Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Kõhuvalu raseduse alguses?
 
X 03. september 2010, kl 18.59
Tegin rasedustesti, mis oli positiivne. Juba nädal aega on kõht valutanud. Kohati nagu päevade valu, vahel nagu gaasivalu...kuid täna kuidagi järjepidevalt kõht annab tunda, kas see on normaalne? Valu ei ole tugev, kuid tuntav. Kas peaksin minema erakorralisse vastuvõttu? Kas erakorraline vastuvõtt asub sünnitusosakonnas?:)) Arstini aega veel. Või on see emakast? Et venib?
Vabandust kui lollid küsimused, kuid esmarase ja veidi muretsen:))
 
Y 03. september 2010, kl 19.04
Mul sama mure, aga test ei ole kahjuks positiivne, kõhuvalu ka juba painab pikemat aega, päevad ei ole ka hakanud, juba varsti nädal üle. Ei teagi kas valutab rasedusest või on põhjus milleski muus:(.
 
X 03. september 2010, kl 19.06
Alguses mul ka oli negatiivne, kuid nüüd olen 3 testi järjest teinud:), kus on teine triip ka. Heledam kui põhitriip, kuid siiski olemas.
Kuid siiski, kui keegi oskab vastata kõhuvalude kohta?:)
 
mina 03. september 2010, kl 20.44
tegin testi siis kui oli umbes 14 päeva üle aja. Aga ise teadsin ka ilma testita, et olen rase. Päris Alguses olid jah kõhuvalud,ju see oli siis normaalne.
 
to x 03. september 2010, kl 23.24
Mäletan et mul oli ka selline imelik valu kõhus. On siiani (10 n) Aga nii nagu mõni väidab et hakkab kohe hullult pissil käima minupuhul küll paika ei pidanud.
Ohtlik on siis kui määrivat voolust tuleb. Siis lippa kohe erakorralisse (lähed nõuandlasse ja ütled et kohe vaja arstile ehk erakorralisse, seal elavjärjekord).
 
mina 04. september 2010, kl 08.00
minulgi kõhuvalud, munasarjad või midagi taolist, kuskil sealkandis ...
arstini veel aega, test oli negatiivne, kuigi tegin vara ka, kui oleks rase oleks alles 3 ndl. päevad peaks hakkama uuel nädalal... sisetunne ütleb et olen rase kuid esimese rasedusega selliseid valusid polnud, niiet enne arstile minekut teen igaksjuhuks yhe testi veel. a valude kohta arvan et see pigem põiepõletik
 
to linda 04. september 2010, kl 12.18
ja 8 nädalat ei kannatanud enam ära ?? kuidas saab küll selline lapse saada ??
 
X 04. september 2010, kl 12.39
Ma arvan, et Linda tegi nö "nalja". Vaevalt, et 32 nädalal aborti tehakse.
Aga eile käisin sünnituosakonnas, et nad vaataksid v teeksid midagi, et kas see normaalne. Aga seal ei tehtud midagi. Arst ajas mind aind närvi, et mingid valud küll normaalsed pole. Et teil nii väike rasedus, 4 nädalat ja ma ei näe ultrahelis midagi nagunii. Kuigi foorumites loen iga päev, et väike valu enamusel.
Meil väike linn ja väga mujale pöörduda ei ole. Eks ma ootan oma arsti ja püüan võimalikult rahulik olla:)
 
hh 04. september 2010, kl 16.35
mul olid ka valud alguses + rinnad hellad. olin olnud 5 nädalat rase ja juba siis oli ultrahelis näha pisikest, arst vist ei viitsinud tegeleda sinuga.
 
X 04. september 2010, kl 17.25
Ma ise ka arvan, et ei viitsinud. Muidugi ta ütles seda ka, et ega nii palju ultraheli kohe alguses lootele head ei tee, et lähed arsti juurde, siis tehakse. Ei tea kui õige v vale.
Aga täna kõht juba parem. Aegajalt annab tunda. Eks ma muretsen üle ka, ei ole varem sellises seisus olnud:)
 
h 05. september 2010, kl 14.13
to Linda: 32 nädalal ei tehta aborti, kui vaja,siis
meditsiinilisel näidustustel kutsutakse esile enneaegne sünnitus. Nii et nõme nali, kui see oli sinu meelest nali.
 
a 06. september 2010, kl 09.44
"Päevade" moodi valu raseduse esimesel trimestril on täiesti ok.
Soovitan kõigile osta vastavad raamatud kus on kõikidele küsimustele vastused, ehk piinad ennast vähem ja ja energiat jätkub tähtsamatele asjdadele ;)
 
heli 06. september 2010, kl 14.15
minul olid valud 3 raseduskuul, mensese taolised ma arvan. Helistasin valvearstile, ütles et nii raseduse alguses ja peab kohe tulema EMO-sse. Õnneks määrimist ei olnud, haiglas tehti UH, uriini ja vereproov, sain valuvaigistava lõõgastava süsti ja jäin 24 tunniks jälgimisele, siis sain koju.Ei kahetse et läksin kontrollilie.
 
X 06. september 2010, kl 14.50
Vedas kui sind vastu võeti. Nagu ma kirjutasin, siis ma käisin valveosakonnas, kust mind koju saadeti ja ma olen ka 2 arsti käest uurinud, kes on öelnud, et see väga normaalne.
Ega mul muud üle ei jää kui oma aeg kuu lõpus ära oodata.
 
heli 06. september 2010, kl 15.38
imelik siis küll. Mul just valvearst ütles, et kohe tulla
emo-sse.
 
heli 07. september 2010, kl 12.03
minul muidugi ei olnud valusid nädal aega, valud olid umbes 4 tundi, siis helistasin valvearstile
 
X 07. september 2010, kl 12.34
Käisin veelkord valvearstil. Valud on tglt juba järgi andnud, eks ma pabistan ja mõtlen ka rohkem.
Ultraheliga oli nagu ok vist....loode veel väga pisike, suht algus alles. See arst ütles ka, et valu on normaalne. Kui määrib, siis jama.
 
S. 07. september 2010, kl 12.58
Oli ka päris mitu nädalat kõhuvalu, ja kui nüüd juba pea 2 nädal hakkas täisaama et päevad oleks pidanud alagama, otsutasin teha< testi. Mis osutus positiivseks. Pöördusin kohe naistearstile, seal tehti uuringud, UH, ja ka vereproovid. Sain teada et olen 5 nädalat rase. Ei tea mida teha . Kaldun tabelttidega abordi peale, kuna pole veel lapsesaamiseks valmis, kool vaja lõpetada jne. Pole talle midagi pakkuda:( Samas ajab ka nutma, mõte et röövin kellegi elu. Mida teha :( ?
 
viimasele 07. september 2010, kl 13.09
tead, ikka üpris närvi ajavad sellised inimesed, kes ütlevad et nad on nii noored veel-kool lõpetamata jne. Ja et siis kui kool lõpetatud ja lootest lahti saadud, on hea tunne?
 
S. 07. september 2010, kl 13.17
Ütlen ausalt et ei ole hea tunne . Aga kas see on õige etmul pole talle midagi pakkuda, ma ei omanda oma haridust, ei saa tööd, ja selle pärast peab ka laps kannatama . Ei taha talle sellist elu. Ma ei saa teist aru, kes arvavad et meil kes seda teha mõtlevad on hea tunne, ei vastupidi, jub e @!#$ on olla, masendus on korralik,,aga kui sul pole pisikesele tõesti mdiagi pakkuda, mida sa siis tegema pead. Sünnitama ja lootma et tuleb keegi hea inimene ja peab su last üleval? :((( Tõesti, kui te pöole ise enne sellises olukorras olnud, siis palun ärge tulega laimama, te ei tea mis tunne see on :() Rääkida o küll hea, aga püüa seda ise üle elada:(
 
to S 07. september 2010, kl 13.33
Olin samas olukorras kui sina, ja sünnitasin. Nüüd laps pea 4ne ja väga õnnelik olen, aga samas ma ei kahelnud ka kordagi, et teen aborti...
Siis tuleb vahendeid kasutada kui rasedaks ei taha jääda.
 
Jaanika. 07. september 2010, kl 13.39
olen 4kuud rase, ja algusest saadik, igapäev natukene valutab.
aga ÄE ütles, et see normaalne, emakas suureneb jne... , et see ei ole mitte midagi hullu .
 
Änni 08. september 2010, kl 20.23
Ei taha kedagi hirmutada, aga minul ka alguses kõht valutas. Arst ütles, et ok, kuni......... enam ei ole rase:( Katkes 6.nädalal
 
Ann 08. september 2010, kl 21.09
Minul ka katkes:( Kerged valud olid kogu aeg, aga siis valud läksid ikka täiesti vastikuks ja katkes samuti 6ndal nädalal. Ohjah.
 
bulumm 26. juuli 2012, kl 01.47
mul jubedad valud kõhus,oleks nagu selline valu et päevad hakkaksid ja selline valu nagu oleksid gaasid.rinnanibud on ka valusad.ei tea milles asi.aga kõik arvavad et arvatavasti rase.testi pole veel teinud,pole jõudnud linna minna,valud on nii suured ja jubedad.kuid mõnikord annab järele siis on naguväiksem valu v pole üldse.
 
rase 26. juuli 2012, kl 09.44
olen kuulnud et kõhuvalu sellepärast et emakas venib kui rase ja see teebki valu,aga ikka vast parem kontrollida.
 
karru 26. juuli 2012, kl 19.19
Hei, olin u 5 päeva tagasi vahekorras ja eile hakkasid torked paremas alakõhus ja täna on natuke valusamad ja määrib ka. Kas võin olla rase ?
 
Merle Sillavere 18. märts 2013, kl 18.18
tere minul ka selline küsimus et see on minul esimest korda ja olen ise-22 aastane ja mul on sellised kõhuvalud et mis teha ja üle kuu aega on need valud ja siis iiveldus et mis see on et kas ma siis olen rase ja siis alaselga lööb selline jube valu et ma ei saa midagi teha ja siis on jube söögi isu et mis teha et kas ma olen ka siis rase w
 
Naine 21 11. aprill 2013, kl 20.27
Hahaha, ma pole nii ammu näinud nii vigast teksti :D
Tee test või mine arsti juurde
 
lilleke 12. aprill 2013, kl 07.20
Tere! Mul on selline küsimus! Et mul on päevad ära jäänud ja nüüd on alakõhus valud mitte just suured aga on tunda! Kas see on normaalne ja kas võin olla rase?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!