Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
tüdruk 12
 
12 19. juuli 2015, kl 22.19
Hei olen 12 ja rinnad ja karvad juba ammu olemas ja päevad ei ole ikka tulnud. Olin vist kymme kui rinnad kasvama hakkasid, mu sõbrad narrisid mind ja mu väike õde ka ja see oli väga jube mul pole kahjuks yhtegi vanemat sõbrannat voi õde kellelt nõu küsida
 
TopSecret 05. jaanuar 2016, kl 20.43
Mul tulid esimest korda päevad ja need nüüd lõppesid, aga kas ma pean ikka veel side püksis koolis käima, sest juhuslikult võib midagi tulla? Kuidas teie jätkasite kui olite esimesed paar päeva üle elanud? Kui suur see esimene päevade vahe võib olla? Mitmendal nädalal ma võiksin juba sidemeid jälle kandma hakata, et päevade tagasi tulemiseks valmis olla?
 
vastja 11. juuni 2016, kl 13.23
olin 15 ja koolis kui hakkas ....kaasas ju midagi polnud :( aga 6nneks algul aint maaris, koju l2ksin, siis l2ks alles hullemaks, ema aitas hadast v2lja :)
algul kestis yle nadala ja rohke verega , praegugi vahest tuleb vaga palju, teinekord vahem, k6huvalu vahest on vahest ei ole yldse...teinekord on nii suur valu et tablet ei pruugi m6judagi, aga see v2ga harva...m6nikord on veri tumedam, kas see normaalne?
 
E 08. september 2016, kl 16.12
Mida teha kui sul hakkavad päevad kõhuvaluga. Ma käin ratsutamas ja mis siis saab kui kõht hullult valutama hakkab ma ei saa lihtsalt trenni pooleli jätta olen 11 ja päevad on umbes 4 korda olnud kas see kõhuvalu kaob ära mõne aja pärast kui päevad on juba pikemalt olnud??
Sest ei taha ratsutamist mitte mingil juhul ära lõpetada..
 
Liisu 08. jaanuar 2017, kl 21.17
Ma olen täpselt kuu ja ühe päeva pärast 11, ehk siis 9.veebruar. Mul on rinnad valusad ja valgevoolus on olnud peaaegu aasta. Kas mul võivad varsti päevad hakata?
Tänud neile kes viitsivad vastata.
 
13 06. juuni 2017, kl 18.55
tere olen 13 ja kardan et päevad hakkavad koolis mida ma peaks tegema kui hakkavad.
 
hedi ojasaar 29. juuni 2017, kl 02.53
Tere minul pole veel päevad olnud aga mul on väga suured valud. koolis on raske käia eriti kehalisekasvatuses. kuigi ma kardan väga , sest ma ei tea ju kunagi kuna need hakkavad olen 11. Aga kui mul valud hakkasid siis ma rääkisin kohe oma emale. Mina vähemalt kardan neid
ärge teie neid kartge , sest mina hoian sulle pöialt ja sina mulle.
 
kertsuu 29. juuni 2017, kl 02.56
kertsuu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Palun abi!! Ma söön viimasel ajal liiga palju olen
> 11 kas see on normaalne??
see on täiesti normaalne
 
Inimene 30. september 2017, kl 19.49
Misasi on valgevoolus ???tean et tuleb enne päevi aga mis see on?
 
177 24. november 2017, kl 15.39
Tere, olen 11 ja ma arvan, et mul hakkasid päevad. Tulin koolist koju ja làksin vetsu. Vetsus aga nägin, et mul on aluspûksis mingid pruunika punase plöga plekid. Algul ei arvanud midagi, aga siis ikkagi kirjutasin emale, et mul on aluspüksid määrdunud. Ma ei tea millised sidemed oleksid õiged kuna hetkel on mul praegu sellised mis üldse ei kleepu ja tulevad kohe ära. Ma ei arvanud, et päevad mul just tãna oleksid võinud hakata:( Ja enne kooli veel räãkisin sòbrannadega, et imelik oleks kui just täna hakkaksid, ja mul hakkasidki:( Mida teha?
 
Liisu 08. jaanuar 2018, kl 00.20
Kuidas saada aru et sul hakkavad päevad,ma ise olen 11?
 
Sinule abi 09. veebruar 2018, kl 08.49
Ja vast on küll aga kui sa sööd vâga palju mingi makusaid asju siis sa vōid paksuks minna aga kui tervislikku sööki sööd siis on normaalen olen 11 sòòn ka palju aga kaalun 48,6
 
Kartul 23. aprill 2018, kl 20.05
Hei
Netis oli mingi test ja ma sain punktideks 90 ja kui oli üle 60siis pidid juba olema...olen 11kohe 12
 
Laala 03. august 2019, kl 21.27
Kaua kestavad esimesed päevad?
 
mammi 05. august 2019, kl 11.15
See on absoluutselt individuaalne, kui kaua kellelgi kestavad. Teiste kogemus siin ei aita. Minul näiteks kestsid 11 päeva ja siis käisid kaks aastat ebakorrapäraste vahedega. Kogu järgneva elu oligi nii, et kevadel-sügisel-talvel oli vahe 1 kuu, suvel soojaga poolteist kuud. Vaid kui suvel ootamatult külma kätte sattusin, olid need vähema vaheajaga kohal. No näiteks läksime öisele paadimatkale, kui olime süsta üle esimese kärestiku vedanud ja peaaegu vööni märjad ja jahedad, siis organism otsustas, et on piisavalt külm pealehakkamiseks.
 
Tüdruk 23. oktoober 2019, kl 11.45
Tere mina olen 11 a tüdruk ja mul hakkasid alles päevad ja mul on teile küsimus et mida teha kui ei julge kellegi rääkida ja kellegagi suhelda sest ei julge lihtsalt kas see normaalne
 
Miks11 23. oktoober 2019, kl 11.53
Tere mida peaks tegema et vältida koolis veritsust mida kaasas kanda ja kuidas k äituda kui näiteks tunni ajal või tund on kohe algamas ja märkad
 
Britta 12. aprill 2020, kl 05.57
Tere,räägin siis oma loo ja ma olen11 a..Mul hakkasid päevad nii,et tundsin kuidas mingi lima oli mul seal all ja siis läksin vetsu ja tõmbasin üle.Ma ei tea kas seda oli palju voi pigem vâhe. See tuli nii ootamatult,et mul praegu kôht ei valuta.Maei tea mis kell se hakkas aga hommiku 12.04Pühapäev kell viis hommikul ma laksin selle lima pärast vetsu (ebamigav on selle limaga olla)siis tõmbasin ja seal oli veri.andge soovitusi!

Kõike head!
 
Troll123 30. september 2020, kl 13.37
Tere!

Päevad on täiesti normaalsed asjad, minul hakkasid need kui olin 8. Alguses hirmutas täitsa ära, aga kui peenis punni läks, sain aru, et kõik on korras:)
 
Tüdruk 15. oktoober 2020, kl 15.30
tere! Vabandan, kuid olen 13 ja tekkis küsimus veidi piinlikul teemal. Leidsin täna püksist veidike justkui venivat ja vesist verd. Õigemini verd seal väga palju ei olnudki. Seda tuli vähe ja kõht ega midagie ei valutanud.Umbes aasta on juba igapäevast normaalset valget asja eristunud, tean et see on normaalne kuid ei tea kuidas seda kutsutakse. Kuidas teada, kas see mis püksis oli on minu esimeste päevade algus? Kas see tähendab, et päevad algasid?
 
Lisann 16. aprill 2021, kl 14.37
Kui kaua päevad kestavad? Kas päevasid on võimalik vältida?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!