Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Rasedus ja pesemine.
 
Päikesekiir 09. jaanuar 2006, kl 09.11
Olen ennast kogu aeg pesnud ka seest.Selline küsimus..kas raseduse ajal võib nii edasi pesta?
 
möhh 09. jaanuar 2006, kl 09.24
no anna kannatust... kas sa midagi üldse oled kuulnud normaalsest ph tasemest ja headest bakteritest ja tupe mikrokliimast jne jne.
Minugipoolest pane omale pudelihari sisse ja nühi hoolega. Aga pese oma kõrvade vahelt ka vahelduseks.
 
Päikesekiir 09. jaanuar 2006, kl 09.29
Kas oled kuulnud intiimpesugeelidest, mis hoiavad norm ph taset?Ära targuta!
 
imestaja 09. jaanuar 2006, kl 09.36
Seni olen arvanud, et intiimpesugeel on ikka välissuguelundite pesemiseks. Küsi parem arsti käest. Ta oskab sulle seletada, miks seda teha ei ole vaja. Mis sa "targutajate" käest ikka küsid. Kas pärasoolt ka regulaarselt pesed?
 
Päikesekiir 09. jaanuar 2006, kl 09.47
Mulle pole vaja seletada, miks seda pole vaja teha...Olen seda kogu aeg teinud.Targem vist tõesti küsida arsti käest! :)
 
***** 09. jaanuar 2006, kl 09.51
Tegelikult jah, ei soovitata seestpoolt pesta, ka mitterasedatele.
 
lizzy 09. jaanuar 2006, kl 10.03
To Päkesekiir: palun seleta mulle, miks sa seestpoolt ka pesed? Ma tõepoolest mitte targutamise vaid huvi pärast küsin....
 
Päikesekiir 09. jaanuar 2006, kl 10.06
To: lizzy

....sri, olen selline puhtusefriik ja ei saa sinna mitte midagi parata. :(
 
... anna kannatust 09. jaanuar 2006, kl 10.24
ma arvan et kui sa nii lollike oled olnud siiani, siis parem jätka pesemist, sest su tupp enam normaalse mikroflooraga ei tuleks toimegi. Nühi edasi :)
 
a 09. jaanuar 2006, kl 11.20
miks ei tohiks raseduse ajal sealt pesta ???? mina kogu aeg nii teinud. ka.a 2 raseduse ajal. ega rasedus mingi haigus pole juu !!!
 
Päikesekiir 09. jaanuar 2006, kl 11.25
Seda sama mõtlen minagi! :)
 
... 09. jaanuar 2006, kl 11.45
Esimesest rasedusest mäletan, et lõpupoole polnud vannis käimine soovitatav ja soovitati tusi all pesta.
 
anna kannatust 09. jaanuar 2006, kl 12.57
kõigi intiimpesugeelide pealt mida mina seni näinud olen, olen välja lugenud et ikka välispidiseks kasutamiseks. nii et kui keegi on ennast "sealt seest" pidevalt selle geeliga nühkinud, vahet pole kas raseduse ajal või muul ajal, siis tahaks ikka küsida, et mis teil arus on? ja kuidas te siis sealt seest nii räpased pidevalt olete? ja kas teil tupeseent ei ole veel selle kõige peale tekkinud?
 
x 09. jaanuar 2006, kl 13.04
Anna arule...ära sina teiste pärast muretse...peaasi, et sul seal all tupeseent pole! :D Teema algataja ju ei kurda tupeseene ega millegi muu üle.
 
anna kannatust 09. jaanuar 2006, kl 13.53
mul tõepoolest pole. aga mina pole ka oma mikrokliimat segi keeranud. ma ei räägi siin suvaliselt, selline asi võib põhjustada tupeseene et sa teaks.
 
irrww 09. jaanuar 2006, kl 17.53
äkki on tegemist mrs. Monk´iga:D:D:D
 
einoh 10. jaanuar 2006, kl 20.17
Ei maksa mõnitada!
Tavaliselt tekkib liigne pesemine ja "seest pesemise vajadus" mingi psüühilise trauma taga järjel, näit. vägistamine... jms. Sellest on väga raske lahti saada, alateadvuse värk...
Aga ega seest pesemine tähenda veel, et sealt vahendiga nühitakse... vahendiga ikka pealt poolt enne ja siis lihtsalt veega seest... Ega ta õige ole, aga kel probleemi pole on kerge targutada.
Olgem pisutki inimlikumad!
 
nublu 11. jaanuar 2006, kl 17.07
Selline lugu, et USAs on seest pesemine väga levinud, sest sama levinud on sääl tupeseene ja bakteriaalne vaginoos. Seest pesemine aitab naiste arvates neid kaebusi leevendada, sest tihtipeale ei õnnestu/ei viitsita sellist asja välja ravida.
Seda nimetatakse vist showering ja selleks on spetsiaalsed vahendid isegi apteegis minuteada. Aga muidugi pole ka mina kõiketeadja.:)
 
neiu 13. jaanuar 2006, kl 13.06
Isiklikult kuulen ka esimest korda, et seest pestakse.Tahaksin ka igaks juhuks öelda, et see tuppeseen on kolekiire tulema siis...isegi kui väljast liiga palju, ehk siis mitu korda päevas pesta, sest suguelunditel kaob siis normaalne bakteritele vastupanuvõime ära ja nii tekivad seened ja muud haigused:(Aga tean ka seda, et kui äkki ongi juba seen tulnud, siis tahavad naised juba looomulikult iseenesest ka juba sealt seest pesta..ja mitte harjaga nühkida, vaid lihtsalt loputada, sõrmed ju selleks.

pole siin midagi hullu, lihtsalt igal asjal on omad normid, eksju:)

olge tublid ja arstilt nõu küsides saab kindlasti kõige õigemaid vastuseid:)
 
kah tark 23. jaanuar 2006, kl 11.01
mina ei peseks juba rasedana sealt seest seepärast, et dussiotsikul on bakterid küljes isegi dussi all ma ei võta vett suhu vaid sülitan välja.on ikka mõistus mõndadel
 
misasssja??!! 09. märts 2014, kl 16.53
palun seletage mulle ära, KUIDAS te sealt seest pesete? et kas päriselt we? äkki ma mõtlen midagi muud, sest ma ei suuda uskuda mida mu silmad loevad? nagu panete seda geeli tupe sisse, näppudega?..ja siis loputate/panete duššiotsiku endale taas tupe sisse, et loputada? nagu really?
 
Riin 09. märts 2014, kl 18.25
Mina tavaliselt lükkan kolm dušiotsikut omale p u t s i(ruumi on ju palju) ja siis teen survepesu.
 
Naljakas 28. märts 2014, kl 14.02
Ei no siin saab nalja nabani, tõesti saa või krambid:D
 
××× 16. aprill 2014, kl 10.51
Ära unusta pudeliharja siis kasutada, saab veel puhtamaks!
 
eerika 09. detsember 2017, kl 21.17
kuna mina olen ise ka rase ja 9 kuu jookseb rasedal pole hea pesta selle pärast et siis tekivad valud sest pesemine kiirendab rasedust miks ma ei soovita raseduse ajal pesta kui on kõht alla poole läinud ja ja sünnitus on lähedal
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!