Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
Kõrvapõletik 7 kuusel.
 
Murelik mamma 06. veebruar 2014, kl 10.12
Äkki keegi oskab siin nnõu anda. Laps juba jaanuari algusest haige ja nohune ja oli pidevalt öösiti rahutu ja üleval arvasin, et ju need hambad aga ühtegi hammast ei paista ikka veel. 10 päeva tagasi kõrva katsudes laps röökis õhtul siis tormasime kui me mustamäe lastehaiglasse kus avastatigi kõrvapõletik ja määrati antibiootikumid. Hakkasin ka kohe andma. Eile õhtul lõppes antib. kuur aga täna öösel on jälle kinnine nohu, läbi nina higata ei saa. Loputasin HUMERIGA ja tõmbasin pumbaga tatti välja, laps röögib nagu ratta peal kohe nii kahju temast. Esmaspäeval perearst vaatas kõrva ja ütles, et päris korras kõrv ei ole aga paraneb ilusti. Ma nii kardan, et tuleb jälle see kõrvapõletik ja teist antipiotsi kuuri ka ei tahaks teha kohe otsa. Kas peaksin jätkama antib.ravi mul veel seda paari päeva jägu alles.
 
Murelik mamma 06. veebruar 2014, kl 10.25
Vabandan, kirjavigade pärast aga kirjutasin kiiresti ja sellest ka kirjavead. Poja võib kohe ärgata ja sellepärast ka nii segane see esimene kiri tuli. Täpsustuseks, et perearst võtab vastu õhtupoole.
Kas keegi on ise samas olukorras olnud ja oskab soovitada looduslike vahendeid mis hästi mõjuvad lapsele, et tatt lahti saada ja et see kõrva ei trügiks.
Nii nagu meid vanast raviti pidi täitsa vale olema ja sellepärast ka oma emalt nõu pole mõtet küsida.
 
M 06. veebruar 2014, kl 11.10
Too on hirmus, oma poeg oli 5 kuuselt esimest korda haiglas kõrvapõletikuga, tollega saime kaks korda peale toda veel käia, antibiootikumi kuurid olid meil tavalised, leevendasime seda miski kõhu rohuga
 
azza 06. veebruar 2014, kl 11.18
ma pole kunagi isegi kuulnud, et kuuskedel võiks kõrvapõletik olla? ja veel 7 kuusel korraga?
 
- 06. veebruar 2014, kl 12.13
kindlasti ära jäta antib. kuuri pooleli! ma arvan et võta arstiga ühendust ja tema vaatab targemalt. ei tasu hakata nii väikese peal asju proovima kui ei tea täpselt mis viga.
 
soovitan 06. veebruar 2014, kl 12.28
Perearst ei näe kõrva sisse, mine kähku kõrvaarsti juurde. Kui oled Tallinnas, siis Mustamäe tee 55 on erapolikliinik, kus 30 eurot on vastuvõtt ja saad KOHE ette. Mul oma plikal tõmmati peenikese toruga kõrvast mäda välja ja kohe kadus valu.
7- kuusele antibiootikumide andmine on ka nats kahtlane tegevus, aga eks arst tea paremini.
Igal juhul minge spetsialisti jutule, see on korduv nähtus, järgmine nohu lööb jälle kõrva, kui krooniliseks läheb.
PS
Kirjavigade pärast niisuguses teemas võib iriseda ainulr väga madalalaubaline isend.
 
Murelik mamma 06. veebruar 2014, kl 12.45
Tänud, Teile kes kaasa elasid ja nõu andsid! Perearstiga mul kõige paremad kogemused pole. Elan Tallinnast väljas aga õhtupoole võtan Tallinnasse sõidu ette ja lähen Fertilitasse lasen kõrva ja nina üle vaadata. Panin aja juba kinni.
Ma olen nii mures, et iga pisemgi asi ajab nutma. Lihtaslt nii saamatu tunne on, tahan pisikest aidata aga ei oska!
 
Murelik mamma 06. veebruar 2014, kl 16.06
Perearst kirjutas retseptiravimi, ninatilgad välja. Kui küsisin, et kas võib uuesti kõrva minna siis vastas jah ja kirjutab uuesti antipiotsi. Vat sellised on perearstid ja kiire on neil ka alati. Mul tekib kohe selline tunne, et kui mingi jama on siis kirjutavad aga midagi ja peaasi, et kabinetist lahkud sest järgmine ju ootab. Topivad lapsed mürke täis ja küll siis korda läheb.
Kui ma mõni aeg tagasi sama perearsti juures käisin siis ütlesin mis deagnoos mul on ja kirjutas siis ka antipiotsi mulle. Minul pole hullu ma olen täiskasvanu ja tean oma organismi aga, et nad lastega ka nii julmalt kirjutavad rohtusid. 7 kuusel pole ju immuunsus välja korralikult arenenud ja juba hävitavad selle mis on. Kahjuks minu poeg rinnapiimal ei ole.
Mul on küll tunne, et peaks ravima last nii nagu meie vanemad meid ravisid kuna kõik said ilma terveks aga vaeva ja valu pidid nad kannatama. Vähemalt ei topitud lapsi mürki täis.
Oh, ehk hakkab mul parem sain nats ennast kirjalikult nüüd välja elada.
 
johhaidii 12. aprill 2015, kl 21.01
Vaata ka, mida sa suust välja ajad! Ennem antibiootikumide avastamist oli kõrvapõletik potentsiaalselt eluohtlik. Soovitan soojalt vaadata missugune oli lapseea suremus veel 100 aastat tagasi ja mis see on nüüd. Ma tõesti ei tea kui vana sa oled, aga minu vanemad ravisid kõrvapõletikku ikka antibiootikumiga. Antibiootikumid ei hävita immuunsüsteemi. Teatud juhtudel võib kõrvapõletik mööduda iseeneset (viiruslik) ka ilma antibiootikumidega, aga seda pigem harvem ja sel jubul peab last eriti hoolikalt jälgima. Alla 2-aastaste laste kõrvapõletikku peaks ravima just antibiootikumidega, sest nende immuunsüsteem ei ole veel välja arenenud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!