Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Alaealisena rase
 
LiigaNoor 08. juuli 2010, kl 20.35
Tere!

Oleksin väga tänulik kui saaksin abi natukene. Olen alles 14 ja juba rase see juhtus kuidagi liiga kähku esimene kord ja ma ei tea. Igal tahel nüüd ta on olemas ja kas peaks aborti tegema või lapse alles jätma? Ma ei suuda otsustada. Lapse isa on igati valmis aitama. Ja mida ma ikka peale hakkan.
Paluks ausaid vastuseid ja abi.
Aitäh teile!
 
mina 08. juuli 2010, kl 21.38
arvan, et peaksid tegema seda mida su süda ütleb, mitte seda mida teised tahavad. sain ka juba 15 aastaselt emaks ja ei ole seda kunagi kahetsenud. nüüd tütar juba 3 aastane ja ei kujutaks eales elu ette ilma temata.
 
Ausalt 09. juuli 2010, kl 00.26
Mina teeks abordi.
 
123 09. juuli 2010, kl 00.42
Soovin, et loeksid seda linki:

http://www.rasedus.ee/noustamine/raseduskriisi_noustamine
 
Nunuh 09. juuli 2010, kl 09.35
Mina küll alaelisena, ilma hariduse ja tööta, last ei saaks. Hakkama saate kuidagi kindlasti, aga mis elu see sulle ja lapsele on?
 
E. 09. juuli 2010, kl 14.19
Kui on võimalus, siis mina jätaksin lapse alles. Olen ise noorena aporti teinud, ja kahetsen.
Edu. :)
 
Öövari 09. juuli 2010, kl 16.25
Jäta alles ..kui sul on toetav käsi olemas...:)
 
Heh 09. juuli 2010, kl 17.09
Teeksin abordi. Lapsed ei tohiks lapsi saada. Määrad enda ja lapse viletsusse.
 
milla 09. juuli 2010, kl 17.29
olen nunuhiga ühel meelel. aga tee nii, nagu õigeks pead.
kusjuures kummaline, aga kui mina sama noor olin , mängisin veel nukkudega ja ei teadnudki veel päris täpselt, mis see seks on. (olen 24 praegu). nii, et mul isiklikult on hästi imelik mõelda, kuidas nii noorelt saab lasta ennast rasedaks teha? ...sest 14 on ikka suht laps veel ju. ma ei ütle, et sinust kehv ema saaks või midagi, aga ..... aga mina teeks sinu asemel küll aborti (ja suht ruttu, siis saab veel tabletiga. see pole tervisele nii ohtlik) ja siis teeks endale selgeks, mis asjad on rasedusvastased vahendid.
 
p 09. juuli 2010, kl 19.57
tegin aborti kui olin 15 ja ei kahetse.
Lapse peaksid ikka saama siis kui oled kindel et ta ka üksi suudad üles kasvatada mitte lootma teistele sest tihtilugu mehed kõnnivad lihtsalt minema ja kuidas sa koolis ja tööl hakkad käima lapse kõrvalt kui sa ei suuda lasteaia koha eest maksta? Mis töö sa saad kui sul 9 klassi hariduski pole.
 
nii 09. juuli 2010, kl 20.08
kui sul on head geenid, vanemad on midagi saavutanud jne, siis tasuks jätta, aga muidu abort
 
heh 09. juuli 2010, kl 20.14
on sul vanemad normaalsed ja toetavad, sellest sõltub ka palju. lapse isa võib ju lubada paljugi aga samahästi võib ka ära kaduda ja jäädki üksi. arvestama pead ainult endaga ja kui vanemad ka ei toeta, läheb sul raskeks. jõudu sulle!
 
Realist 09. juuli 2010, kl 23.04
Teemaalgataja, sinu pöördumine ei jäta sinust just eriti tarka muljet. 14 ja ei tea, et seksist võib rasestuda? Jorss, keda ei huvita, et 14 aastane võib rasedaks jääda? See kõik näitab nii mõndagi ka sinu kodu ja vanemate kohta. Kas tõesti on vaja veel sellisesse peresse ühte last juurde?
 
xyzw 10. juuli 2010, kl 02.01

Maailma noorim ema on 5 aastane peruulanna (soojal maal saavad naised oluliselt varem suguküpseks, kui põhjamaal) ... tema kõrval on 14 aastaselt rasestunud ja 15 aastaselt emaks saav eestlanna juba "väga vana" ... ehk vanuse koha pealt pole midagi põdeda, eriti kui laps juba olemas on (nüüd hakkavad 50 aastased mutikesed, kes ei tea veel kuna nad oma esimese lapse saavad kindlasti sõimlema).

Sisu poolest ei erine abort ja inimese tapmine: mõlemal juhul võetakse teiselt inimeselt võimalus elada ja see jääb hinge närima kogu eluks.

Arvestades teemaalgataja kogenematust (ups, noorelt võib ka rasedaks jääda) poleks aborditamine mingi lahendus - paari kuu pärast oleks ta samas seisus tagasi (ups, jälle "juhtus"), jne.
Samas last oodates ei saaks ta uuesti rasestuda 9 kuu jooksul ja selle ajaga jõuaks ta paljugi areneda.

Lisades siia mehe poolse soovi igati aidata on mõistlik otsus laps ära sünnitada - paari aasta pärast kui su laps juba jookseb, räägib ja saab asjadest aru mõtled sa jälestusega siinsete kibestunud abordimutikeste soovituste peale.
 
Võeh 10. juuli 2010, kl 10.10
xyzw, sinu arvates on siis 5 aastase lapse vägistamine täiesti normaalne ja loomulikult peab siis ka lapse ilmale kandma, sest munasarjad ju töötavad ja järelikult on tegemist täis terve naisega?
14 aastane on ka laps. Rumal laps veel pealegi. Mis elu või oskusi oskab ta oma lapsele edasi anda peale samasuguse alaelaise emaduse jätkamise? Masendav. Antud olukorras on abort kõige õigem lahendus.
 
maria 10. juuli 2010, kl 10.44
kui vähegi võimalik-sünnita,abort võib oluliselt rohkem su tervist kahjustada
 
Sunny 10. juuli 2010, kl 15.20
Tänapäevased abordid (eriti medikamentoosne) ei kahjusta tervist. Minu arvates on 14-aastast sünitama veenda täiesti kuritegelik. Ei saa olema õiget elu ei temal endal, ega ka lapsel. Ja sellele viljastajast jobule tuleks üks korralik karistus määrata alaealise elu rikkumise eest.
 
??? to Sunny 10. juuli 2010, kl 17.10
ja kas 14 aastast abordile veenda/sundida pole kuritegu??? embrüo/loode on ka juba elusolend ja võiks lugeda aborti mõrva alla :S kas sina suudaks oma lapse mõrvata ja sellega rahus edasi elada ??? mina pigem vireleks raskustes, kui mõtleks terve elu, milline mu laps välja oleks võinud näha ja kuidas ta suurena hakkama oleks saanud.
 
Vaheleõige 10. juuli 2010, kl 17.34
Embrüo pole veel mingi elusolend. Lihtsalt rakukogumik.
 
Vana 10. juuli 2010, kl 18.09
Teemaalgataja, kui sa ei ole suutnud/viitsinud teha endale selgeks isegi rasestumisvatsaseid vahendeid, siis mis teadmistele ja oskustele tuginedes kavatsed sa last kasvatada? Ei ole nii, et annab jumal lapse, ennab ka mõistuse. Veel vähem on nii, et annab jumal lapse, annab ka leiva. Mitte midagi ei tule iseenesest. Isegi kui sinu lapseajule tunduvad igasugu pere- ja sünnitoetused tohutu rahana ja lapse isa on lubanud ka aidata (millega, kuidas ja mis saab siis kui ta seda ei tee?). Vasta ka neile küsimustele, mis sellel lehel on
http://www.meelespea.net/teave/opetus/92/arvad_et_oled_valmis_lapsi_saama.php
 
ang to xyzw 10. juuli 2010, kl 19.08
See, et 1939. a. keegi kusagil Peruus mingi kummalisuse läbi 5-aastaselt lapse sai, ei tähenda muuseas, et nad seal reeglina sellises east suguküpseks saaks või et neil oleks taipu, kuidas sedasinast last ka kasvatada. Sünnitamisest, kas tead, üksi on vähe. Aga õigus jah, sinu jaoks on ju sündinud laps juba väheoluline.
 
kajkscscv 10. juuli 2010, kl 22.04
Kui sa oled elu aeg lapsi armastanud, siis jäta alles! Mina ei kahetse, et esimese noorelt sain. Gymnaasiumit tegin 4 aastat õhtukoolis, kuhu saab lapse kaasa võtta. Ja nyyd õpin kahe lapse kõrvalt edasi... Elanud oleme kyll juba kuues erinevas kohas, kuid vaikselt oleme ka midagi saavutanud( Olemas krunt, ehitame maja) Mees on nyyd õppimise lõpetanud ja on põhikohaga tööl. Saab ka lastekõrvalt areneda! Elu ei jää seisma, vaid võidad palju juurde! Mina ei suuda mitte kunagi aborti teha!
 
N20. 10. juuli 2010, kl 22.36
Mina sain 17a emaks.

Nüüd olen 20, laps 2-aastane ja natuke peale.

Ma ei ela viletsuses- elan lapsega kahekesi väga kenas ühetoalises korteris, õpin õhtukoolis neljadele-viitele, oman autot ja autojuhilube, lapse isa maksab korralikult elatist ja kohtub lapsega regulaarselt. Mina olen oma eluga vägagi rahuL! Ainus, millest mul kahju on, on see, et laps ei saa oma isaga koos kasvada. Aga neil on väga soe suhe, nad kohtuvad väga sageli, laps on iga nädal seal, et see lohutab mind!

Muidugi, tuleb tänada minu isa, kes on mind VH lõppemisest saadik kuni siiani üleval pidanud ja peab ka kooli lõpuni, käin selle eest tema firmas tööl aeg-ajalt. Järgmine kevad lõpetan ja siis ootab mind ülikool! See suvi läksin ka üle 3 aasta taas tööle, et mitte terve suvi ka vanemate raha peal liugu lasta.

Jah, mina olin 17, aga kui Su vanemad ja mees toetaksid Sind samamoodi, kui mind, siis ei ole ju vahet, kui vana Sa oled. Tähtis, et Sa last tahad, loed kasvatusalaseid raamatuid, harid ennast, käid perekooli loengutes jne, ja tead, mida lapse kasvatamine endast üldjoontes kujutab.

Ka mina ei suudaks kunagi aborti teha.
 
heh 11. juuli 2010, kl 00.02
to N20
mille üle siin uhke või õnnelik olla on, et teistele soovitad?
- elan lapsega kahekesi ühetoalises korteris
- õpin õhtukoolis
-laps ei saa oma isaga koos kasvada
- isa, kes on mind VH lõppemisest saadik kuni siiani üleval pidanud
- see suvi läksin ka üle 3 aasta taas tööle

ihaldusväärne elu tõesti. aga ma olen tähele pannud, et oma elu ärarikkunud naised hakkavad ka teisi survestama, et need teeks sama vea.
 
. 11. juuli 2010, kl 14.26
to heh:
sa oled väga kibestunud ?
mis on kui inimene elab oma lapsega 1 toalises , mõni eoi tahagi suuremat korterit
mis õhtukoolil viga on , sinna minnakse ka vabatahtlikult gümnaasiumisse,sest seal on palju paem õppida , pole suuri klassikomplekte ja õpetajatel on aega lastega tegeleda.
laps ei saa isaga kasvada - hetkel on selliseid peresid palju , aga ta vähemalt näeb oma last
kui naine õpib siis oleks ju mõistlik kui mees aitaks , ega naine oma lat üksi valmis ei teinud , ja naine mitte ei keksle niisama linnapeal , vaid teeb kõik selleks ,et ise ennast ja last üleval pidada.
Inimesed vähemalt otsivad tööd ja üritavad oma eluolu parandada !

mina leidsin sinu väidetele vastused , seega pole selle N20 elul viga midagi.

14 on noor , aga kui inimesel on tahtmist ja jõudu ,et last kasvatada , las siiskasvatab , igaüks teeb oma elus ise otsuse
 
. 11. juuli 2010, kl 14.28
täiendaks,et ema ja isa saavd hästi läbi ja seegi on lus
hetkel minnakse ka pärast 20 aastat abielu lahku sest leitakse,et nad ei sobi. seega mis sul kritiseerida on üldse ?
 
irw 11. juuli 2010, kl 15.45
kle, kommenteerija ., sul pole isegi mitte õhtukooliharidust vist. selliseid kirjavigu pole ikka ammu näinud. jäi ka lapse pärast haridus pooleli?
 
. 11. juuli 2010, kl 16.48
Ja sul endal , seda ikka tead ,et pärast punkti alustatkse lauset suure tähega ?
 
no 11. juuli 2010, kl 16.51
mida te tõmblete siin? noorel inimesel on mure ja kari jobusid kukub siin hüppama! andke talle nõu või olge üldse vait, sel noorel hetkel vast niigi raske.
 
no 11. juuli 2010, kl 16.57
mina olin 19, kui esimese lapse sain. kutt tõmbas kiirelt uttu, kui kõht kasvama hakkas. hoolimata töökaaslaste ja teiste arvamusest jätsin lapse alles ja nüüd on poiss juba kakskümmend aastat vana, ei kahetse siiamaani. kahetseksin, kui oleksin aborti teinud! muidugi ma olin 19 mitte 14, aga ka üksi ja sain hakkama. kui mul oleks tütar sama vana, siis kõige nõmedam, mis ma emana teha saaksin, oleks teda sundida millekski. ainult toeks oleksin, mis iganes ta ka valiks!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!