Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
Kuidas õpetada lutipudelist jooma?
 
Eeva 19. september 2003, kl 14.55
Mul selline mure, et laps keeldub lutipudelist joomast. Tita on 4 kuune ja senini ainult rinnapiima saanud. Probleem on selles et ta ei võta enam kaalus juurde, nii et pean talle lisaks RPA-d hakkama andma. Samuti on ta rinnast süües väga rahutu ja kipub mind endast eemale lükkama ja liiga palju vehklema. Mulle tundub, et ta ei viitsi või ei jaksa kauem ja rohkem korraga rinnast imeda.
Kuidas saaks teda meelitada ilma suurema jonni ja kisata lutipudelist jooma? On kellelgi mõni hea nipp varuks ja kui kiiresti teie titad lutipudeli omaks võtsid?
 
anniki 19. september 2003, kl 22.11
proovi erinevaid luti mudeleid ja materiaale.minu omad eelistasid nuki omi ja pruune-need pehmemad.äkitsi tulevd juba kikud?
 
piret 21. september 2003, kl 19.43
miks sa lutipudelit tahad anda? proovi tassi? mul söbranna ei andnud kordagi lutipudelit ja laps ei teagi mis see on. proovi anda tassist talle.
ise ka ootan esimest ja peaks kohe maha saama..ja sai otsustatud et meie majja ei tule yhtegi lutti ega ka lutipudelit. milleks? selleks et laps saab ilma nendeta ka hakkama!
 
mis? 21. september 2003, kl 23.13
4 kuusele tassist,! tule jumal appi,kas te lapse imemisvajadusest olete kuulnud midagi!Soovitan natuke vastavat kirjandust lugeda.mõtle enne mis sa räägid.HÄMMING!
 
pralle 22. september 2003, kl 16.40
Piret, luti aseme täidab muidugi suurepäraselt pöial, iseasi, mis see imemine teeb pöidla kuju ja lapse hambumisega. Usu, sa ei taha oma lapsele sellist pöialt ega püstiseid hambaid ja vääralt arenenud suulage.
 
sammal 29. september 2003, kl 18.21
Et proovi siis nokaga tassist(seda vast ülalpoolgi mõeldi) + rinnaga toitmine. Minu laps ei võt-nud-ki lutti, kuigi proovisin kõik piimasegud+lutitüübid läbi. Nokaga tassi võttis. Või siis anna lusikaga lisatoitu, aga imeda lase ikka tissi ka.
 
kersti 03. oktoober 2003, kl 19.35
See jutt, mis Piret räägib on nii tuttav meie ei tee nii ja meie ei tee naa. Rääkisin enne sünnitust samamoodi aga reaalsus on midagi muud. Küll te teete. Kui ikka laps rinda ei taha ja ükski nipp ka ei aita siis ju muud pole kui lutipudel. Või on?
 
ise alles laps 12. oktoober 2003, kl 21.40
Mina olen ise alles 13 aastane aga mul on väike õde ja ma tean küll kuidas see lutipudeli asi algas... Johanna alguses kaa ei tahtnud lutipudelist süüa aga siis ema andis talle nii rinna juurest et laps ei saax aru et see midagi muud on ... noo ega ta vast sai aru küll aga minuarust Johanna harjus päris kiiresti ära... aga alguses ema arvas ,et ainult lapsehoidja käest võiks anda lutipudelist ... et siis laps arvaks ,et kui ema on siis saab tissi ja kui on hoidja siis sööd pudelist... aga kruusist võiks kaa anda jah... see lutitamine polegi vast nii vajalik... ühesõnaga proovi erinevaid viise!
 
ohelik 03. detsember 2003, kl 14.29
Kas ta Sul lutti ikka võtab ?! Üks põhjus võib ka see olla, et ta lihtsalt ei tunnista sellist võõrkeha peale emme tissi. Mina õpetasin oma tüdrukule kohe sünnitusmajas lutiimemise selgeks. See nö vabam elu kestis aga ainult kuu aega, kui ta hästi palju magas ja sõi mul vähe. 6nädalaselt hakkas palju süüa tahtma ja istutas end rinna otsa. Mõne aja pärast loobus päeva pealt lutist ja pudelist peale seda. Küll ma proovisin hea ja halvaga seda lutti ja pudelit, aga ei midagi. Mul küll endal on piima selle suure söötmise ja tissimise peale väga palju, aga et endale ka puhkust anda õpetasin 4kuuselt talle tahkema toidu söömise selgeks ja nokaga tassist on ta ka väga vaimustuses. Nüüd on tal juba hambad suus ja lutti polegi proovind anda.5 kuuse tibina ema :)
 
Emme 03. august 2015, kl 11.30
Minul on sarnane mure, ainult minu beebi saab 10 päeva pärast 6 kuuseks. Annan talle ka lisatoitu, aga kuna laps võtab kaalus ikka vähe juurde ja rinnas piima ainult 30 ml siis peaks talle rpa-d andma. Mure siis et ta ka muud ei taha kui ainult tissi. Proovisin lusikaga, lutipudeliga, tassiga(nii tilaga kui ilma) süstlaga ja ei mingit tulemust. Olen proovinud ka erinevaid pulbreid, aptamili sõi süstlaga 50 ml ise samal ajal näris näppu, järgmine kord ei tahtnud enam nii ka. Laps lihtsalt nutab ja mul ka tuju ära kuna tean et rinnast ei saa ta piisavalt kuigi ta tahaks. Sooviksin ka ise veel rinda anda ja pumpan muudkui ja loodan et tekib juurde aga 2 nädalaga seis sama. Mõistus täitsa otsas, ei tea mida teha.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!