Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
suitsetamine ja rasedus?
 
plikatirts 03. mai 2004, kl 18.18
Olen 18 aastane noor tüdruk ja nimelt mul on mure tahaksin last saada. Püsiv mees on olemas elame juba üle aasta koos ja kõik on korras ja oleme arutanud lapse saamist. Kuid mure on selline et ma suitsetan ja mind huvitav kui palju varem ma pean suitsetamise maha jätma, et normaalne ja terve laps sünnitada .. suitsu olen teinud mingi 5 aastat. Arsti käest kardan küsida kuna ta hea perekonna tuttav ning mul vanemad ei tea et suitsetan:(
kurb plika
 
Tädi 03. mai 2004, kl 19.07
Mina olen teinud suitsuoma 13-14 aastat ja olen suitsetanud ka raseduse ajal, isegi valudes vaeveldes, enne haiglasse minekut tegin kodus veel suitsu.Kõik kolm last on terved ja normaalsed.Ma ei ütle, et see õige tegu oli, aga suitsetamine ei mõjuta küll mitte midagi, kui Sa just kahte pakki "Priimat" päevas ei tõmba.Arst ise ütles, et kui oled ikka pool elu tõmmanud, siis lase edasi. Tore muidugi, kui Sul tahtejõudu jätkub ja Sa suudad maha jätta, aga mingit kindlat aega seal küll pole.Edu Sulle!!!!
 
m. 03. mai 2004, kl 19.24
tädikene, sellise kommentaari oleksid võinud küll parem enda teada hoida. hakkame aga last juba emaüsas varakult mürgitama :(
 
petra 03. mai 2004, kl 21.25

Ära usu tädi juttu. Mõtle peaga, ega suits Su lapsele ja Sinu munarakkudele hästi ei mõjuda ei saa. Naise munarakud on ju talle kaasa antud ja uuendamatu varandus(erinevalt mehe spermast, mis suht kiiresti uueneb). Mine jaluta läbi tervishou muusumist ja kysimused, kas ei või ja suitsule raseduse ajal saavad iseenesest vastused. Vaata neid väärarenguid ja kahjustustega looteid seal piirituse seess...
mina ei ole tädi, olen kyll 34, aga plaanin ka lähema aasta jooksul titeootele jääda, ning lõpetasin nädala tagasi oma pyhapäevasuitsetamise. Tee oma lapsele see kingitus, muid jamasid mida sa mõjutada ei saa on ju niigi...
 
Nöpsik 03. mai 2004, kl 21.48
Tädil muide väga õige jutt.Ka mina olen suicetaja.Tegin suitsu kuni 16nda nädalani,siis millegipärast jätsin maha,kuid peale sünnitust mõned nädalad hakkasin uuesti tegema.Laps täiesti terve ja normaalne.
PS!Arstid ütlevad veel,et raseduse ajal ei tohi "paugupealt" maha jätta suitsetamist,tuleb järkjärgult kogust vähendada.
 
plikatirts 03. mai 2004, kl 22.10
to petra:) noh loogiline on et ma raseduse ajal ei tee.. aga kui ma juba nii kaua olen tõmmanud kas siis on üldse kasu kui jätan aasta enne maha või suurt vahet ei ole sest organism piisavalt kahjustunud? et see nagu küsimus or smth?
 
Leila 03. mai 2004, kl 22.13
Üks asi on suitsetada enne rasestumist ja see suhteliselt ruttu rasedusest teades maha jätta, teine asi on terve raseduse suitsetada ja kolmas asi on kõikke seda ennetada ja suitsetamine juba enne rasestumist maha jätta. Igaüks teeb otsused iseendast lähtuvalt. Kulla plikatirts, ära võta kellegi nõu puhta kullana, tee nii nagu ise õigeks pead, tee omad otsustused ise.
Ma, muide, olen ka olnud suitsetaja, aga ma pole selle üle uhke, ei varja ka seda. Aga enne lapseootele jäämist ( hetkel käsil 18 nädal ) jätsin maha. Kui sul vähegi iseloomu jagub, püüa ka jätta.
 
on 03. mai 2004, kl 22.31
leitud, et suitsetajate lapsed võivad olla väiksema sünnikaaluga ja kergemini haigestuda hingamisteede haigustesse, vaimset arengut ema suitsetamine ei mõjuta
 
plikatirts 03. mai 2004, kl 22.38
nii et suur tõenäosus on see, et kui ma kuskil juunis jätan suitsetamise maha ning siis nö mehega proovima hakkame sügisel siis minu tituskin oleks igati normaalne:D? mitte mingi suure puudega et lonkaks või oleks kuidagi selline alaarenenud? Ja kas arst oskaks sellisel küsimusele nagu täpsemalt vastata ja öelda mis mind ootab?
 
võõras 04. mai 2004, kl 08.40
mina olen kah oma 10 aastat suitsetanud ja kui rasedaks jäin jätsin suitsetamise maha kohe kui olin 100% kindel, et olen rase.See oli mu elu kõige õudsam periood, sest igal sammul nägin suitsetajaid ja suitsupakke ja see ikka ahvatles tugevalt.Jäin siiski endale kindlaks ja sain sellest pahest lahti.Siiani pole ma ühtegi suitsu teinud ning olen enese üle uhke.Kuna minu tahtejõud on mõne kohapealt nõrk.Soovin sulle edu sel raskel hetkel, kuna see on raske.
 
Änni 04. mai 2004, kl 09.15
Uskumatu, et nii paljud naised on raseduse aeg suitsetanud ja julgevad seda veel teistelegi soovitada, KUS ON TEIE MÕISTUSED???? See, kui sul korra õnneks läheb, ei tähenda veel seda, et suits lapsele ei mõjuks. JOODIKUD SAAVAD KAH LAPSI, AGA KES TEEB KINDALKS, KUIVÕRD NENDE LASTE ORGANISMID KAHJUSTATUD ON????Tagajärjed ei pruugi ju kohe välja lüüa...... Naised, mõelge peaga!!!!
 
iir 04. mai 2004, kl 11.22
Olen olnud aastaid suitsetaja. Maha jätsin kohe kui hakkasin rasedust kahtlustama ja ma võin öelda, et see ei valmistanud mulle mingit raskust. Piisab vaid lapsele mõtlemisest, kui käsi suitsu süütama enam ei tõuse. Sama on rääkinud kõik mu sõbrannad. Ja mul pole raske viibida suitsetavate inimeste seltsis (varem ma seda suitsetamata ei suutnud), sest ma saan lapse!!! Valik on igaühe enda oma, aga su loode paraku valida ei saa, nii, et ära eksi, kui teed seda tema eest!
 
tin 04. mai 2004, kl 20.24
Ma ei saa aru naistest, kes on rasedad ja suitsetavad.. Ma oma beebile kull seda ei teeks. Keegi ju kasvab sinu sees ja sa ei saa moelda ainult endale, kui tahad, et su laps tulevikus haige on, astma jne. eks suitseta palju jaksad joo viina kah, mis siis ikka juhtub???? Kuidas inimesed on nii egod ei taipa..
 
kay 05. mai 2004, kl 11.56
kujuta ette pilti, kui tita su kõhus köhib selle peale, kui sa suitsu ette paned, siputab käte ja jalgega, et sulle öelda, ära mürgita mind. olen suutnud üle poole aasta enne rasestumist suitsetamise maha jätta ja isegi mu mees lõpetas suitsetamise (ajutiselt?) tulevase lapse tervise huvides. kui üks mees seda suudab, peaks ju naine=ema seda ka suuta.
 
annukas 05. mai 2004, kl 22.08

just lugesin kuskilt, et arstid arvavad, et naise rasedusaegne suitsetamine võib soodustada hilisemat imiku äkksurma sündroomi. ei taha hirmutada, kuid võiks enne mõelda, kui rasedana käe suitsupaki järele sirutada. peale kõige muu ei ole see eriti ilus vaatepilt, kui suure kõhuga õrnas olekus naine korstna kombel tossab.
to plikatirts: oled tubli, et tahad enne rasestumist suitsetamise maha jätta. usu mind, see on kõige parem. vaevalt et see eriti suurt tähtsust omab, kui kaua enne seda lõpetad ;)
 
õpi teiste ,mitte oma vigadest 05. mai 2004, kl 23.53
võin oma kogemusest öelda...ÄRA SUITSETA!!!sama tegin mina ka,ega kuulanud kedagi,aga tagajärg oli kohutav:(((4,5 kuuselt suri mul poja ära(kaasasündinud maksa-väärareng st.maksa sisesed sapiteid praktiliselt polnud e. need puudusid tal).
 
Jüri 06. mai 2004, kl 11.38
Ühele mesilase nõel mõjub, teisele ei. Üks saab maasikaid süüa, teine ei saa. Üks suitsetab ja sünnitab, ei häda midagi. Aga suits pole kedagi ilusamaks, targemaks, tervemaks, tugevamaks teinud. Kui nüüd suitsetades lapsest mingil ajal ilma jääd, saad elu aeg juukseid katkuda, ennast tänitada, et nii vilets olid ja ei suutnud suitsetamata olla. Ja mida võtab teine pool ette. Nii, et loll, arutu, mõttetu risk näitab mida Sa väärt oled. Kuigi keegi ei tule Sulle (vist) seda nina peale kirjutama. OTSUS ON SINU.
 
<> 07. mai 2004, kl 01.51
olin ka varem tossaja 4-5 aastat.kui paari aasta eest hakkasin lapse saamisele m6tlema, otsustasin, et ennem jatan suitsetamise maha, siis vaatame, mis edasi saab. ennem rasedaks jaamist ma juba 1a2k suitsu polnud teinud. nyyd kohe beebi syndimas. ennast tundes ma tean, et harjumus on k6va ja tahtsin ennem sellest pahast harjumusest lahti saada, et ei tekiks raseduse ajal ega hiljem taas soovi sigaretti ette toppida. hetkel ma ei kujuta isegi ette, et uuesti tossama voiksin hakata.. aga eks elu naitab..
 
t 07. mai 2004, kl 09.20
Arstid on ka seda väitnud, et kui naine raseduse ajal suitsetab(rasedus juba kaugele arenenud), et tohigi äkki maha jätta, see palju kahjulikum lootele.
 
Änni 08. mai 2004, kl 08.43
To t
Loll vabandus iseendale , et tapad vaikselt oma last ...kui rasedus kaugele arenenud. Iga mõtlev naine ei kaalugi suitsetamist, kui kõht plaanis kasvama panna!!!!!
 
nõia-ella 08. mai 2004, kl 20.04
Kui sa juba viis aastat tossanud oled, siis praegu mahajätmine sulle enam küll garantiid ei anna, et terve laps sünnib. Ei saa ette teada, kas loode areneb suitsetamise poolt kahjustatud või kahjustamata munarakust.
 
pisike 24. mai 2004, kl 13.23
kui ei suuda maha jätta rasedus ajal siis suitsetamise ajal hakkab paha ja suitsu isu kaob igaveseks sõbrannal oli sama lugu
esimesed 2 kuud on loote arengul jama just siis võivad tekkida igasugu pahad asjad väärareng ja muu seesugune
 
Sama seis 19. veebruar 2023, kl 08.40
Ja kui suitsu ei tee siis on garantii ,et lapsega on ok?
Sa ise ennast kuulad? Keegi pole siin soovitanud raseduse aeg suitsetada.
Nõu andkugu just need kes on või olnud suitsetajad
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!