Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Kas saab lahti lasta töölt?
 
Kadri 04. mai 2009, kl 23.05
Kuidas uus töölepingu seadus mõjutab inimest,kes on jäänud hiljuti rasedaks?
 
.... 05. mai 2009, kl 08.36
(kindel ei ole,aga...) kas mitte uue töölepingu seaduse vastuvõtt edasi ei lükkunud????
 
. 05. mai 2009, kl 14.13
Ei, ka uue seaduse kohaselt ei saa lihtsalt "lahti lasta", ikka peab põhjus ka olema.

Küsi täpsemalt mida teada soovid.
 
... 05. mai 2009, kl 14.22
tööseadus kaitseb rasedat... ei tohi lahti lasta, KUID tingimusel, et oled teatanud tööandjat oma rasedusest. Kui teatad siis, kui nad ütlevad, et peame vallandama vms, siis on hilja.
 
sdgfg 06. mai 2009, kl 11.55
No kas tõesti ei saa vargusega vahele jäänud töötajat vallandada raseduse pärast? Ikka saab. Rasedad on minu teada kaitstud vaid koondamise eest, aga vallandada või töölepingut lõpetada saab ikka.
 
H. 06. mai 2009, kl 18.37
Uue seaduse järgi:


§ 93. Rasedaga või väikelast kasvatava isikuga töölepingu ülesütlemise erisus

(1) Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, või isikuga, kes kasutab lapsehoolduspuhkust või lapsendaja puhkust, üles öelda koondamise tõttu, välja arvatud tööandja tegevuse lõppemisel või tööandja pankroti väljakuulutamisel, kui tööandja tegevus lõpeb.

(2) Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, üles öelda töötaja töövõime vähenemise tõttu.

(3) Käesoleva paragrahvi lõigetes 1 ja 2 sätestatut kohaldatakse üksnes juhul, kui töötaja on teavitanud tööandjat oma rasedusest või rasedus- ja sünnituspuhkuse õigusest enne ülesütlemisavalduse kättesaamist või 14 kalendripäeva jooksul pärast seda. Tööandja nõudmisel peab töötaja esitama rasedust kinnitava arsti või ämmaemanda tõendi.
 
c gb xf 07. mai 2009, kl 13.21
1 juunist võetakse vise see uus töölepingu seadus vastu ja selle järgi võib lahti lasta küll rasedat
 
... 07. mai 2009, kl 13.35
just ükspäev räägiti, et selle seaduse vastuvõtmine lükatakse arvatavasti järgmisse aastasse, kuna vigu on seal palju...
 
JUHM 25. oktoober 2022, kl 20.25
VaSSistlik vald no kas normaalsel nõukogude ajal oleks ausa töölisega niimoodi käitutud. Neil oleks minek olnud seda ka paremal juhul halvemal juhul kohe seina äärde. Mina olen ametnik ja mul peab füüsiline abi olema. Nää ennem oli küll olin mina see füüsis aga nüüd tahavad odavalt saada
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!