Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
sos pillid - suure jama tekitajad
 
kiks 20. detsember 2007, kl 22.32
Nii. mul konkreetset muret polegi. aga tahtsin lihtsalt rääkida oma kogemustest. Äkki on kellegil abi. Niisiis olin loll ja võtsin kahel järjestikul kuul mõlemal sos pille, siis hakkasid päevad natuke varem(nagu peabki). Järgmisel kuuul olin kaitsmata vahekorras(sisse poiss ei lasknud aga siiski) päevad pidid hakkama 30 nov. aga ei hakanud, ega hakanud. Olin täiesti kindel et võin rase olla, tegin 3 rasedustesti, kõik olid negatiivsed, ma ikkagi arvasin et olen rase. Juba kujutasin omale kõiki raseduse sümptomeid ette. Nüüd mõeldes, ei saanud arugi kas olid tegelikult ka, või lihtsalt sellest et suur hirm oli. Esmaspäeval läksin arsti juurde, kuna päevi pold juba üle 2 nädala hakanud. Hirm oli suur! Arst aga ütles, et oodata veel, rase ei tohiks olla. Milline kergendus! Päevad hakkasidki täna hommikul. SOS-pillide tõttu oli tsükkel täiesti sassi keeranud. NIIET, kõigile teadmiseks, ärge olge kaitsamata vahekordades, ärge kasutage sos-pille, tekitate endale liialt probleeme ja muresid! Nüüdsest kasutan yasminelle tablette, täna oli siis esimene päev mil võtsin. Looodan,et sobivad:) igatahes jah, minu jutt oli siis kõigile neile, kellel sama olukord näiteks praegu on.
 
tjah 20. detsember 2007, kl 22.40
kle tänud selle kirja eest..ise ootan ka päevi just..üks vahend vedas alt ja jooksin ka sos-pillide järgi apteeki. Ja nüüd juba noormees ka küsib, et millal need päevad siis tulevad juba..:S pidid nagu täna hakkama. oskasin ka vaid nii palju öelda, et kirjade järgi võib kuni 5 päeva hilineda, kuid sa,kiks, ütlesid et peaks varem tulema? mul nüüd hirm ka ausalt öeldes. tahtsin just sellel korral päevade ajal spiraali panna, aga nüüd ootan siin närviliselt. plaanisin ka rasedustesti ostma minna. igaks juhuks teen selle ära. aga no kui olengi rase, siis aborti tegema ei hakka, siis jääb vaid üle loota, et emakaväline pole ja et need tabletid kahjulikult ei mõjunud..:S
 
t 20. detsember 2007, kl 23.58
nende sos-pillidega ei saagi päris täpselt ette teada, kas päevad tulevad varem või hiljem või jäävad üldse ära... mul läksid päevad kuu aega üle.
 
ki 21. detsember 2007, kl 07.05
käisin loengul kus räägiti sos pillidest.. seal öeldi et neid tohib votta pooleaastaste vahedega... ja tihedamini vottes juhtubki nii.. sellepärast oligi head et neid retseptiga sai
 
tripsu 21. detsember 2007, kl 08.59
Kusjuures mina olen atrbinud nii Norlevo kui Postinori tablette. Norlevoga oli kõik ok, tsükkel ei läinud sassi ega midagi. Postinoriga oli hullumaja, "päevad" hakkasid nädal pärast tableti võtmist (tükk aega varem, kui oleks pidanud), kestsid terve nädala, siis oli tükk aega vaikus ja siis hakkas taas normaalne tsükkel.
Tasub jah eolla ettevaatlik nendega. Pealegi ühel mu sõbrannal (kes tarbis SOStablette mingil perioodil küll 3-4x kuus) läks ka näonahk väääga koledaks.
 
kiks 21. detsember 2007, kl 09.41
kuule tjah, on normaalne, kui veel ka 5 päeva hilineb, üldiselt peaks varem hakkama, aga ära pabista. kui võtsid õigel ajal, võimalikult ruttu peale vahekorda sosi, siis saei tohiks ju rase olla:) aga ära mõtle sellele, et võid rase olla, mul arvatavasti lükkas stress ka edasi päevi. Oota veel paar päeva ja kui ikka pole hakanud, tee enda rahustuseks test!
 
kessu 21. detsember 2007, kl 10.24
aga mul postinor üldse ei aidanud. võtsin küll päris kiiresti, nii 24 tunni jooksul. tulemuseks on see, et olen nüüd 7. nädalat rase:S
 
:) 21. detsember 2007, kl 12.13
Postinori mitmeid kordi võtnud ja mitte mingisuguseid jamasid. See ikka väga individuaalne.
 
kiks 21. detsember 2007, kl 13.33
jah on küll inividuaalne, aga ma rääkisin seda selleks, kui kellegil peaks veel nii olema ;)
 
ki 21. detsember 2007, kl 19.14
kui sos pille liiga tihti votta siis nad ei moju ka enam :D

ja need kahjustavad tervist nii et moelge ka mis teete
 
kessu 22. detsember 2007, kl 22.38
no ma võtsin konkreetselt teist korda elus üldse postinori. esimene kord oli kunagi ammu. aga igasugu asju juhtub...
 
aiki 02. jaanuar 2009, kl 12.49
tere, ma tahaksin teada kas see on halb, kui mul päevad lõppesid umbes nädal tagasi, peale seda oli kaitsmata vahekord, võtsin sos-pille ja nüüd kolm päeva hiljem hakkasid jälle päevad ??
 
Trinskav 18. veebruar 2009, kl 00.15
Ma vòtsin kunagi ammu postinori ja kuna ma n2rvitsesin lykkusid p2evad kuu aega edasi aga nyyd um 8 kuud hiljen proovisin uuesti ei olnud n2rvis oli nagu suht pohh ja hakkasid ikka kuu aega hiljem ja mul on palju sòbrannasi kellele soovitand olen ja kòigile on see koguaeg aidanud ja ise olen kah suht pikemat aega kasutand ja iga kord on erinev toime nii et 2rge n2rvake siis l2heb kòik h2sti kuna olen kuulnud et n2rvitsemine on paljudel inimestel peale pillide kasutamist raseduse hoopis tekitand :)
 
Kadi 30. august 2009, kl 13.47
Kas see on normaalne kui oed võtnud SOS pille ja päevad hakkavad uuesti samal kuul...kui on juba tegelikult ära olnud?
 
. 31. august 2009, kl 15.42
to Kadi: ma arvan küll, sest nad löövad tsükli esialgu üsna sassi. Vähemalt minu puhul küll oli nii.
 
kati 02. september 2009, kl 14.01
Mul oli ka Norlevoga kõik ok ja Postinor keeras tsükli ikka nii täiega sassi, et läks pool aastat, enne kui olukord normaliseerus.
 
no aga 02. september 2009, kl 14.38
no aga see on ju selge (ning minuteada kirjaski), et nad tsükli sassi löövad... Ka mina kasutasin SOS pille ükskord, kui kumm purunes, jäidki 1 kuu päevad vahele... Pärast oli kõik jälle korras... Mõni kuu hiljem otsustasin hakata kasutama pille... (kõigest sellest on 3-4 a möödas)

ja kulla teemaalgataja...2 järjestikusel kuul SOS-pille????? See pole rasestumisvastane vahend... Kui sa ei soovi rasestuda, kasuta kummi või pille vms... SOS-pillidega võid endale liiga teha... :S
 
kukimuki 03. september 2009, kl 21.55
Kasutasin Postinori esimest korda pärast miljonit aastat. Küll mitte 24 tunni jooksul, aga siiski õige aja sees.

Tulemus magab oma ööund teises toas :D
 
ka kodus 17. september 2009, kl 12.42
Kukimukile: Kui armas, et tulemus magab ööund teises toas!
Sama lugu minul, beebi kodus :)

Unustasin pilli võtmata, SOS pill ei mõjunud. Ma olen väga rahul! Aga aitab.... nüüd ma ei riski enam unustamisega (kasutan rõngast).
 
Mesi 18. september 2009, kl 22.23

Aga minu teada ei tohigi SOS pille liiga tihti võtta. Aga tore, et Sul köik hästi löppes. Ja teadmiseks Sulle-see, et mees sisse ei lase, ei vähenda veel rasestumise tõenäosust.
 
Ei noh.... 21. oktoober 2009, kl 22.14
Mina olen ka kasutanud SOS tablette niivõrd vähe kui võimali...ainult äärmuslikes olukordades....Eelmisel aastal, kui ma SOS pille ostsin oli pakis 2 tabletti, kuid nyyd kui ma eelmisel nädalal ostsin oli pakis ainult 1. Tekib kahtlus, kas see ikka mõikab..??? Ja kas keegi on kasutanud sellist SOS billi nagu ESCAPELLE...??? Enne eelmist nädalat ei olnud sellest kuulnudki..:S Ei tea kas on ikka usaldusväärne....
 
Kairi 23. oktoober 2009, kl 18.05
Mina olen Escapellet kasutanud ühe korra. Kunagi paar aastat tagasi kasutasin Postinori ka. Postinoriga läks küll tsükkel natuke sassi ja verd tuli kauem kui tavaliselt, aga Escapellega ei olnud mingeid probleeme.
Mul on tädi apteeker ja tema ütles, et need on mõlemad samad. Aga mida rutem tablett võtta, seda kindlam toime on ja seepärast läksin kohe järgmisel hommikul apteeki.
Rasedaks ei jäänud.
 
mari 09. juuni 2010, kl 16.24
olen mures, kuna võtsin SOS pillle juba umbes kuu aega tagasi , kuid päevi pole alanud ,kas peaksin oootama veel või tegema test ?
 
amks 09. juuni 2010, kl 16.52
mul sõbranna kasutas ka sos pille ning ei mõjunud, jäi rasedaks ja sündis kahjuks väärarenguga. seega ma ei usaldaks neid pille.

To mari... tee test ära või mine arsti juurde
 
miu 17. juuni 2010, kl 20.58
Kuulge inimesed, nagu nimigi ütleb, on see sos-pill ehk siis hädaabi pill. Mitte rasestumisvastane vahend nagu mõned näivad arvavat. Kui neid tihti kasutama peab, miks siis juba mitte lasta endale pille välja kirjutada? Märksa tervislikumad ja tõhusamad...
 
k 17. juuni 2010, kl 21.02
millegipärast levib arusaam, et pillid on pahad, aga aeg-ajalt sos-pille krõbistada on ok ja ohutu :S
 
Mäu 18. juuni 2010, kl 08.45
Ja pärast Yasminelle kasutamist, ei pruugi sul olukord parem olla - mitu kuud ei ole päevi, tervis untsus, deprekas jne.. See oli küll loll valik.
 
spott 19. juuni 2010, kl 18.12
Mina võin jutustada oma lühikest lookest sosidega nii palju et tekkis situatsioon kus kasutasin Escapelle sosi... Praeguseks olen 7. kuud rase. Sosi võtsin 14h peale vahekorda.
Rasedus kulgenud hästi. Arsti sõnul ka lapsega kõik korras.
 
Anneli 03. juuli 2010, kl 22.51
Siuke mure, umbes nädal + 2 päeva tagasi oli ka olukord, kui tuli hommikul apteeki külastada, kust olid saadaval escapellid, nii ja 2 päeva hiljem võtsin teise samasuguse, kuigi neid ei tohi üldse vast ühe tsükli ajal rohkem , kui 1 võtta ja nüüd siis täna avastasin, et nagu päevad nädal tagasi olid ära, ei tohiks ju olla aga veritsen ikkagi. Mis toimub? :S
 
. 04. juuli 2010, kl 09.46
Mäu : Ma võtan ka neid ,päevadkäivad normaalselt, kui käivad ja mingeid x tujusid pole näonahk kenam jne jne.see on individuaalne !Mõtetu maha teha
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!