Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Alaealisena rase
 
kats 02. veebruar 2011, kl 22.55
Mina olen just 18 saanud kui oma esimese lapse sain.Poja.Nüüdseks on mu poeg 4a.Ise k2in tööl .Mehest l2ksin küll lahku ,kui poiss 4 k oli.Minu ellu tuli nö sõbrana uus mees.Kellega nüüdseks juba 3a koos olnud.Laps teabki teda kui oma issit ja suvel kavatseme lapsendamispabereid ajama hakata.Ma ei kahetse hetkekski et lapse sain.! Siinsetele pessimistidele-Kus on kirjas et 14 a ei või olla vastutustundlik ja ema??
 
Katsikeśekesele. 03. veebruar 2011, kl 08.50
14.a võib küll olla vastutustundlik ja ema, aga laps tahab lisaks ka süüa ja riideid, oled kuulnud? Millest või pigem KELLE raha eest 16-aastane (nii vana ta ju on, kui emapalk läbi saab) need lapsele võimaldab? Isegi sõimekohta ei anta ilusate silmade eest, ikka peab raha olema. Ja läheb tööle see 16-aastane kuhu? Kui õpib edasi, siis jälle: kelle kraesse jäävad tema enda ja lapse ülalpidamiskulud?
 
appi 14. veebruar 2011, kl 16.10
Õudukas!!! Minu 14 aastane sugulane mängib veel nukkudega aeg-ajalt ja sina ootad juba last. Kuidas kuidas kuidas saavad noored nii vastutustundetud olla??? Ja liiga noor on ka 17-aastane muideks.
 
KatariinaRosolje 18. veebruar 2011, kl 15.39
E. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui on võimalus, siis mina jätaksin lapse alles. O
> len ise noorena aporti teinud, ja kahetsen.
> Edu.
> :)


Õigesti tegid. Enne tuleb ikka õigekiri selgeks saada, eks?! :) @ aporti
 
N21 25. juuli 2011, kl 00.20
To: appi

Sa unustasid ütlemata, et 17-aastane on liiga noor SINU ARVATES. St. niimoodi paikapanevalt lajatada ikka ei saa, ma arvan.
 
1 aasta vana post ju. 25. juuli 2011, kl 17.31
igatahes, see laps on kasvõi surnud või ilmavalgust näinud, aga kõikidele emadele,

ärge tehke aborti, enne mõelge, sinu sees elab elusolend kes USALDAB sind, ehtne elusolend.
 
ema 24. märts 2014, kl 09.55
Kindlasti sünnita ,kuidas sa muidu edasi elad et tapsid oma lapse kui aborti teed
 
????????????????????? 24. märts 2014, kl 12.19
Teema on ju 4a vana!
 
musimops 24. mai 2016, kl 20.13
Mõnel 14 aastasel ei ole menstruatsioon hakkanudgi
 
murestmurtud 09. august 2016, kl 21.53
Tervist! Pöördun murega ja loodan saada adekvaatset vastust siis kas kellegi kogemusest vms. Ei ole küll alaealine aga mure siiski, juhtus poisiga õnnetus (lasi sisse), peale seda reageerisin koheselt ja võtsin sos-pilli, konsulteerisin ka naistearstiga kes esmasel vaatlusel ütles, et tema arvates ma rase pole, andis ka saatekirja ultrahelisse, kus öeldi sama, et kõik korras ning kohe peaks hakkama ka menses (ultraheli pilti vaadates). Kuid samas ka võimaliku raseduse korral ei oleks ultrahelis midagi näha olnud kuna sellest möödas alles 5 nädalat. Menses pidi küll hakkama 7ndal augustil, aga pole siiani hakanud ning juba on 9.august. Kas ma peaks muretsema?
 
Klp 23. jaanuar 2019, kl 22.52
Tere
Tahtsin küsida,et kui Olen 15a siis kas mul peab olema lapse sünnitamiseks vanema luba?
 
ametnik olen 24. jaanuar 2019, kl 14.04
Ei, ei ole vaja vanemate luba. St sinu eest ei saa keegi otsustada, kas sünnitad.
Kuidas sa ette kujutad, et keegi teine peale sinu ütleb, kas sünnitad või teed aborti? Meil ei tehta isiku tahte vastaselt aborte.
Seadus pole kunagi keelanud alaealisel sünnitada, küll aga nõuti varem abordiks tema vanemate nõusolekut, see on nüüd muudetud- Riigikogu võttis 2015.a vastu seadusemuudatuse, mille järgi lapseootele jäänud alaealine võib aborti teha ilma vanema nõusolekuta.

Kui sind on loetud oma tegudest aru saavaks inimeseks (u alates 10a juba küsitakse lapse arvamust ja arvestatakse sellega, n kumma vanema juures soovib elada jne).

Iseasi on, et kui sa kohtus ei taotle teovõime laiendamist, siis sinu lapsele nime panevad tõesti sinu vanemad jms kui sinu eestkostjad.

Lisan ka juristi info, v-o on vaja:
K: Meie alaealine tütar on rase, millised on meie õigused ja kohustused?

V:Kui tütar soovib lapse sünnitada, ei saa keegi teda raseduse katkestamiseks kohustada.

Lapse isal on kohustus Teie tütart ülal pidada 8 nädalat enne lapse sündi ja 12 nädalat peale lapse sündi. Samuti on tal õigus saada lapse isalt ülalpidamist kuni lapse 3-aastaseks saamiseni, kui ta ei ole raseduse tõttu või raseduse või sünnituse põhjustatud tervisehäire tagajärjel või lapse eest hoolitsemise tõttu võimeline ennast ülal pidama. Kui isa ei ole tema muid kohustusi ja varalist seisundit arvestades võimeline andma lapse emale ülalpidamist enda tavapärast ülalpidamist kahjustamata, annavad ülalpidamist isikud, kes on seda kohustatud tegema järgmisena.

Teil on samaaegselt eelnimetatuga igal juhul kohustus oma alaealise lapse ülalpidamiseks. Kui tütar saab täisealiseks, on tal õigus oma vanematelt ülalpidamist nõuda vaid õppimise või abivajaduse korral, kuid alaealise lapse suhtes lasub vanematel igal juhul ülalpidamiskohustus.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!