Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
venitusarmid
 
rase 07. september 2009, kl 15.39
Tere!
Olen esmakordselt rase ja tahaksin teada nendest venitusarmidest mis tekivad peale sünnitust.
Mis ma saaksin teha, et neid ennetada ja kuidas peale sünnitust nendega tegeleda ja kas need armid jäävad väga hulluld v kuidas nendega on?
Ja kas kellegil on venitusarme ennetavat kreemi alles ehk?? Tahaksin osta, aga mitte uut, need uued maksavad nii palju:S
 
võib 07. september 2009, kl 15.43
võid ka tavalise beebiõliga määrida...
 
tt 07. september 2009, kl 18.03
võid määrida näiteks oliiviõliga või muu õliga (johnsonsi beebiõli eriti ei soovita).
aga tegelikult on see väga individuaalne. mõni määrib ja möksib, aga on ikka triibuline, teine ei tee midagi ja ei saa ühtegi armi.
kui need juba tekivad, siis päris lahti enam ei saagi. aja jooksul lähevad vaid heledamaks ja märkamatumaks.
 
tigu 07. september 2009, kl 18.12
Ei tea, kas kreemitamisest, piisavalt vedeliku tarbimisest ja mitte väga hullust kaalutõusust, aga ma ei saanud mitte ühtegi armi. Ahjaa - kuivharjamist tegin ka kõhule ja rindadele.
Geenides asi ei saa olla, sest teismelisena kaalutõusu ajal sain venitusarmid...
 
kll 07. september 2009, kl 19.19
kui juba see tema on siis küsin kah...kui venitus armid on tumedad lillakad siis kas need lähevad ka heledamaks ja kui kaua aega peale sünnitust,ja mis toodet kasutada et neid vähendada?
 
lille 07. september 2009, kl 19.32
Mina kasutan Eucerin`i Natural Caring oil`i-minule mõjub väga hästi, ühtegi venitusarmi pole.
 
p 08. september 2009, kl 18.02
mina ei usu , et kreemitamine aitab.Pigem ikka oleneb kui tervislikult toitud ja kui elastne nahk on,.Armidest ei saa kunagi lahti kui nad juba tekkinud on.Algul on need lihtsalt tumedad lillad ja siis muutuvad heledateks valgeteks.
 
heily 08. september 2009, kl 20.49
Mina kreemitasin ennast kalliste kreemidega mitu korda päevas ning see on lihtsalt kohutav millised armid mul on. kõht on triibuline nagu sebral...sügavad vaod on järgi, puusadel on laiad vaod ja reitel. Raseduse lõpu poole nahk ei andnud enam ülds ejärgi ja tekkisid kergelt veritsevad triibud ja nii need armid tulidki. eks nad heledamask jah läinud kuid triibud ikka..sest nahal ju vaod.
 
krissu 10. september 2009, kl 22.45
Minu sõbranna kasutas palmers kreemi ja ei jäänud ühtegi armi, samuti valiti see kreem parimaks saates "kuidas alasti hea välja näha" Kasutan ise ka seda kreemi, Natuke kallis on 179 eeki ja 250 ml pudel aga ilu nõuab ohvreid:)
 
heily 11. september 2009, kl 09.29
just seda kreemi mina kasutasingi ja ikka ohtraltja terve raseduse, kuid ei aidanud ta mitte midagi.
 
arvan 11. september 2009, kl 09.44
Kasutage ikka looduslikku keemiast puhtast õli. Muudab naha ikka palju paremaks kui naftast tehtud sobi. Ka kuivharjamine aitab hästi ja kõik mis suurendab naha elastsust. Õige toitumine, mineraalained, vitamiinid.
 
kaksikute ema 11. september 2009, kl 16.58
terveraseduse kasutasin eucerini kehaõli. ühtegi armi ei tekkinud. kahtlustan küll ka pärilikku faktorit, sest 3 last pole ka mu emale jätnud ainsatki armi.

mismoodi teema algataja kavatseb osta "kasutatud" kreemi - et siis na tühja pudelit tahad osta või?
 
Jane 12. september 2009, kl 21.41
Kui rebendid tulevad siis nad tulevad. Olen ka enamuse rasedusest kasutanud palmersit, aga pepule tulid ikkagi.
Raseudst 40+
 
emme 13. september 2009, kl 22.12
Mina kasutasin ka igasugu kreeme ja õlisid 2 korda päevas ja seda alates 2. kuust. Kulutasin nende peale kokku kindlasti üle 2000krooni aga lõpptulemus on siiski väga triibuline:( Peale sünnitust kasutasin seda PalmersI armide seerumit(selline väike pudel, maksis ka suht palju)4x päevas, nagu kasutusjuhendis kirjas oli...kokku kasutasin 5 sellest pudelikest ja ikka ei midagi. Nüüd kannangi oma arme edasi:(

Minu ema sünnitas ainult ühe lapse ja tema kõht on siiani meeletult triibuline, armid on küll heledad, kuid neid on siiski väga hästi näha.
 
... 14. september 2009, kl 09.47
See jah nii, et kui pärilik tugev soodumus siis ei aita miski. Kergematel juhtudel saab loodusraviga mõnesaja krooni eest ikka väga hea tulemuse. Aga eks see on iga ühe valik milline ta peale sünnitust olla tahab.
 
t 14. september 2009, kl 09.51
kuidas see siis igaühe valik on??
kas sa, täpikesed, arvad, et mõni tahab ülejäänud elu igatepidi triibuline olla?
 
:S 14. september 2009, kl 09.59
Ma soovitan kasutada Palmers Cocoa Butter (pole sama, mis "emme" kirjutas) kreemi just venitusarmide jaoks. Kasutama peab 2 korda päevas (hommiku ja õhtu). Aitab hästi... Olen vaid positiivset tagasisidet kuulnud...
 
Janely Valliste 15. september 2009, kl 21.29
Mina ei tea see oleneb ka inimesest ise kas ta on suure keha kaaluga või mitte.Mina olen 17 kui ma esimese lapse saan ja peale sünnitust olin ma 69 kg juures,aga nii kui sain seksi võtsin kohe kaalust alla ja olen siiani 65kg olnud nüüd olen ma kaalust juurde võtńud kuna kannan teist last ja olen väga õnnelik..
 
t 15. september 2009, kl 21.35
oi, janely, kuhu sa vahepeal kadunud olid?

seksiga said lausa 4 kilo alla? uskumatu...
 
Janely Valliste 15. september 2009, kl 22.52
Oi mis see sinu asi on t.
 
* 15. september 2009, kl 23.07
Janelile võiks ju kirjavead ja kummalise lausestuse andeks anda, sest äkki on tegu düsgraafiga(Düsgraafia ehk vaegkirjutamine on spetsiifiline õigekirjahäire, mis ei ole seostatav arengulise ebaküpsusega, neuroloogilise häirega, nägemispuudulikkusega ega puuduliku õpetamismetoodikaga.)Aga et ta on selle juures nii ebaviisakas, siis...Ilmselt ei jäeta Su norimist niipea, kulla Janely!
 
5 lappse ema 16. september 2009, kl 08.22
ka mul pole ainsatki armi ja ei teinud midagi


aga soovitav oleks küll raseduse ajal nahka mingi loodusliku toitva kreemi või õliga määrida, siis nahk on elastsem ja ei teki neid rebendeid ehk arme.

need armid ei teki tegelikult mitte peale sünnitust vaid raseduse ajal. nank venib ja nahaalused koed rebenevad, peale sünnitust paistavad need siis armidena välja.
ka toit võiks olla selline mis nahale kasulik.
 
eelmisele 16. september 2009, kl 09.14
Täitsa õige jutt. Ei aita kallid kreemid vaid tuleb hoolitseda oma naha eest. Siis ei tekki mingeid arme. Aga vabalt võib möksida igasugu keemiaga ja kasu ei midagi. Aga eks igaüks valib ise.
 
Mann 17. september 2009, kl 21.48
spets kreemidel on see eelis, et nad ainult ei niisuta, vaid sisladavad ka naha elastust hoidvaid aineid (nt kollageen ja elastiin), elastsusest sõltubki naha venimine (kas armid tulevad ja kas nahk pärast tagasi kokku tõmbab)
mina olen ka 2 rasedust Palmersit kasutanud ja arme pole
kuigi 100% kreemid kõigile tõesti ei aita, aga parem karta kui kahetseda
 
eks ta nii ja naa on 18. september 2009, kl 18.03
Endal esimene rasedus käsil. 35 nädalat. Kuni 30nda nädalani polnud ühtegi armi tekkinud ja kõtu oli selleks ajaks ikka päris pirakas juba. Hakkasin lootma, et ei tekigi. Aga justnagu ära sõnusin. Praegu on terve kõht arme nii täis, et jube. Olen koguaeg kõhtu kreemitanud ja puha, kuid nähtavasti ei aidanud see minu puhul mitte midagi. Samas on mul ema sünnitanud 3 last,armide tekke vastu ei võtnud miskit ette, aga kõht on täiesti armideta.
 
... 21. september 2009, kl 17.16
mul oli nivea kreem kogu perele,metall karbis ja õudsalt rasvane, ostsin säästust mingi imepisikese hinnaga,muidugi oli see mõni aasta tagasi kuid aitas...venitus arme on vaid üks ja seegi mitte nähtava kohapeal :) katseta ehk rasvaste kreemidega minul aitas
 
Mann 26. oktoober 2010, kl 14.36
Ei aita ükski kreem ega õli venitusarmide vastu ilma lisaabita. Toitumine on kindlasti oluline. Samamoodi kui naha koorimine. Pärilikkuse kohta ütleks niipalju, et sellesse ma ei usu. Minu emal on ikka jubedalt venituarme samas kui minul, kes ma mõlema rasedusega veidi üle 20kg juurde võtsin ei ole ühtegi. Kindlasti loeb siin ka see, kuidas oled oma naha eest hoolitsenud enne rasedust. Mõlema raseduse ajal kasutasin mina naturaalset nisuiduõli ja koorisin nahka 2 korda nädalas.
Neile, kes kasutasid ka raseduse ajal spets tooteid aga on nüüd siiski armidega "kaunistatud" ütleks seda, et kui te ei oleks neid tooteid kasutanud oleks asi arvatavasti hullem....
 
p 26. oktoober 2010, kl 15.35
http://www.wikipeers.com/files.php?file=streach_marks_1_547790131.jpeg
siuksed siis.
Ise kasutasin Lyerach´i phytolastil cream´i ja kusjuures aitas, rindadele ei määrinud ja sinna tekkisid armid, seal kus määrisin sinna ei tekkinud. Aga tegemist kalli kreemiga, 500 EEK oli. Muidu oliivi ja mandli õli on head. Söö E vitamiini.
 
21 27. oktoober 2010, kl 13.45
olen kuulnud et kookose või aitab ka hästi
 
mann 27. oktoober 2010, kl 14.51
mina ei kreemitanud mitte kordagi ja mul ei tulnud ainsakti armi - sõbranna kasutas kalleid kreeme, nägi hullu vaeva endaga ja sai suured tumelillad armid endale.....kreemid mõjuvad vaid naha pealispinnale, aga armid tekivad sügavamates kihtides. sama moodi olid mul teismelisena väiksed armid, kui kiiret juurde võtsin! eks see ole ikka iga inimese omapära.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!