Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
Downi sündroomiga laps
 
L. 29. detsember 2015, kl 11.36
Tere, kas kellelgi on kogemusi downi sündroomiga lapse kasvatamisel? Kirjutage millal tulid hambad, millal istuma hakkas, millal roomama jne.
 
eripedagoog 29. detsember 2015, kl 13.18
Hammaste tulek ja roomama hakkamise aeg on downi sündroomiga lapse puhul küll üsna teisejärguline asi....kõige tähtsam on nende vaimset ja pshühhomotoorset arengut arendada..enamus sellest, mis tavalapsel iseenesest areneb, tuleb nende puhul täiskasvanu poolt stimuleerida ja suunata. Just vaimse arengu koha pealt..hambad kasvavad ka downidel iseenesest.
 
mädchen 29. detsember 2015, kl 16.05
eripedagoogi vastus on küll väga jäme. Inimene muretseb lapse pärast. Kulla eripedagoog, see vaimne areng on muidugi tähtis aga oluline on ju ka, et lapsel oleks hambad suus ning ta suudaks liikuda! Arvan, et lapsevanema jaoks on hoopis see downi sündroom teisejärguline, pigem peaaasi, et inimesehakatisel oleks vajalikud jäsemed küljes ja aju, mis enamvähem funksioneeriks. Ülejäänud arengut annab suunata sobival ajal aga, kui ikka kahe aastasel pole veel hambad suhu tulnud vöi ta ei suuda peadki tösta siis järelikult on tal peale downi sündroomi veel miski viga. Endal mul kahjuks lapsi pole ja tutvusringkonnas puudega lapse vanemaid ka mitte siis ei oska eriti aidata. Aga pidin lihtsalt kommenteerima, sest eelmise kommenteerija vastus oli minu meelest väga ebaprofessionaalne.
 
L. 29. detsember 2015, kl 22.34
Eripedagoog, kui ma kasvatan downi sündroomiga last, siis ma tean väga hästi mis ma tegema pean jne. Ma lihtsalt küsisin teiste downi kasvatavate emade käest neid asju. Lihtsalt soovin teada millal sellised asjad tulevad. Ei tasu kohe mingit kõigeteadjat mängida ja arvata et ma ei ole kursis downi sündroomiga laste arengu ja muude asjadega.
 
niina 09. jaanuar 2018, kl 09.51
mädchen Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> eripedagoogi vastus on küll väga jäme. Inimene mur
> etseb lapse pärast. Kulla eripedagoog, see vaimne
> areng on muidugi tähtis aga oluline on ju ka, et l
> apsel oleks hambad suus ning ta suudaks liikuda! A
> rvan, et lapsevanema jaoks on hoopis see downi sün
> droom teisejärguline, pigem peaaasi, et inimesehak
> atisel oleks vajalikud jäsemed küljes ja aju, mis
> enamvähem funksioneeriks. Ülejäänud arengut annab
> suunata sobival ajal aga, kui ikka kahe aastasel p
> ole veel hambad suhu tulnud vöi ta ei suuda peadki
> tösta siis järelikult on tal peale downi sündroom
> i veel miski viga. Endal mul kahjuks lapsi pole ja
> tutvusringkonnas puudega lapse vanemaid ka mitte
> siis ei oska eriti aidata. Aga pidin lihtsalt kom
> menteerima, sest eelmise kommenteerija vastus oli
> minu meelest väga ebaprofessionaalne.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Downi sündroomiga lapse hambad võivad suhu tulla hiljem, aga võivad ka samaaegselt norm lastega.
Roomama, kõndima, istuma jne muu füüsiline areng, hakkab laps tavaliselt hiljem, kuna tema lihastoonus on väga madal. Selle turgutamiseks on head igasugused veeprotseduurid, mashaasid, võimlemine.
Lapsel võib olla väga suur kõne defekt või siis kõne üldse puududa.
Lapse aju ja mõistuse osas aga eriti midagi muuta ei saa kuna jääb toimetuleku tasemele ja koolis õppimine oleks eriõppekavaga. Palju logopeedilist abi ja füsioteraapiat. Üldiselt on selline laps mõnes mõttes ka nutikas ja üllatab meid asjadega, mida me ise ei oska arvatagi. Tõenäoliselt aga vajab eluaegset kõrvalabi.

Lapse emal on mõistlik teha läbi kõik vajalikud uuringud mida arst määrab ja vormistada lapsele puue (sügav puue). Hakkab saama sügava puudega lapsevanemale ja lapsele määratud toetusi, soodustusi. Teha ära ka rehabilitatsiooniplaan mille alusel saab tugiteenuseid (logopeed, füsioteraapia, vesiravi).
Kui last on kasvatatud 18 eluaastani siis saab lapse kasvataja 5a varem pensionile jääda
 
Pedagoog 16. veebruar 2019, kl 03.50
Mina müüsin oma downi sündroomiga lapse maha.
 
Häkker2 30. jaanuar 2024, kl 21.55
Mdea adopt
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!