Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
sos pillid - suure jama tekitajad
 
ettevaatust 07. juuli 2010, kl 11.07
vötsin sos pilli aastal 2008 löpus...esimesed päevad olid 2009 ja siis oli ka 4 korda aasta jooksul.käisin arstide juures,et mis värk on rase ei ole päevi ka mitte.nyyd on vist enam vähem saanud tzykli korda...sellel aastal rohkem kui neli korda olnud...jube ikkagi...
 
Gr 09. juuli 2010, kl 16.47
>Mina jälle kardan et postinor, mida ma võtsin kunagi 4 aastat tagasi, tegi liiga mu laste saamisele. Alles nüüd kui loen siin teie postitusi, hakkasin mõtlema selle peale.Et kas selles võib asi olla?(võtsin 1kord 2kuus järjest)ja rohkem pole kasutanud seda varjanti.Lähemalt ja detailsemalt ei taha kirjutama hakata...aga lihtsalt arvan nii...arstidelt pole kinnitust saanud et lapsi ei saa ja pole küsinud ka...aga tunne on selline.
 
to gr 10. juuli 2010, kl 22.10
Väga vöimalik;(... sellised ravimid peaks keelama!
 
Kaku 19. november 2010, kl 16.23
Võtsin nii umbes poolteist kuud tagasi Escapelle ning päevad hakkasid põhimõtteliselt umbes 7 päeva varem ja kestsid umbes nädala ning nüüd ootan juba 6-ndat päeva , et millal päevad hakkavad. Loodan, et see hilinemine on tingitud siiski sos-pillidest, mitte millestki muust....
 
buh 19. november 2010, kl 17.17
mina sõiin ka yasminellesid, mitte mingit muret peale seksi isu vähenemisega ei olnud. enne yasminellet oli tsükkel ebaregulaarne, peale tablette jäid regulaarseks, augustis lõpetasin tabletid ja prageuseks olen 6 nädalat rase :D
see on ikka individuaalne kuida mõjub ja sobib kellelegi
 
m. 19. november 2010, kl 20.29
see nüüd vist ei lähe väga teemasse aga siiski... kas kellelgi on veel olnud nii, et peale pillide kasutamise lõpetamist on seksiisu põhimõtteliselt kadunud? ...mul on tunne , et mul on sellest.
 
hmm 20. november 2010, kl 17.08
amks kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mul sõbranna kasutas ka sos pille ning ei
> mõjunud, jäi rasedaks ja sündis kahjuks
> väärarenguga. seega ma ei usaldaks neid pille.
>
> To mari... tee test ära või mine arsti juurde

Kas tänapäeval mitte ei käidagi selleks miljon korda UH-s, et võimalikult vara tuvastada lapse väärareng? Ja siis antakse ju ka abordivõimalus.
 
? 23. november 2010, kl 11.25
Millal peale sosi on mõistlik teha test? Mul just mure, et kui äkki siiski jäin rasedaks, siis praeguse seisuga soovis seda last, kuid kardan justnimelt eelmainitud võimalikku mõju lootele jne?
 
a 23. november 2010, kl 22.56
Ka peale sos pillide söömist on mõnel rasedus katkemata jäänud ning sünnitanud terve lapse, guugelda.
 
liisa 25. november 2010, kl 14.14
appi, mul lõppesid päevad alles reedel ära.. ja laupäeval võtsin sos-pille. Ja nüüd kolmapäeval oli veritsus, õnneks oli pesukaitse all. Siis õhtul ei olnud midagi ja nüüd täna ehk neljapäeval uuesti nii :S kas see on normaalne ?? ja enne seda tuli mul mingit kollast jura :S
 
kräu 23. mai 2011, kl 22.10
esimene lugu ,oleks nagu mu oma enda akirjutatud,sest olen hetkel suht endast väljas,ja ootan samamoodi päevasid
 
piia 04. august 2012, kl 15.26
Mul juhtus esimest korda aastate jooksul olukord, et kolmapäeva öösel olin vahekorras, kus kondoom purunes, ja mis jäi n-ö poolikuks. võtsin järgmisel päeval sos pilli, aga reede öösel olin uuesti kaitsmata vahekorras(mees ei lõpetanud sisse). kas on põhjust liigselt mures olla, või kuidas sos pill mõjub sellele, et olin uuesti vahekorras?
 
k 04. august 2012, kl 22.09
palun loe infolehte. varem võetud sos-pill uuele kaitsmata seksile ei mõju.

kas haigusi ei karda niimoodi kummita seksiga saada (lisaks rasedusele)?
 
kati 27. august 2012, kl 14.29
See kes ütleb, et need tabletid peab keelama, on vist sooda. Kui peaks juhtuma, et sind vägistatakse, siis enamus naisi tahaks vist ikka rasedust vältida. Ka mina olin sunnitud võtma esimest korda elus sos pille, sest kumm purunes ja ma ei saaks oma lapsele lubada veel kõige paremat kuna kool pooleli ja pole mingisugust majanduslikku tuge. Kaaslane käib samuti koolis ju. Olge nüüd mõistlikud. Parem sos pill, kui hilisem abort või õnnetu elu lapsele. Muidugi on see tohutu mürk ja hirm rasedaks jääda on ikka, aga sos pill vähendab rasestumise võimalust siiski hulgaga.
 
okou 30. oktoober 2012, kl 23.56
kohutav, loen siin et sos ei pruugi aidata.. hetkel ootan oma päevi. homsega saab 3 päev kui pole veel alanud.. jube hirm on kuna lapse jaoks olen ma liiiga noor.
 
Liina 29. märts 2013, kl 22.00
Päevad pidid hakkama 4 päeva tagasi, olin nüüd kaitsmata vahekorras, kutt sisse ei lasknud ega midagi, aga kindluse mõttes võtsin ikkagi SOS-pilli (Escapell), kas võib juhtuda, et päevad jäävad üldse ära ja tulevad alles järgmine kuu?
 
LIinale 30. märts 2013, kl 11.06
jah, tsükkel võib nüüd olla ettearvamatu.

igaks juhuks tasuks järgmisel korral ka suguhaiguste testid teha arsti juures. kunagi ei saa 100% kindel olla, et partner on terve
 
d 30. märts 2013, kl 11.53
mnjah, alati SOS pill ei mõju ka, tee mõne aja pärast rasedustest
 
Kallah. 31. märts 2013, kl 17.51
Nii,mul oli ka nende pillidega suht raske tsükkel.
Nimelt kirjutas arst välja Yarina tabletid.Võtsin neid umbes kuu ja teate,rohkem enam ei suutnud.
Mul oli jubedad peavalud,palavik oli 38-39 ja nii päevast-päeva,oksendamised ja kõik see muu jama ka...
Siis jätsin tabletid ära ja nyyd on enesetunne tunduvalt parem...Ei kasuta ka vahekorras olles mingeid vahendeid,sest minu arust on kondoomiga seks sama hea kui läbi gaasimaski roosi nuusutada...
 
eelmisele 31. märts 2013, kl 19.00
sa räägid nüüd aiaaugust. yarina ei ole sos-pill, vaid tavalised hormonaalsed rasestumisvastased pillid.

seda roosijuttu räägid siis ka aborte tehes või sünnitadki nii palju, kui jumal annab?
 
Kallah. 03. aprill 2013, kl 21.59
No oki vb tõesti rääkisin teemast mööda ...aga nuh rasedaks võib ka kummiga jääda...
Ma olen mõlemat versiooni proovinud ja näe,ikka ei ole..
oskus õigel ajal lõpetada :=)
 
kriss 12. aprill 2013, kl 01.55
Nii totud. :)
SOS pillidel on kaasas infovoldik, kust saad kogu info..
SOS pillid on olukorra jaoks kus purunes kaitsevahend või midagi taolist. Pill ei ole selleks, et neid võtta nagu komme... pillidel on tugevad hormonaalsed mõjutegurid, mille tõttu võivad päevad ära jääda, kuudeks asi sassi minna, kohe alata, võid ka rasedaks jääda kuna miski ei kaitse 100%
Kõige hullem on see, kui puuduva aju ja arvamuse tõttu, et SOS on lõbusa seksi tagajärgede kustutaja võid sa oma emarõõmudest kogu eluks suu puhtaks pühkida.
SOS ajab su hormoonid segi, võib põhjustada tugevat valu rindades, kõhus ja tupes.. esinevad peavalud ja närvilisus ning hullemal juhul võib lõppeda ka surmaga (ka see on infolehel muide!).
Muidugi on ka rasestumisvastased pillid sellised millel on erinev mõju erinevatele persoonidele eraldi, kuid mõjud peaks kaduma pärast kolme kuud.
Arvestage, et ravimid on siiski mürk.. kui see suudab takistada rasestumist siis peaks juba ju olema aru saadav milline hävitav mõju sel on.
Ärge olge nagu lambad.. NAISTEARSTID on põhjusega ametis. Selle asemel, et tulla siia ja sama tarkadelt uurida pöörduge spetsialisti poole ja julgus kokku- küsige temalt nõu ja soovitusi.
 
SOS alati ei aita 16. aprill 2013, kl 19.28
Võtsin purunenud kummi tõttu sos-pilli 1 h pärast vahekorda ja siiski jäin rasedaks. Õnneks on laps igas mõttes terve (nüüdseks juba 6-aastane).
 
mina 13. jaanuar 2015, kl 19.03
Terekest siis ka minu poolt! Olen vägagi mures, sest võtsin sos-pille 11 päeva tagasi ja siiani pole päevad hakanud... ootan veel 2 päeva ja siis teen testi, sest ma olen nii kindel, et sos mind ei aidanud kahjuks... Olen kord veel seda võtnud, aga siis hakkas mens juba 5. päeval. Nüüd täna olen koguaeg näljane, pea käib ringi jms... Ma tõesti ei tea, mida arvata. Ilmselt tuleb teha abort, sest see on juba liiga palju ajast üle läinud. Last ma veel ei taha, kuna olen alaealine veel.. Vot selline on minu juhtum. Otsustasin seda siin jagada, sest mujal pole sellest midagi kirjas... Soovitan teistelgi, kellel samamoodi, teha test ja siis otsustada, mida edasi teha.
 
Rase 20. mai 2015, kl 15.32
Olin kaitsmata vahekorras, järgmine päev võtsin sos pilli sisse. Rasedusvastased pillid ootavad kapis, lasin kohe välja kirjutada kui sos pilli võtsin, et enam kunagi ei peaks võtma. Ootasin vaid päevade algust... Eelmine nädal, kui päevade algus oli nädal yle läinud, tegin rasedustesti, tulemus negatiivne ja kergendusega mõtlesin et ok ju see pill keeras tsükli tuksi. Kaks päva tagasi nüüd tegin uuesti, kaks testi, mõlemad tulemusega positiivne. Täielik šokk ja hirm. Langetasime mehega samal päeval otsuse et pole lapse saamiseks veel valmis. Süda tilgub verd aga järgmine nädal kliinikus aeg kinni pandud.
Naised, miski pole 100% tõhususega.
 
keiukasss 06. august 2015, kl 15.27
Mul oli hoopis selline lugu et kumm purunes , partner sisse ei lasnud aga otsustasin ikkagi võtta escapelle sos pilli sisse, paari päeva pärast hakkasid mul päevad mis oli juba teine kord ühe kuu jooksul nüüdseks on päevad juba kestnud 14 päeva ja ikka ei jää järgi, tra kas mul on midagi viga, kas võin rase olla?
 
Thea 10. august 2015, kl 12.25
Rase vast ei ole, aga eks need SOS pillid keeravadki asjad sassi. Kui kondoom puruneb, siis on siiski igal juhul mõistlik SOS ära võtta...
Ja saab ka kasutada kindlamaid vahendeid (regulaarsed pillid, spiraal), kondoomi haigustest hoidumiseks.
 
oi jummal 18. märts 2016, kl 08.59
asdasdadasda
 
Kaevan teema üles 01. juuli 2016, kl 13.08
Minul sama mure. Esimest korda elus võtsin, lugesin pakendi infolehe ka läbi, aga ikka...igaks juhuks tulen internetist oma sümptomeid otsima.
14.juunil olin sunnitud võtma hädaolukorras pilli, päevad pidid hakkama 5.juulil, kuid oppa - 27.juuni olid punased juba platsis.
Olen rahulik selles mõttes, et päevad on ju märk, et pole rase, kuid samas veritsus on väga kahtlane, on küll tumepunane nagu alati, kuid tuleb väikeses koguses ja koos tükkidega. Juba viies päev kestab ja tundub, et lõppu hetkel veel ei tule, tavaliselt on 5ndaks päevaks väga kerge veritsus, kuid nüüd tundub, et hakkab just tugevamaks minema.
Rinnad on tohutult valusad ning kõvad, enesetunne läheb tihti väga halvaks, kuid siis kohe heaks, kõigub sedasi.
Sisestan endale, et pole rase ja ilmselt tsuklihäire, mida sos-pill kaasa toob, kuid siiski on kuidagi väike kahtlususs sees :(
Last oleks tore saada küll, kuid kahjuks pole hetkel materiaalselt võimalik...
 
Levadonna 10. veebruar 2017, kl 21.44
Kas see levadonna on ok?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!