Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
pidurdamatult langev hemoglobiin
 
veri 27. detsember 2004, kl 17.35
tulen just arsti juurest ja sain shokeeriva uudise osaliseks - nimelt hemoglobiin on 105, 3 nädalat tagasi oli veel 113 ja augusti lõpus koguni 129.

olen muidugi taimetoitlane (söön siiski piimatooteid ja muna), kuid kunagi varem pole hemoglobiiniga probleeme olnud.

viimased kolm nädalat sõin ja jõin spetsiaalselt palju granaatõunamahla, peeti (peedimahla), ube, mune ja porgandimahla ja ometigi on hemoglobiin veelgi langenud.
 
helli 27. detsember 2004, kl 18.41
kulub ära ka väike maasikas mis aitab edukalt on omad kogemused olemas.
 
veri 27. detsember 2004, kl 19.07
mitu milligrammi rauda on yldse päevas vaja ?
 
mhmm 27. detsember 2004, kl 19.09
gnld, formula iv 525.- 3 kuuks jätkub.
 
helli 27. detsember 2004, kl 19.21
Veel võib proovida müslit jogurtiga, mustsõstraid juhul kui kannatad. kindlasti ära unusta siiski maasikaid. olen ise ka hädas madala hemoglobiiniga:)
 
veri 27. detsember 2004, kl 19.49
aga ma olen hämmingus, kuidas sai hemoglobiin veelgi langeda, kui jõin 3 nädalat järjest iga päev u 200-300 ml granaatõunamahla, sõin u 200 g peedisalatit v jõin pool liitrit värsket porgandimahla , sõin peaaegu iga päev 1-2 muna ja tihti ka pähkleid ja rosinaid.

tundub, et söök mind ei päästa. kirjutati välja rauatabletid, aga olen kuulnud, et madal hemoglobiin ei pruugigi olla tingitud just rauavaegusest. aga kuidas teada saada, millest selline jama ikkagi on. käimas 27 rasedusnädal.
 
sipelgas (poja9k) 27. detsember 2004, kl 20.34
mul langes hemoglobiinitase raseduse ajal 92ni, kuigi ma toitusin korralikult (juurikad, puuviljad, liha jne). Arst hoidis ainult pead kinni ja ohhetas, et kuidas te veel üldse püsti seisate! Kirjutas mulle rauatabletid, võtsin neid ja sain asja korda. Rauda sõin muidugi raseduse lõpuni.
 
m 27. detsember 2004, kl 21.03
peet, granaatõun, porgand ja oad pole mingid rauaallikad, sest raud imendub neist väga halvasti!
Hemoglobiini langusel on siin tõenäoliselt mitu põhjust.
Esiteks: rauavaegus (taimetoitlaste tuntud häda) - nüüd on rauadepood tühjaks saanud ja raud kukub kolinal
Teiseks: raseduse ajal veremaht suureneb, seega hemoglobiini kontsentratsioon mahuühiku kohta väheneb - raseduse vältel reeglina hemoglobiini kontsentratsioon mõnevõrra vähenebki.
Võib olla ka b12 defitsit - ka see taimetoitlaste häda.
Tavaline vereproov annab juba väga suure hulga infi (punaliblede suuruse, mahu ja hgb-sisalduse järgi saab otsustada, kas põhjuseks b12 def või rauavaegus) - eks see tehtigi.
 
veri 28. detsember 2004, kl 08.18
m, väidad, et rauavaegus on taimetoitlaste tuntud häda. mul pole hemoglobiiniga oma pika taimetoitlase elu jooksul probleeme olnud, olen isegi doonor mitu aastat olnud. lihtsalt nyyd raseduse kuuendal kuul on hemoglobiin kolinal kukkuma hakanud.

võtsin nyyd igaks juhuks veel maasikad ka menyysse, vaatame, mis juhtuma hakkab.
 
tipsik 28. detsember 2004, kl 08.36
ära unusta, et sind on hetkel kaks ja seetõttu ka vajadused suuremad, laps ju võtab oma osa ja sulle ei jää suurt midagi... taimetoitlasena sul tavaliselt probleeme ei pruugi ollagi, kui korralikult toitud, aga hetkel olukord natuke teine... rauapreparaatidel on üks kõrvaltoime veel, et panevad kõhu kinni...
 
lihas88ja 29. detsember 2004, kl 10.23
Nimelt omastab inimene rada just k6ige paremini loomsetest saadustest, st. lihast - nii et tee sellest omad j2reldused...
Lohutuseks see, et rasedse ajal langeb hemoglobiin ka mitte taimetoitlastel. Ma omadega juba suht l6pus ja vahepeal kah hakkas hemoglobiin langema, kuid granaat6namahl, palju lihatoitu, verivorstid, maasika toormoos ja juurvili vist ikka veidi aitasid, sest nyyd j2lle natukene t6usnud.
 
krõll 29. detsember 2004, kl 16.05
Isegi arengufüsioloogia loengus räägiti meile, et punast liha peab sööma, see on peamine rauaallikas. Ja seda ei pea PALJU sööma, mitte nii, et pool seakülge..

Need maasikad ja peet ja muud on head küll, aga neis on vähe rauda. Pigem on nii, et juurviljades, marjades sisalduvad vitamiinid, mikroelemendid jne aitavad rauda omastada. Raua põhivaru peaks ikka tulema lihast, sest inimene on segatoiduline loom. Täiskasvanu saab küll taimetoidul hakkama, ta ei kasva enam, organismil on oma reservid ka, aga laps vajab igal juhul nii lihast saadavat rauda kui ka mitut asendamatut aminohapet, mida taimedest ei saa.

Lapse tervise huvides peaksid taimetoitlusest praegu loobuma. Võib muidugi kalli raha eest rauapreparaate osta, aga neil on kõrvaltoimed ja pealegi ei omasta organism seda rauda nii hästi.

Mingil juhul ära sunni kasvavat last taimetoitlaseks!
 
kata 30. detsember 2004, kl 19.28
ega need pubekast taimetotlasteks hakkajad seda ei usu, et söömine on vajalik ka millekski muuks kui iseenda kondiklõbinaks nii et närige oma juurikaid edasi ja ärge imestage kui peeglist surmkahvatu nägu vastu vaatab ja jalad enam ei kanna
 
to kata 30. detsember 2004, kl 19.32
Ole kallis ja mine esita sama juttu buda munkadele. Vaatame, mida nad vastavad. Eriti need, kes üle 100 aasta vanaks on elanud.
 
l 01. jaanuar 2005, kl 13.56
Mitu last buda mungad elu jooksul sünnitavad?
Kui kõrge on buda munkade keskmine eluiga?
 
kadry 08. jaanuar 2005, kl 01.51
Olen ise kogu aeg hädas Hemoblobiini kõikumisega, vahel allapoole igasuguse miiinimumi, vahel norm. Arst soovitas kasutada Spartocine'i, mida myyakse apteegis käsimyygis. 2-3 tbl päevas ja asi paranes aga ma ei viitsi neid kogu aeg syya. Aga need on tõesti head.
 
pisike 5kuune 21. jaanuar 2005, kl 01.24
Maasikates on palju rauda, aga organism omastab seda sealt väga halvasti. Ise sõin neid raseduse ajal (värsked, oma aiast)kohutavalt palju, aga abi ei miskit, närisin isegi värsket peeti (ikka keetmata). Hemoglobiin 90. Väga palju rauda on metsmaasikates, aga kust sa neid praegusel ajal võtad :(
Raseduse ajal on vitamiinide vajadus mitmekordne. Ja, et selliseid muresid ei juhtuks, peaks juba natuke varem oma tervist vitamiinidega turgutama. Siis kui häda käes on, siis on juba natuke hilja midagi teha. Siis tulevad kasutusele juba ravimid.
to krõll: kas siis punase liha all ei mõelda loomaliha, et seakülge mainid!? ;)
 
Anonüümne küsija 04. juuli 2018, kl 11.37
Kas keegi oskab öelda hemoglobiini taset uue süsteemi järgi. Kuulsin midagi kolmedest ja neljadest milligrammidest - ei sellest aru, mitu see on vanade numbritega väljendatult.
 
Nõu 04. juuli 2018, kl 11.42
Võiksite süüa tatraputru, metsmaasikaid, kreeka pähkleid, kuivatatud aprikoose ja ploome, juua graanatõuna mahla ja peedimahla. Aga muidu ärge liialt muretsege - raseduse ajal ongi hemoglobiin madalam. Kui soovite ka tõhusamat vahendit, tean ökoloogilist toidulisandit, mis tõstab nii hemoglobiini taset kui vitamiinide, mineraalainete ja Omega hapete sisaldust organismis ning, mis põhiline, kaitseb igat rakku kahjulike ainete eest, küsige lisainfot e-posti aadresil.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!