuu 5 ja nüüd on juba 8 päeva hilinenud. Kardan ,et midagi on viga. Sõbrannadele räägin siis nad ütlevad ,et ma rase ja naeravad (hallo ma olen süütu) ema ütleb ,et see on normaalne. Aga ei ole ju?
PALUN VASTAKE. :'(
 
d 06. september 2014, kl 11.59
jah on normaalne, tsükkel pole veel välja kujunenud!
 
papp 01. oktoober 2014, kl 09.41
ALguses või mitmekuune vahe ka sisse jääda. See on normaalne
 
Mammu36 18. jaanuar 2015, kl 23.44
Millal on kõige normaalsem aeg tüdrukul kui päevad peale hakkavad??
 
kertsuu 23. jaanuar 2015, kl 07.18
Palun abi!! Ma söön viimasel ajal liiga palju olen 11 kas see on normaalne??
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!