Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Kõht.
 
n 06. juuni 2009, kl 23.49
Kas on siin veel kedagi,kellel platsenta on/on olnud tagaseinas,millal teil kõht kasvama/paistma hakkas? Mul 14 nädal ja ei ole veel midagi,nii ootan,et millal see kõht juba kasvama hakkab..
 
L 07. juuni 2009, kl 09.55
tagaseinas ongi kõige parem (mulle vähemalt arst ütles nii)
Ja mul ka 14 nädal jooksmas aga punu juba ees natu vb see sellest et enne rasedust olin ma ikka päris kleenuke .Aga kui see kõht lõpuks täiel kiirusel kasvama hakkab siis unistad et see väike oleks ,sest suure kõhuga ikka raske
 
ee 07. juuni 2009, kl 10.34
Seletage lollile ka, mis vahe selle ees ja taga seinaga on?
Ja kas kõht kasvab ka siis erinevalt? (Suurus vms loeb selle juures siis või)?
Mul on ees.. mis ma sellest järeldama peaksin?
 
Nurse Betty 07. juuni 2009, kl 11.39
Tead, mul on 25. nädal ja riided seljas, peab võõras inimene ikka vaatama, et aru saaks, et rase olen. Üldiselt näen välja, nagu oleksin natuke liiga palju jäätit söönud. Oota ja kannata, Su tibu alles nii tilluke :)
 
ees 09. juuni 2009, kl 01.09
Kui platsenta on eesseinas siis ei saa laps normaalsel teel sündida ja tuleb teha keisrilõige,ja lapse liigutusi hakkavad need naised natuke hiljem tundma.Kui platsenta tagaseinas siis see on normaalne ja kõik on ok.
 
Nurse Betty 09. juuni 2009, kl 02.02
Ei ole nii. Keiserlõige tehakse, kui platsenta katab loomuliku sünnitustee ja jääks seega lihtsalt lapsele teel välja ette. Niisiis, kas ta on ees- või tagaseinas ei oma sünnituse vaatepunktist mingit tähtsust. Lapse liigutusi võib hakata hiljem tundma küll.
 
tigu 09. juuni 2009, kl 10.29
See on sama individuaalne, nagu kõik muu rasedusega seotu... osadel viskab kohe punu ette ja siis osadel tõesti otsi ka sünnitama minnes luubiga kõhtu :)
 
x 09. juuni 2009, kl 11.01
No mul oli paremas servas ja kõht küll oli täiesti normaalne.
 
naine 09. juuni 2009, kl 15.58
Kõht ees juba 7 nädalal,küsisin arstilt ka,et nii vara aga ta ütles,et see nii erinev.Nüüd 12 nädalat ja kõik küsivad,et 4-5 kuu jah juba??Platsentast ei tea midagi,kas mul vara äkki?
 
muriel 09. juuni 2009, kl 17.54
to ees

tee endale palun selgeks, mida tähendavad mõisted platsenta eesseinas, platsenta tagaseinas ja platsenta eesasetus. mõni esimese lapse ootaja saab sinu avalduse peale närvivapustuse. õnneks on olemas nurse betty :) mul mõlema lapse puhul platsenta eesseinas, liigutusi hakkasin tundma esimesega 20. nädala (sellest sain muidugi alles paar nädalat hiljem aru, et ah need ongi siis need esimesed liigtused) ja teisega 18. nädala paiku. kõhu kasvamine on väga erinev, sõltub kehaehitusest ja söögiisust.

to naine

looteanatoomias kirjutatakse muude näitajate hulgas su rasedakaardile ka see, kuidas platsenta asetseb. kui ees- või tagaseinas, siis kõik korras. reeglina hakatakse eesseinas oleva platsenta puhul lapse liigutusi hiljem tundma ja esialgu mitte väga intensiivselt.
 
jaanika 16. mai 2010, kl 10.51
minu rasedus on 20 nädalat ja platsenta on ka ees seinas ehk ees. minu teada pole sellest midagi , siis tehakse vaid keiser kui platsenta ette jääb muul juhul sünnitad ikka ise
 
... 16. mai 2010, kl 17.00
mul ka 14. nädal jookseb. kõhtu ei kuskil . titakõhtu siis. muidu on mul niiviisi, et talviti millegipärast mugin suht palju. et ka siis see talv olen mõned kilokesed omale liigselt kõtu peale korjanud. nii et söömisest on jah väike kõht ees. kleenukesematel vist muidu hakkab titakõht varem paistma. neil, kel veidi rasva kõhu peal, jälle hiljem. vähemalt nii mulle tundub.
 
17 nädalat 18. mai 2010, kl 15.59
mul ka 14 nädalat õieti midagi näha ja siis 16 nädalal hakkas paisuma. See ongi vist nii et laps ei kasva kogu aeg ühtemoodi, alguses on ta 3 kuud ikka väike, siis hakkab jõudsalt kasvama.
 
kaala 10. juuni 2010, kl 23.10
Esimese lapsega oli platsenta ka eesseinas.. ja tundsin liigutusi juba 18 nädalal ( ma kleenuke ka muidu). Praegu on teise lapsega 16 nädal käimas.. ootan juba põnevusega kuna tundma saan ( meil ka platsenta eesseinas). Ja eelmine sünnitus läks väga kiirelt ja muretult:)
 
kati 22. september 2012, kl 22.11
minul on ka platsenta paremal pool eesseinal ja pole hullu midagi ja see et liigutusi hakkad hiljem tundma see on kõigil erinev mina kui esmasünnitaja hakkasin tundma poja liigutusi juba 18 nädalal ja siiamaani igapäevaselt :)
 
Rase 08. veebruar 2020, kl 07.52
4s rasedus. Platsenta eesaetsus ja platsenta kasvab armi sisse(seega viimane keiser) mul nädalaid 20 ja üm 96
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!