Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
katkemine
 
kaisa 18. august 2004, kl 14.04
Kui rasedus katkeb kas siis hakkavad nagu päevad?Kogenenumad palun rääkige olen mures.
 
Seeneke 18. august 2004, kl 15.26
veritsemine ei ole veel kõikse hullem asi. käi lihtsalt arsti juures ära. katkemine peaks olema kohutavalt suure verehulgaga.
 
TuutU 18. august 2004, kl 15.52
Mine KINDLASTI KOHE arsti juurde:I
Mul hakkas kõigepealt kergelt määrima- olin 1 kuu säilitamisel ja siis kukkus ära :((
 
v 18. august 2004, kl 15.53
mul oli lihtsalt tugev valu alakõhus ühe külje pool umbes 20 min. ei osanud rasedust ja veel vähem selle katkemist kahtlustada. verd ei tulnud üldse, isegi ei määrinud. hiljem rasedustest näitas pos. arst ultrahelis alles teatas "uudise" :(
 
kaisa 18. august 2004, kl 16.34
to v kas siis katkes ära
?
 
v 18. august 2004, kl 16.49
olin rase, kuigi ise ei teadnud. siis olid valud. verd ei tulnud. päevi ei tulnud. test-positiivne. arst alles ultrahelis ütles, et rasedus on katkenud. tehti puhastus(sama protsess, mis abordil) järgmisel päeval.
 
kaisa 18. august 2004, kl 18.26
Kas katkeda võib ka ilma valuta .Muretsen siin?
 
v 18. august 2004, kl 18.33
ma tõesti ei oska öelda! on siis põhjust sul muretseda? helista homme arstile kindlasti, saad vähemalt selgust, et mis on.
 
TuutU 18. august 2004, kl 19.46
Mul oligi ilma valuta... kõigepealt hakkas lihtsalt õrnalt "roostet" andma...verejooks ja valud tulid hiljem.
 
ka katkes 18. august 2004, kl 23.15
oli verejooks ja valud. Tegelikult oli jube kogemus.
Olin rase 13 nadalat...
Ja valud olid meeletud...
 
eva 19. august 2004, kl 08.16
v-le, kui verd ei tule siis on peetumine ja tehakse puhastus mitte katkemine, need on kaks eri asja...
 
amööb 19. august 2004, kl 11.41
Minu kaks rasedust on katkenud just sedasi, et ennem on selline rooste värvi eritis tulnud ja sedasi mitu kuud ikka ja lõpuks päris kirkka vere värvi muutunud ja samas ka parempoolne kripeldus ja valu. Nagu krambid. Ma ei ütleks, et nii hirmus valus oleks olnud ( sünnitusega ei saa võrrelda, mul on 1 laps) aga kui 13 nädalalt katkes siis toimus kõik täpselt nii kui minisünnitusel. Ei kaabitud kuna lendasin hoogsalt tühjaks.
Teine rasedus katkes juba 9 nädalal ja pold nii hull kui esimese katkemine aga psüühiliselt olid mõlemad väga jubedad kogemused.
Nüüd ootan uuesti olen 10 nädalal. Korra millalgi alguse poole peale vahekorda tuli tilk verd. Pidin ära minestama, et kas jälle. Sain arstilt platsentat toitvat hormooni, senini pole määrinud aga ...elan iga päev hirmul.
 
äh 19. august 2004, kl 14.18
Minul katkes ilma erilise vereta ja valuta, lootsin veel et alles jäi aga ei midagi
 
aga 19. august 2004, kl 16.46
kas on teada ka, mis katkemist soodustavad ? miks nii juhtub ?
 
tere 19. august 2004, kl 21.29
jaa..verd peab tulema nagu päevade ajal...´(ikka korralikult peab kallama).kui tuleb natuke ei ole midagi kui see väike määrimine toimub sellel ajal kui sul peax tegelt päevad olema...Kõigepealt peab sul üldse kõht täiega valutama hakkama...Katkemist soodustavad näiteks liiga raskete asjade tõstmine, kui on katkemisoht ei tohiks üle viie kilo üldse tõsta....nii et toidukoti las tassib mees ise koju...Üleüldse tuleks ennast raseduse ajal igas asjas tagasi hoida ja asja natuke rahulikumalt võtma kui tavaliselt...Kõke head..
 
tere 19. august 2004, kl 21.29
jaa..verd peab tulema nagu päevade ajal...´(ikka korralikult peab kallama).kui tuleb natuke ei ole midagi kui see väike määrimine toimub sellel ajal kui sul peax tegelt päevad olema...Kõigepealt peab sul üldse kõht täiega valutama hakkama...Katkemist soodustavad näiteks liiga raskete asjade tõstmine, kui on katkemisoht ei tohiks üle viie kilo üldse tõsta....nii et toidukoti las tassib mees ise koju...Üleüldse tuleks ennast raseduse ajal igas asjas tagasi hoida ja asja natuke rahulikumalt võtma kui tavaliselt...Kõke head..
 
... 23. august 2004, kl 21.38
minul oli raseduse katkemine kaheksandal nädalal. ma ei tundnud absoluutselt mingit valu, aga nagu päevad oleks hakanud. hommikul hakkas vaikselt määrima, ei osanud sellest nagu midagi arvata, esimest korda rase ka. alles peale lõunat hakkas nagu verd tulema ja ikka korralikult, päevade ajal ei ole mul mitte kunagi nii palju korraga tulnud. aga valus ei olnud mitte kordagi, mulle tehti puhastus ja isegi peale seda polnud valu. ainult emotsionaalselt oli see tohutu šokk ja väga valus
arsti jurde tasuks minna kohe kui verd tulema hakkab, ära valu kohe kindlasti ootama jää!!!
 
L 10. detsember 2006, kl 13.20
katkeda võib ka ilma valuta. kõik oleneb kui kaugel rasedus on,. minul hakkas 5 nädalal natukene määrima, teadsin et olen rase, siis hakkas väikene verejook, imepisikese valuga, aeg ajal, mitte kaua ja mitte palju ( valu) . suurt verejooksu polnud, kuid kõik see kestis ona 4 nädalat. siis oli nädal vahe ja tuli menstruatsioon.
 
cata 21. mai 2007, kl 14.17
mul oli ka raseduse katkemine. rasedust oli 12nädalat. valud olid jubedad, kestsid umbes 8tundi. verd tuli ka meeletult. esimene rasedus. nüüd on sellest möödas alles 3nädalat. arsti juures ple veel käinud, kuid peaks ikka ära käima. põletikku ja sellest tingitud viljatust ka ei sooviks. ilmtingimata kurb ja walus kogemus. kuid ex me hakka kunagi uuesti proovima, igatahes praegu küll pole enam mingit soovi uuesti rasestuda, äkki juhtub samamoodi.
 
Avely 11. juuli 2007, kl 16.55
Tere!
Mure nul selline,et peaksin olema 13-nädalat rase.Arstile lähen alles kahe päeva pärast aga mind piinab see mötlemine,et äkki on ära katkenud.Kuna olin nädal aega maal ja seal olii päris pingeline.Emal on emakavähk siis pidin tööd tegema kuna tema ei jõudnud.pidin tõstma raskeid asju.Kuna meil on maal loomad.Ja ema on hästi närviliseks muutunud.kõik on süüdi eriti suur tüli on tal isaga.süüdistab isa tema haiguses.olen isegi nutnud ja karjunud.Ja maal on meil veel kolm väiksemat last ka õdede omad karjusid ja jonnisid pidevalt.Kuna arst olevat öelnud,et papillon viirusest.ja edasi kandjateraske on mehed.Ei suutnud vatu pidada ja tulin maalt ära kahju on ema nii jätta aga see on raske.mingit vere jooksu ei ole ega kõht ei valuta.Aga kõhus on imelik kui siis väike valu.kuidagi raske tunne on.Palun vastake kas ise saab ka kuidagi tead et on katkenud.... Ja öösiti ma ei maga hästi pidevalt olen ärkvel.
 
Kadi 03. september 2017, kl 11.01
Kui rasedus katkeb algselt valutas mul kõht ss hakkas verd tulema ja ss tuli vere klomp aga enam ei valuta kõht vaid õrnalt tuleb verd ei ole aru saand et oleks nagu katkend mida peaksin tegema ?
 
Azuu 16. september 2018, kl 13.04
Tere.
Mure selline..pisikene rasedus..test nàitas 2-3nàdalat..arstide jaoks see 4-5nàdalat. Eile lòi kòhtu meeletu valu, sùda làks pahaks ja pilt hakkas kaduma. Olin voodis pikali, vòtdin valuvaigistit. Liigutada ei saanud ùldse. Õhtupoole màrkasin, et pùksikud on verised. Hiljem òhtul vàga òrnalt oli mààrinid. Tàna himmikul ei mingit mààrimist, aga kòht meeletult hakkas kohe valutama taas. Muidugi vàiksem valu, aga vasakpoole alakòht valutab vàga.
Mis vòib olla?
 
Kats 15. november 2018, kl 11.02
Soovitan erakorralisse minna, võib olla emakaväline rasedus või katkemine võib olla aga midagi hullu polegi, mina käiks kontrollis. Mine Ravi tn kui oled Tallinna ümbruses.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!