Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
mure kolme kuusega
 
tüdruk 10. juuni 2008, kl 17.20
Minu beebi on kolme kuune ning ei saa kakamisega ise hakkama, ainult espumisaniga või siis teeme kraadiklaasi, see kestnud juba 2 kuud,kuid ma ei tohiks ju nii kaua talle anda sed rohtu sest siis soolestik harjubki ära.
arst ütles sellepeale ainult seda et annaksin talle vett,kuid ta lihtsalt ei joo vett, see maitse ajab teda öökima.
täna andsin talle kaks lusikat banaani -virsiku mahla mis alates nelja kuustele mõeldud ja pisut porgandi mingit...ma ei tea mis asi see oligi ,püree vist jah.
Mida küll teha ?
üritan ikka nii et ei anna hommikul rohtu kuid siis on õhtuks selline jube röökimine lahti et isegi süüa ta ei saa siis teen kraadiklaasi talle.
toidan teda tutteli selle pulbriga ise teen , kuid tegin avastuse et kui ostan tutteli seda valmis piima siis kõht normaalne,kuid ei ole võimalust koguaeg talle seda sisse sööta...väga kulukaks läheb :S
ehkkeegi oskab head nõu anda :)
 
Raili 10. juuni 2008, kl 18.12
espumisani võib anda küll aga kraadiklaasi ära tee tihti,ssest siis ei hakkagi kakama iseseisvalt!!!
 
zy 10. juuni 2008, kl 18.22
Milles on täpsemalt probleem? Mismõttes "ei saa kakamisega ise hakkama"?
Kas oled ise ootanud, et hakkaks kakale? Kui kaua oled ootanud (mitu päeva)?

Espumisan on gaasirohi, see ei mõjugi kakamisele. Kraadiklaasiga ei ole vaja küll pepus sorkida.

banaan ja porgand on mõlemad kinnistava toimega. Seda enam, et ka liiga varajane lisatoit võib kõhu kinni panna. Ära palun seda tee!

On võimalus, et ehk pulbrist tehtud piim liiga "kange"? Proovi, kui teed natukene lahjema, mis mõjuga see lapse seedimisele on. Või on Tutteli pulbrivariant lihtsalt sinu lapsele sobimatu. Siis võiks proovida Aptamili - see probiootiliste bakteritega ja peaks aitama seedimist korrastada.

Loodame, et saate korda.
 
tüdruk 10. juuni 2008, kl 18.50
aptamilli proovisin ka kuid see rikkuski asja ära.
alguses sai tuttelit ning kõht oli korras, kuid siis hakkas aptamili saama ning see keeraski kõhu kinni ning siis läksin tagasi tutteli peale kuid kõhus ikka jamad.
Selles mõttes ei saagi ,et ootan ja ootan aga ei kaka...ning õhtuks mingi kümme siis ta röögib juba nagu segane ning ei rahune ega ei söö, kuid kui olen kraadiklaasi ära teinud ja selle sodi välja saand on laps kohe rahulik ning hakkab sööma ja jääb tuttu .
espumisan peaks jah olema gaaside vastane kuid kui seda anna siis ta kakab ka kord päevas ning ei vaevle selle jura käes mis ta sisse koguneb , siis ka kaka vedel , kuid kui ei anna siis tal lihtsalt kõht kinni.
 
naine 10. juuni 2008, kl 22.11
issand jumal.
 
tita 10. juuni 2008, kl 22.27
Ega ta ei peagi päevas korra kakama ju.
Ilmselt pole asi üldse kakas vaid su lapsel on lihtsalt gaasid.
Ära tee seda kraadi klaasi värki, espumisani võid anda küll, kui laps röögib. Tee talle ristiköömne teed ja katsu anda natuke ploomimahla.Banaan paneb tõesti kõhu kinni, õun ajab gaase ja porgand pole nii väikesele üldse hea.
Las sööb ainult rpa-d ja joob teed vahepeal. Kui laps nutab, siis on tal gaasivalud ja sel juhul aitab hästi, kui paned ta kõhuli enda kõhule, siis on kõht soojas ja kõhuli tulevad gaasid paremini välja.Jälgi, et laps korralikult krooksataks peale sööki, see loeb ka palju. Mõnele lapsele sobib hästi, kui teha ümber naba ringi kujulisi paisid. vahel on hea teha sellist harjutusi gaaside ajal, nagu puusadele tehakse.
Ja mis peamine, ole ise rahulik, hoia teda süles ja rahusta.
Kraadiklaas pane kaugele ära ja kasuta alles siis, kui titake pole nädal aega kakanud ja näed, et teda tõesti vaevab(punnib ja nutab), aga mitte niimoodi.
Ole tubli ja ela need gaasi hädad üle, need ei kesta igavesti:P
 
tüdruk 10. juuni 2008, kl 22.35
no aga need ju ei saa gaasid olla kui tal kõht täiesti kinni. röögib ja punnitab nii et jube õhtul,seega teengi kraadiklaasi ning see mis ta seest tuleb on ikka vääääga tahke sellepärast ei saagi hakkama :S
espumisani andes on kõik normaalne...kaka vedel ja kord päevas laseb ja siis rahulik olla aga ma juba 2 kuud andnud, ei tohi junii kaua ka :S
ja rõutan ka seda et kui annan tutteli valmis piimasegu on kõht normaalne.
 
tita 10. juuni 2008, kl 22.39
Proovi talle rohkem juua anda, see läheb mööda. Ja ikkagi ei soovita kraadiklaasi. Kolme kuune peaks ise juba kakamisega hakkama saama. Aga ma vist ise ka aitaks, kui beebi kannatab:P
Loe igaksjuhuks tõesti tutteli valmistamis juhend läbi.Kuidas sa seda valmistad?
 
tüdruk 10. juuni 2008, kl 22.43
eks peab siis teesid proovima jah, sest vesi talle üldse ei maitse.
ma teen kusjuures isegi lahjema kui pakendil on.
mis sela oligi.....160 läks vist 6 lusikat ning siis keevat vett 200 ja külma vette jahtuma....soovitati lahjemat teha kuid ei mingit muutust :S
tundubki et ainus võimalus on seda tutteli valmis sööki kasutada.
 
tita 10. juuni 2008, kl 22.48
Lugesin pakilt, et 30 g vee kohta üks kulbi täis.Aga vaata, seda tuttelit ei pea kuuma vette panemagi ju. Ma loen siit, et keeda vesi, jahuta 40 kraadini, vala ettenähtud kogus vett pudelisse ja lisa õige kogus pulbrit.
Loksuta korralikult.
Äkki on selles viga?
 
tita 10. juuni 2008, kl 22.50
Ja kindlasti tuleb vesi enne pudelisse panna, siis alles tutteli pulber.Muidu ei ole vahekord õige.
 
tita 10. juuni 2008, kl 22.53
Kas sa msni saad kasutada?
 
zy 10. juuni 2008, kl 23.44
Espumisani suhtes võid ikka täiesti rahulik olla ja edasi anda kuni vajadust on - see ei imendu soolest mitte kusagile ja nii nagu suust sisse läheb, tuleb teisest otsast ka välja :)

Mulle tundub ka, et röögib ta pigem gaasidest õhtul.
Ei vaidle vastu, et ka kõht võib kinnisemapoolne olla aga vaevusi põhjustavad siiski vist eelkõige gaasid. Kui kraadiklaasiga sorgid, siis lased õhu välja ja ongi justkui mure murtud. Aga iseseisvat kakamist, jah, paraku niimoodi laps selgeks ei saagi.

Aga kui sa räägid, et Espumisaniga on kõik normaalne ja muresid ei ole, siis minu siiras soovitus on - andagi regulaarselt Espumisani. Kuni laps gaasieast välja kasvab. :))
See ei tekita lapsele absoluutselt mingit sõltuvust või terviseprobleeme.
 
Margit 11. juuni 2008, kl 02.42
3 kuusele ei ole lisatoitu vaja! Unusta ära need banaanid ja porgandid. Mõnel lapsel panebki see kõhu rohkem kinni.

Arvan, et viga on piimasegus, mis sa talle annad. On vahekord ikka õige? Kui vee ja pulbri segu on õige, siis ei peaks lapsel kõhukinnisust olema.

Espumisan on gaasirohi ja tal pole otsest seost sellega, et ,lapsel on kõht kinni.
 
ki 11. juuni 2008, kl 07.42
see punnitamine ongi gaasidest daaa oled ikka imelik kyll ma ei saa aru... ja miks sa siis ikka aptmilli annad kui see tal kohu kinnni teeb,peaksid paar päeva ootama ja siis vaatama mis saab..
ja gaasirohtu voib anda koguaeg kas voi aastaaega järjest. dah
 
tüdruk 11. juuni 2008, kl 08.08
to ki . daaah, punnitamine on sest tal kõht kinni ja ma ju ei anna enam aptamili ning arst ütles et ma ei või seda rohtu talle anda.

to tita. ikka saan kui adre ennad
 
A. 11. juuni 2008, kl 08.32
Minu mõlemal pojal oli täpselt sama probleem. Arst ütles seepeale, et mõni beebi kakab nädalas korra, teine jällegi päevas 7 korda. Mind see eriti ei lohutanud kuna laps ei saanud korralikult magada, vähkres ja punnitas koguaeg. Samuti tegime nö. "kraadiklaasi". Kui esimene poeg oli 3-4 kuune said aias maasikad valmis. Tegin toormoosi ja andsin ka lapsele lutsutada lusika pealt (no seda vesist osa, mitte suuri tükke). Suhkru asemel panin glükoosi ja sellest päevast alates läks asi korda. Tean, et see on väga tugev allergeen ja paljud lapsed ei kannata maasikaid, meil aga vedas ja asi sai korda. Perearsti soovitatud banaanid, ploomimehud keefiriga jne ei aidanud.
 
tita 11. juuni 2008, kl 08.51
minu msn on gunxmoor@hotmail.com
 
mari 11. juuni 2008, kl 09.57
proovi siis muid toitusid. on ju veel Põnn, Hipp, Nan1
 
emme 11. juuni 2008, kl 10.26
kui ta vett ei taha juua, siis anna teed. ise kasutasin impressi gaasivalude leevendamise teed. see alates sünnist. müügil apteegis.
 
kassikakk 11. juuni 2008, kl 12.04
Mu kahe ja poole kuune laps ei kakanud viis päeva, lõpus hakkas see teda vaevama, samamoodi, kangutas ja kangutas aga kakat ei tulnud. Meil perearst soovitas Duphalci anda, see ka ei imendu organismi, nagu espugi. Peale seda kui rohu ära andsime 15 minutipärast puristas nii, et selg ka oli koos, nädala ports ei mahtunud ära mähkusse.
Proovi, ehk saab laps vaevast lahti.
 
huvitav 11. juuni 2008, kl 17.51
mis mure sul nende kolme kuusega on. Kas jäid jõuludest üle või pole kuskile maha istutada. Tundub et siin on paljud hädas, mõni ainult ühe kuusega, mõni kahe kuusega. Milleks teil neid puid nii palju vaja on.
 
zy 11. juuni 2008, kl 21.43
to kassikakk:
Kui ainult 15 min läks mööda, siis ei saanud see kuidagi kohe Duphalacist olla :D
Duph mõjub kuskil pool päeva (miinimum 4-5 tundi enne kui mööda seedekulglat õigesse kohta jõuab) :P

Sattusite alles kokkusattumuse ohvriks - laps kakas täpselt siis ise, ilma abita, kui rohtu andsite ;)
 
cyberbaby 11. juuni 2008, kl 22.24
beebil võib see abivahend küll mõjuda 15 min pärast, tal ju nii väike organism, meil oleks siis neid kokkusattumisi liiga palju ;)
 
pr 11. juuni 2008, kl 22.29
kraadiklaasiga tegemine ... esimest korda kuulen sellest. ja ausalt, mina küll kraadiklaasiga seal ei surgiks. ja eriti nii tihti veel.

duphalac on tõesti hea ravim.
 
jane meldre 12. juuni 2008, kl 22.10
mul pojaga oli sama asi, ag siis soovitas arst osta duphalaci. see on lahtisti. kasutasin seda ise raseduse aeg ja peale rasedust kui kõht oli väga kinni ja enam kuidagi hakama ei saanud ja andsin ka lapsele kui tõesti nägin, et lapsel suured piinad. anna 5-10 ml. mõõtekork pudelil kaasas.
 
meie 14. juuni 2008, kl 15.13
aga kas gaasirohtu ei tule pea iga päev andma?
ei mäleta enam;(
minu pojal olid samad mured aga kui sai 2 kuuseks siis põhimõtteliselt päevapealt gaasid ja kakamis mured unustatud (lõpuks selgus, et talle ei sobi minu rinnapiim)
 
k 15. juuni 2008, kl 18.39
Karjumine on vast ikka gaasidest. Gasirohtu annad ikka enne igat söögikorda? Siis on mõju ka olemas.
Minu 4-kuune poiss kakab kord 5 päeva tagant, sööb pooleks Tuttelit ja rinnapiima. Ei näe probleemi ausalt-öeldes. Ja õhtune karjumine kadus koos gaasidega 2 kuud tagsai.
 
ämmaemand 15. juuni 2008, kl 23.09
Rinnapiimatoidul olev terve laps ei vaja joogiks mahla, teed ega vett, sest ka joogi vajaduse katab rinnapiim.
- Piisava rinnapiima koguse tagab ema õige toitumine ja piisav joogi hulk (ligikaudu 2 liitrit päevas) ning samuti lapse sage imetamine.
- Terve ema võib süüa kõiki toite mõõdukas koguses, kuid liigne lehmapiima, kanamunade, õunte, ploomide, kapsa, herneste-ubade, tomatite, pähklite, rosinate, šokolaadi, tsitruseliste ja halvaa söömine imetamise ajal võivad lapsele põhjustada kõhuvalu, kõhulahtisust,kõhukinnisust ja/või allergilist reaktsiooni (allergia võib ilmneda ka alles kunagi hiljem).

Liiga varase lisatoiduga alustamise ohud:
Nii liiga varane kui ka liiga hiline lisatoiduga alustamine ei ole hea.
Pakkudes lisatoitu liiga vara varitsevad last järgmised ohud:
* mida väiksem on laps, seda suurem on oht, et oluline osa rinnapiimast asendatakse mitte nii täisväärtusliku lisatoiduga. Selle tulemusel rinnapiima produktsioon väheneb ja tekib oht energia ja toitainete vaeguse tekkeks
* kõhulahtisuse,kõhukinnisuse oht, kui pakutav lisatoit on saastunud mikroorganismidega, millega suurem laps juba toime tuleks. Mida väiksem laps, seda kiiremini ja kergemini tekib vedelikudefitsiit.
* kõhulahtisuse ja toiduallergia oht väga suur, sest ebaküps seedetrakt ei tule toime seda ründavate mikroobide ja liiga suurte toiduosistega
* mida väiksem on laps, seda suurem osa rinnapiimast asendatakse lisatoiduga ja nii jääb laps ilma ainsast õigest toidust, sest kõht oleks justkui täis.
* tekib alatoitlus, sest laps ei suuda omastada piisavalt vajalikke aineid toidust, mis talle ei sobi.


lisatoitu võib hakata andma ALLES SIIS, KUI LAPS ON SAANUD KUUE KUUSEKS. KA MAHL ON LISATOIT.


Kui tundub, et rinnapiima on vähe, siis enne kui otsustate rinnaga toitmisest loobuda või hakata pakkuma lisatoitu, pidage nõu lapse arstiga. Koos tuleks ka otsustada, kuidas last edasi toita.


need on elementaarsed asjad, mis tuleks endale ennem lapse kätte saamist selgeks teha ja selleks on ämmaemandad ja imetamise nõustajad. perekoolid.
 
mökar 16. juuni 2008, kl 21.27
ole kallis too see pisike mulle hoida, ma ei kujuta ette et üks ema võib nii rumal olla ja surkida oma last ja mitte aru saada õpetustest.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!