Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
prolaktiin
 
anka 29. juuli 2004, kl 17.55
oleme üritanud mehega juba üle aasta, aga rasedaks pole jäänud. Arst tegi analüüsid ja selgus, et prolaktiini näitaja liiga kõrge. See aga pidi takistama rasedaks jäämist.Ise mõtlesin, et kohe saan mingi ravi peale. Arst ei arvanud aga eriti midagi mingist ravikuurist, vaid saatis munajuhasi kontrollima. Nüüd ootan, aja sain alles septembrisse. Kas kellelgi on sama probleemi olnud?
 
teadja 29. juuli 2004, kl 19.26
Mul ei olnud küll prolaktiin kõrge, oli pisut madal, aga mul olid hormoonid paigast ja uurisin arstilt, kas prolaktiini madal tase rasestumist ei takista ja asi on nii, et rasestumist takistab liiga kõrge prolaktiini tase. Ma ei saa aru, mis arst see selline on, kes sulle ravi ei määranud. Prolaktiini taseme langetamiseks on olemas selline rohi nagu bromokriptiin (parlodel on selle rohu kallim analoog). Huvitav, kas su arst ei tea seda, või ei viitsi sinuga tegeleda. Mina soovitaks vahetada arsti, kes sulle bromokriptiini välja kirjutaks. Kui asi on ainult prolaktiini kõrges tasemes, siis peaks selelst abi olema:)
 
Külli 29. juuli 2004, kl 19.51
Sellisel juhul kui on järkuvalt kõrge peaks endokrinoloogile saatma ja ajuripatsit uurima.
 
anka 29. juuli 2004, kl 20.12
Ma juba ise kahtlen ka oma arsti headuses, kuigi käidud tema juures algusest peale(15a!,üks laps 14). Samas on ta nii omaks saanud. Aga väsinud moega oli ta küll viimane kord, võib olla ootas puhkusele minekut.Appi, kus ma selle uue arsti leian??
 
pläu 03. august 2004, kl 18.24
 
tüdruk 06. august 2004, kl 10.57
Kas su mees on uuritud ja temal kõik korras? Küsin seepärast, et tõsisemaid uuringuid pole naisel enne mõtet teha, kui mehe poolelt selgus käes.
 
Uurija 27. november 2021, kl 16.52
Kust võetakse, et rasedust takistab just prolaktiini tase ja mitte midagi muud (tavaliselt mingi vale söödav või eluviis)? Kas jällegi ei aeta segamini põhjust ja kaasnähet? Ma ainult KÜSIN. VASTAmiseks peaks teadma täpsemaid andmeid inimese (eluviiside) kohta. Eriti viimase 1,5 aasta põhjal joonistub kahetsusväärselt selgesti välja tavameditsiini lemmikvõte masside eksitamisel - nende ladina keeli - kausatsiooni segiajamine korrelatsiooniga. Pooltõde pidi aga kõige hullem vale olema, eriti väga usaldavale inimesele. Sestap tuleb igalühel enda sügavalt isiklikus olukorras siiski ise selgust otsida.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!